Szerző Téma: Detector  (Megtekintve 25019 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

FANCY

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Detector
« Dátum: 2004.04.28 06:39:57 »
Sziasztok!
Használ valaki lézer-radardetectort? Mennyire mebizhatóak a -borsos áruk ellenére- ezek a ketyerék?

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Detector
« Válasz #1 Dátum: 2004.04.28 07:04:27 »
Üdv minálunk!

Nekem egyik ismerösöm használ ilyen detektort,és nagyon esküszik rá mennyire jó.Én személyszerint biztos nem vettem volna annyi pénzért.
Ráadásul 300-500 M között érzékel valamit,útviszonyoktól függöen,holott a Fáma Lézer 1,5KM messzire lát.
arcipán

03' YARIS SOL  50

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Detector
« Válasz #2 Dátum: 2004.04.28 07:53:26 »
Nem érdemes beléjük ruházni, inkább ne menj túl gyorsan :bazooka:
music     

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Detector
« Válasz #3 Dátum: 2004.04.28 08:00:44 »
Szerintem sem érdemes, mert nem 100%-os, de még csak 70 sem szerintem.
Másrész drága, és amennyit ráköltesz, számold ki, hogy ha elkapnak és fizetsz, mennyi idő alatt térülne meg. Na meg ugye csak akkor van fizetés, ha vannak kiszedők is, mert ha csak fényképeznek vagy kameráznak de nem állítanak meg, ergo nem ismered el helyben a bűnödet, akkor az adatkérőre még mindig mehet az 57§. Aztán hadd nyomozzanak.
Ez egy vélemény. Amúgy figyelni kell, olyan helyen, ahol nagyot lehet bukni, ott nem száguldani (pl egy faluban 130) és ha lehet a belsőben menni. Onnan ha ki is akar inteni, elhúzol mellette és azt mondod, hogy nem tudtál volna biztonságosan kihúzódni a külsőbe, és onnan még meg is állni biztonságosan és nem is tudhattam, hogy most kinek is integet. (NA jó ez egyszer bejött nekem igaz tudtam, hogy nem vagyok sáros és csak közúti ellenőrzés volt)
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Detector
« Válasz #4 Dátum: 2004.07.27 11:09:38 »
Nem csak drága, hanem még illegális is. Lagalább is ezt olvastam vagy 3 hónapja. Nem hiszem, hogy ezen változtattak azóta.

Egyébként mostanában iszonyatosan figyelni kell, mert rengeteg a kék az utakon. Hamar lekapcsolan. A legrosszabb az egészbe, hogy én sok olyan helyen láttam már őket, ahol egy régi útépítés vagy javítás során ott maradt 30-as táblájánál sasoltak. Na ezt nagyon szemétnek tartom. Ki az aki manapság 30-al tud menni ilyen autókkal. Nagyon rossznak kellene lenni az útnak ahhoz, hogy lelassítsak ennyire.

Ami pedig az utazó közönséget illeti.... :x  Azt tapasztalom az utóbbi időben, hogy nem nagyon jeleznek, ha bármi gond van. Én szorgosan jelzek, ha trafi van, vagy a világítás nincs fent esetleg index kint maradt, aztán még megköszönni is elfelejtik, pedig súlyos tízeseket spórolok meg nekik. Elszomorító, és engem is átnevelnek. Kezdek bunkó lenni én is. Mondjuk a trafit még továbbra is jelzem, de a tompított már nem érdekel, pedig ez is drága tud lenni.
Üdv: Kishaver 74

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Detector
« Válasz #5 Dátum: 2004.07.27 11:19:40 »
Idézetet írta: "kishaver"
Nem csak drága, hanem még illegális is. Lagalább is ezt olvastam vagy 3 hónapja. Nem hiszem, hogy ezen változtattak azóta.

Pedig így van. A Totalcar-on pont most volt erről egy cikk.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Detector
« Válasz #6 Dátum: 2004.07.27 14:11:21 »
kishaver állítását magam is megerősítem. Én fénykürtölök ezerrel, amikor a főút mellett állnak a csúnya bácsik, de alig-alig akad aki megköszönné. Ettől függetleül azért még folytatom ezt a semmibe nem kerülő figyelmeztetési formát

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Detector
« Válasz #7 Dátum: 2004.07.27 14:19:50 »
Idézetet írta: "squiddy"
kishaver állítását magam is megerősítem. Én fénykürtölök ezerrel, amikor a főút mellett állnak a csúnya bácsik, de alig-alig akad aki megköszönné. Ettől függetleül azért még folytatom ezt a semmibe nem kerülő figyelmeztetési formát

Én se mindig szoktam megköszönni. A visszavillogást félreértené a kezemet meg szerintem nem látná.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Detector
« Válasz #8 Dátum: 2004.07.27 15:15:30 »
Pedig én úgy vettem észre, hogy a visszavillogás egyértelműen annak a jele, hogy "köszi vettem az adást". A kézzel való integetést meg meg szoktam látni, mivel a villogós szakaszokon úgyse megyünk túl gyorsan ;)

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Detector
« Válasz #9 Dátum: 2004.07.27 15:53:52 »
Idézetet írta: "squiddy"
Pedig én úgy vettem észre, hogy a visszavillogás egyértelműen annak a jele, hogy "köszi vettem az adást".

Na de mit gondol a mögöttem jövő?
Idézetet írta: "squiddy"
A kézzel való integetést meg meg szoktam látni, mivel a villogós szakaszokon úgyse megyünk túl gyorsan ;)

OK, magamból indultam ki, én nem nagyon szoktam figyelni a szembejövőket.
De rá fogok szokni legalább az intésre - majd ha újra lesz autóm.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Detector
« Válasz #10 Dátum: 2004.07.28 08:22:36 »
Ja, villógós szakaszon lazán jelzek a kezemmel és biztos látja is az akinek látnia kell. Amúgy szerintem akaratlanul is figyeli az ember, hogy jeleznek-e vissza a még be nem mértek. Egyébként én nem villantok vissza, mert azt esetleg a kékek is láthatják és ugye nem nagyon örülnek az ilyen jelzéseknek. A kezem viszont nem hiszem hogy látják 150-500 m-ről, így én ezt a jelzés formát rendszeresítettem a koszos kis életemben.

Egyébként sokan azt sem köszönik meg, ha mondjuk éppen nem sietek és mögém ér egy sietősebb, akkor egy jól belátható szakaszon előre jelzem az előzés lehetőségét 3-4 jobb indexxel. Persze ezt értik és azonnal gázba taposnak, de a "köszönöm, hogy engedsz" elakadás jelzőzés vagy egy laza kézmozdulat kb 50%-ban érkezik csak vissza. Na ezt tuti akaratlanul is észreveszem. Valjuk be jó érzés segíteni a másikon és még jobb bezsebelni egy köszönömöt. Persze erre illik vissza biluxolni és ez is jó érzés. Többnyire aki megköszöni a segítséget az utána a tükörbe soxor figyeli még az én bilux jelemet is. Látom a tükörbe a szemét, mert ugye akkorát azért nem tudnak előzni, hogy ezt ne lássam. Ezek olyan alap dolgok nálam. Én is figyelem a megelőzőttek jeleit, persze csak akkor ha segített. Főleg kamionosok a kultúráltak.
Üdv: Kishaver 74

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Detector
« Válasz #11 Dátum: 2004.07.28 08:27:49 »
Idézetet írta: "afekete"

Na de mit gondol a mögöttem jövő?

Ilyen esetben a mögöttem jövő is tudja, hogy rendőr van a környéken (ha már én is észleltem, akkor ő is) és biztos, hogy nem nehéz rájönni miért villog vissza a szembejövő.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Detector
« Válasz #12 Dátum: 2004.07.28 08:33:22 »
Idézetet írta: "kishaver"
Valjuk be jó érzés segíteni a másikon és még jobb bezsebelni egy köszönömöt.

Jól megfogalmaztad, én is ugyanezt érzem :D

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Detector
« Válasz #13 Dátum: 2004.07.28 09:52:49 »
Idézetet írta: "kishaver"
Nem csak drága, hanem még illegális is. Lagalább is ezt olvastam vagy 3 hónapja. Nem hiszem, hogy ezen változtattak azóta.

Egyáltalán nem illegális... ha télleg 3 hónapja olvastad, akkor az egy elég régi cikk lehetett, mert:
 "2003. november 27-én eljött a notórius gyorshajtók Kánaánja, ekkortól kerültek ki a közbiztonságra különösen veszélyes eszközök listájáról a radar- és lézerdetektorok.
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Detector
« Válasz #14 Dátum: 2004.07.28 11:04:55 »
Idézetet írta: "kavarc"
Egyáltalán nem illegális... ha télleg 3 hónapja olvastad, akkor az egy elég régi cikk lehetett, mert:
 "2003. november 27-én eljött a notórius gyorshajtók Kánaánja, ekkortól kerültek ki a közbiztonságra különösen veszélyes eszközök listájáról a radar- és lézerdetektorok.


Oké, oké, oké igazatok van csak nem bántsatok  :oops:  Már afekete társ kűdte az infót a totalcar-os oldalról. Sőt már olvastam is!! Na? Jó vagyok most már?

Amúgy, ja nem az igaziak a kütyük. 1-2 darabot én is szívesen kipróbálnék. Sajna szerintem nálam az lenne a gond, hogy először is a téves jelzések miatt ideges lennék. DE ami rosszabb, hogy azt hinném, hogy le vagyok fedezve és haladnék rendesen. Aztán mikor jönne egy olyan trafi, amit nem szűr meg az én kis gépem, szépen elveszik a jogsim és kész. :cry:

Szóval inkább jó ez így. Betartom a seb határt, vigyázok, jelzek, ill. fizetek és számolom a pontjaimat, ha siettem és béna voltam.  :wink:
Üdv: Kishaver 74