Szerző Téma: Prius tuning és egyéb modifikációk, extra, nem gyári különlegességek.  (Megtekintve 355734 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
DRL bekötéshez keresek P2-es motorterében pozitív gyújtáspontot, merre keressem?

Mr.Reed

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Biztosíték táblában mérj ki egy olyan pontot, ami az autó bekapcsolásakor kap pozitívot és lekapcsoláskor elveszi azt! Én legalábbis a P3-nál így tettem.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
DRL bekötéshez keresek P2-es motorterében pozitív gyújtáspontot, merre keressem?
A sofőr előtti sárvédő fölött a dobozban a bikapont! Én arra kötöttem,m ert nekem aksira kötős, de nekem elektronika van, ami fesz-esésre kapcsol. Szerencsére esik annyit a fesz önindító nélkül is, h bekapcsol. (További feature, h nyitáskor, záráskor is esik annyit, és így van coming home-leaving home funkcióm, mert ilyenkor is bekapcsol kb 5mp-re.)

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Biztosíték táblában mérj ki egy olyan pontot, ami az autó bekapcsolásakor kap pozitívot és lekapcsoláskor elveszi azt! Én legalábbis a P3-nál így tettem.
Én nem akartam/nem találtam helyet átvezetni a tűzfalon a kábelt. Kint meg nem is kerestem mást, miután láttam, h bikaponton is jól működik.

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Köszönöm :)

Mr.Reed

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Én nem akartam/nem találtam helyet átvezetni a tűzfalon a kábelt. Kint meg nem is kerestem mást, miután láttam, h bikaponton is jól működik.

Ha jól értem, akkor a P2-ben az utastérben van. Bocs, a P3-ban a motortérbe helyezték, ebből indultam ki.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Ha jól értem, akkor a P2-ben az utastérben van. Bocs, a P3-ban a motortérbe helyezték, ebből indultam ki.
P2ben is van a motortérben, csak én ott már nem méregettem, mert nekem jó volt a bikapont! :) Ezer százalék, h ott is van olyan csati-relé-bizti, amiben csak gyújtáson van táp.

Csak először én úgy gondoltam, h az elektronikával tuti nem fog működni (akkoriban mindegyiken ilyen aksira kötős elektronika volt), mert nem fog akkorát esni a fesz önindító nélkül, h bekapcsoljon. Ezért kezdtem el az utastérben gyújtástápot keresni (gondoltam majd levágom az elektronikát). Aztán kipróbáltam a bikaponton és működött, ezért abbahagytam a további keresést, oda beraktam az anya alá.
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.23 06:26:52 írta zezoka »

Mr.Reed

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
P2ben is van a motortérben, csak én ott már nem méregettem, mert nekem jó volt a bikapont! :) Ezer százalék, h ott is van olyan csati-relé-bizti, amiben csak gyújtáson van táp.

Csak először én úgy gondoltam, h az elektronikával tuti nem fog működni (akkoriban mindegyiken ilyen aksira kötős elektronika volt), mert nem fog akkorát esni a fesz önindító nélkül, h bekapcsoljon. Ezért kezdtem el az utastérben gyújtástápot keresni (gondoltam majd levágom az elektronikát). Aztán kipróbáltam a bikaponton és működött, ezért abbahagytam a további keresést, oda beraktam az anya alá.

Nekem Osram drl van, ezt  a gyújtás ráadásánál kapcsolt pozitívra, testre és a helyzetjelzőre kell kötni. A régebbi típust nem ismerem - csupa elavult gépem volt. :)

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Biztosíték táblában mérj ki egy olyan pontot, ami az autó bekapcsolásakor kap pozitívot és lekapcsoláskor elveszi azt! Én legalábbis a P3-nál így tettem.
Azért azzal érdemes számolni, hogy ennek is van ~1A áram felvétele - legyen ennyi tartalék, ha biztosíték után van kötve. A bika pont gondlom közvetlenül megy az akkumulátorra.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Mr.Reed

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Azért azzal érdemes számolni, hogy ennek is van ~1A áram felvétele - legyen ennyi tartalék, ha biztosíték után van kötve. A bika pont gondlom közvetlenül megy az akkumulátorra.

Ez így van , az én esetemben 15W-ról beszélünk.

mezeit

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
A sofőr előtti sárvédő fölött a dobozban a bikapont! Én arra kötöttem,m ert nekem aksira kötős, de nekem elektronika van, ami fesz-esésre kapcsol. Szerencsére esik annyit a fesz önindító nélkül is, h bekapcsol. (További feature, h nyitáskor, záráskor is esik annyit, és így van coming home-leaving home funkcióm, mert ilyenkor is bekapcsol kb 5mp-re.)

A bikaponthoz hol vezeted be a kábelt (hogy ne menjen be a víz)?
Illetve a vezérlődobozt hova tudtad rakni, rögzíteni?

KakasG

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Sziasztok, én egy P2-be szereltem Osram PX-4-et. A bekötésre azt írták, hogy a pirosat és a narancsot kössem a gyújtásra. Erre a bikapont nem jó... Tudnátok javasolni helyete valami mást a motortérben?

KakasG

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2

A bikaponthoz hol vezeted be a kábelt (hogy ne menjen be a víz)?
Illetve a vezérlődobozt hova tudtad rakni, rögzíteni?

A bikapont mellett a dobozon lepattintható és felfelé kicsúszik egy kis fedél, az alatt be tudod vinni a kábelt.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Azért azzal érdemes számolni, hogy ennek is van ~1A áram felvétele - legyen ennyi tartalék, ha biztosíték után van kötve. A bika pont gondlom közvetlenül megy az akkumulátorra.
Plusz kábelében van egy bizti gyárilag.
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.28 10:39:45 írta zezoka »

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
A bikaponthoz hol vezeted be a kábelt (hogy ne menjen be a víz)?
Illetve a vezérlődobozt hova tudtad rakni, rögzíteni?
Hűűű, már nemtom, de valahol alulról be lehetett vezetni valami kábel mellett, mert asszem nem volt vízmentes kábelátvezetés, mert felfelé nem folyik a víz. De megpróbálom előkeresni, mert csináltam képeket, és fel is raktam fórumba.

Szerk.:
Bekötés próbáról itt: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=114974105&t=9020254
Bekötésről itt: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=115275164&t=9020254
Csak mivel sokan villogtak főleg borúsabb időben, állítottam rajta, hogy jobban menetirányba álljon: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=116120954&t=9209399
Aztán kiderült végül, h még így is villogtak, h sok a fénye, ezért lámpafestékkel "tompítottam" rajta, és így kikapcsolva bele is olvad a fekete rácsba.
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.28 10:43:43 írta zezoka »