Típusok - TOYOTA > Prius

Prius tuning és egyéb modifikációk, extra, nem gyári különlegességek.

(1/193) > >>

Spider Papa:
Gondoltam, nem árt, ha nem csak a priuschat-en, hanem egy magyar oldalon, magyar prius-osok írják le, mikkel találkoztak, miket csináltak maguk az autóikkal...
Szóval Prius buherátorok ide!

Spider Papa:
Hogy minnyá meg is nyissam a sort, mostanság azon gondolkodom, miként lehetne a 12 voltos rendszer kapacitását kicsit megnövelni.
Azt tapasztaltam, amióta a kis akkumulátorom haldoklik, hogy ennek folyamatos táplálása miatt jobban merül a nagy aksi is.
Olvasgattam egy keveset még régebben, hogy a 12 voltos rendszert alternatív megoldással lehet még táplálni, pl napelemekkel, vagy eleve nagyobb kapacitású akumulátorral.
Budapesten, rohasztó nyári melegben dugóban áldogálva, a klima igen hamar letudja szívni a nagy akkut, viszont, mivel az ember úgyis a napon ácsorog, kapja a fejire a napfényt ezerrel, mi lenne ha egy napelemet valahova az ember beszerel, innen plusz áramot adva a rendszernek, nem kellene a nagy aksinak táplálnia a 12-es rendszert...

Kicsit körülményes voltam, de a lényeg megvan...

Esetleg tudja valaki, hogy mennyit fogyaszt a klíma ? Mekkora napelemre lenne szükség egyáltalán, hogy értelme legyen?

squiddy:
Épp a napokbanírták a totalcaron, hogy a következő Prius elképzelhető, hogy kap napelemet.

Spider Papa:
Láttam már olyan mod.-ot hogy a tető két belső ívére tettek két csík napelemet, elég furán nézett ki :D

Xtrem:
És kérdéses, hogy a vandálok hány napot adnának neki...  :whistling:

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése