Szerző Téma: Prius tuning és egyéb modifikációk, extra, nem gyári különlegességek.  (Megtekintve 356060 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Azt próbáltam volt mondani, hogy ha már tuningoljuk a jószágot, akkor inkább ez, mint a hokikapu hátulra... :)

zar116

  • Klubtag
  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
    • Transaxle
Beépült az iPod dokkoló...
Vezérli a kormánykapcsoló, lejátsza a video tartalmakat is (NTSC-be kell állítani a iPododt/iPhone-t)
 :clap:


[a csatolmányt egy admin törölte]
Milánóban lakik az Isten.
Benzint meg a Priussal spórolok.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Most nem emlékszem pontosan, a másik fórumon biztos írtad, de működik a videolejátszás menet közben?

zar116

  • Klubtag
  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
    • Transaxle
Most nem emlékszem pontosan, a másik fórumon biztos írtad, de működik a videolejátszás menet közben?


Ha válalod a benyomott rögzítőfékkel közlekedést... :tt2:
Vagy ha meghekkeled a rendszert, és kiveszed a tiltást. (Biztos jelet kap valahonnan, hogy be van-e nyomva a fék.)
Milánóban lakik az Isten.
Benzint meg a Priussal spórolok.

Spider Papa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Beépült az iPod dokkoló...
Vezérli a kormánykapcsoló, lejátsza a video tartalmakat is (NTSC-be kell állítani a iPododt/iPhone-t)
 :clap:


Ezt melyik évjárátaba építetted bele???  :eek:
ilyen kell nekem is ! :)

Spider Papa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Most nem emlékszem pontosan, a másik fórumon biztos írtad, de működik a videolejátszás menet közben?


Ha válalod a benyomott rögzítőfékkel közlekedést... :tt2:
Vagy ha meghekkeled a rendszert, és kiveszed a tiltást. (Biztos jelet kap valahonnan, hogy be van-e nyomva a fék.)

A kijelzőtől jobbra található nagy kábel kötegben vagy egy kábel (rózsaszín) ami a blokkolást viszi. ez blokkolja a navit, a BT kihangosítót is...


sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
A kijelzőtől jobbra található nagy kábel kötegben vagy egy kábel (rózsaszín) ami a blokkolást viszi. ez blokkolja a navit, a BT kihangosítót is...

Az is egy szép történet, hogy ok, menet közben csak előre beprogramozott számokat engedjen tárcsázni (bár ugye a telefonon keresztül lehet mást is), de könyörgöm, miért nem írja ki a számot?! Persze ha 5 km/h alá esik a sebesség, akkor megjelenik...

zar116

  • Klubtag
  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
    • Transaxle
Beépült az iPod dokkoló...
Vezérli a kormánykapcsoló, lejátsza a video tartalmakat is (NTSC-be kell állítani a iPododt/iPhone-t)
 :clap:


Ezt melyik évjárátaba építetted bele???  :eek:
ilyen kell nekem is ! :)

2004 Prius II. EU (BT, navi, nem JBL)
Milánóban lakik az Isten.
Benzint meg a Priussal spórolok.

Spider Papa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Beépült az iPod dokkoló...
Vezérli a kormánykapcsoló, lejátsza a video tartalmakat is (NTSC-be kell állítani a iPododt/iPhone-t)
 :clap:


Ezt melyik évjárátaba építetted bele???  :eek:
ilyen kell nekem is ! :)

2004 Prius II. EU (BT, navi, nem JBL)

Milyen dokkoló, mennyiért és hol sikerült beszerezni?

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Most nem emlékszem pontosan, a másik fórumon biztos írtad, de működik a videolejátszás menet közben?


Ha válalod a benyomott rögzítőfékkel közlekedést... :tt2:
Vagy ha meghekkeled a rendszert, és kiveszed a tiltást. (Biztos jelet kap valahonnan, hogy be van-e nyomva a fék.)

A kijelzőtől jobbra található nagy kábel kötegben vagy egy kábel (rózsaszín) ami a blokkolást viszi. ez blokkolja a navit, a BT kihangosítót is...



Én azt olvastam erről, hogy sebességjelet érzékel. 5 Km/h felett blokkol bizonyos funkciókat. De a 2004-es verziónál a neten is megtalálható rejtett menüben kiiktatható ez a funkció, egy "override" feliratú gombot kell nyomva tartani. Sajnos ezt minden gyújtáslevétel után meg kell ismételni. Mondjuk ez is jobb, mint  a ráncfelvarott rendszere, mert ott semmit sem tudsz tenni. Az okosabbak egy impulzus generátort építenek be, hogy átverjék a rendszert. Ezt az elektronikát okosra kell megcsinálni, mert a sebességjelet alapvetően a navi használja. Ergo, ha mindig 3 km/h-ról tud, azok a kalkulációk, pl.: GPS jel nélküli kalkulált pozíció nem fog jól működni. Azt hiszem az egyik ügyes kolléga erre is talált ki valami okosságot, de arra már nem emlékszem. Valami olyasmi, hogy néha visszaadja a jelet, vagy ki-be kapcsolgatja ezt a funkciót,így mindkét funkció működik!

Multipla

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
  • Lexus SC430, Toyota Prius I., Honda Insight I.
Sziasztok!

Rendelnék innen video/audio bemenetet feleségem Toyota Highlanderéhez (ULTIMATE LOCKPICK 1). Próbálom lelevelezni, hogy küldök érte futárt, jó-e nekik úgy.
Esetleg nem érdekel itt valakit? Priushoz a Lockpit 2 kell. (Ez a gyári tiltásokat is kiveszi)
Épített már be itt valaki ilyet?
Én eddig csak 3-400 USD-ért láttam csak Video bemenetet, de ez audiót is tud 250 körül.

http://www.coastaletech.com/APPLICATION%20GUIDE%20REV2.htm

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Jól látom, hogy ez 100 USD?
Kíváncsi lennék, hogy mit szól hozzá az EU-s verzió. Mert pont azt a részt feszegeti egy ilyen adapter, ami más az amcsi és az EU verzióban.
Engem érdekelne egy olyan ketyere, amivel lehetne DVD-t nézni a központi kijelzőn, de a legjobban annak örülnék, ha valahogy az IGO 8-at tudná használni a rendszer. Utána már jöhetne minden... :-)
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.05 08:00:45 írta kleingy »

Multipla

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
  • Lexus SC430, Toyota Prius I., Honda Insight I.
Jól látom, hogy ez 100 USD?

Nem, a 99 USD-s az csak az Unlock (menet közben is lehet állítgatni a navit, stb.)
A 229 USD-s cucc, amin van video és audio bemenet.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Jól látom, hogy ez 100 USD?

Nem, a 99 USD-s az csak az Unlock (menet közben is lehet állítgatni a navit, stb.)
A 229 USD-s cucc, amin van video és audio bemenet.
Érdekes. Kicsit bizalmatlan vagyok az ilyen cuccokkal szemben. Az új térképszoftvert áruló srác is csak addig írt válaszokat, amíg nem mondtam, hogy ki akarom próbálni a kocsiban. Ha jó, megveszem. Ez volt az utolsó levél.

Illetve még mindig kérdés, hogy ez a cucc az amcsi programot, védelmet, stb veri át. Jó ez nekünk is vajh?

Egyébként volt nekem egy olyan elvetemült gondolatom, hogy video jelet elvileg meg lehetne vele etetni felhasználva a tolatókamera vezetékét. Kérdés csak az, hogy előremenetben, hogy lehet vele elhitetni, hogy értékelje a kamera vezetékén bejött jelet. Ehhez elvileg kellene egy "rükibe tettem a váltót" jel, amit ideiglenesen a váltónak nem kellene értelmezni, ergo a váltó vezérlőt is át kell verni. Vagy legalább is azt a részt, amikor minderről a központi kijelző is tudomást vesz.

DM74

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
  • Toyota Corolla 2006 1.4 HB Sol+
Olvasgatva a neten ráakadtam egy plugin KIT-re ami többlet lítium-os akkumulátort és konnektoros töltési lehetőséget nyújt az összes hibrid típushoz. De Prius 1-2-3-hoz mindenképp. Ismeri valaki?
http://www.enginer.us/

Bár a 4KWH-s kit 3500 USD-s ára (azaz 700 eFt) az itthoni 0 Ft-os támogatás miatt elég soká térül meg még 500 Ft-os benzinár mellett is. (1400 liter benzin) Még van európai forgalmazása is. Azért jól hangzik ha 15-40 km-t is meg lehet vele tenni csak EV módban. Egyelőre a jelenlegi hibridek egyik nagy hiányossága a rövid EV-hatótáv.
Azt értem, hogy gőzgép, de mi hajtja????