Szerző Téma: Prius tuning és egyéb modifikációk, extra, nem gyári különlegességek.  (Megtekintve 354770 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Hmm. :hmmmm: Na és a hátsó helyzetjelző ilyenkor nem világít? Vagy az nappal nem feltétel? De akkor meg hátulról kevésbé látszunk.
Nézz meg egy akármilyen 2009 (vagy 2011?) utáni autót, amin van menetfény (mindegy, h led vagy égős), nem fog világítani a helyzetjelző! Akárki akármit mond, ez a szabály pár éve, h nem kell helyzetjelző (ezért lehet vele tiltani, nem kell egyenként kirelézni a tiltásokat a lámpáról, refiről, ködösről.

Ha meg olyan az idő, h hátulról nem látszunk (szürkület, borult idő, eső), akkor meg illik rendesen világítást kapcsolni. Gyárilag is így van kitalálva. Fater Bömbijében pl a lámpakapcsoló AUTO állásában nappal menetfény, szürkületkor világítás. Hozzá sem kell nyúlni. Már egy nagyobb borult idő esetén is átkapcsolja, nemhogy esőben. Állítólag megvan mekkora fényerő mellett már át kell kapcsoljon (hozzáteszem én akkor még nem kapcsolnám át, mert kicsit túlzásba esik).

Egy napsütéses (vagy csak nappali) időben meg nem azért fogod észrevenni az előtted menőt, mert több száz méterről látod a kis 5W-os égő piros búrával lefojtott fényét!
« Utoljára szerkesztve: 2014.04.17 08:00:54 írta zezoka »

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Ha meg olyan az idő, h hátulról nem látszunk (szürkület, borult idő, eső), akkor meg illik rendesen világítást kapcsolni. Gyárilag is így van kitalálva. Fater Bömbijében pl a lámpakapcsoló AUTO állásában nappal menetfény, szürkületkor világítás. Hozzá sem kell nyúlni. Már egy nagyobb borult idő esetén is átkapcsolja, nemhogy esőben. Állítólag megvan mekkora fényerő mellett már át kell kapcsoljon (hozzáteszem én akkor még nem kapcsolnám át, mert kicsit túlzásba esik).
Ígen, így működik, de nálam lehet az érzékenységet is állítani - lehet hogy a BMW-nél is lenne rá lehetőség.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9377
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Hmm. :hmmmm: Na és a hátsó helyzetjelző ilyenkor nem világít? Vagy az nappal nem feltétel? De akkor meg hátulról kevésbé látszunk.
Nappal minek hátsó világítás??? Semmi értelme. Előbb észreveszed az előtted haladót? Nem.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Ígen, így működik, de nálam lehet az érzékenységet is állítani - lehet hogy a BMW-nél is lenne rá lehetőség.
Lehet, de a menürendszerben nem találtam semmit, kapcsoló meg nincs. Max szervízben lehet akkor.

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Nézz meg egy akármilyen 2009 (vagy 2011?) utáni autót, amin van menetfény (mindegy, h led vagy égős), nem fog világítani a helyzetjelző! Akárki akármit mond, ez a szabály pár éve, h nem kell helyzetjelző (ezért lehet vele tiltani, nem kell egyenként kirelézni a tiltásokat a lámpáról, refiről, ködösről.

Ha meg olyan az idő, h hátulról nem látszunk (szürkület, borult idő, eső), akkor meg illik rendesen világítást kapcsolni. Gyárilag is így van kitalálva. Fater Bömbijében pl a lámpakapcsoló AUTO állásában nappal menetfény, szürkületkor világítás. Hozzá sem kell nyúlni. Már egy nagyobb borult idő esetén is átkapcsolja, nemhogy esőben. Állítólag megvan mekkora fényerő mellett már át kell kapcsoljon (hozzáteszem én akkor még nem kapcsolnám át, mert kicsit túlzásba esik).

Egy napsütéses (vagy csak nappali) időben meg nem azért fogod észrevenni az előtted menőt, mert több száz méterről látod a kis 5W-os égő piros búrával lefojtott fényét!

Így van, ekkor hátul nem megy a helyzetjelző.

A Prius3 automata lámpája amúgy esőben is felkapcsol, ha világosság van, akkor is. (Mosóban mindig ég :D)
Prius 1.8 HSD

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Megígértem:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Megígértem:

Ez a Te vasad? nagyon jól néz ki.
Elöl a lökös alját fóliáztad feketére? Mennyi volt?
Prius 1.8 HSD

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Megígértem:
Jól áll neki a fehér szin, a felni is sokat dob összképen, matricák is sportossá emelik. Fenébe is..., de dögös!
Üdv!

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Ez a Te vasad? nagyon jól néz ki.
Elöl a lökös alját fóliáztad feketére? Mennyi volt?
Az üvegek 28e, a többi dekor 12e Ft volt. Felni szett kb. 108e
A lökös alja piros szegéllyel van.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Jó lett!  :clap:
Már majdnem olyan mint az avatarod. ;)

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Jó lett!  :clap:
Már majdnem olyan mint az avatarod. ;)
Igen, itt meg kell állnom, azt hiszem olcsóbb lesz az avatar módosítása  :sorcerer:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Az üvegek 28e, a többi dekor 12e Ft volt. Felni szett kb. 108e
A lökös alja piros szegéllyel van.
De középen fekete fólia van rajta, igaz? :)
hol csinálták? Én is hasonlót tervezek amúgy, ablak fekete fólia, alul a lökös alján ilyen fekete én még a tetőt mindenképp le fogom fóliázni az baromi jól néz ki szerintem



nem tervezed?
Prius 1.8 HSD

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Jól néz ki a fekete tető, de szerintem nyáron még jobban felforrósíthatja az utasteret.
Ők csinálták: www.maddegisn.hu
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
www.maddesign.hu - helyesen...

Na jó mégegy:
« Utoljára szerkesztve: 2014.04.25 15:46:40 írta Bicskei »
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok