Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 703843 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Avensis III.
« Válasz #975 Dátum: 2009.03.05 22:56:13 »
Ők az eladók, én vagyok a vevő. Belőlem élnek.
Öööö, ha nagyon kötözködnék, megkérdezném, hogy hány szalont gazdagítottál az elmúlt 10 évben?  :whistling:  :flowers:

Ha csak közvetetten is, de biztos vagyok benne, hogy nem kevés hasznot hozott már a Toyota névből élő embereknek, akár eladás, akár javítás, vagy csak szimplán alkatrész kapcsán... Szerintem ne legyen kötözködés, jobb a békesség :flowers:
Amúgy prosi ügyben én is azok közé tartozok, akit nem érdekel, tulajdonképpen a Corolláról csak akkor láttam a prospektust, miután az aláírt megrendelő laphoz mellékelve kaptam egyet.
A saját szememnek hiszek a legjobban, a fénymásolt lapon meg rajta vannak a műszaki adatok meg az árlista, azzal én ki vagyok elégítve...  :D

kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #976 Dátum: 2009.03.05 22:56:47 »
Ők az eladók, én vagyok a vevő. Belőlem élnek.
Öööö, ha nagyon kötözködnék, megkérdezném, hogy hány szalont gazdagítottál az elmúlt 10 évben?  :whistling:  :flowers:

Általánosságban írtam. Ez magyarázatra szorul  :) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Avensis III.
« Válasz #977 Dátum: 2009.03.05 22:57:10 »
Öööö, ha nagyon kötözködnék, megkérdezném, hogy hány szalont gazdagítottál az elmúlt 10 évben?  :whistling:  :flowers:
A szervíz is a szalon kezében van, és azon is szépen keresnek, nemde? És ha Mi nem vennénk meg a használt autókat, akkor nem vennének annyi új autót, vagy legalábbis tovább használnák új autó vásárlás helyett.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #978 Dátum: 2009.03.05 22:58:20 »
A tesztvezetős témáról nekem mindig a Mazda jut eszembe, egyszer  bő 3éve körül voltam bent, hogy kipróbálnám a 3ast, de nem volt 1.6os dízel tesztautójuk, így az 1.6-os benzinest próbáltam ki.... akkor tudta meg az adataimat a srác, és a mai napig bombáznak mindenféle hírlevéllel e-mailben, elsőbbségi ajánlott küldeményekben prospektusokkal (legutóbb decemberben kaptam, és 860ft árú bélyeg volt rajta [rohog] [rohog] [rohog] ) Meg a három év alatt már négyszer vagy ötször telefonáltak rám....  :D 

Amúgy holnap szervízbe leszek, végigvezetek mindent; 1.8 Ave, dízel Ave, 1.33Yaris, 2.0D4D Corolla, meg ha meg van még, akkor a Prius II-őt biztos, aztán majd látom, hogy állok az idővel :D

És hova viszed szervizre?
BekeN

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Avensis III.
« Válasz #979 Dátum: 2009.03.05 23:00:11 »
TMax-Szeged
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #980 Dátum: 2009.03.05 23:00:39 »
Hogy mekkora diskurzus lett ebből  ::) ... Én autósújság- és prospektus-gyűjtő vagyok, na! Ezres nagyságrendben van belőlük otthon. Tilos talán  :whistling: ? Ha valami ki van téve ingyenes elvitelre, akkor elvihetek belőle, nem? Nem volt odaírva, hogy "kizárólag olyanoknak, akik tényleg autót akarnak venni"  :hmmmm:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Avensis III.
« Válasz #981 Dátum: 2009.03.05 23:01:05 »
Gyerekek! Az lejött, hogy én ezt autóbolond ifjoncként műveltem  ;) ? Sztem elég egyértelműen leírtam  :)
Engem gyerekként is ugyanazok érdekeltek, mint most... :ph34r: (Autóprospektusokról beszélünk...)
music     

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis III.
« Válasz #982 Dátum: 2009.03.05 23:02:52 »
Csak, hogy tisztázzuk:
Nem azt írtam, hogy baj, ha a kereskedések prospektusokat adnak. Nem is az a baj, hogy az ügyfelek elviszik.
Mindösszesen arra próbáltam rávilágítani, hogy csupán a prospektusra egy kisebb vagyont költenek a kereskedések, mert igen drága darabja, még a Lexushoz képest kevésbé könyvszerű Toyotáé is. Csak ennek sosem gondol utána senki. Mindenki csak arra emlékszik, hogy nem kapott vagy nehezen jutott hozzá (könyörögni kellett).

Music: max 50 ezer volt az eltérés, tehát volt engedmény. Lám, még használt autónál is.
A kérdéssel mindössze arra próbáltam rávilágítani, hogy amikor pl. a fenti katalógusok költsége, vagy más hasonló dolog kerül elő, akkor gyakran jön az a reakció, hogy X milló az autó, még így is bőven marad nekik.


Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis III.
« Válasz #983 Dátum: 2009.03.05 23:05:59 »
Amúgy nyithatunk egy játékot, ha gondoljátok.
Maradjunk a hú de  drága, aranytojást tojó tyúk Lexusnál. Lehet tippelni, hogy mekkora az árrés rajta (kereskedői) és ebből mennyi marad meg, azaz mekkora engedménnyel lehet eladni.
A tippekre priviben válaszolok. Érthető okokból.

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #984 Dátum: 2009.03.05 23:08:42 »
Csak, hogy tisztázzuk:
Nem azt írtam, hogy baj, ha a kereskedések prospektusokat adnak. Nem is az a baj, hogy az ügyfelek elviszik.
Mindösszesen arra próbáltam rávilágítani, hogy csupán a prospektusra egy kisebb vagyont költenek a kereskedések, mert igen drága darabja, még a Lexushoz képest kevésbé könyvszerű Toyotáé is. Csak ennek sosem gondol utána senki. Mindenki csak arra emlékszik, hogy nem kapott vagy nehezen jutott hozzá (könyörögni kellett).

Music: max 50 ezer volt az eltérés, tehát volt engedmény. Lám, még használt autónál is.
A kérdéssel mindössze arra próbáltam rávilágítani, hogy amikor pl. a fenti katalógusok költsége, vagy más hasonló dolog kerül elő, akkor gyakran jön az a reakció, hogy X milló az autó, még így is bőven marad nekik.



Szívemből szóltál!
Sokba vannak a prosik a kereskedőknek. Vannak olyanok, akik minden nyílt hétvégén ott vannak, mindent vezetnek, esznek, isznak, összeszedik a Yaris-tól a Land C-ig az összes prosit. De mikor arra kerül a sor, hogy mikorra tervezi új autó vásárlását...
Ekkor egy nagy humbuk időpont jön tűlük.
És ezek az emberek megcsinálják ezt más szalonokban is tutira.

BekeN

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Avensis III.
« Válasz #985 Dátum: 2009.03.05 23:09:21 »
én a tippet is privibe küldtem, általános iskola második osztály-olvasás, Andriska ülj le, egyes [rohog]
késő van már :yawn: :D :D
kisa
born to ride

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Avensis III.
« Válasz #986 Dátum: 2009.03.05 23:10:47 »
Elhiszem, hogy kicsi az árrés, már mondtad sokszor. De a prosikat nem a kereskedések állítják elő a saját költségükön, hanem a márkaképviselet, aki meghatározza a listaárat is.
music     

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis III.
« Válasz #987 Dátum: 2009.03.05 23:12:03 »
Elhiszem, hogy kicsi az árrés, már mondtad sokszor. De a prosikat nem a kereskedések állítják elő a saját költségükön, hanem a márkaképviselet, aki meghatározza a listaárat is.


És szerinted ingyen odaadják?
Nagyon tévedsz! Még azt is elírják, hogy mennyit kell reklámra költeniük!

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #988 Dátum: 2009.03.05 23:12:44 »
Elhiszem, hogy kicsi az árrés, már mondtad sokszor. De a prosikat nem a kereskedések állítják elő a saját költségükön, hanem a márkaképviselet, aki meghatározza a listaárat is.

De a kereskedések meg kifizetik!
BekeN

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #989 Dátum: 2009.03.05 23:13:26 »
Elhiszem, hogy kicsi az árrés, már mondtad sokszor. De a prosikat nem a kereskedések állítják elő a saját költségükön, hanem a márkaképviselet, aki meghatározza a listaárat is.


És szerinted ingyen odaadják?
Nagyon tévedsz! Még azt is elírják, hogy mennyit kell reklámra költeniük!

Sőt! Bónusz is függ a reklámokon!
BekeN