Szerző Téma: Prius tuning és egyéb modifikációk, extra, nem gyári különlegességek.  (Megtekintve 355754 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Hello!

Üdvözlök minden már márka, esetleg típus társat, segítségeteket szeretnem kérni 2001 Prius könyöklőjének használhatóbbá tételében.  Van valami ismert megoldás, hogy rá lehessen könyökölni? Aki nem ismeri a típus sajátosságát mellékelek egy képet amin látszik, hogy 105 cm testmagasság felett már nem lehet könyökölni a könyöklőn.
Képet kiszerkesztettem Trotter
amint látom az a középső rekesz a padlón áll.
Meg kell nézni, hogy hogyan lehet kompletten megemelni és a padló felett rögzíteni 10 cm-rel. Konzol, távtartó, stb-re gondolok.
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.10 16:38:31 írta Trotter66 »

Spider Papa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Hello!

Üdvözlök minden már márka, esetleg típus társat, segítségeteket szeretnem kérni 2001 Prius könyöklőjének használhatóbbá tételében.  Van valami ismert megoldás, hogy rá lehessen könyökölni? Aki nem ismeri a típus sajátosságát mellékelek egy képet amin látszik, hogy 105 cm testmagasság felett már nem lehet könyökölni a könyöklőn.

Képet kiszerkesztettem Trotter
amint látom az a középső rekesz a padlón áll.
Meg kell nézni, hogy hogyan lehet kompletten megemelni és a padló felett rögzíteni 10 cm-rel. Konzol, távtartó, stb-re gondolok.

Szerintem,  ha csak könyöklőnek használod, és csak nagyon ritkán pakolsz bele, akkor bontsd le a kárpitot és úgy emeld meg a felnyitható részt. A kép alapján szeirintem nem nézne ki rosszul...
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.10 16:38:44 írta Trotter66 »

Racko1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Sziasztok érdekelne, hogy az Amerikából hozott 2007es Pirusomat lehet-e magyarítani ?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Mit értesz magyarítás alatt?

Racko1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Mit értesz magyarítás alatt?
Hogy a kijelzőn megjelenő adatok az általunk használt mértékgységekben legyenek láthatóak.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Tudtommal  csak computer cserével.
A rádiód minden frekvenciát fog?

Racko1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Tudtommal  csak computer cserével.
A rádiód minden frekvenciát fog?
nem csak a páratlan végüeket vagy fordítva nem is tudom de minden jön rajta ami kell , nem tudod menyi lehet bele majd egy új akku ? esetleg van nagyobb kapacitásu is? a Toyotánál nem túl segítőkészek a szervizekkel kapcsolatban keresek egy szervizkönyvet is.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Mintha valamikor régebben olvastam volna, hogy amcsiba egy pacák feltuningolta az aksikat, meg többet is tett bele és 2l alatti fogyasztást ért el vele így városban. (ott van csak értelme)

Spider Papa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Több ilyen próbálkozás is van/volt :)
Végülis okos ötlet, csak nem tudom, ha teljesen lemerül, ugye nagyobb áramot fog felvenni, mit szól ehez az egész rendszer?

Mintha valamikor régebben olvastam volna, hogy amcsiba egy pacák feltuningolta az aksikat, meg többet is tett bele és 2l alatti fogyasztást ért el vele így városban. (ott van csak értelme)

Racko1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Több ilyen próbálkozás is van/volt :)
Végülis okos ötlet, csak nem tudom, ha teljesen lemerül, ugye nagyobb áramot fog felvenni, mit szól ehez az egész rendszer?

Mintha valamikor régebben olvastam volna, hogy amcsiba egy pacák feltuningolta az aksikat, meg többet is tett bele és 2l alatti fogyasztást ért el vele így városban. (ott van csak értelme)
éppen egy pár amerikai fórumot olvasgattam ér ott találtam egy új fejlesztésü akkut a priusba, ami tovább tartja az áramot , bár én íggy is teljesen elégedett vagyok a kocsimmal talán majd ha kidöglött a gyári akkor nézek majd utána ennek. bár alig múlt egy éves a priusom rmélem nem kell gondolkodnom ilyesmiben egyhamar.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Ahogy emlékszem az valami egészen brutális dolog volt, mert nem maradt csomagtartója. (mintha dupla aksi lenne a telefonodon :) )

Spider Papa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42

éppen egy pár amerikai fórumot olvasgattam ér ott találtam egy új fejlesztésü akkut a priusba, ami tovább tartja az áramot , bár én íggy is teljesen elégedett vagyok a kocsimmal talán majd ha kidöglött a gyári akkor nézek majd utána ennek. bár alig múlt egy éves a priusom rmélem nem kell gondolkodnom ilyesmiben egyhamar.

Az új aksit a plugin-be találták ki, de egyenlőre a Litiumos aksik igen gyúlékonyak sajnos...

Fulika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Sziasztok!

Egy 2004-es európai 2-es priusom van. Egyetlen igazán fájó dolog van benne, hogy a CD váltója (JBL) nem tud mp3-at. Mivel az ipod interfész csillagászati árú lenne hozzá, ezért gondolkodom barkács megoldáson:
Az FM modulátoros mp3 lejátszó hosszútávon használhatatlan.
Gondoltam kapcsolhatóan beépíteném a lejátszót, úgy, hogy az erősítőre menő vonali bemenetre adnám rá a hangjelet, pl úgy, hogy közben a rádióra állítanám a screent. Így megszünne a vacak hangminőség az FM modulátor miatt, és az RDS-en még látnák is track információkat. A hangjelet nem ördöngősség megtalálni a fejegység hátuljában, csak azt szeretném, ha legalább a hangerő, és hangszín szabályzás megmaradna az átkapcsolás után. Vagyis a kérdésem:
Tudja valaki, hogy a 6 lemezes JBL (magnó+CD) fejegységnél hol valósul meg a hangerő, és a hangszín szabályzás? A fejegységben, vagy az erősítőben?

Spider Papa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Én úgy tudom, hogy az erősítő már csak a 4 hangszóró jelét kapja meg, szabályozva, az erősítő csak egy végerősítő, de lehet hogy tévedek...


Sziasztok!

Egy 2004-es európai 2-es priusom van. Egyetlen igazán fájó dolog van benne, hogy a CD váltója (JBL) nem tud mp3-at. Mivel az ipod interfész csillagászati árú lenne hozzá, ezért gondolkodom barkács megoldáson:
Az FM modulátoros mp3 lejátszó hosszútávon használhatatlan.
Gondoltam kapcsolhatóan beépíteném a lejátszót, úgy, hogy az erősítőre menő vonali bemenetre adnám rá a hangjelet, pl úgy, hogy közben a rádióra állítanám a screent. Így megszünne a vacak hangminőség az FM modulátor miatt, és az RDS-en még látnák is track információkat. A hangjelet nem ördöngősség megtalálni a fejegység hátuljában, csak azt szeretném, ha legalább a hangerő, és hangszín szabályzás megmaradna az átkapcsolás után. Vagyis a kérdésem:
Tudja valaki, hogy a 6 lemezes JBL (magnó+CD) fejegységnél hol valósul meg a hangerő, és a hangszín szabályzás? A fejegységben, vagy az erősítőben?

Fulika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Én úgy tudom, hogy az erősítő már csak a 4 hangszóró jelét kapja meg, szabályozva, az erősítő csak egy végerősítő, de lehet hogy tévedek...


Sziasztok!

Egy 2004-es európai 2-es priusom van. Egyetlen igazán fájó dolog van benne, hogy a CD váltója (JBL) nem tud mp3-at. Mivel az ipod interfész csillagászati árú lenne hozzá, ezért gondolkodom barkács megoldáson:
Az FM modulátoros mp3 lejátszó hosszútávon használhatatlan.
Gondoltam kapcsolhatóan beépíteném a lejátszót, úgy, hogy az erősítőre menő vonali bemenetre adnám rá a hangjelet, pl úgy, hogy közben a rádióra állítanám a screent. Így megszünne a vacak hangminőség az FM modulátor miatt, és az RDS-en még látnák is track információkat. A hangjelet nem ördöngősség megtalálni a fejegység hátuljában, csak azt szeretném, ha legalább a hangerő, és hangszín szabályzás megmaradna az átkapcsolás után. Vagyis a kérdésem:
Tudja valaki, hogy a 6 lemezes JBL (magnó+CD) fejegységnél hol valósul meg a hangerő, és a hangszín szabályzás? A fejegységben, vagy az erősítőben?

Ebben biztos, hogy tévedsz viszont adtál egy jó tippet  :clap: Az erősítőbe csak a stereo jel megy át. Viszont, mivel a fader is állítható, az nyilván az erősítőben történik, így logikus, hogy akkor már minden hangerőszabályzás ott történjen. Mindegy, úgyis bele kell hallgatnom a kábelbe, mielőtt elvágom.