Szerző Téma: Prius tuning és egyéb modifikációk, extra, nem gyári különlegességek.  (Megtekintve 354723 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Spider Papa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Gondoltam, nem árt, ha nem csak a priuschat-en, hanem egy magyar oldalon, magyar prius-osok írják le, mikkel találkoztak, miket csináltak maguk az autóikkal...
Szóval Prius buherátorok ide!

Spider Papa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Hogy minnyá meg is nyissam a sort, mostanság azon gondolkodom, miként lehetne a 12 voltos rendszer kapacitását kicsit megnövelni.
Azt tapasztaltam, amióta a kis akkumulátorom haldoklik, hogy ennek folyamatos táplálása miatt jobban merül a nagy aksi is.
Olvasgattam egy keveset még régebben, hogy a 12 voltos rendszert alternatív megoldással lehet még táplálni, pl napelemekkel, vagy eleve nagyobb kapacitású akumulátorral.
Budapesten, rohasztó nyári melegben dugóban áldogálva, a klima igen hamar letudja szívni a nagy akkut, viszont, mivel az ember úgyis a napon ácsorog, kapja a fejire a napfényt ezerrel, mi lenne ha egy napelemet valahova az ember beszerel, innen plusz áramot adva a rendszernek, nem kellene a nagy aksinak táplálnia a 12-es rendszert...

Kicsit körülményes voltam, de a lényeg megvan...

Esetleg tudja valaki, hogy mennyit fogyaszt a klíma ? Mekkora napelemre lenne szükség egyáltalán, hogy értelme legyen?


squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Épp a napokbanírták a totalcaron, hogy a következő Prius elképzelhető, hogy kap napelemet.


Spider Papa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Láttam már olyan mod.-ot hogy a tető két belső ívére tettek két csík napelemet, elég furán nézett ki :D

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10649
És kérdéses, hogy a vandálok hány napot adnának neki...  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Spider Papa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
És kérdéses, hogy a vandálok hány napot adnának neki...  :whistling:

Nem hiszem hogy felfeszegetnék, én egyébként egy kalaptartós megoldásban gondolkodom, úgy is elég nagy a hátsó ablak :)

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Esetleg tudja valaki, hogy mennyit fogyaszt a klíma ? Mekkora napelemre lenne szükség egyáltalán, hogy értelme legyen?
Szerintem a napelem nem fog elég áramot termelni ahhoz, hogy ellása rendesen a klímát egy meleg napon, de biztos csökkenti az igényt az akku felé.
Ahogy olvastam a Wiki-n 10-15% a napelem hatásfoka. Ez alapján a Zöldtech.hu-n pedig 100-150 kWh teljesítményről beszélnek. (A fúrógépem 500W-os, az autóm 71kW)
Ha a Prius tudja az egész napi töltést tárolni, akkor jó ötlet, amúgy szerintem nem lehet vele túl sokat megtakarítani.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

jihadjoe

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
    • Hibrid klub
Egy házi klíma 1,5 - 2,5 kW, vegyük a priusét 1,5-nek. Ennyit mondjuk nem eszik folyamatosan az automata klima, feltéve ha nem 35 C fok tűző napon 18 fokot akarunk tartani. Egy fél négyzetméteres napelem 0,1 kW körülnél többet nem ad tudtommal. Szóval alaposan be kell borítani a kocsit ha klimát akarsz meghajtani vele:)
Az ára egy fél nm napelemnek valahol 70e körüli, plusz kellhet valami szabályzó elektronika meg beépítés persze...

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Egy házi klíma 1,5 - 2,5 kW, vegyük a priusét 1,5-nek. Ennyit mondjuk nem eszik folyamatosan az automata klima, feltéve ha nem 35 C fok tűző napon 18 fokot akarunk tartani. Egy fél négyzetméteres napelem 0,1 kW körülnél többet nem ad tudtommal. Szóval alaposan be kell borítani a kocsit ha klimát akarsz meghajtani vele:)
Az ára egy fél nm napelemnek valahol 70e körüli, plusz kellhet valami szabályzó elektronika meg beépítés persze...
rendes tetőt kell csinálni felé napelemből, és ha más nem az árnyék miatt hűs lesz benne! :laugh:

jihadjoe

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
    • Hibrid klub
Kicsit más.
Sajnos nem JBL gyári a gépem, és az alap audio hangja elég gyengusz.
Szerintetek elég lenne normális hangszórókat beépíteni, vagy új fejegység is kellene?

Spider Papa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Kicsit más.
Sajnos nem JBL gyári a gépem, és az alap audio hangja elég gyengusz.
Szerintetek elég lenne normális hangszórókat beépíteni, vagy új fejegység is kellene?

Hát ez egy jó kérdés...
A JBL rendszerben a jobb első ülés alatt van az erősítő, oda a fejegységből csak vonali jel megy ki, ha ez nálad is így van, akkor csak az erősítőt kell cserélni szerintem valami jobbra...

jihadjoe

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
    • Hibrid klub
Ez érdekes, köszi.
Pontosítva, a gyengeséget nem hangerőre értettem, inkább minőségi sajnos.
Elég cincogósan szól...

Spider Papa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Lehet hogy hangszóró csere is megoldja

Prius 2001

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Hello!

Üdvözlök minden már márka, esetleg típus társat, segítségeteket szeretnem kérni 2001 Prius könyöklőjének használhatóbbá tételében.  Van valami ismert megoldás, hogy rá lehessen könyökölni? Aki nem ismeri a típus sajátosságát mellékelek egy képet amin látszik, hogy 105 cm testmagasság felett már nem lehet könyökölni a könyöklőn.



[a csatolmányt egy admin törölte]

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
A megoldás, csonkolt test.
A helyzet az, hogy az inkább tárolónak készült, mintsem könyöklőnek.
Van még egy két ilyen modell...
Pl. az enyém.