Szerző Téma: Prius tuning és egyéb modifikációk, extra, nem gyári különlegességek.  (Megtekintve 355874 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Etanol
« Válasz #180 Dátum: 2012.09.26 09:07:00 »
Amikor megvettem a Priusom, még benne volt az Etanol-elektronika (aztán gyorsan repült belőle). Az előző tulaj mesélte, hogy kipróbálta, de semmi értelme nem volt. Egy kicsit később én tapasztaltam, hogy volt értelme: vehettem teljesen új katalizátorokat :censored:, merthogy az elsőt úgy szétégette az etanol üzem, hogy belefolyt a másodikba, ezért mindkettő kuka lett.
Az etanolt én betiltanám. Az hogy +20%ot eszik, kamu. +30-40% inkább, gyakrabban tankolhatsz és a hidegindításnál pedig szívsz.
Jólvan, közben meggyőződve lettem, hogy nem jó az se nekem, se az autónak! :)

De mondom, az az érdekes, hogy a Passatnál 4.0W8 (3BG) és egy 3.2V6 (3B) cartársak évekig használta probléma nélkül, aztán az első eladta az autót, utóbbinak meg egyik reggelre ellopták... :(



És kábelátvezetés ügyben valakinek infója, segédlete?

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Nagy teljesítményű autóknál szokták használni, főleg húzott turboval mert jobb a kopogástűrése. De sima halandónak nem éri meg vele szenvedni.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Etanol
« Válasz #182 Dátum: 2012.09.26 15:25:57 »
kábelátvezetés ügyben valakinek infója, segédlete?
Műszerfal alatt, a többi kábel mellett átböködés behúzod ( 10.o / 16, 17,18 )

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Etanol
« Válasz #183 Dátum: 2012.09.26 17:12:08 »
Műszerfal alatt, a többi kábel mellett átböködés behúzod ( 10.o / 16, 17,18 )
Nagyszerű, köszönöm szépen! először megnézem majd, csak aztán veszek, ha veszek, mert egy esetleges beázást nem kockáztatok meg! Annyit nem ér az egész... Meg persze megnézem, hova lehetne felrakni a detektort.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Tegnap találkoztam haverommal, aki kint volt közös ismerősünknél Amerikában (ez volt a nyaralás nekik), én (meg még páran :) ) meg rendelt(ett)em Amazon.com-ról pár cuccot: GPS karórát futáshoz 80-90kFt helyett 136dollárért, meg egy gyári tokot asszony ebook olvasójához, és kettő ilyen tokot (csatolmányban).



Tök frankó! CSak persze az amcsi verzió pánikgombjának ott a lyuk, de lyuk nélküli meg nincs.

[a csatolmányt egy admin törölte]

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
és kettő ilyen tokot (csatolmányban).
Az egyiket nekem?  :winkiss:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Az egyiket nekem?  :winkiss:
Inkább tartaléknak, vagy a pótkulcsra, ami még sose volt használva, ezért karcmentes. :-)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345

csbalu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy a PII-es Priusnál azoknál a modelleknél is lehet-e Video bementet varázsolni amelyeknél nincs SE GPS se Tolatókamera? Most szeretnék Priust venni és számomra ez egy fontos funkció lenne. Úgy olvastam, hogy a legalapabb MFD-nél nem lehet videobemenetet csinálni.
Következő kérdésem az hogy a fejegység MFD blokkot ki lehet-e cserélni egy újabbra ami esetleg tudja már ezt.
A nem faceliftesnek a kijelzőjét lehet-e úgy frissíteni hogy olyan szép legyen a menüje mint a faceliftesnek?

Előre is köszi a válaszokat

üdv.
Balu

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
BMW-ből priusba? Érdekes, de egyben dícséretes dolog. De javalok két dolgot. Vagy nagyon autózd ki magad a bömbivel vagy tartsd meg játszós autónak. Illetve ha vétel előtt állsz egyből olyan autót vegyél ami mindent tud amit akarsz. Nem érdemes utólag mahinálni. Használt autónál alig van különbség az árban.

csbalu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Honnét tudod hogy bombim van? A dízel autók a múlt tehnikaja és en csak előre nézek. Fog úgy menni a Prius is mint a 3asom, vagy meg jobban is :-) csak nem fog hátul kaparni. Elsőre fura lesz megszokni hogy a BMW utazosebessege egyenlő a Prius max sebessegevel de majd belejovok. Néztem egy 2007 10havi fullos Priust csak karosszeriaja le van utve eléggé meg amcsi példány de 2.1 ért hirdetik a neten szerintem 1.9 ért el is lehetne hozni. Jbl navi bor keyless.

csbalu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Ja és addig meg lakasztom 1x 2x az óráját a kis paripamnak :-)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Honnét tudod hogy bombim van? A dízel autók a múlt tehnikaja és en csak előre nézek. Fog úgy menni a Prius is mint a 3asom, vagy meg jobban is :-) csak nem fog hátul kaparni. Elsőre fura lesz megszokni hogy a BMW utazosebessege egyenlő a Prius max sebessegevel de majd belejovok. Néztem egy 2007 10havi fullos Priust csak karosszeriaja le van utve eléggé meg amcsi példány de 2.1 ért hirdetik a neten szerintem 1.9 ért el is lehetne hozni. Jbl navi bor keyless.
:D
A Toyota a nyugalomhoz ért nagyon, a BMW a vezetési élményhez. Ennek fényében kell a 2 márkát összehasonlítani (jobb, ha inkább nem is...).
Egyszerűen még az erős Toyoták sem késztetnek agresszivitásra, akkor sem, ha egyébként megvan bennük az erő. A Toyota ilyen, a BMW képes elhitetni az emberrel, hogy halhatatlan. Nem biztos, hogy az utóbbi jó...
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.23 19:21:03 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Ja és addig meg lakasztom 1x 2x az óráját a kis paripamnak :-)
Hát, én jót akartam. Ha rám hallgatsz kipróbálsz egyet, teljesen más a két autó. Nem lebeszélni akarlak de nem biztos hogy tetszeni fog. Vannak hülyeségei amivel együtt kell élni. Jó ezt elöre kitapasztalni. Illetve az amcsi változattól tartanék kicsit bár engem is csikolt hogy jobban felszerelt.