Szerző Téma: Prius tuning és egyéb modifikációk, extra, nem gyári különlegességek.  (Megtekintve 355811 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
-a cd lejátszó és a rádiós hangzás közti óriási különbséget ezek a módosítások nem oldanák meg.
Antennaerősítő sem segítene szerinted? pl ez: http://autohifipont.hu/index.php?P=1&FK=33&ID=4811&TN=Phonocar 8/515
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Antennaerősítő sem segítene szerinted? pl ez: http://autohifipont.hu/index.php?P=1&FK=33&ID=4811&TN=Phonocar 8/515

Nekem van beiktatva egy ilyen erősitő a corollában,de hangminőség csöppet sem javult! Annyi a haszna,h gyengébb vételi helyen se kell kihuznom az antennát az A oszlopaból,mindent fog frankón betolt antennával is,amit az erősitő előtt sercegve vagy sehogy nem fogott!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Solar

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
A helyzetjelzők, indexek és a rendszámtábla világítás ledesítésén gondolkodom. Van valakinek tapasztalat ezzel kapcsolatban? A neten rengeteg féle ledes izzót lehet kapni, de nem merek rendelni amíg nem tudom, hogy például a vizsgán mit szólnak majd hozzá és hogy az autó CAN-BUS rendszere nem fogja-e azt gondolni a kisebb áramfelvétel miatt, hogy kiégtek az izzók.
Ha valaki próbálkozott már ilyesmivel vagy ért hozzá, megköszönném ha felvilágosítana.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Szerintem olvasd el a Tuning / Minden ami világit topikot.
A helyzetjelző, rendszámtábla világítás az OK, csak keressél olyat, amelyik lehetőleg szórja a fényt - kupos formája van. Ennek se olyan lesz a fénye, mint a halogénnek, hanem kékes, xenon mellé OK.
Ha CAN-BUS jelzi az égő kiégését, akkor az összes LED-es égőre be fog jelezni, vagy spécit kell venni - ami gyakorlatilag sokszor egy ellenállás a LED-del párhuzamosan. :(
Az index villogási sebessége is megváltozik - valószinüleg - ha más az áramfelvétel, szóval az index megszakítót is tuningolni kell. (Ráadásul a hagyományos izzóhoz képest túl gyorsan kapcsol ki-be, ezért kivülről nézni zavaró lehet. Persze erre is van megoldás, pl. spéci index megszakító.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
A prius-nál tudtommal nincs izzó figyelő CAN-BUS-os okosság. Ilyen szempontból elég konzervatívak a japánok, ezért várat még magára a konfortindex is.
Szerintük nincs értelme, felesleges flanc.
Mondjuk az is igaz, hogy izzókiégés sem szokott lenni, szal, minek hozzá az ellenőrző elektronika. Inkább megcsinálták jól, hogy ne égjen ki állandóan!  :D

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Nappali menetfény
« Válasz #140 Dátum: 2012.05.30 14:39:53 »
Építettem bele egy Nappali menetfényt, hogy ne kelljen mindig lámpát kapcsolni, és olyankor ne kelljen mindig műszerfal fényerőt vissza"hangosítani".

Bocs, de újra nem írom le, Index fórumra linkelek át:

Beszerelésről itt: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=114848951&t=9020254

Bekötés próbáról itt: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=114974105&t=9020254

Bekötésről itt: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=115275164&t=9020254

Csak mivel sokan villogtak főleg borúsabb időben, állítottam rajta, hogy jobban menetirányba álljon: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=116120954&t=9209399

Aztán mivel még mindig akadt olyan, aki villogott, meg ismerősök azt mondták, h szar ha mögöttük jövök, mert nem néznek tükörbe, mert kifolyik a szemük, ezért még a beállított lámpákra fújtam pár réteg lámpafestéket, ami még abból is jó, hogy kikapcsolva kevésbé feltűnő, hogy van benne. Azóta SENKI sem villogott, és szemből nézve mégis messziről észrevehető. De lehet, h ezt a lámpafestéket lemosom, és helyette a 13.8at stabilizálom le 12V-ra (úgy kb akkor a fénye, festék nélkül, mint most festékkel), mert akkor a lámpa nem melegszik annyira (alig lehet megfogni, olyan meleg lesz a fém háza).
« Utoljára szerkesztve: 2012.05.30 14:45:49 írta zezoka »

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Fő kijelző árnyékoló
« Válasz #141 Dátum: 2012.05.30 14:45:30 »

Spider Papa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
A helyzetjelzők, indexek és a rendszámtábla világítás ledesítésén gondolkodom. Van valakinek tapasztalat ezzel kapcsolatban? A neten rengeteg féle ledes izzót lehet kapni, de nem merek rendelni amíg nem tudom, hogy például a vizsgán mit szólnak majd hozzá és hogy az autó CAN-BUS rendszere nem fogja-e azt gondolni a kisebb áramfelvétel miatt, hogy kiégtek az izzók.
Ha valaki próbálkozott már ilyesmivel vagy ért hozzá, megköszönném ha felvilágosítana.

Én kicseréltem már régen a rendszámtábla és a hátsó helyzetjelzőt ledesre.
Mivel a hátsó helyzetjelző kis piros burkolatban van, nagyon nem mindegy a színe a lednek. nekem most mély vörös.
Volt is, hogy a rendőr megállított, hogy nem világít. Ha közel jönnek hozzám, tompítottal, már nem látszik, hogy világítana. (de akkor már úgy is látszik az autó :) )

Mivel az enyém usa verzió, így sárga az első helyzetjeltő burkolata, na ahhoz nem találtam megfelelő ledet.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Ha közel jönnek hozzám, tompítottal, már nem látszik, hogy világítana.
Azért ez nem hangzik túl bizalomgerjesztően! :) Van rajta piros kupak, akkor miért nem fehér ledet tettél mögé?

Spider Papa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
próbáltam azt is, akkor lila fénye lett  :eek:

Tökéletesen látszik!
A közeljövetelt 2 méterre gondoltam :)

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Nappali menetfény
« Válasz #145 Dátum: 2012.06.04 23:05:04 »
Építettem bele egy Nappali menetfényt, hogy ne kelljen mindig lámpát kapcsolni, és olyankor ne kelljen mindig műszerfal fényerőt vissza"hangosítani".
Tetszik az ötlet, a bekötés zseniális :clap:, csak nem szeretem ha nem oda illő helyre kerülnek ezek a ledes cuccok, olyan "3 pálcás" feeling, ami egy 2-es golfon elmegy, de egy Priuson már nem annyira.
Én inkább betenném a búra alá, vagy a ködlámpába, úgy mint a Panamera fényszórójában van.
Mutatom:

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2012.06.04 23:17:37 írta Bicskei »
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
NA erre gondoltam a búra alá, de ez így megint piacosnak néz ki :( /Az a baja szerintem, hogy a ledsor nem ér át keresztben a búra alatt és így béna/
http://articles.dashzracing.com/wp-content/uploads/2009/12/06-07-08-09-toyota-prius-jdm-fix-up-1.jpg
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Hege

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
  • 1.4D-4D 2007
Szerintem pedig nem is rossz ez a megoldás, de úgy tűnik hogy nem is érhet ebben az esetben végig, mivel az indexnek a "határoló lemeze" miatt nem lehet.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Nappali menetfény
« Válasz #148 Dátum: 2012.06.05 10:05:31 »
Tetszik az ötlet, a bekötés zseniális :clap:, csak nem szeretem ha nem oda illő helyre kerülnek ezek a ledes cuccok, olyan "3 pálcás" feeling, ami egy 2-es golfon elmegy, de egy Priuson már nem annyira.
Én inkább betenném a búra alá, vagy a ködlámpába, úgy mint a Panamera fényszórójában van.
Mutatom:
Csak az nem legális! Ez meg igen. Csak onalloan lehetséges, megvan milyen jelöléseknek kell lenni rajta (mert egy rakat szabálynak kell megfelelnie a drlnek), tovabba az elhelyezésnek is megvannaka szabályai, sőt mèg a bekötésnek is. Ha komolyabban érdekel, nézz utánna az index Drl , nappali menetfeny topikjában!
« Utoljára szerkesztve: 2012.06.05 10:10:36 írta zezoka »

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
NA erre gondoltam a búra alá, de ez így megint piacosnak néz ki :( /Az a baja szerintem, hogy a ledsor nem ér át keresztben a búra alatt és így béna/
http://articles.dashzracing.com/wp-content/uploads/2009/12/06-07-08-09-toyota-prius-jdm-fix-up-1.jpg
Igen, en isezt akartam, de a lámpán nincs meg az az E jelölés, hogy nappali menetfenyt tartalmaz, így meg a rendőr se, meg a műszaki sem fogadja el.