Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 703995 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Avensis III.
« Válasz #1020 Dátum: 2009.03.06 19:40:47 »
Szerintem több AVE rohangál az utakon, mint 6-os Mazda. Meg szerintem egyre semmitmondóbbak lesznek ezek a 6-os Mazdák kinézete. Mikor bejöttek tetszett, de már egyre inkább nem.
Nono, ugye Te érintett vagy a Toyota vonatkozásában. :D Neked kötelességed dícsérni a AVE-t. :flowers: Hidd el, nem rossz autó a Mazda6. Régebben azt hiszem a Subaruról is beszéltünk ebből az aspektusból.

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #1021 Dátum: 2009.03.06 19:45:56 »
Szerintem több AVE rohangál az utakon, mint 6-os Mazda. Meg szerintem egyre semmitmondóbbak lesznek ezek a 6-os Mazdák kinézete. Mikor bejöttek tetszett, de már egyre inkább nem.
Nono, ugye Te érintett vagy a Toyota vonatkozásában. :D Neked kötelességed dícsérni a AVE-t. :flowers: Hidd el, nem rossz autó a Mazda6. Régebben azt hiszem a Subaruról is beszéltünk ebből az aspektusból.

Nem is mondtam, hogy nem jók a Mazdak. Jók, csak egyre inkább nem tetszenek. Igazándiból a Xedos 6-os volt az ami a legjobban tetszett.
BekeN

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis III.
« Válasz #1022 Dátum: 2009.03.06 19:52:04 »
A Xedos6 még ma is megállja a helyét.

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #1023 Dátum: 2009.03.06 19:56:58 »
A Xedos6 még ma is megállja a helyét.

 :yes:

Úgy, mint a Carina E
BekeN

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Avensis III.
« Válasz #1024 Dátum: 2009.03.06 21:54:19 »
Azért érdemes megnézni a Toyota Avensis vs Mazda6 értéktartását is.
Ezt az autót nem nagyon tudjuk eladni (anyósoméké): http://www.hasznaltauto.hu/2739265_mazda_6_2002
Konkrétan 1 jelentkező sem volt.

A Mazda6 először modern volt, de aztán a kinézet inkább kínaipiacossá avanzsált, ma már ciki lenne autót ilyen hátsólámpával gyártani. Kb. mint David Hasselhoff a 80-as években :) - ma már ciki a csávónak az akkori szexbálvány imidzs.
Az Avensis inkább visszafogott, de kortalanabb designú. Még ma is elismerően nézem egy-egy szép állapotú Ave1 külsejét. (Na a belsejét már nem.)
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Avensis III.
« Válasz #1025 Dátum: 2009.03.06 21:58:27 »
Az Avensis inkább visszafogott, de kortalanabb designú. Még ma is elismerően nézem egy-egy szép állapotú Ave1 külsejét. (Na a belsejét már nem.)
Ez általában igaz a Toyotákra: nem viszik túlzásba az éppen aktuális divat követését, ezért nem is avulnak el látványosan.
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Avensis III.
« Válasz #1026 Dátum: 2009.03.06 23:47:19 »
Szerintem több AVE rohangál az utakon, mint 6-os Mazda. Meg szerintem egyre semmitmondóbbak lesznek ezek a 6-os Mazdák kinézete. Mikor bejöttek tetszett, de már egyre inkább nem.
Pont ez ugrott be nekem is elsőre a szavazást látva: annak eredménye köszönőviszonyban sincs az eladásokkal (pl a Honda összesen kb annyi autót adott el nálunk, mint a Toyota csak az Avéból), M6 talán nagyságrendileg azonos az Ave darabszámmal.
Én az Avéra szavaztam, de mondjuk DCAT-et nem vennék.
Ettől függetlenül pont azokat a dolgokat kifogásoltam anno én is az Accordnál, amit a cikkíró.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Avensis III.
« Válasz #1027 Dátum: 2009.03.06 23:59:06 »
Én az Avéra szavaztam, de mondjuk DCAT-et nem vennék.
Miért? :eek:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Avensis III.
« Válasz #1028 Dátum: 2009.03.07 00:54:54 »

Ezt az autót nem nagyon tudjuk eladni (anyósoméké): http://www.hasznaltauto.hu/2739265_mazda_6_2002
Konkrétan 1 jelentkező sem volt.
Pedig szép az autó, és normálisan van beárazva (a többihez mérten), nameg jól felszerelt, és az 1. magántulajdonostól kínált márkaszervizes szervizszámlás autóhoz nem lehet hasonlítani a nepperes kínálatot.
Valószínű egy normális piaci környezetben lett már volna érdeklődő, de ugye ez a mai helyzet lebénítja a piacot. Szerintem akinek van ma kedve autót venni, az meg arról álmodik hogy féláron megkapja.....no comment.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Avensis III.
« Válasz #1029 Dátum: 2009.03.07 00:56:08 »
Én az Avéra szavaztam, de mondjuk DCAT-et nem vennék.
Miért? :eek:
Nem szeretnék ennyire hegyezett gépet. Ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy rossz lenne, csak nekem nem kéne.
Már nem vagyok az a száguldozós suhanc.  ;) A 2.0 D4D nyomatékával is elégedett vagyok.  :yes:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Avensis III.
« Válasz #1030 Dátum: 2009.03.07 00:57:38 »
Valószínű egy normális piaci környezetben lett már volna érdeklődő, de ugye ez a mai helyzet lebénítja a piacot. Szerintem akinek van ma kedve autót venni, az meg arról álmodik hogy féláron megkapja.....no comment.
Vagy vesz újat szalonból 30-40% engedménnyel  :1eye:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #1031 Dátum: 2009.03.07 08:03:39 »
Azért érdemes megnézni a Toyota Avensis vs Mazda6 értéktartását is.
Ezt az autót nem nagyon tudjuk eladni (anyósoméké): http://www.hasznaltauto.hu/2739265_mazda_6_2002
Konkrétan 1 jelentkező sem volt.

A Mazda6 először modern volt, de aztán a kinézet inkább kínaipiacossá avanzsált, ma már ciki lenne autót ilyen hátsólámpával gyártani. Kb. mint David Hasselhoff a 80-as években :) - ma már ciki a csávónak az akkori szexbálvány imidzs.
Az Avensis inkább visszafogott, de kortalanabb designú. Még ma is elismerően nézem egy-egy szép állapotú Ave1 külsejét. (Na a belsejét már nem.)

Na ez a 6-os még tetszett.
Igen így van a Toyota-val. Visszafogott, de mégis időtálló! Nekem még a Carina E-k is tetszenek. Mindig megnézem az úton, ha látok egyet. Eltalált forma volt. Még most is megállja a helyét.
BekeN

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #1032 Dátum: 2009.03.07 08:06:14 »
Szerintem több AVE rohangál az utakon, mint 6-os Mazda. Meg szerintem egyre semmitmondóbbak lesznek ezek a 6-os Mazdák kinézete. Mikor bejöttek tetszett, de már egyre inkább nem.
Pont ez ugrott be nekem is elsőre a szavazást látva: annak eredménye köszönőviszonyban sincs az eladásokkal (pl a Honda összesen kb annyi autót adott el nálunk, mint a Toyota csak az Avéból), M6 talán nagyságrendileg azonos az Ave darabszámmal.
Én az Avéra szavaztam, de mondjuk DCAT-et nem vennék.
Ettől függetlenül pont azokat a dolgokat kifogásoltam anno én is az Accordnál, amit a cikkíró.

Jók azok a DCAT motorok. Bár én benzines párti vagyok, de attól még elismerem, hogy jók! MERT JÓK IS!!! <- itt a helye a sok felkiáltó jelnek  :D
BekeN

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #1033 Dátum: 2009.03.07 08:09:13 »

Ezt az autót nem nagyon tudjuk eladni (anyósoméké): http://www.hasznaltauto.hu/2739265_mazda_6_2002
Konkrétan 1 jelentkező sem volt.
Pedig szép az autó, és normálisan van beárazva (a többihez mérten), nameg jól felszerelt, és az 1. magántulajdonostól kínált márkaszervizes szervizszámlás autóhoz nem lehet hasonlítani a nepperes kínálatot.
Valószínű egy normális piaci környezetben lett már volna érdeklődő, de ugye ez a mai helyzet lebénítja a piacot. Szerintem akinek van ma kedve autót venni, az meg arról álmodik hogy féláron megkapja.....no comment.

Sajnos most a kisköbcentis autókat keresik. Na meg ha a kisköbcentis dízel, akkor meg pláne!
Ez a 6-os, 2000-es benzines, ami nekem bejön!  :D
BekeN

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #1034 Dátum: 2009.03.07 09:05:18 »
Összehasonlító teszt.
Érdemes megnézni a szavazást a végén...

Én ezek közül az Accordot választanám, mert annak a legjobb a motorja, vezethetősége, és annak tetszik legjobban a belseje. De kombiban kéne; és csakis ezzel a motorral (az üzemanyag neve benzin? OK, fizesse csak a plusz két litert százon, és kapcsolgasson vissza minden előzésnél, aki így gondolja).

Viszont a második jelöltem az Ave lenne, és nem igazán értem, hogy a Mazdához képest (is) miért szerepelt ennyire rosszul. Nem rossz kocsi ez a Mazda 6, de nekem annyira nem jön be a külső design, a belseje pedig még az Ave II-höz képest is kevésbé nyerte el a tetszésemet - ahogy azt korábban is írtam. Elhiszem, hogy vannak objektív előnyei az Avéval szemben - de akkor már inkább hívják Toyotának az autómat, és tetsszen kívül-belül.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )