Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 703857 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis III.
« Válasz #990 Dátum: 2009.03.05 23:13:52 »
Szívemből szóltál!
Sokba vannak a prosik a kereskedőknek. Vannak olyanok, akik minden nyílt hétvégén ott vannak, mindent vezetnek, esznek, isznak, összeszedik a Yaris-tól a Land C-ig az összes prosit. De mikor arra kerül a sor, hogy mikorra tervezi új autó vásárlását...
Ekkor egy nagy humbuk időpont jön tűlük.
És ezek az emberek megcsinálják ezt más szalonokban is tutira.
Azt már nem is említem, hogy amikor pl. F1 sapka járt a tesztvezetéshez, akkor gyakorlatilag égtek a vonalak, hogy van-e még sapka, mert akkor jönnek.
Tudok olyanról, aki egy ilyen Verso hétvégén 6 db sapkával gazdagodott.

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #991 Dátum: 2009.03.05 23:14:55 »
Szívemből szóltál!
Sokba vannak a prosik a kereskedőknek. Vannak olyanok, akik minden nyílt hétvégén ott vannak, mindent vezetnek, esznek, isznak, összeszedik a Yaris-tól a Land C-ig az összes prosit. De mikor arra kerül a sor, hogy mikorra tervezi új autó vásárlását...
Ekkor egy nagy humbuk időpont jön tűlük.
És ezek az emberek megcsinálják ezt más szalonokban is tutira.
Azt már nem is említem, hogy amikor pl. F1 sapka járt a tesztvezetéshez, akkor gyakorlatilag égtek a vonalak, hogy van-e még sapka, mert akkor jönnek.
Tudok olyanról, aki egy ilyen Verso hétvégén 6 db sapkával gazdagodott.

Ne is mond!!!
Még a Yaris-os termoszok is kelendők voltak.
BekeN

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #992 Dátum: 2009.03.05 23:17:39 »
Gyerekek! Az lejött, hogy én ezt autóbolond ifjoncként műveltem  ;) ? Sztem elég egyértelműen leírtam  :)
Engem gyerekként is ugyanazok érdekeltek, mint most... :ph34r: (Autóprospektusokról beszélünk...)

Gyerek koromban is az autók érdekeltek és nem a fényképek!  :D
BekeN

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Avensis III.
« Válasz #993 Dátum: 2009.03.05 23:18:04 »
Igen, ilyen népség vagyunk.
Más vonalon tudok hasonlót mondani: lemezcégek szoktak ingyen (promo) példányokat, az előállított példányszám kb. 40%-át küldeni ennek-annak - neves muzsikusokról van szó - akik aztán mennek az antikváriumba, és eladják bagóért. Sokszor még olyat is, amire rá van írva: not for sale...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #994 Dátum: 2009.03.05 23:20:04 »
Amúgy nyithatunk egy játékot, ha gondoljátok.
Maradjunk a hú de  drága, aranytojást tojó tyúk Lexusnál. Lehet tippelni, hogy mekkora az árrés rajta (kereskedői) és ebből mennyi marad meg, azaz mekkora engedménnyel lehet eladni.
A tippekre priviben válaszolok. Érthető okokból.

Misi! MIÉRT kellene ez a vevő(jelölte)t érdekelje?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis III.
« Válasz #995 Dátum: 2009.03.05 23:21:50 »
Ki mondta, hogy érdekelje?
Ez egy játék nektek. Amin nem kötelező játszani.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #996 Dátum: 2009.03.05 23:23:12 »
Ami a prosi-témát illeti: már írtam, hogy megértem, miért nem teszik ki úgy Magyarországon, mint ahogy a németeknél ki van téve.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Avensis III.
« Válasz #997 Dátum: 2009.03.05 23:23:34 »
Sapka, termosz.... nekem össz-vissz egy Yaris II. CD-m van, azt is a maradékból kaptam a nyílthétvége után :D
Majd szólok már, hogy ha ilyen van, akkor lehet elrakni 1-1 darabot, hogy öregbítsem a márka és a szalon hírnevét :yes:
Amúgy szerintem jó ötlet az ajándék tesztvezetéskor, rengeteget "dob" a vevő visszaemlékezésekor (még ha nem is vesz autót), amikor elhangzik a Toyota szó. Higyjétek el, hogy csak jót fog mondani, mert jó élmény egy jó autó vezetése után egy jóminőségű és használható ajándékot kapni. Ennek tükrében hatalmas ötletnek tartom a kisgyerekek számára kirakott pedálos F1 gocartot, vagy esetleg a tényleges vevő gyerekének adott bármilyen F1-es kölyökajándékot...
kisa
born to ride

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #998 Dátum: 2009.03.05 23:23:46 »
Amúgy nyithatunk egy játékot, ha gondoljátok.
Maradjunk a hú de  drága, aranytojást tojó tyúk Lexusnál. Lehet tippelni, hogy mekkora az árrés rajta (kereskedői) és ebből mennyi marad meg, azaz mekkora engedménnyel lehet eladni.
A tippekre priviben válaszolok. Érthető okokból.

Misi! MIÉRT kellene ez a vevő(jelölte)t érdekelje?

Mert sokan azt hiszik, hogy akkora árrésekkel dolgoznak a kereskedések, hogy pl. egy eladott Yaris-ból megmaradt árrésből mondjuk kifizeti a kereskedő mondjuk 5 alkalmazottját egy hónapban.
BekeN

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #999 Dátum: 2009.03.05 23:25:17 »
Ki mondta, hogy érdekelje?
Ez egy játék nektek. Amin nem kötelező játszani.

Rendben, értem :) ... Amúgy tudom, hogy a kereskedő árrése az új autókon nagyon kicsi (olyan kicsi, hogy néha már nincs is, vagyis ráfizetéssel adja).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #1000 Dátum: 2009.03.05 23:26:27 »
Mert sokan azt hiszik, hogy akkora árrésekkel dolgoznak a kereskedések, hogy pl. egy eladott Yaris-ból megmaradt árrésből mondjuk kifizeti a kereskedő mondjuk 5 alkalmazottját egy hónapban.

És akkor mi van, ha azt hiszik?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #1001 Dátum: 2009.03.05 23:27:20 »
Sapka, termosz.... nekem össz-vissz egy Yaris II. CD-m van, azt is a maradékból kaptam a nyílthétvége után :D
Majd szólok már, hogy ha ilyen van, akkor lehet elrakni 1-1 darabot, hogy öregbítsem a márka és a szalon hírnevét :yes:
Amúgy szerintem jó ötlet az ajándék tesztvezetéskor, rengeteget "dob" a vevő visszaemlékezésekor (még ha nem is vesz autót), amikor elhangzik a Toyota szó. Higyjétek el, hogy csak jót fog mondani, mert jó élmény egy jó autó vezetése után egy jóminőségű és használható ajándékot kapni. Ennek tükrében hatalmas ötletnek tartom a kisgyerekek számára kirakott pedálos F1 gocartot, vagy esetleg a tényleges vevő gyerekének adott bármilyen F1-es kölyökajándékot...

Nem ez a  fontos!
Az, hogy arra emlékezzen a vevő, hogy kedvesek voltak vele, születésnapjára kapott egy üdvözlő levelet, meg, hogy nem bas***k át, mint nagyon sok kereskedés! És akkor a következő autóját is ott fogja venni.
BekeN

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis III.
« Válasz #1002 Dátum: 2009.03.05 23:34:34 »
Mert sokan azt hiszik, hogy akkora árrésekkel dolgoznak a kereskedések, hogy pl. egy eladott Yaris-ból megmaradt árrésből mondjuk kifizeti a kereskedő mondjuk 5 alkalmazottját egy hónapban.

És akkor mi van, ha azt hiszik?

Az, hogy amikor ki van írva, hogy Lista ár X, kedvezményes vételár X mínusz n, akkor még abból is minimum két N-et akar alkudni, mert "Jó-jó, kedvezményes ár, de azt mindenkinek adják, nekem mit adnak még?"

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Avensis III.
« Válasz #1003 Dátum: 2009.03.05 23:37:41 »
Beken, tudom, hogy a kedvesség a lényeg! Hihetetlen, de minden a szalontól jövő papírnak nagyon örülök, még a zöldkártya lejárására emlékeztető levélnek is. Holott tudom, hogy azért írtak, hogy legyen munkájuk-pénzük. De jól esik! Mint ahogy az is jól esik, amikor felhívnak a szalonból, hogy mennyire vagyok elégedett, milyen az autó, hogy alakul a fogyasztás, esetleg hogy van a család, stb... Bár ez lehet csak itt vidéken jellemző  :D
Amúgy nagyon off irányba vagyunk, nem? (beadtam egy pályázatot, hogy moderátor lehessek [rohog] [rohog] [rohog] )
kisa
born to ride

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis III.
« Válasz #1004 Dátum: 2009.03.05 23:40:02 »
A telefonos visszahívás is kötelező.  ;)
(Nem 100%-os lefedettséggel, mielőtt jönnek az "engem még sosem hívtak fel" hozzászólások.)