Szerző Téma: Prius tuning és egyéb modifikációk, extra, nem gyári különlegességek.  (Megtekintve 359331 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
egyértelműen USA, vagy Kanada.
De azért a fejre állított Toyota logo a hátulján eléggé ütős :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Valszeg favágó, vagy asztalos a tulaja és így volt a legegyszerűbb a hátsó puffot rendbetenni. (az ötödik ajtó kissé eláll, onnan gondolom a könnyű puffot.)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Hege

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
  • 1.4D-4D 2007
Milyen lenne a hátulja ha a tulaja pl. sírköves lenne... [rohog] [rohog]

Norbi..

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
2006 os Priusba utólagos tempomatra kinek milyen ötlete van?

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
2006 után nem széria volt már a tempomat? Utólagos beépítés szerintem nem nagyon dívik. >.<

Norbi..

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
2006 után nem széria volt már a tempomat? Utólagos beépítés szerintem nem nagyon dívik. >.<

2006 Smart felszereltség Én is úgy tudtam, hogy alapból benne van(leírásokban így szerepel) aztán kiderült, hogy mégsem, pedig tempomatot mindenképpen szerettem volna.Műszakilag jobb állapotban volt mint a többi kiszemelt példány, így most kéne valami jó megoldás..

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Szerintem ellenőrízd le motorszám alapján, mert előfordulhat, hogy ez nem 2006-os. Vagy még a ráncfelvarrás előtti?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Alvázszám lesz az a motorszám.  ;)
Ha ide beütöd, akkor máris megtudod az autót gyártási évét, hónapját: flötty.

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Alvázszám lesz az a motorszám.  ;)
Ha ide beütöd, akkor máris megtudod az autót gyártási évét, hónapját: flötty.

My bad. Valóban alvázszám. >.< Hozom a kukoricászsákom a sarokba.

Norbi..

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Alvázszám lesz az a motorszám.  ;)
Ha ide beütöd, akkor máris megtudod az autót gyártási évét, hónapját: flötty.

2006/05 

Hege

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
  • 1.4D-4D 2007
Óóóó..ez tényleg jó! :clap:

Norbi..

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Az alap hifi turbózására megfogadva a tanácsotokat, elmentem 2  szakműhelybe is. Véleményük a következő:
-magába a hangszórókat cserélni értelmetlen+ hosszú távon el sem bírná a megnövekedett teljesítményt
-erősítő magában szintén pénzkidobás
-aktív mélynyomóval lehetne basszust növelni, de akkor még mindig csak a mély dübörgés lenne, de a "szép" hangzásnak a nyomát sem találnám és nem utolsó sorban helyet foglalna a csomagtartóban.
-erősítő+hangszórók+mélynyomó kombóval még az áramfelvétel, súly és ezzel arányban a fogyasztás is növekedne  :cry:
-a cd lejátszó és a rádiós hangzás közti óriási különbséget ezek a módosítások nem oldanák meg.

Járható útnak egy fejcserét javasoltak, amit nem nagyon szerettem volna.(Leginkább a 200-300 e áruk miatt) Keresgéltem a neten 2 Din-es ketyerék között, mikor is rátaláltam erre a típusra (számomra ismeretlen): http://www.erisin.com/erisin-es896t-detachable-3d-hd-car-audio-dvbtmpeg4-gps-tmc-pip_p241.html?cPath=4_20
Ez a készülék szinte mindent tud és az ára is a megfizethető kategóriába tartozik, még a szállítással is. Van valakinek tapasztalata ezen márkával kapcsolatban?Méretileg gondolom nem lehet gond, a 2 Din-es szabvány miatt.Talán még a kormányon lévő hangvezérlést is össze lehetne vele barátkoztatni, de ha nem az sem vág földhöz...
« Utoljára szerkesztve: 2012.04.14 17:10:54 írta Norbi.. »

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Emlékeim szerint a fejegység és a központi kijelző vezérlése össze van integrálva, tehát ha előbbit kiveszed, a kijelző és a vezérelt funkciók használhatatlanok lesznek. Mivel engem ez a téma nem különösebben érdekel, nem néztem jobban utána, de erre mindenképp oda kell figyelni.

Most rákerestem és ezt dobta ki a gugli a priuschat-ről:

"the head unit in a toyota prius acts as a master to all the slave devices, like the cd players, and all things AV LAN. a better idea would be to keep the factory radio, and to keep it running, but add another radio on top of that, i think that is what people are doing

i am reasonably sure you need to keep the radio.

on prius cars equipped with navigation, the navigation, takes over the role of master"

Norbi..

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Emlékeim szerint a fejegység és a központi kijelző vezérlése össze van integrálva, tehát ha előbbit kiveszed, a kijelző és a vezérelt funkciók használhatatlanok lesznek. Mivel engem ez a téma nem különösebben érdekel, nem néztem jobban utána, de erre mindenképp oda kell figyelni.

Most rákerestem és ezt dobta ki a gugli a priuschat-ről:

"the head unit in a toyota prius acts as a master to all the slave devices, like the cd players, and all things AV LAN. a better idea would be to keep the factory radio, and to keep it running, but add another radio on top of that, i think that is what people are doing

i am reasonably sure you need to keep the radio.

on prius cars equipped with navigation, the navigation, takes over the role of master"

Véleményem szerint, simán csak az audió rész vezérlése eltűnik a központi kijelzőről. Többinek nem szabadna köze lenni hozzá
&feature=endscreen&NR=1

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Véleményem szerint, simán csak az audió rész vezérlése eltűnik a központi kijelzőről. Többinek nem szabadna köze lenni hozzá
&feature=endscreen&NR=1

Nekem volt már olyan, hogy a külső CD tár csatlakozóba bedugott iPOD dokkoló miatt a komplett kijelző nem működött. A dokkolót kihúzva pedig minden egy csapásra megjavult. Szóval egyáltalán nem biztos, hogy annyira egyszerű a történet, csak ezt szerettem volna jelezni.