Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 704022 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis III.
« Válasz #3405 Dátum: 2019.06.20 13:43:19 »
Mobilklímás felé reklamáltál? Termékfelelősség(új Ptk.) is lefedi ezt, meg a munkájára is kell hogy legyen szavatosság. Persze csak ha van róla számla.  :whistling:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis III.
« Válasz #3406 Dátum: 2019.06.20 14:10:11 »
Múlt héten a legnagyobb dugóban kétszer is leállt a klímám, pontosabban a kompresszor ment, csak nem fújt hideg levegőt... autópályán, közúton rendes tempóban hűtött/ fűtött rendesen. Pénteken vittem a TTG-be időszakos szervizre a kocsit, így megemlítettem nekik ezt is, de sem mechanikai hibát, sem hibakódot nem találtak. Gázra gyanakodtak, vagy túl alacsony, vagy túl sok, azt tanácsolták vigyem el egy rendes klímáshoz. Mivel május 13.-án egy mobil klímás csinálta a töltést és az ózonos tisztítást, így ezután már sejtettem, hogy valamit ő kúrt el.  Mint kiderült tegnap, 450 gramm helyett a mobil klímás 750 grammal töltötte fel a rendszert, ez terhelte meg a kompresszort és emiatt nem hűtött nagyobb terhelés mellett, túlhevült és a biztonsági szelep lekapcsolt. Az a szerencsém, hogy nem durrant szét a rendszer valahol és megúszta a kompresszor...  :censored:
Aki keres klímást a X. kerületben az Odor autószervizt tudom ajánlani, értenek hozzá gyorsak és precízek. Várakozás közben kameráról lehet nézni, hogy pontosan mit csinálnak.

Nem gyanakodott senki arra, hogy miért kellett tölteni egy elvileg zárt termodinamikai rendszert? A hiba keresésével és elhárításával törődött valaki? A töltést csak manométeres mérés mellett végezte, vagy a palack alá betett egy gramm kijelzésű mérleget? Miért nem lefejtéssel kezdte a mobil szervizes? Amennyiben volt lefejtés, hogyan került majd 2x annyi hűtőközeg a rendszerbe mint amennyi elő van írva?
Teljesen megáll  Silent cartárs felvetése, a felelősség kérdéséről!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

vezu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Avensis III.
« Válasz #3407 Dátum: 2019.06.20 15:35:04 »
Tudtommal teljesen normális jelenség, hogy a klímarendszer évente a hűtőközeg esetenkénti 10, akár 20 %-át is elveszítheti. Én ezért szoktam évente elvinni karbantartásra és tisztításra. A hiba kereséssel én törődtem, miután észleltem a nem kielégítő hűtést.  :D
Nem tudom milyen berendezést használt, nekem evidens volt a gáz lefejtése és újbóli felöltése. Palack alá tuti nem tett mérleget, egyszerűen letette a földre. Emlékszem, direkt szóltam neki, hogy ellenőrizze mennyi az előírt mennyiség a gázból. Lehet félre olvasta az előírt mennyiséget és a hetest négyesnek nézte? Vagy a gépen ütött félre valamit? Vagy nem fejtette le a benne lévő gázt csak rátöltött? Nem tudom.
Jövő héten fogok találkozni vele, aztán talán kiderül.
Toyota Avensis 1.8 Benzin - 2011


micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis III.
« Válasz #3408 Dátum: 2019.06.20 18:44:45 »
Tudtommal teljesen normális jelenség, hogy a klímarendszer évente a hűtőközeg esetenkénti 10, akár 20 %-át is elveszítheti. Én ezért szoktam évente elvinni karbantartásra és tisztításra. A hiba kereséssel én törődtem, miután észleltem a nem kielégítő hűtést.  :D
Nem tudom milyen berendezést használt, nekem evidens volt a gáz lefejtése és újbóli felöltése. Palack alá tuti nem tett mérleget, egyszerűen letette a földre. Emlékszem, direkt szóltam neki, hogy ellenőrizze mennyi az előírt mennyiség a gázból. Lehet félre olvasta az előírt mennyiséget és a hetest négyesnek nézte? Vagy a gépen ütött félre valamit? Vagy nem fejtette le a benne lévő gázt csak rátöltött? Nem tudom.
Jövő héten fogok találkozni vele, aztán talán kiderül.

Komolyan??  A háztartási hűtőszekrényből is? Mikor töltetted utoljára azt, vagy ha van akkor a fagyasztód hűtőkörét ? A törődés kiterjedt arra is, hogy megtaláld a szivárgás helyét?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #3409 Dátum: 2019.06.21 10:49:38 »
Nem, az nem normális.
A tíz éves autómban akkor már rég nem lenne hűtő közeg. De eddig mégsem csökkent a hűtési teljesítménye. És a 21 éves split klimám is köszöni jól van.
Persze ha szarul csinálták meg a szerelést, akkor tényleg normális.

Tapatalkkal küldve


Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensis III.
« Válasz #3410 Dátum: 2019.06.25 20:56:04 »
Tegnap megvolt együttélésünk (~4000km) első olajcsere-szervize.
Bonyodalom nem sok, Toyota 5W-30 ment bele, mint eddig végig, szűrők, fékfolyadék, ellenőrzések.... egy helyzetjelző izzó, 7 darab patent a veszteséglista.
Garanciálisba kapott egy üzemanyag szívóegységet (04004-85212) - állítólag esett már le az alja a nem megfelelő peremezés miatt. (kicsit szidtak, mert benya meg elég sok volt benne)
Utána elmentünk egy futómű ellenőrzésre is, mert ~2 fokot balra állt a kormány egyenes menetben, de minden rendbe volt... azért egyenesbe lett állítva :)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensis III.
« Válasz #3411 Dátum: 2019.06.25 20:58:02 »
Előtte hétvégén volt nagyobb porszívózás... ülések alá is :)  - és nevessetek - felfedeztem az elektromos deréktámaszt!!! mármint hogy van és az ülés oldalának elülső részén vigyorog a működtető gombóca.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #3412 Dátum: 2019.06.26 08:36:56 »
Tegnap megvolt együttélésünk (~4000km) első olajcsere-szervize.
Bonyodalom nem sok, Toyota 5W-30 ment bele, mint eddig végig,
Miért nem 0W20?  :hmmmm:
Értem hogy eddig 5W30 volt, de mégis csak a 0W20 a belevaló  :yes:

Előtte hétvégén volt nagyobb porszívózás... ülések alá is :)  - és nevessetek - felfedeztem az elektromos deréktámaszt!!! mármint hogy van és az ülés oldalának elülső részén vigyorog a működtető gombóca.
Amikor kinyitod a vezető oldali ajtót, akkor ott virít az ülés oldalán. He???   ;) :D :D :D

Csak én vagyok az az állat faj, aki elolvasta a 600 oldalas user manualt, amikor megvettem az autót (na jó, abból 150 oldal a "vigyázz, balesetveszély" és a "minden szarért figyelmeztetünk, nehogy beperelj" szöveg )  [rohog]

ult1mate

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Avensis III.
« Válasz #3413 Dátum: 2019.06.27 15:19:32 »
Miért nem 0W20?  :hmmmm:
Értem hogy eddig 5W30 volt, de mégis csak a 0W20 a belevaló  :yes:
Amikor kinyitod a vezető oldali ajtót, akkor ott virít az ülés oldalán. He???   ;) :D :D :D

Csak én vagyok az az állat faj, aki elolvasta a 600 oldalas user manualt, amikor megvettem az autót (na jó, abból 150 oldal a "vigyázz, balesetveszély" és a "minden szarért figyelmeztetünk, nehogy beperelj" szöveg )  [rohog]

Ugyan mondtad anno miért jobb a 0W20 de már nem emlékszem pontosan.
Egyébként én is azt tetettem bele a kötelező szervizen mikor megvettem a verdát de a gyöngyösi toyota már hajította volna bele az 5W30-at ha nem szólok... :/

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensis III.
« Válasz #3414 Dátum: 2019.06.28 13:46:13 »
Tőlem megkérdezték. Én kértem váz 5-30-at... Ha már 208000-ig jó volt, minek változtatni. Igénybevételt tekintve nem kap semmi extrémet. Alföldi nyugger családos tatás pilóta [emoji3]

Tapatalkkal küldve az én Redmi 4X eszközömről

'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis III.
« Válasz #3415 Dátum: 2019.06.28 13:52:38 »
Tőlem megkérdezték. Én kértem váz 5-30-at... Ha már 208000-ig jó volt, minek változtatni. Igénybevételt tekintve nem kap semmi extrémet. Alföldi nyugger családos tatás pilóta [emoji3]

Tapatalkkal küldve az én Redmi 4X eszközömről




Azmiaz????????????????
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensis III.
« Válasz #3416 Dátum: 2019.06.28 14:37:37 »

Azmiaz????????????????
Automata helyesírás, Grétsy-telefonon

Tapatalkkal küldve az én Redmi 4X eszközömről

'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #3417 Dátum: 2019.06.28 15:47:09 »
Tőlem megkérdezték. Én kértem váz 5-30-at... Ha már 208000-ig jó volt, minek változtatni. Igénybevételt tekintve nem kap semmi extrémet. Alföldi nyugger családos tatás pilóta [emoji3]

Tapatalkkal küldve az én Redmi 4X eszközömről
Nem a hajtástól lesz olajfogyasztós, éppen ellenkezőleg. A gyürü letapadás a nyugger alföldi alacsony terhelésü, alacsony fordulatszám tartomány használatától alakul ki.
Az ahogy eddig mást tettek bele, még nem lesz jó olaj. Váltsál olajat, hidd el, az a jó bele. Nem óvod meg a motort azzal, hogy finoman használod!

Tapatalkkal küldve


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis III.
« Válasz #3418 Dátum: 2019.06.28 17:24:01 »
Nem óvod meg a motort azzal, hogy finoman használod!
Nameg a katalizátornak is kell a fordulat, hogy elérje az üzemi hőfokot és kitisztuljon.

nacsa82

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis III.
« Válasz #3419 Dátum: 2019.07.22 14:03:54 »
Sziasztok!

Valaki találkozott ezekkel a hiba kódokkal?

Check VSC system
Check parking brake system
 
Hogyan tudom orvosolni a problémákat?
Előre is köszi a segítséget!