Szerző Téma: Prius tuning és egyéb modifikációk, extra, nem gyári különlegességek.  (Megtekintve 355875 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

FridmanZ

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Sziasztok ! Valaki próbálta már a "ledesítést" ?
Sajnos már elég gyengén világítanak az izzók a kormányban a váltógombban és szinte mindenhol. Gondoltam hogy ki kéne cserélni (fehér) ledekre , de nem merem megbontani a kormánykereket , nehogy több kárt tegyek mint hasznot.


akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
ez a kék a gyári?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

FridmanZ

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Nem és bevallom nekem nem is tetszik , de külföldi fórumon találtam - viszont azt nem illusztrálja hogy hogyan csinálta. Gondolom nem 5 perces műtét volt.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
és miért jó,ha erösebb a fénye?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

FridmanZ

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Gyárilag zöld (legalábbis nekem) , de szerintem az izzók egyszerű fehérek csak vmijen műanyag lapka van előtte.

FridmanZ

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Sajnos már annyira gyenge (szerintem befeketedtek az izzók) , hogy városban - természetesen éjszaka közvilágításnál - már nem látszik és mivel 2-3 hónapja vettem a priuszt még nem rögzültek a gombok - tehát nem tudom vezérelni sötétben. Túl fényesre én sem akarom - nehogy zavarjon éjszaka és nehogy a túlzott energiafogyasztás (vagy mi) miatt elolvadjanak az alkatrészek.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Sziasztok ! Valaki próbálta már a "ledesítést" ?
Sajnos már elég gyengén világítanak az izzók a kormányban a váltógombban és szinte mindenhol. Gondoltam hogy ki kéne cserélni (fehér) ledekre , de nem merem megbontani a kormánykereket , nehogy több kárt tegyek mint hasznot.
Service manual - RS - Supplemental Restraint System.pdf - 268.ik oldal.
Ez a kormány például de ahogy nézem szépen belenyúltak a fejegységbe is szóval nem lesz egyszerű móka.
« Utoljára szerkesztve: 2015.09.17 16:54:37 írta kowee »

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Köszi szépen! Dertnek válaszolva: a fényerő miatt elsősorban, mint írtam, különösen a csomagtartóba.

Fényerőt értem...

"elsősorban azért, hogy minél kevésbé egye a kis akksit"
Én csak erre kérdeztem rá. :) Mivel ha ready-ben van a kocsi, akkor nem a kis akkut használja. Az meg , hogy ready nélkül van annyit égetve a belső világítás, hogy leszívja a kis akkut ... számomra életszerűtlen.  :hmmmm:

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Sajnos már elég gyengén világítanak az izzók a kormányban a váltógombban és szinte mindenhol. Gondoltam hogy ki kéne cserélni (fehér) ledekre , de nem merem megbontani a kormánykereket , nehogy több kárt tegyek mint hasznot.
Kormányon mindenkinél gyengén világít, nálam is már vétel óta (de azóta is ugyanúgy), különben zavaró lenne vezetés közben.

Konkrétan olyan gyenge, h nappal szinte lehetetlen annyira letakarni, h látszódjon. Ezért is hittem azt még autónézegetés közben, h nincs is megvilágítva, de aztán fórumon mondták, h van, csak ennyire halvány.

FridmanZ

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Nézegettem a service manual-t , de én nem találtam utalást arra , hogy az izzók cseréjét hogyan - csak a légzsák, a duda , a spirál kábel ...
Azért , ha lesz egy-két nap szabadidőm óvatosan nekiesek és ha sikerül dokumentálom.

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Fényerőt értem...

"elsősorban azért, hogy minél kevésbé egye a kis akksit"
Én csak erre kérdeztem rá. :) Mivel ha ready-ben van a kocsi, akkor nem a kis akkut használja. Az meg , hogy ready nélkül van annyit égetve a belső világítás, hogy leszívja a kis akkut ... számomra életszerűtlen.  :hmmmm:

Félreéerthetően fogalmaztam. :) Az elsősorbant úgy értettem, hogy a felsorolásban az első, nem prioritásban. :)

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Nézegettem a service manual-t , de én nem találtam utalást arra , hogy az izzók cseréjét hogyan - csak a légzsák, a duda , a spirál kábel ...
Azért , ha lesz egy-két nap szabadidőm óvatosan nekiesek és ha sikerül dokumentálom.
Esélyes hogy az nem izzó hanem LED. Azért írtam hogy nem lesz egyszerű mivel a steering pad egyben cserés így szétszerelésére nem utal a manual.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Esélyes hogy az nem izzó hanem LED. Azért írtam hogy nem lesz egyszerű mivel a steering pad egyben cserés így szétszerelésére nem utal a manual.
Lehet kísérletezni, mert 6-10k között van a PII-be a gombsor (szóval nem vészes, ha valami balul üt ki), van akinél ennyiért mindkét oldali benne van (de ilyenkor csak navi gombos nélküliek voltak benne)

FridmanZ

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Igen én is gyanítom , hogy led (mióta zezoka írta , hogy Neki is gyengén világít) mivel ha izzó lenne azért lenne valami "támadási pontja" a cserélhetőséghez. Ugyan ez lehet a váltó karnál is (azt is csak egyben lehet venni). Hát azért idegesít annyira , hogy egyszer majd szétszedem...
« Utoljára szerkesztve: 2015.09.18 12:29:54 írta FridmanZ »

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Igen én is gyanítom , hogy led (mióta zezoka írta , hogy Neki is gyengén világít) mivel ha izzó lenne azért lenne valami "támadási pontja" a cserélhetőséghez. Ugyan ez lehet a váltó karnál is (azt is csak egyben lehet venni). Hát azért idegesít annyira , hogy egyszer majd szétszedem...
Naa váltónál konkrétan izzó van benne. És a különálló gombokban is. Nagyon apró rizsszem izzók vannak eldugva zöld gumikupakkal. Azokban cseréltem már izzót P2-nél.