Szerző Téma: Prius tuning és egyéb modifikációk, extra, nem gyári különlegességek.  (Megtekintve 356004 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Üdv!

2007 gyári navi dvd-k vannak az autóhoz. Mint írtam fentebb, amikor hozzám került az autó, akkor nem volt ez a tiltás. A 12V-os aksi csere után csinált egy olyat, hogy újratoltöltődött az egész, és azóta aktív a tiltás. Előző tulaj már így hozta be külföldről, így ő sem tudott segiteni.
A sebesség jeladó hack-et nem nagyon akarom, viszont biztos, hogy valahogyan szoftveresen is meg lehet odani. Csak nem találni rá leírást a neten.

Újpesten  vagyok sokat amúgy, lehet hogy ráférne egy térkép update is.
Szóval azt mondod, hogy a terkepfrissítés megoldhatja a letiltást is?

Navilex.hu tudja a megoldást,nem kell semmit sem elvágni,egyben meglesz a térkép frissítés is...

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Navilex.hu tudja a megoldást,nem kell semmit sem elvágni,egyben meglesz a térkép frissítés is...
Csak vigyél magaddal sok-sok pénzt ;)
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Hát nekem 10eft volt az update...

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Beépítettem az A118C autós kamerát! Képek videó és tapasztalat az indexes fórumban!

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Beépítettem az A118C autós kamerát! Képek videó és tapasztalat az indexes fórumban!

 :clap:jó lett,én nem vagyok ilyen ügyes...

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Hát nekem 10eft volt az update...
Gyári lemezzel?
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Beépítettem az A118C autós kamerát! Képek videó és tapasztalat az indexes fórumban!
Tök jó! Automatikusan vesz fel gyújtásra? És ha valami esemény van mit teszel? (tudom nézzek utána mit tud a kamera :cool2: )

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Tök jó! Automatikusan vesz fel gyújtásra? És ha valami esemény van mit teszel? (tudom nézzek utána mit tud a kamera :cool2: )
Gyújtásra bekapcsol, és el is kezd venni. Gyújtás megszűnésekor pedig a beépített kondi (nem aksi) ad annyi szuflát, h elmentse az utolsó videót, és szépen lekapcsol.

Jelenleg 16GB kártya van benne, azt írja körbe-körbe, és kb 200-250km út fért bele (nappal, jó fények között, többség autópályán) amikor megnéztem, de értelemszerűen fényviszonyoktól, és időtől is függ a méret - természetesen fullHD-ben. De amikor először néztem akkor olyan volt, h reggel 8kor elindultunk, du 4kor értünk haza, de a legelső felvétel 10körül volt, már az odaút 1/3-a körül, de hát ugye nem ment egész idő alatt napközben az autó... Ha pontosan érdekel, megnézem, h a 16os kártyán hány darab 3perces etap van átlagosan (bár most meg reggel sötétben jövök minden reggel - abból meg értelemszerűen több fér el rajta).

Menüben kiválasztható idejű szegmenseket vesz fel (2-3-5 perc - a 3 és 5 tuti van benne). Ha esemény van, megnyomom rajta a kis elakadásjelző háromszögre hasonlító gombot, és akkor azt a videót nem írja felül (külön könyvtárba teszi kártyán azt a szegmenset). Ezen kívül ha a gyorsulásmérője szerint balesetet érzékel, akkor is ugyanez történik, az a videó nem íródik felül.
« Utoljára szerkesztve: 2015.12.08 10:19:40 írta zezoka »

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Gyújtásra bekapcsol, és el is kezd venni. Gyújtás megszűnésekor pedig a beépített kondi (nem aksi) ad annyi szuflát, h elmentse az utolsó videót, és szépen lekapcsol.

Jelenleg 16GB kártya van benne, azt írja körbe-körbe, és kb 200-250km út fért bele (nappal, jó fények között, többség autópályán) amikor megnéztem, de értelemszerűen fényviszonyoktól, és időtől is függ a méret - természetesen fullHD-ben. De amikor először néztem akkor olyan volt, h reggel 8kor elindultunk, du 4kor értünk haza, de a legelső felvétel 10körül volt, már az odaút 1/3-a körül, de hát ugye nem ment egész idő alatt napközben az autó... Ha pontosan érdekel, megnézem, h a 16os kártyán hány darab 3perces etap van átlagosan (bár most meg reggel sötétben jövök minden reggel - abból meg értelemszerűen több fér el rajta).

Menüben kiválasztható idejű szegmenseket vesz fel (2-3-5 perc - a 3 és 5 tuti van benne). Ha esemény van, megnyomom rajta a kis elakadásjelző háromszögre hasonlító gombot, és akkor azt a videót nem írja felül (külön könyvtárba teszi kártyán azt a szegmenset). Ezen kívül ha a gyorsulásmérője szerint balesetet érzékel, akkor is ugyanez történik, az a videó nem íródik felül.
Köszi az infókat. Régóta néztem már egyébként ezt a típust, de valahogy mindig sajnáltam rá a pénzt. Lehet, most írok a jézusnak, hogy hozzon egy ilyet.  :whistling:

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Köszi az infókat. Régóta néztem már egyébként ezt a típust, de valahogy mindig sajnáltam rá a pénzt. Lehet, most írok a jézusnak, hogy hozzon egy ilyet.  :whistling:
Videót a Youtube kicsit lerontotta, de azért mozgás közben mint említettem kicsit mosott a kép (mint mindegyiken), de nem ennyire, mint Youtube-on. Lassú mozgásnál, v megálláskor kristálytiszta! Továbbá a mozgó képet megállítva is tiszta általában. Ha gondolod este teszek fel még egy-két videót a mostani szürke idős viszonyokról is, esetleg egy hajnali sötétet.
« Utoljára szerkesztve: 2015.12.08 11:46:20 írta zezoka »

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Ha gondolod este teszek fel még egy-két videót a mostani szürke idős viszonyokról is, esetleg egy hajnali sötétet.
Megnézném mindenképpen!

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Megnézném mindenképpen!
Érdekes dologra jutottam: 3 perces szeletek vannak beállítva, egy ilyen 3 perce 352MB. És nem úgy mint gondoltam, a koromsötét, és a nappali is ugyanúgy 352MB... Na mindegy, így legalább lehet számolni, h akkor a 16GB-ra 45db ilyen 3perces fér rá (jelenleg 52db van, de sok ugye nincs 3 perc, ha épp megállok előbb), ami ugye durván 135perc videóanyag a 16GB-on.
Az első, sötét videón a refi nagyon sokat segít, úgy egész sokat látni a videón is, jóval többet, mint tompítottnál. Utolsó kettő majdnem ugyanolyan, egyik tegnap, másik ma du, tegnapi talán kicsit ködösebb idő.





Mivel a Youtube kicsit ront rajta, itt vannak eredetiben, letölthetőek: Sötét, Ködös, Párás

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Mivel a Youtube kicsit ront rajta, itt vannak eredetiben, letölthetőek
A másodikat letöröltem (drive-ról és youtube-ról is), mert szinte egy és ugyanaz volt, mint a mai, ugyanazon a szakaszon, azon kívül egy lámpánál belekáromkodtam, és csak most vettem észre! :) ::) Szerkeszteni meg sajna már nem tudtam előző hszt, úgyh arra nem fog feljönni semmi.

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Jó ez a kép minőség szerintem. Rég óta gondolkozok én is egy kamerán, de még nem jutottam el odáig, hogy vegyek is egyet. Jól jönne a gazdaságosvezetős Facebook oldalhoz, feltenni a sok idiótát, ahogy közlekedik. Ma épp egy 6-os Mazda csinálta a cirkuszt... (csoda, hogy nem német gyártmányú autó volt...)

Szerk: Hol vásároltad és mennyiért?
« Utoljára szerkesztve: 2015.12.08 18:02:58 írta Waresz »

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Jó ez a kép minőség szerintem.

Nézz meg egy mini 0806 videóját. Szvsz sokkal jobb.