Szerző Téma: Prius tuning és egyéb modifikációk, extra, nem gyári különlegességek.  (Megtekintve 356112 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Na legyártattam kínában a led-es ködlámpát  :tt2:
http://www.ebay.de/itm/LED-Nebelscheinwerfer-12W-Toyota-Camry-High-Lander-Corolla-Prius-RAV4-Reiz-Yaris-/290720147693?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item43b04568ed
Oké, ez ködlámpa, gondolom nappali mentfénynek nem jó :(
CE logó arrafelé nem gond ;)
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Nappali menetfény
« Válasz #151 Dátum: 2012.06.06 05:52:12 »
Csak az nem legális! Ez meg igen. Csak onalloan lehetséges, megvan milyen jelöléseknek kell lenni rajta (mert egy rakat szabálynak kell megfelelnie a drlnek), tovabba az elhelyezésnek is megvannaka szabályai, sőt mèg a bekötésnek is. Ha komolyabban érdekel, nézz utánna az index Drl , nappali menetfeny topikjában!

Az indexes sem rossz, de a Tunning/világítós topicban szintén lehet tájékozódni, itt is le van írva.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Nem vagyok nagy híve a tuningolásnak, vannak szép dolgok, de ragaszkodok a gyári dolgokhoz, viszont a prius belső világításai, főleg a csomagtér és az első ajtók külső világításai elég gyatrák, ezért kicserélgettem led-re az összes belsőt, így a fogyasztás gyakorlatilag a 7 izzónak lecsökkent kb 1 izzóéra, meg sokkal erősebb lett mindenhol, főleg az első ajtóé tetszik, ahova 1 oldalút tettem és szépen célirányosan világit a kiszállás helyére :) Úton van még a helyzetjelző felkapcsolása alatt égő helyzetjelző+rendszámtábla világítás izzói és azt hiszem ezzel be is fejeztem a "tuningot".

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Úton van még a helyzetjelző felkapcsolása alatt égő helyzetjelző
Akkor az a helyzetjelző, nem?

Hol és milyen égőket vettél, mert én is le akarom cserélni őket.

Ezt http://www.ebay.de/itm/70mm-4-LED-12V-Tagfahrlicht-Tagfahrleuchten-Tagfahrlichter-rund-Xenon-weis-DRL-/251083159737 pedig komolyan betenném DLR-nek a ködlámpa helyére, ha a jelzések megvannak, akkor még szabályos is lehet! (persze ha megfelelően van bekötve)
« Utoljára szerkesztve: 2012.06.13 23:02:03 írta Bicskei »
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
A leírás szerint van benne E jelzés.
Ez a projekt engem is érdekelne..  :yes:

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Akkor az a helyzetjelző, nem?
Hol és milyen égőket vettél, mert én is le akarom cserélni őket.
Én ilyen izzót rendeltem ebay-ról, 20 ledes és a sima olcsó fajta elég, nem kell can bus-os, nincs 2 $ párja, próbáltam benne, mert a belső világításnál is ilyet használtam és teljesen jó elöl hátul.

Ajtóba pedig ilyet ajanlok:


« Utoljára szerkesztve: 2012.06.14 09:30:52 írta Hammer »

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
CDtár szimulátor
« Válasz #156 Dátum: 2012.06.18 09:13:46 »
Rakott már valaki a gyári rádióhoz valami cdtár szimulátort? Nicns kedvem mindig cdt írni! :)

Előző autómban volt  egy Dension Lite, szerettem is, de nem tudott szöveget megjeleníteni, mert a gyári rádióm nem tudta. Ez most egy mp3cd-s gyári, és ez elvileg kiírja a szám fájl nevét, meg vannak valami zene infók, ahol olyan, mintha az IDE3 tagot olvasná ki. Viszont a Densionos hapsi azt mondta, h nem lehet csak Lite-ot rátenni (magyarul ami volt is nekem), mert számcím kiírós a navis (enyém az) verzióval nem műxik, mert valami összeakad. Meg a kompatibilitási listában is csak a Lite van Priushoz...

Amúgy hogy működne ilyenkor a cd tár? Az eleve cdtárasnak vannak lámpái a cdkhez. Régi a rádióbon a 6 szám gomb volt a "6 cd" váltó gombja. És ott üres volt a cdtár bemenete. Ennek van olyan egyáltalán? És ha van, akkor üres? Mert ovlastam valami olyant is egy ebay-es hirdetésben, hogy a navisoknak valami Y kábel is kell (gondolom mert van benne valami?).

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:CDtár szimulátor
« Válasz #157 Dátum: 2012.06.18 10:53:39 »
Rakott már valaki a gyári rádióhoz valami cdtár szimulátort? Nicns kedvem mindig cdt írni! :)

Előző autómban volt  egy Dension Lite, szerettem is, de nem tudott szöveget megjeleníteni, mert a gyári rádióm nem tudta. Ez most egy mp3cd-s gyári, és ez elvileg kiírja a szám fájl nevét, meg vannak valami zene infók, ahol olyan, mintha az IDE3 tagot olvasná ki. Viszont a Densionos hapsi azt mondta, h nem lehet csak Lite-ot rátenni (magyarul ami volt is nekem), mert számcím kiírós a navis (enyém az) verzióval nem műxik, mert valami összeakad. Meg a kompatibilitási listában is csak a Lite van Priushoz...

Amúgy hogy működne ilyenkor a cd tár? Az eleve cdtárasnak vannak lámpái a cdkhez. Régi a rádióbon a 6 szám gomb volt a "6 cd" váltó gombja. És ott üres volt a cdtár bemenete. Ennek van olyan egyáltalán? És ha van, akkor üres? Mert ovlastam valami olyant is egy ebay-es hirdetésben, hogy a navisoknak valami Y kábel is kell (gondolom mert van benne valami?).

Én AUX-ot használok, bár ezt ritkán.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:CDtár szimulátor
« Válasz #158 Dátum: 2012.06.18 17:28:19 »
Én AUX-ot használok, bár ezt ritkán.
Én meg 8GB pendrivot használtam előzőben, most is azt szeretném. CD1-6, és a megfelelő mappába a zenék, azt gyííí, egyszerű írni, és módosítani a zenét.

Aux nekem mecera, kell hozzá külső lejátszó (minő meglepő :) ), dugdozni, tölteni, kapcsolgatni a kütyün a dolgokat, akkor meg már nem ugyanaz a kormányról vezérlés (track váltás).

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Sárvédő projekt
« Válasz #159 Dátum: 2012.08.22 19:08:39 »
Megpróbáltam felrakni a sárvédőt! :)

Probléma akadt az elsővel. Látszólag egyszerű: 3 patent közepe kihúz, 3 patent kiszed, sárvédő odarak, patent vissza, rögzítőtüske visszatol. Csakhogy: a patent arra a hosszara van gyártva, hogy ha annak az 1-2mm vastag műanyag sárvédő miatt kijjebb kerül a vége (ami szétáll - tehát nem tud szétállni), akkor már nem lehet belenyomni a középső tüskét, mert nem bír "szétállni" a patent vége. Azátn miután kettőt eltörtem, feladtam: Holnap veszek ilyen patentot, de ha lehet, egy mm-el hosszabbat. Ha nincs, akkor valami megoldással (nem feltétlen ilyennel) megoldom. Vannak olyan bolhák is, aminek ilyen fésűs körben (és persze fekete), amit csak benyomni lehet, kivenni már sérül. Olyannal is tökéletes lesz.

Hátsó viszont elvileg nem fúrós: U alak fogja fel (bele a sárvédő és a lökhárító perem), amiben kis imbuszfej szorítja össze a két műanyagot.

Egyébként szépek a sárvédők, és TÖKÉLETESEN illeszkedik, nem tűnik gyagyinak, és jól belesimul az autóba, kultúráltan néz ki vele szépen beleível a vége a karosszériába.






b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
hol, mennyiért lehet ilyet venni?

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
hol, mennyiért lehet ilyet venni?
Én ezt vettem meg (illetve Outlaw és Edhunter topiktársakkal közösen a postaköltség miatt)!

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Sárvédő projekt
« Válasz #162 Dátum: 2012.08.23 16:45:28 »
Megpróbáltam felrakni a sárvédőt! :)

Probléma akadt az elsővel.
Vettem hosszann patentot, egyből fel is ment, a kettő volt 5 perc a panel parkolójában (Hátsót meg csak odapróbáltam korábban - egyenlőre nem rakom fel):


b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Én ezt vettem meg (illetve Outlaw és Edhunter topiktársakkal közösen a postaköltség miatt)!
hozzánk is postázzák ezek szerint?

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
hozzánk is postázzák ezek szerint?
Jaja, nem volt odaírva, de én rákérdeztem, hogy ide is elküldené-e, és azt mondta persze. Ha egyet küld 25Ł, kettőnél 27, háromnál 29Ł asszem a postaköltség. Szóval egyedül nem túl buli, mert majdhogynem dupláz az ember... Mi most 3an vettünk, de pl az indexes fórumról Jazmine be akar még szállni, de már késő volt, addigra már megvettem...