Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 710636 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Avensis III.
« Válasz #945 Dátum: 2009.03.03 22:27:11 »
Ezt cáfolom: Opelnál müködik, nekem 3 napra adták ide a Corsát is, meg Astrát is.
Én bejentkeztem kb. 9 éve az opel.hu-n az akkor új C Corsát tesztvezetni, azóta még vissza se hívtak, nemhogy odaadták volna...
music     

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #946 Dátum: 2009.03.03 22:51:59 »
Ezt cáfolom: Opelnál müködik, nekem 3 napra adták ide a Corsát is, meg Astrát is.
Én bejentkeztem kb. 9 éve az opel.hu-n az akkor új C Corsát tesztvezetni, azóta még vissza se hívtak, nemhogy odaadták volna...


Hát nem tudom! Tatabányán nem, hogy adnak, még hozzá sem szolnak szinte az emberhez, hogy akar e valami. Csoda, ha tudnak köszönni is.
Na de fateromék e hónapban viszik a H sedan Astrájukat az első szervizre. Kíváncsi vagyok mennyi lesz!
1 éves alig 3300km-el.  :D
BekeN

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis III.
« Válasz #947 Dátum: 2009.03.04 08:59:53 »
C Corsán vmi 15 ezer volt pár éve az első szerviz.
         

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Avensis III.
« Válasz #948 Dátum: 2009.03.04 09:47:23 »
C Corsán vmi 15 ezer volt pár éve az első szerviz.
A rezsi óradíjak rendíthetetlenül mennek fel...
music     

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #949 Dátum: 2009.03.04 10:53:59 »
Azért még a Toyota szervízdíjak nem olyan magasak! Szerintem.
Anno, mikor öregapám bevitte az 1 éves kevés km-es Corsa-ját szervizre, keményen fizetett. Nem tudom mennyi volt, de el volt ájulva.
Rozsdásodás átvizsgálásért elkértek még + 5.000Ft-ot. Ez megmaradt bennem. Egy 1 éves autón?  :turned:
BekeN

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Avensis III.
« Válasz #950 Dátum: 2009.03.04 16:03:21 »
Én bejentkeztem kb. 9 éve az opel.hu-n az akkor új C Corsát tesztvezetni, azóta még vissza se hívtak, nemhogy odaadták volna...
Én a Saabhoz jelentkeztem be (2007 októberében), mielőtt az Avét vettük. Eltelt jópár hónap (2008 ápr), mire válaszoltak, hogy ha még mindig fennáll a tesztelési szándékom, akkor jelezzem. Jeleztem, azóta is keresnek hihetetlen ajánlatukkal.
De a Qashqai-ra is kértem ajánlatot az egyik Nissan kereskedéstől még 2007 novemberében, azóta is küldik.  :hmmmm:

Amúgy ma láttam egy teszt Saabon egy matricát, hogy hihetetlen készletkiárusítás, 30-40% engedménnyel.  :eek:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #951 Dátum: 2009.03.05 01:15:46 »
Ez a próbaút-dolog tényleg nagyon máshogy megy nálunk, mint a németeknél - de a dolog kettőn áll. Vevőjelölt szemszögből nézve nem szimpi az a rendszer, hogy a legtöbb márkánál, a legtöbb esetben legfeljebb egy pár km-es próbakört mehetsz az autóval - azt is úgy, hogy ott ül melletted az értékesítő (és még szerencsésnek mondhatod magad, ha nem pofázik folyamatosan); főleg, ha összeveted azzal, hogy a németeknél tök természetes dolog az, hogy akár egy hétvégére (de egy pár órára minimum) odaadják az autót, hacsak nem keltesz abszolút komolytalan benyomást.

Viszont az emberek hozzáállása is nagyon más itt, és ott. Ha nekem itt autókereskedésem lenne, hát én sem örülnék annak, hogy hozzám jönne az összes potyázó burung, aki csak pár órára/napra ingyen bérautóra vágyik, akármilyen okból - hogy aztán összekoszolva, jól meghajtva adja vissza - és persze 100-ból talán ha 10 esetben vegye meg végül ténylegesen. Mert bizony nálunk ez menne, ha olyan simán adnák a tesztautókat, mint a németeknél  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.05 01:20:22 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

deccc

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Avensis III.
« Válasz #952 Dátum: 2009.03.05 07:55:33 »
Én bejentkeztem kb. 9 éve az opel.hu-n az akkor új C Corsát tesztvezetni, azóta még vissza se hívtak, nemhogy odaadták volna...
Én a Saabhoz jelentkeztem be (2007 októberében), mielőtt az Avét vettük. Eltelt jópár hónap (2008 ápr), mire válaszoltak, hogy ha még mindig fennáll a tesztelési szándékom, akkor jelezzem. Jeleztem, azóta is keresnek hihetetlen ajánlatukkal.
De a Qashqai-ra is kértem ajánlatot az egyik Nissan kereskedéstől még 2007 novemberében, azóta is küldik.  :hmmmm:

Amúgy ma láttam egy teszt Saabon egy matricát, hogy hihetetlen készletkiárusítás, 30-40% engedménnyel.  :eek:

három éve, éppen autó keresőben voltam és sok ilyen tapasztalatot gyűjtöttem, ha nem is konkrétan próbaút tekintetében. Siófoki vw szalon, kb fél órán át foglalkozott velem az értékesítő, próbaút, minden kérdésre részletesen válaszolt, elérhetőséget kért, azóta is küldi az ajánlatát... Mazda: értékesítő szintén kedves, segítőkész alig akar elengedni, az ajánlatát azóta is várom. nissan: detto, seat igaz oda csak kíváncsiskodni mentem be, nem is sikerült megzavarnom a négy értékesítő hangos röhögésekkel tarkított társaslgását.
Viszont volt kellemes is, évekkel ezelőtt volvo ők tényleg el akarták adni az autót. kértem, hogy egy hosszabb útra menjünk, mert elég meredek a garázslejáró, szeretném látni le tudok-e állni. Megoldották, kipróbáltuk.
RAV4 HYBRID 2020

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Avensis III.
« Válasz #953 Dátum: 2009.03.05 14:59:55 »
Nekem Toyotás kellemetlen élményem van, Toyota Ságvár (igaz azóta már meg is szűntek), 2003-ban az új Avensist szerettem volna kipróbálni, és az általam feltett kérdésekre és a tesztvezetés lehetséges időpontjára azóta se kaptam választ (e-mailben ígérte az értékesítő).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Avensis III.
« Válasz #954 Dátum: 2009.03.05 15:10:59 »
A tesztvezetős témáról nekem mindig a Mazda jut eszembe, egyszer  bő 3éve körül voltam bent, hogy kipróbálnám a 3ast, de nem volt 1.6os dízel tesztautójuk, így az 1.6-os benzinest próbáltam ki.... akkor tudta meg az adataimat a srác, és a mai napig bombáznak mindenféle hírlevéllel e-mailben, elsőbbségi ajánlott küldeményekben prospektusokkal (legutóbb decemberben kaptam, és 860ft árú bélyeg volt rajta [rohog] [rohog] [rohog] ) Meg a három év alatt már négyszer vagy ötször telefonáltak rám....  :D 

Amúgy holnap szervízbe leszek, végigvezetek mindent; 1.8 Ave, dízel Ave, 1.33Yaris, 2.0D4D Corolla, meg ha meg van még, akkor a Prius II-őt biztos, aztán majd látom, hogy állok az idővel :D
kisa
born to ride

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Avensis III.
« Válasz #955 Dátum: 2009.03.05 20:14:45 »
Viszont volt kellemes is, évekkel ezelőtt volvo ők tényleg el akarták adni az autót. kértem, hogy egy hosszabb útra menjünk, mert elég meredek a garázslejáró, szeretném látni le tudok-e állni. Megoldották, kipróbáltuk.
Nekem a Volvóval kapcsolatban egy stockholmi pozitív élményem van. Beestem egy szalonba amolyan félturista felszerelésben, udvariasan megkérdeztélk, hogy segíthetnek-e, mondtam, hogy csak nézelődnék. Mondták, hogy nyugodtan nézelődjek, üljek be mindbe, ha van kérdésem, akkor szóljak.  :)

Itthon a Hondánál nem voltak túl barátságosak (biztos nem nézték ki belőlem, hogy éppen autót vennék), alig válaszoltak kérdéseimre, prosit is már csak akkor vettek elő nagy nehezen, mikor konkrétan rákérdeztem, hogy mikorra lenne meg a kocsi, ha most rendelném, tesztvezetést sem ajánlottak.
A EmilFerinél meg ácsorogtam vagy negyed órát, aztán bátorkodtam félbeszakítani az értékesítők virtsafját, mert nem igazán vettek észre.
Gablininél legalább látszott, hogy el akarnak adni.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #956 Dátum: 2009.03.05 21:48:25 »
Amúgy holnap szervízbe leszek, végigvezetek mindent; 1.8 Ave, dízel Ave, 1.33Yaris, 2.0D4D Corolla, meg ha meg van még, akkor a Prius II-őt biztos, aztán majd látom, hogy állok az idővel :D

Mit fognak csinálni az autódon? Motort cserélnek  ;) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #957 Dátum: 2009.03.05 21:53:44 »
Nekem a Volvóval kapcsolatban egy stockholmi pozitív élményem van. Beestem egy szalonba amolyan félturista felszerelésben, udvariasan megkérdeztélk, hogy segíthetnek-e, mondtam, hogy csak nézelődnék. Mondták, hogy nyugodtan nézelődjek, üljek be mindbe, ha van kérdésem, akkor szóljak.  :)

Én késő tizen- & kora huszonéves koromban rengeteget mászkáltam autószalonokba, kint Németországban. Prosi-gyűjtési célzattal  :yes: ... Ott ezt nem kell kérni, ki van téve minden modell prosijaiból rengeteg. Csak oda kell menni és elvenni. Na szóval, mondanom sem kell, hogy akkoriban számomra kimondottan az volt az előnyös, ha NEM jöttek oda hozzám az értékesítők - egyrészt mert akkoriban még lényegesen kevésbé beszéltem németül, másrészt mert ugye elég nyilvánvaló volt, hogy nem vagyok, mondjuk, potenciális Mercedes-vásárló  ::) ... Nos, nem sok gondom volt, mert szinte soha nem jöttek oda hozzám - maximum odaszóltak, hogy segíthetnek-e, amit én persze kínos nagy vigyorral, "ááá csak nézelődöm, köszi", visszautasítottam  :whistling: ... Utána meg igyekeztem észrevétlenül kisurranni az alkalmanként nem ritkán tucatnyi prospektussal  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis III.
« Válasz #958 Dátum: 2009.03.05 21:59:38 »
Azért ez a prosi gyűjtés nem olcsó mulatság.
Mármint a kereskedésnek. Egy Lexus prosi darabja ezer-két ezer HUF!!!
És ez csak 1 prosi, amit az autó árnak, illetve a szervizköltségeknek kell kitermelnie.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Avensis III.
« Válasz #959 Dátum: 2009.03.05 22:06:03 »
Azért ez a prosi gyűjtés nem olcsó mulatság.
Mármint a kereskedésnek. Egy Lexus prosi darabja ezer-két ezer HUF!!!
És ez csak 1 prosi, amit az autó árnak, illetve a szervizköltségeknek kell kitermelnie.
Aztán jön egy kvízjáték egy bizonyos Toyotaklubban, és az ember kénytelen begyűjteni egyet, hogy tudjon válaszolni a kérdésre...  :tt2:
music