Felhasználónév: Jelszó:

Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 423329 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

bghlaci

• Újonc
  • *
  • Autó: Toyota Yaris 1.0 VVT-I 2003, Auris TS Hybrid 2014
Prius vs. Auris
« Válasz #2460 Dátum: 2020.06.07 15:31:22 »
Udv. Autovasarlas elott allok, a kiszemelt tipus Toyota Auris Touring Hybrid 2013-. Az erdekelne, hogy melyik gyartasi evtol nincs mar gond az inverterrel. A Prius 3-as generaciojanal alulmereteztek es tudomasom szerint csak a 2014 evtol kerult bele a javitott valtozat es az javitott vizpumpa vezerlo software update. Elvileg azonos technika dolgozik az Aurisban is. A totalcaron egy tesztben olvastam, hogy az Aurisba mar a javitott kivitel kerult, viszont mashol meg azt mondtak, hogy nem az elso gyartasi evtol, hanem csak kesobb. Tudja valaki biztosra, hogy mi az igazsag? 2013-tol mar ok, vay csak kesobb?
Masodik kerdesem pedig a skyview napfenytetot illeti, birja a jegesot, mik a tapasztalatok?

Koszonom.

micila

• Megszállott
  • épGÉPész
  • Autó: 2003 TCT HB 1,4 not too shabby
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2461 Dátum: 2020.06.07 18:07:01 »
Udv. Autovasarlas elott allok, a kiszemelt tipus Toyota Auris Touring Hybrid 2013-. Az erdekelne, hogy melyik gyartasi evtol nincs mar gond az inverterrel. A Prius 3-as generaciojanal alulmereteztek es tudomasom szerint csak a 2014 evtol kerult bele a javitott valtozat es az javitott vizpumpa vezerlo software update. Elvileg azonos technika dolgozik az Aurisban is. A totalcaron egy tesztben olvastam, hogy az Aurisba mar a javitott kivitel kerult, viszont mashol meg azt mondtak, hogy nem az elso gyartasi evtol, hanem csak kesobb. Tudja valaki biztosra, hogy mi az igazsag? 2013-tol mar ok, vay csak kesobb?
Masodik kerdesem pedig a skyview napfenytetot illeti, birja a jegesot, mik a tapasztalatok?

Koszonom.

A napfénytető bírja a jégesőt de csak korlátozott, ~ 5-15°-os beesési szög esetén, vagy felüljáró alatt illetve garázsban.
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

• Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
  • Autó: Toyota C-HR Hybrid 2018, Toyota Corolla E110 1,8 USDM 1998
Re:Prius vs. Auris
« Válasz #2462 Dátum: 2020.06.08 18:25:12 »

Koszonom.

5 évig volt P3 pre fl a garázsomban, azóta is szorgosan fut, de semmi baja az inverternek.   Jellemzően a taxiüzemmódot nem tolerálja, meg a karbantartás-hiányt.   Az inverter fajtára az adott kocsi típustáblája ad választ.
Sors bona nihil aliud

bghlaci

• Újonc
  • *
  • Autó: Toyota Yaris 1.0 VVT-I 2003, Auris TS Hybrid 2014
« Válasz #2463 Dátum: 2020.06.12 09:08:37 »
Az eggyik kiszemeltem pont taxi volt, 260.000 van benne, viszont mar a faceliftes 2017-es gyartasu, gyonyoru allapotu es fullos felszereltsegu. 2 evig taxiztak vele. Kisse tartok is tole emiatt. A masik 5 eves, abban 210.000 van. Mindkettot tavasszal hoztak be, meg keves katyut lattak. Egyenlore nem dontottem el melyik legyen, meg elokerulhetnek szimpatikus darabok. Az a franya ulesfutes zavar, hogy szinte eggyikben sincs, az utolagos beepites meg tobbe kerul 2 ulesre, mint amennyivel olcsobbak az autok a piacon. A jarvany gazdasagi hatasai teljesen hazavagtak a kinalatot, nem frissul az allomany, viszont most kell lepnem, lementek az arak.

arnd

• Újonc
  • *
« Válasz #2464 Dátum: 2020.06.14 16:52:07 »
Prius 3-hoz használt akku modult hol tudnék beszerezni? Sehol sem hirdetnek modult, vagy csak rosszat, vagy 1-esbe vagy 2-esbe valót stb., vagy csak teljes packot.
A "CHECK HYBRID SYSTEM" csoportba jelentkeztem, de még nem fogadták el...

Trotter66

• Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
  • Autó: Toyota C-HR Hybrid 2018, Toyota Corolla E110 1,8 USDM 1998
« Válasz #2465 Dátum: 2020.06.17 19:24:08 »
Prius 3-hoz használt akku modult hol tudnék beszerezni? Sehol sem hirdetnek modult, vagy csak rosszat, vagy 1-esbe vagy 2-esbe valót stb., vagy csak teljes packot.
A "CHECK HYBRID SYSTEM" csoportba jelentkeztem, de még nem fogadták el...

Ott sem adnak el, csak javítják a pakkot, vagy egy az egybe cserélik.  Egyébként meg egy modult nem érdemes cserélni.
Sors bona nihil aliud

Dobosi

• Újonc
  • *
  • Autó: Prius 2 és VW Passat
« Válasz #2466 Dátum: 2020.06.17 19:46:01 »
Angol eBay-en tuti találsz, de néz körül a németen is, hátha...

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk