Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 711199 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #1005 Dátum: 2009.03.05 23:42:09 »
Beken, tudom, hogy a kedvesség a lényeg! Hihetetlen, de minden a szalontól jövő papírnak nagyon örülök, még a zöldkártya lejárására emlékeztető levélnek is. Holott tudom, hogy azért írtak, hogy legyen munkájuk-pénzük. De jól esik! Mint ahogy az is jól esik, amikor felhívnak a szalonból, hogy mennyire vagyok elégedett, milyen az autó, hogy alakul a fogyasztás, esetleg hogy van a család, stb... Bár ez lehet csak itt vidéken jellemző  :D
Amúgy nagyon off irányba vagyunk, nem? (beadtam egy pályázatot, hogy moderátor lehessek [rohog] [rohog] [rohog] )

Egyetértek veled!
De azért plusz munka nekik a levelek, de egy szép gesztus tőlük. De jól esik legalább.
Tényleg off!
Sok sikert a pályázathoz!
BekeN

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #1006 Dátum: 2009.03.05 23:43:00 »
A telefonos visszahívás is kötelező.  ;)
(Nem 100%-os lefedettséggel, mielőtt jönnek az "engem még sosem hívtak fel" hozzászólások.)

És a személyes megkeresés a szerviz miatt! Az már sok nem?
BekeN

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Avensis III.
« Válasz #1007 Dátum: 2009.03.05 23:55:24 »
Jo kis Late Night Talk volt!  ;)  Vagy megy még tovább?  ;)   :yawn:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #1008 Dátum: 2009.03.06 00:01:33 »
Az, hogy amikor ki van írva, hogy Lista ár X, kedvezményes vételár X mínusz n, akkor még abból is minimum két N-et akar alkudni, mert "Jó-jó, kedvezményes ár, de azt mindenkinek adják, nekem mit adnak még?"

Én ugyan nem autót árulok, de jól ismerem ezt - nálunk is (közel) minden ügyfél ezt csinálja. Bosszantó - de szerintem abszolút érthető magatartás. Elvégre a vevő nem tudhatja, mekkora a te haszonkulcsod, mik a lehetőségeid. A mai világban az emberek mindenhol az AKCIÓ szót látják - hát nem érthető, hogy ránevelték őket: nincs olyan, hogy legalsó ár?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #1009 Dátum: 2009.03.06 00:03:16 »
Az, hogy amikor ki van írva, hogy Lista ár X, kedvezményes vételár X mínusz n, akkor még abból is minimum két N-et akar alkudni, mert "Jó-jó, kedvezményes ár, de azt mindenkinek adják, nekem mit adnak még?"

Én ugyan nem autót árulok, de jól ismerem ezt - nálunk is (közel) minden ügyfél ezt csinálja. Bosszantó - de szerintem abszolút érthető magatartás. Elvégre a vevő nem tudhatja, mekkora a te haszonkulcsod, mik a lehetőségeid. A mai világban az emberek mindenhol az AKCIÓ szót látják - hát nem érthető, hogy ránevelték őket: nincs olyan, hogy legalsó ár?

Sajnos sokan AKCIÓT akarnak venni és nem autót!
BekeN

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #1010 Dátum: 2009.03.06 00:07:00 »
Sajnos sokan AKCIÓT akarnak venni és nem autót!

Minél többet akarnak minél kevesebbért. Ami eladói szempontból idegesítő, vevői szempontból viszont természetes. Oszt ennyi, sztem ezt tényleg leragoztuk rendesen  :yawn:

(Mindenesetre döbbenet, hogy csak annyit írtam: ifjú koromban prosit gyűjtöttem Németországban  :sorcerer: ...)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #1011 Dátum: 2009.03.06 00:09:00 »

(Mindenesetre döbbenet, hogy csak annyit írtam: ifjú koromban prosit gyűjtöttem Németországban  :sorcerer: ...)


 :yes:  ::)
BekeN

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis III.
« Válasz #1012 Dátum: 2009.03.06 08:37:15 »
Összehasonlító teszt.
Érdemes megnézni a szavazást a végén...

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #1013 Dátum: 2009.03.06 16:15:10 »
Én is a Mazdára szavaztam, mert abból van tisztességes 5 ajtós kivitel. A Toyota meg csessze meg a 2 fajta kasztnit.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Avensis III.
« Válasz #1014 Dátum: 2009.03.06 16:22:32 »
Én meg a benzinre :D :D
Egyébként nehezen döntenék a 3 típus közül.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis III.
« Válasz #1015 Dátum: 2009.03.06 16:33:07 »
Én meg a benzinre :D :D
...
Én is.
 :D

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Avensis III.
« Válasz #1016 Dátum: 2009.03.06 19:05:13 »
Összehasonlító teszt.
Érdemes megnézni a szavazást a végén...
Hát egy kissé lemaradt az Avensis :whistling:. Az értékelésben is, de sokkal inkább a szavazásban. Nem rontani akarom a renoméját, de a Mazda6 nekem mindig is jobban tetszett. (Ezek szerint másoknak is). Csak abban az időben nem volt a közelünkben Mazda kereskedés... :D

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis III.
« Válasz #1017 Dátum: 2009.03.06 19:09:18 »
Na most a vicc az, hogy az előző generációs Ave és Mazda6 is pár hónap eltéréssel debütált. Az első időszakban a Mazdából adtak el jóval többet, majd úgy 1,5 év után kiegyenlítődött és szép csendben megfordult a dolog. Ott is kijött az, amire a Toyota játszik már igen régóta,  nevezetesen, hogy olyan kocsikat gyárt, amik nem megosztóak. A Mazda formavilága sokkal megosztóbb, azaz több az olyan akinek tetszik/nem testszik, mint azok akiknek semleges. A Toyota inkább semleges. És hosszú távon ez profitál nekik. Eddig bejött.

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Avensis III.
« Válasz #1018 Dátum: 2009.03.06 19:25:28 »
Azzal egyetértek, hogy a Toyota zömmel "unalmas" autókat gyártott és ezt most jó értelemben gondolom. Volt Starletem, Corollám, benzines Versom, most meg egy dízel és valamennyi modellnél ugyanaz volt az érzésem, hogy kortársaihoz képest kissé egysíkú a profil. Dehát ahogy én is vettem már (mindezek ellenére) négy Toyotát, valóban lehet ez egy olyan tulajdonság, ami hosszabb távon a céget igazolja. :hmmmm:

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #1019 Dátum: 2009.03.06 19:28:28 »
Szerintem több AVE rohangál az utakon, mint 6-os Mazda. Meg szerintem egyre semmitmondóbbak lesznek ezek a 6-os Mazdák kinézete. Mikor bejöttek tetszett, de már egyre inkább nem.
BekeN