Szerző Téma: Prius tuning és egyéb modifikációk, extra, nem gyári különlegességek.  (Megtekintve 355748 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Amcsi verziónál kikapcsolható, EU-nál nem. Pont ezért keresem a hangszórót, azzal tutira mennék :devil:

Tudtommal kikapcsolható az EU is. Jóbarátomékból egy márkaszerviz szedte ki, igaz az PIII. De gondolj bele, mivel gyári tolatóradart lehet kapni a kocsihoz, életszerűtlen, hogy az eredeti bimbamot ne lehessen kikapcsolni.


kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Én eddig ahány fórumban vagy egyéb netes forrásokban láttam, mindenhol azt írták h nem kikapcsolható.
Valahol az volt a magyarázat, ez volt a prius2 európai forgalmazásának a feltétele.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
A III-as Prius más téma, a II-esben tudtommal sem kikapcsolható. De csak van egy nyamvadt csipogója, amit hardveresen meg lehetne hekkelni!

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
A III-as Prius más téma, a II-esben tudtommal sem kikapcsolható. De csak van egy nyamvadt csipogója, amit hardveresen meg lehetne hekkelni!
A kettesben kikapcsolható (én is kikapcsoltam a biztonsági öv csipogójával egyetemben.

•   Power on the car, Cycle ODO/TRIP, stopping on ODO, Power off the car.
•   Power on, within 6 seconds, hold ODO for at least 10 seconds.
•   While still holding ODO shift into Reverse and back into Park.
•   b-on shows on speedometer display, press ODO to cycle to "b-off".

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Ez komoly? Nem erre a módszerre írják, hogy csak az USA modellekkel megy?!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Bár gondolom más is megtalálta, de azért beteszem: Plugin Prius

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
A III-as Prius más téma, a II-esben tudtommal sem kikapcsolható. De csak van egy nyamvadt csipogója, amit hardveresen meg lehetne hekkelni!
A kettesben kikapcsolható (én is kikapcsoltam a biztonsági öv csipogójával egyetemben.

•   Power on the car, Cycle ODO/TRIP, stopping on ODO, Power off the car.
•   Power on, within 6 seconds, hold ODO for at least 10 seconds.
•   While still holding ODO shift into Reverse and back into Park.
•   b-on shows on speedometer display, press ODO to cycle to "b-off".
Akkor kipróbálom én is. Ahogy squiddy is írja, mindenhol az szerepel ez csak az usa modelleknél működik, így eddig ezzel a módszerrel meg se kíséreltem.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Tolatóradar beépítés utólag:
1. lépés: Kerékjárati ívnél eltávolítjuk a csillag fejű, de amúgy 13-as kulccsal leszedhető csavart
2. lépés: Sárvédő alja mögötti részen 1 db bolha és egy szintén 13-as csavar eltávolítása
3. lépés: Az autó alá nézve megkeressük a lökhárító szélétől kb. 30 cm-re lévő bolhát, amit szintén eltávolítunk. Ez kb ott van, ahol a lökhárító aljának fekete műanyag részén összeillesztést látunk.
4. lépés: Csomagtérajtó felnyitása után a hátsó lámpához közel egy darab csillagcsavar eltávolítása (kiszedés után zöld színű műanyagot látunk)
5. lépes: Előzőek megismétlése a másik oldalon
6. lépés: Miután minden csavart és bolhát (azaz összesen 10 db-ot) kiszedtünk, a hátsó keréknél lévő lökhárító részt határozottan, elég erősen kipattintjuk. Kb 3-4 pattintással jön le a lökhárító egyik oldala. Másik oldalon ugyanezt megcsinálva óvatosak járjunk el, mert leeshet a földre a lökhárító és megkarcolódhat. Ha még nem jött le, akkor az autó hátuljával szembe állva alulról felfelé határozott mozdulattal kipattintjuk a helyéről bal és jobb oldalon egyaránt.
7. lépés: Lyukak helyének kimérése, fúrás, radar berakás.
8. lépés: Radar kábeleinek bevezetése a bal hátsó szellőzőn át a csomagtartóba, a hátsó lámpa melletti nyíláson át
9. lépés: Lökhárító visszapattintása, csavarok, bolhák rögzítése
10. lépés: A hátsó lámpában lévő, felülről a 3. fehér színű kábel csatalakozójának kiszedése a helyéről (2 sorban 3-3 vezeték található), majd itt a piros vezetékre (folytatása piros-kék színű) csatlakoztatjuk a tolatóradar "+" sarkát, a fekete-fehér csatlakozóra pedig a "-", azaz a testkábelt. Lehet forrasztani is, de én "vámpírcsatlakozót" használtam, amivel nem kellett se vezetéket csupaszítani, se forrasztani. A hangszórót érdemes a csomagtérbe kihozni, míg a "fejegységet" a lámpa mellé célszerű elhelyezni.


[a csatolmányt egy admin törölte]

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
További képek

[a csatolmányt egy admin törölte]

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
A III-as Prius más téma, a II-esben tudtommal sem kikapcsolható. De csak van egy nyamvadt csipogója, amit hardveresen meg lehetne hekkelni!
A kettesben kikapcsolható (én is kikapcsoltam a biztonsági öv csipogójával egyetemben.

•   Power on the car, Cycle ODO/TRIP, stopping on ODO, Power off the car.
•   Power on, within 6 seconds, hold ODO for at least 10 seconds.
•   While still holding ODO shift into Reverse and back into Park.
•   b-on shows on speedometer display, press ODO to cycle to "b-off".
Én meg úgy tudom, hogy csak a facelift előttiekre igaz. Nálam pl. nem működött!

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Akkor squiddy örülhet, én meg keresek egy csípőfogót.  :sorcerer:

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Akkor squiddy örülhet, én meg keresek egy csípőfogót.  :sorcerer:
sajnos erre sem lesz szükséged, mert ez gyári cucc. Ergo nincs kis hangszóró 2 tyúkbélen. Itt a vezérlőjébe integrált kis hangszóró van.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Bár gondolom más is megtalálta, de azért beteszem: Plugin Prius
Ennyi pénzért???
nincs olyan ember, akinek ez megéri.
Nekem az is szép feladat, hogy a plussz egy misit kitermelje a gép, amennyivel többe került, mint egy hasonló méretű ave, az alatt az idő alatt, amíg használni akarom. Úgyhogy, szerintem ez, így és ennyiért butaság.
Nekem elég, ha az eddig megszokott városi 4,2-t hozza, mint eddig.  :D

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
A III-as Prius más téma, a II-esben tudtommal sem kikapcsolható. De csak van egy nyamvadt csipogója, amit hardveresen meg lehetne hekkelni!
A kettesben kikapcsolható (én is kikapcsoltam a biztonsági öv csipogójával egyetemben.

•   Power on the car, Cycle ODO/TRIP, stopping on ODO, Power off the car.
•   Power on, within 6 seconds, hold ODO for at least 10 seconds.
•   While still holding ODO shift into Reverse and back into Park.
•   b-on shows on speedometer display, press ODO to cycle to "b-off".
Én meg úgy tudom, hogy csak a facelift előttiekre igaz. Nálam pl. nem működött!
Na, kipróbáltam, tényleg nem megy. :(
Csipogás marad. Mondjuk nem megyek a Dunának tőle, de jobban örültem volna ha ki tudom kapcsolni.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870

Pedig a duna segítene rajta!  :whistling:
Utána biztos nem csipogna!  :devil: