Szerző Téma: Prius tuning és egyéb modifikációk, extra, nem gyári különlegességek.  (Megtekintve 355732 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
•   Power on the car, Cycle ODO/TRIP, stopping on ODO, Power off the car.
•   Power on, within 6 seconds, hold ODO for at least 10 seconds.
•   While still holding ODO shift into Reverse and back into Park.
•   b-on shows on speedometer display, press ODO to cycle to "b-off".
Tegnap próbáltam de egyelőre nem jártam sikerrel. Ahogy én csináltam:
Lábam a féken, autó bekapcsoltam és a fékről leszálltam. ODO/TRIP gombot addig nyomtam míg ODO-t nem írt ki. Ekkor az autót kikapcsoltam. 6 mp-en belül fékre ráálltam és az autót ismét bekapcsoltam (fékről leszálltam), majd az ODO gombot 10 mp-ig benyomva tartottam. Jobb kezem mutatóujja alatt a bal kezemmel alsó madárfogásban a váltót R-be raktam (fék kell hozzá?), majd ezt követően közvetlenül ismét megnyomtam a P gombot. Ekkor elengedtem az ODO gombot is, de semmi nem történt. Hol lehet a hiba kowee?

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
•   Power on the car, Cycle ODO/TRIP, stopping on ODO, Power off the car.
•   Power on, within 6 seconds, hold ODO for at least 10 seconds.
•   While still holding ODO shift into Reverse and back into Park.
•   b-on shows on speedometer display, press ODO to cycle to "b-off".
Tegnap próbáltam de egyelőre nem jártam sikerrel. Ahogy én csináltam:
Lábam a féken, autó bekapcsoltam és a fékről leszálltam. ODO/TRIP gombot addig nyomtam míg ODO-t nem írt ki. Ekkor az autót kikapcsoltam. 6 mp-en belül fékre ráálltam és az autót ismét bekapcsoltam (fékről leszálltam), majd az ODO gombot 10 mp-ig benyomva tartottam. Jobb kezem mutatóujja alatt a bal kezemmel alsó madárfogásban a váltót R-be raktam (fék kell hozzá?), majd ezt követően közvetlenül ismét megnyomtam a P gombot. Ekkor elengedtem az ODO gombot is, de semmi nem történt. Hol lehet a hiba kowee?
Én úgy tudom, hogy nem szabad a fékről leszállni a gombnyomkodás alatt! Ami mondjuk érthető is lenne!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
 :hmmmm:Kipróbálom az egész procedúrát végig nyomott fékkel is. Jó lenne, ha jó lenne, mert 2 fajta csipogás nem esik túl jól. Ellenben a tolató szépen működik, bár jellemzően olyan 1 méter távolságból kezdi észleni az akadályokat. Asszem az árát megérte ;)

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Squiddy, erősen gondolkodom egy ilyen radar bezerzésén. Az említett vámpírcsatlakozó hogy néz ki?

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
•   Power on the car, Cycle ODO/TRIP, stopping on ODO, Power off the car.
•   Power on, within 6 seconds, hold ODO for at least 10 seconds.
•   While still holding ODO shift into Reverse and back into Park.
•   b-on shows on speedometer display, press ODO to cycle to "b-off".
Tegnap próbáltam de egyelőre nem jártam sikerrel. Ahogy én csináltam:
Lábam a féken, autó bekapcsoltam és a fékről leszálltam. ODO/TRIP gombot addig nyomtam míg ODO-t nem írt ki. Ekkor az autót kikapcsoltam. 6 mp-en belül fékre ráálltam és az autót ismét bekapcsoltam (fékről leszálltam), majd az ODO gombot 10 mp-ig benyomva tartottam. Jobb kezem mutatóujja alatt a bal kezemmel alsó madárfogásban a váltót R-be raktam (fék kell hozzá?), majd ezt követően közvetlenül ismét megnyomtam a P gombot. Ekkor elengedtem az ODO gombot is, de semmi nem történt. Hol lehet a hiba kowee?
Holnap megnézem hogy megy. EMlékszem hogy mikor a biztonsági öv csipogóját is kikapcsoltam, volt vele játszás mire egysezr meglett a módszer. De már nem emlékszem. MAjd holnap fényben próbálom.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Squiddy, erősen gondolkodom egy ilyen radar bezerzésén. Az említett vámpírcsatlakozó hogy néz ki?
Gyakorlatilag egy ~1 cm hosszú ~0,5 cm széles műanyag doboz, ami felnyitható és két vezető vályú van benne, 2 vezeték számára. Ha felnyitod a dobot, beteszed a forrás "vezetéket" (jelen esetben a lámpából jövő vezetéket) , majd mellé a "donor" vezetéket (tolató radar egyik tápkábele), akkor lecsukás után a doboz tetején lévő, a 2 vezeték felett átívelő fém pallos (lap) gyakorlatilag áthatol mindkét vezeték szigetelésén és így villamos kontaktusba kerülnek. A vezetéket nem szakítja el, csak mint egy vámpír megcsapolja.  Szét nem jön, mivel a lecsukás után rögzül egy kis zár. Darabja kemény 60 Ft volt.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Holnap megnézem hogy megy. EMlékszem hogy mikor a biztonsági öv csipogóját is kikapcsoltam, volt vele játszás mire egysezr meglett a módszer. De már nem emlékszem. MAjd holnap fényben próbálom.
Tegnap próbálkoztam fékkel, fék nélkül, ésszel, ész nélkül de nem jött össze.  :helpsmilie:

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Ma délután sikeresen beépítettem én is a tolatóradart. Köszönöm szépen az igen pontos és részletes leírást squiddynek!

Most jöhet a csipogókikapcsolás projekt... :)

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Köszönöm szépen az igen pontos és részletes leírást squiddynek!
Most jöhet a csipogókikapcsolás projekt... :)
Na, ennek örülök  :clap: A csipogó kikapcsolása viszont nekem még nem jött össze, úgyhogy örömmel várnám a fejleményeket!

Plug-in-Hybrid

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Na, ennek örülök  :clap: A csipogó kikapcsolása viszont nekem még nem jött össze, úgyhogy örömmel várnám a fejleményeket!

Sziasztok

Megy az csak figyelni kell a felső kijezőt mert ott látszik már müvelet közben, hogy jó e vagy nem.

Nekem az anyús üléssel van gondom mert, oda is be kell ülni vkinek, aki érti mi történik , ha azt a sipilást is le akarod lőnni.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Megy az csak figyelni kell a felső kijezőt mert ott látszik már müvelet közben, hogy jó e vagy nem.
Hm? Hogyan megy, leírnád?

Bagor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Hm? Hogyan megy, leírnád?

Európai modellen NEM lehet kikapcsolni. Amerikain működik a sok helyen is olvasható kombináció.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Én is így tudom, de a remény hal meg utoljára  :cool2:

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
...na és ez EU vagy USA modell? :)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
...na és ez EU vagy USA modell? :)

egyértelműen USA, vagy Kanada.