Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 704057 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #960 Dátum: 2009.03.05 22:07:26 »
Azért ez a prosi gyűjtés nem olcsó mulatság.
Mármint a kereskedésnek. Egy Lexus prosi darabja ezer-két ezer HUF!!!
És ez csak 1 prosi, amit az autó árnak, illetve a szervizköltségeknek kell kitermelnie.

Ez igazán informatív, hogy te mindig segítesz megérteni a másik oldal szemszögéből is a dolgokat  :yes: :szemez: ;) ... Az embernek néha már-már tényleg olyan érzése támad, hogy az autógyártók, -kereskedők stb. tesznek szívességet neki, és nem fordítva  :hmmmm: :D

Nos, akárhogy is - a németeknél kint vannak a prosik, minden márkánál. A legdrágább modelleknél is. Úgyhogy én bementem, és elhoztam, mert nyilván azért volt ott  :)

Én legalább elrakom ezeket a prosikat, és vigyázok rájuk. Soha egyet sem dobtam ki - és (nagyon kevés kivétellel) mindegyikből csak egy példányt hoztam el.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Avensis III.
« Válasz #961 Dátum: 2009.03.05 22:10:17 »
Azért ez a prosi gyűjtés nem olcsó mulatság.
Mármint a kereskedésnek. Egy Lexus prosi darabja ezer-két ezer HUF!!!
És ez csak 1 prosi, amit az autó árnak, illetve a szervizköltségeknek kell kitermelnie.
Nos, akárhogy is - a németeknél kint vannak a prosik, minden márkánál. A legdrágább modelleknél is. Úgyhogy én bementem, és elhoztam, mert nyilván azért volt ott  :) Én legalább elrakom ezeket a prosikat, és vigyázok rájuk. Soha egyet sem dobtam ki - és (nagyon kevés kivétellel) mindegyikből csak egy példányt hoztam el.
A németeknél nyilván könnyebb kitermelni a prosi árát, ami egy Lexushoz viszonyítva hatalmas összeg... :devil:
music     

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis III.
« Válasz #962 Dátum: 2009.03.05 22:14:43 »
Szó sincs szívességről. A németek ugyanúgy belekalkulálják az ilyen dolgok költségét az autó/szolgáltatás árába, mint itthon.
A különbség az, hogy ott a vevők ezt meg is értik.
Ok, hogy csak egyet viszel el, de biztosan feltűnt, hogy nem csak Te teszel így. Egy eladott autónak nem egy katalógust kell elbírnia.
De köszi a figyelmeztetést, többet nem próbálom különféle tényekkel támadni a "Márkakereskedés maga a Gonosz!" című elméletet.
Kapok egy csomó szabadidőt. Már nem kell moderálnom, felesleges hozzászólásokkal bíbelődnöm, stb.
 ;)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis III.
« Válasz #963 Dátum: 2009.03.05 22:16:44 »
Azért ez a prosi gyűjtés nem olcsó mulatság.
Mármint a kereskedésnek. Egy Lexus prosi darabja ezer-két ezer HUF!!!
És ez csak 1 prosi, amit az autó árnak, illetve a szervizköltségeknek kell kitermelnie.
Nos, akárhogy is - a németeknél kint vannak a prosik, minden márkánál. A legdrágább modelleknél is. Úgyhogy én bementem, és elhoztam, mert nyilván azért volt ott  :) Én legalább elrakom ezeket a prosikat, és vigyázok rájuk. Soha egyet sem dobtam ki - és (nagyon kevés kivétellel) mindegyikből csak egy példányt hoztam el.
A németeknél nyilván könnyebb kitermelni a prosi árát, ami egy Lexushoz viszonyítva hatalmas összeg... :devil:

Egy dolog, hogy milyen ár szerepel az árlistán és az is, hogy mennyi az adás vételin.
És az is, hogy mennyi haszon marad a kereskedésnél. Majd egyszer személyesen elmondom.
Amúgy tegye fel a kezét az, aki listaáron vett autót az elmúlt 5 évben!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #964 Dátum: 2009.03.05 22:24:13 »
De köszi a figyelmeztetést, többet nem próbálom különféle tényekkel támadni a "Márkakereskedés maga a Gonosz!" című elméletet.
Kapok egy csomó szabadidőt. Már nem kell moderálnom, felesleges hozzászólásokkal bíbelődnöm, stb.
 ;)

Ha úgy érted, hogy ha nem szeretnél reakciót, akkor be kell szüntetned az akciót - akkor igazad van. Ettől függetlenül kár lenne érte(d)  :)
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.05 22:37:05 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #965 Dátum: 2009.03.05 22:27:38 »
"Márkakereskedés maga a Gonosz!"

Amúgy meg - én ezt sosem mondtam, és (akár hiszed, akár nem  :)) nem is gondolom így. Viszont, ezt megmondom őszintén, a szempontjaik, amiket említeni szoktál, abszolút nem érdekelnek. Ők az eladók, én vagyok a vevő. Belőlem élnek. Ez alapvetően meghatározza a helyzetet. Én annyira szorítkozom, hogy ha odamegyek, akkor udvarias és kedves leszek azokkal, akikkel ott kontaktusba kerülök. Azt hiszem, ebben a helyzetben emberileg ennyit "kell" tennem - nem többet (és nem is kevesebbet, persze).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis III.
« Válasz #966 Dátum: 2009.03.05 22:28:47 »
Ja, az a bajom, hogy valaki kétségbe meri vonni azt, amit mondok. Ilyen sértődékeny típus vagyok.
Meg felvágós, agyonmoderálós, márkakereskedő-megvédős.
Szerintem csak simán kretén, de ti csak találgassatok tovább.
De az üzenet átjött, több embertől is, ami nyilván el kell, hogy gondolkodtasson.
 :otlet:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis III.
« Válasz #967 Dátum: 2009.03.05 22:31:13 »
"Márkakereskedés maga a Gonosz!"

Amúgy meg - én ezt sosem mondtam, és (akár hiszed, akár nem  :)) nem is gondolom így. Viszont, ezt megmondom őszintén, a szempontjaik, amiket említeni szoktál, abszolút nem érdekelnek. Ők az eladók, én vagyok a vevő. Belőlem élnek. Ez alapvetően meghatározza a helyzetet. Én annyira szorítkozom, hogy ha odamegyek, akkor udvarias és kedves leszek azokkal, akikkel ott kontaktusba kerülök. Azt hiszem, ebben a helyzetben emberileg ennyit "kell" tennem - nem többet (és nem is kevesebbet, persze).

Itt most nem arról beszéltem, hogy egy kereskedőnek, hogy kell viselkednie, csupán arra próbáltam rávilágítani, hogy az "ingyenes katalógus", ami JÁR az ügyfélnek, akkor is, ha esze ágában nincs autót venni, még más márkát sem, nem kevés költség. Amivel nincs baj, csak legyen miből kitermelni.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #968 Dátum: 2009.03.05 22:36:10 »
A németeknél nyilván könnyebb kitermelni a prosi árát, ami egy Lexushoz viszonyítva hatalmas összeg... :devil:

Még egyszerűbb a dolog - a németeknél nem fog minden hülye(gyerek), aki nem potenciális vevő, bemenni prosit gyűjteni. Mert ott egy ilyen prosi minden erőfeszítés nélkül, ingyen beszerezhető valami - ergo nyilván nem is vágyik rá az ember. Ha autót akar venni ténylegesen, akkor beszerzi, hogy infót kapjon belőle. Amúgy nem. Így aztán még örülnek is, ha valaki visz belőle. Azzal a néhány kölyökkel kapcsolatosan meg, aki mégis bemegy prosit "lopni", alkalmasint úgy gondolkodnak, hogy ő a jövő vevője lehet  :yes:

Nálunk a helyzet nyilván nagyon más. És pláne az volt a kilencvenes évek elején, amikor meglett, felnőtt emberek mentek kvázi ölre az Autószalonokon, mikor a hosztesszek időnként kiszórtak pár prosit a "nép közé"  ::) ... Képzelhetni, mi lett volna, ha ezek ott lettek volna a kereskedésekben, szabadon hozzáférhetően.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #969 Dátum: 2009.03.05 22:41:07 »
Ja, az a bajom, hogy valaki kétségbe meri vonni azt, amit mondok. Ilyen sértődékeny típus vagyok.

Vagyunk ezzel így egy páran  :hmmmm: :whistling: :innocent:...

:) :szemez: ;) :flowers: :hug: :ser:

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Avensis III.
« Válasz #970 Dátum: 2009.03.05 22:47:27 »
Én nem is szoktam ok nélkül prosikat gyűjteni. Ha érdekel valami, nekem bőven elég az a kétoldalas A4-es lap, amin a fontosabb műszaki adatok és a színválaszték rajta van. Maga a prosi nem is nagyon érdekel, mert mindegyikből az derül ki, hogy ennél szuperebb autót még nem látott a világ...

Misinek: még soha nem vettem új autót, így nem tudom értelmezni a kérdést, viszont márkakereskedésben árult használt autót vettem (vagy segítettem a vételben), az eltérés max. 50e forint volt.
Azt tudom, hogy az elmúlt 5 évben 2x tettem el sokoldalas prosit, ebből az egyik alkalommal Tőled kaptam ;)
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Avensis III.
« Válasz #971 Dátum: 2009.03.05 22:48:35 »
Viszont, ezt megmondom őszintén, a szempontjaik, amiket említeni szoktál, abszolút nem érdekelnek. Ők az eladók, én vagyok a vevő. Belőlem élnek. Ez alapvetően meghatározza a helyzetet. Én annyira szorítkozom, hogy ha odamegyek, akkor udvarias és kedves leszek azokkal, akikkel ott kontaktusba kerülök. Azt hiszem, ebben a helyzetben emberileg ennyit "kell" tennem - nem többet (és nem is kevesebbet, persze).
Nyilván más a helyzet a Lajtától nyugatra. Nálunk még fejlődni kell ahhoz, hogy ha valami ingyenes, akkor azt ne kezdjük el bespájzolni ha kell, ha nem.
Amúgy nálunk attól még hogy nincs kitéve, adnak egyet, ha kérsz.  /Na jó, van, hogy letagadják/  :devil:

Ők az eladók, én vagyok a vevő. Belőlem élnek.
Öööö, ha nagyon kötözködnék, megkérdezném, hogy hány szalont gazdagítottál az elmúlt 10 évben?  :whistling:  :flowers:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Avensis III.
« Válasz #972 Dátum: 2009.03.05 22:48:51 »
Amúgy holnap szervízbe leszek, végigvezetek mindent; 1.8 Ave, dízel Ave, 1.33Yaris, 2.0D4D Corolla, meg ha meg van még, akkor a Prius II-őt biztos, aztán majd látom, hogy állok az idővel :D

Mit fognak csinálni az autódon? Motort cserélnek  ;) ?

Ja nem, dehogy is! Nem engedném kicserélni  a motort semmilyenre, már olyan jól összeszoktunk, lassan be is kopik :D  Röviden: 3év/93ezer km, imádjuk egymást, és már megbocsájtotta, hogy le akartam cserélni tél elején [rohog] [rohog] [rohog]
Csak pár apróság, mert hétvégén lesz a harmadik születésnapja, és garanciába a bosszantó apróságok meggyógyulnak... Meg amúgy is érdekelnek az autók, főleg az új Ave, meg a Yaris újdonságai (motor, váltó, stop-start), a Priust meg símán imádom  :yes: :)
kisa
born to ride

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Avensis III.
« Válasz #973 Dátum: 2009.03.05 22:54:33 »
"Márkakereskedés maga a Gonosz!"
Amúgy meg - én ezt sosem mondtam, és (akár hiszed, akár nem  :)) nem is gondolom így. Viszont, ezt megmondom őszintén, a szempontjaik, amiket említeni szoktál, abszolút nem érdekelnek. Ők az eladók, én vagyok a vevő. Belőlem élnek. Ez alapvetően meghatározza a helyzetet. Én annyira szorítkozom, hogy ha odamegyek, akkor udvarias és kedves leszek azokkal, akikkel ott kontaktusba kerülök. Azt hiszem, ebben a helyzetben emberileg ennyit "kell" tennem - nem többet (és nem is kevesebbet, persze).
Mondjuk az, hogy egy kereskedő figyelmes, udvarias, segítőkész (lenne) még nem kerül pénzbe...
És Palaczknak abban 100%-ig igaza van, hogy a kereskedőnek azt kell gondolnia, hogy a "prosilopó" gyerekből pár év(tized) múlva potenciális vevő lehet. A kisgyerek (de a 18-20 éves fiatalember is) qrvára megjegyzi, hogy "jé, a Lexusos bácsik tök jó fejek voltak, emberként bántak velem, szóba álltak velem, és a Lexus a világ legjobb autója, mert azt mondták, és ha egyszer nagy leszek az az álmom, hogy egy Lexusom lesz, vagy csak viszek haza apának egyet, hogy ne off Lagúnát on vegyen 8 millióért, hanem IS-t."
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #974 Dátum: 2009.03.05 22:55:08 »
Én nem is szoktam ok nélkül prosikat gyűjteni. Ha érdekel valami, nekem bőven elég az a kétoldalas A4-es lap, amin a fontosabb műszaki adatok és a színválaszték rajta van. Maga a prosi nem is nagyon érdekel, mert mindegyikből az derül ki, hogy ennél szuperebb autót még nem látott a világ...

Gyerekek! Az lejött, hogy én ezt autóbolond ifjoncként műveltem  ;) ? Sztem elég egyértelműen leírtam  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )