Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 704030 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Avensis III.
« Válasz #930 Dátum: 2009.03.01 11:11:42 »
Anno '97-ben így vette meg apám a Mitsu L200at... Akkor 50ezer ft-ot kért a kereskedő kaukcióként (casco önrész) egy teljes hétvégére, lepapirozták, és elmentünk Pécsre a rokonokhoz... Az autó bevált, meg is vette apám, az 50et beleszámolták, mindenki boldog volt. Ja, és nekünk sürgős volt az autó, úgyhogy megkaptuk kölcsönbe a próbarendszámot is, mert csak egy héttel később tudták forgalombahelyezni az autót... Teljesen szimpatikus vevőbarát hozzáállás volt, és még az árán is tesztautósítottak egy kicsit :flowers:
kisa
born to ride

Satriani

  • Vendég
Re: Avensis III.
« Válasz #931 Dátum: 2009.03.02 12:36:40 »
Legegyszerűbb módja a kocsilopásnak, nem csoda, ha (itthon) nem élnek vele.

Pedig élnek. Nyilván nem fognak vadidegen kezébe nyomni egy autókulcsot, de láttam már ilyet testközelből. Pótapám egy helyi cégnek a második embere, kölyökkora óta itt él, ha máshogy nem, hallomásból ismeri az egész város. A szalonvezetőt nem ismerte, mégis, a "híre" alapján simán kapott egy napra egy 2,2 D4D kombi Avensist, mikor szolgálati kocsit keresett magának. Még sértődés sem lett abból, hogy végül egy dízel szedán Accordot vett.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis III.
« Válasz #932 Dátum: 2009.03.02 12:52:14 »
Nálunk igen gyakori, hogy 1-2 napra megkapja a vadidegen ügyfél az autót tesztvezetni.

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Avensis III.
« Válasz #933 Dátum: 2009.03.02 13:38:53 »
Lehet, hogy félreérthetöen vagy csak leegyszerüsitetten irtam a Ném.Orsz.-i tesztvezetésröl. Természetesen itt se ugy van, hogy bemész egy szalonba, jo napot egy autot akarok, kulcsot ide, és megyek. Ha elmentem egy szalonba akkor már tudtam, hogy melyik typust akartam nézni. Eladoval beszélni, és ezalatt tudatni vele hogy több márka is érdekel csak még nem döntöttem. Gondolom hogy hihetö volt (meg nem is idötöltésböl jártam a szalonokat) mert mindig kaptam egy tesztautot. Amit eddig még nem emlitettem, hogy persze ki kell tölteni egy nyilatkozatot hogy vigyázol az autora, átvételi lapot kitölteni, személyi és jogositvány le lett másolva, aláirtad a biztositást az autora, meg megállapodtál egy ca. KM nagyságban, hogy mennyit goldolsz menni az autoval. Szoval papirmunka. Na, és ezek után lehetett menni. Ha pont akkor amikor ott voltam nem volt tesztauto (ilyen is volt), egyeztettünk egy idöpontot hogy mikor lehet elhozni. Gondolom igy teljes az autoteszt hsz.-om.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Avensis III.
« Válasz #934 Dátum: 2009.03.02 17:56:10 »
Nálunk igen gyakori, hogy 1-2 napra megkapja a vadidegen ügyfél az autót tesztvezetni.

Gondolom egy bizonyos összeghatár fölött szokott ez működni.
Meg olyan márkák esetén, ahol a lakótelepi parkolóban nem áll minden második helyen egy az adott típusból.  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

agentwayne

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
    • http://cider.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #935 Dátum: 2009.03.02 18:03:55 »
en mondjuk mostani corollamat azthiszem ki sem probaltam. beleultem a szalonban egyszer ugy rendesen, aztan kesz.
ennel tobb nem erdekelt. volt 1.4 meg 1.6 max azon kellett filozni melyiket vegyem. vegul 1.6 persze.

uj ave-ban is ultem egyszer. szerintem ha majd netan megveszem akkor is max megegyszer beleulok. ugysincs mast valasztanom  :cool2:
ugyis menet kozben megszokom majd mikor hasznalom... ha kenyelmesen elferek benne onnantol annyira ugysem szar hogy rohanjak a mazdahoz pl

olyan motorral meg amire nincs penzem veletlenul sem akarom kiprobalni...
egyszer szorakozasbol mentem az egyik szalonbol egy probautat a legnagyobb dizellel. utana 3 honapig azt szamoltam hogy tudok ilyet venni annyira a hatasa alatt voltam. persze vegul nyilvan sehogy. nem kell nekem az ilyen stressz.
Kronologia:  1994 - Toyota Corolla Wagon 1.4 XLi   >   2003 - Toyota Corolla HB 1.6 VVT-i   >   2010 - '07 Toyota Avensis Wagon 2.0 D-4D

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Avensis III.
« Válasz #936 Dátum: 2009.03.02 18:09:19 »
Az ilyen 1-1.5 km-es teszköröket én sem kedvelem, mire bemelegedne a kocsi, már vissza is ér az ember a szalonba.
Ha van ismerős, akkor lehet menni egy hosszabb kanyart, ahol jobban össze lehet melegedni az autóval.
Most legutóbb, míg az Ave váltóját szerelték, 3 napra kaptam egy 1.3-as Yaris II-t. Nagyon korrekt kis autó, acsak  motorhangja nem tetszett, volt benne valami fura morgás.  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis III.
« Válasz #937 Dátum: 2009.03.02 19:34:59 »
Nálunk igen gyakori, hogy 1-2 napra megkapja a vadidegen ügyfél az autót tesztvezetni.

Na ja, Lexusnál és mondjuk a nagyobb Merciknél, Jaguárnál usw. el tudom képzelni, hogy így megy.
Majd ha, ott tartok, én pl. biztosan hozzátok megyek tesztvezetni.
Talán, ha megígérem, hogy jobban odafigyelek az idézetekre kapok is egyet. :whistling: :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Satriani

  • Vendég
Re: Avensis III.
« Válasz #938 Dátum: 2009.03.02 20:20:18 »
en mondjuk mostani corollamat azthiszem ki sem probaltam. beleultem a szalonban egyszer ugy rendesen, aztan kesz.

Édesanyám is így vette meg a hasonló Civicet. Aztán azóta is hajtja, hogy gyenge és sokat fogyaszt (mondjuk utóbbi nem feltétlenül igaz), és hogy neki jobb lett volna a Jazz. Utóbbival mondjuk egyetértek.

agentwayne

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
    • http://cider.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #939 Dátum: 2009.03.02 21:36:32 »
en mondjuk mostani corollamat azthiszem ki sem probaltam. beleultem a szalonban egyszer ugy rendesen, aztan kesz.

Édesanyám is így vette meg a hasonló Civicet. Aztán azóta is hajtja, hogy gyenge és sokat fogyaszt (mondjuk utóbbi nem feltétlenül igaz), és hogy neki jobb lett volna a Jazz. Utóbbival mondjuk egyetértek.

jo hat nyilvan ha van ket modell is ami szobajohet az mas kerdes. en inkabb arra probaltam ravilagitani hogy elegge be van szukitve a modellpaletta ha az embernek van egy igazabol konkret igenye. de talan nem is baj  :cool2:
Kronologia:  1994 - Toyota Corolla Wagon 1.4 XLi   >   2003 - Toyota Corolla HB 1.6 VVT-i   >   2010 - '07 Toyota Avensis Wagon 2.0 D-4D

Jana36

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: Avensis III.
« Válasz #940 Dátum: 2009.03.02 21:54:07 »
Idézet
Nem lesz mihez. Satriani következetesen "no comment" kommenttel szúrja be azokat a német teszteredményeket, ahol német autó (pláne VW) nyer a többi ellen; én pedig vitatkoztam vele erről épp eleget. De rajta kívül is szemlátomást az az általános vélekedés ezen a Fórumon, hogy ha egy német újság tesztjét német autó nyeri, az automatikusan csalás - erről megvan a véleményem, de már meguntam, hogy a széllel szemben brunyáljak. Emberileg persze érthető az a reakció, hogy aki szerint nem az én kedvencem a legjobb, annak nincs igaza  :yes:

Hát ez tényleg relatív. Ha lenne egy Passat jellegű magyar autónk, szerintetek mi lenne a legjobb autó?  :D
És be kell valljam, az első autóm egy 17 éves 80-s audi volt, és baromira meg voltam vele elégedve, igaz most az Ave sokkal jobb  :D
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.02 22:25:14 írta music »

Jana36

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: Avensis III.
« Válasz #941 Dátum: 2009.03.02 22:23:58 »
Idézet
Na ja, Lexusnál és mondjuk a nagyobb Merciknél, Jaguárnál usw. el tudom képzelni, hogy így megy.
Majd ha, ott tartok, én pl. biztosan hozzátok megyek tesztvezetni.
Talán, ha megígérem, hogy jobban odafigyelek az idézetekre kapok is egyet. :whistling: :D
Ezt cáfolom: Opelnál müködik, nekem 3 napra adták ide a Corsát is, meg Astrát is.
Az Ave III-t meg csak fél uttól vezethettem vissza, és ennyi még arra sem volt elég, hogy megismerjem  :no:
Pedig komolyan gondolkodom a váltást, csak itt szépen mosolyognak, és semmi előzékenység. Tehát még várok egy darabig  :D
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.02 22:26:44 írta Jana36 »

Satriani

  • Vendég
Re: Avensis III.
« Válasz #942 Dátum: 2009.03.03 00:14:23 »
...Satriani következetesen "no comment" kommenttel szúrja be azokat a német teszteredményeket, ahol német autó (pláne VW) nyer a többi ellen...

Naaa. Idézz 3 ilyet. (Rákerestem, két ilyen volt: egy a minap, és még egy, 2005-ből. ;)) Ja, és tedd mellé, hogy hány germán tesztet linkeltem már - "természetesen" az összeset német autó nyeri.

 :yawn:

Ja, és itt az a2-féle, korábban említett teszt; ha jól emlékszem, linkként nem szerepelt.
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.03 00:33:46 írta Satriani »

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #943 Dátum: 2009.03.03 09:18:38 »
Nálunk igen gyakori, hogy 1-2 napra megkapja a vadidegen ügyfél az autót tesztvezetni.
Azt meghiszem, egy ilyen márka esetében ez érthető, de pl. egy Swift esetében nem hiszem, hogy bármelyik kereskedő szívesen bevállalná a többnapos tesztvezetését. Ugyanígy szerintem egy Aygonal sem működne.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #944 Dátum: 2009.03.03 09:20:55 »
Ezt cáfolom: Opelnál müködik, nekem 3 napra adták ide a Corsát is, meg Astrát is.
Hopp, erre nem számítottam. Akkor úgy tűnik egy korrekt kereskedővel volt dolgod.