Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 703763 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #915 Dátum: 2009.02.28 11:36:46 »
Első összehasonlító teszt.

Az AB-ben is volt már egy teszt, szintén kombik, ugyanezekkel a motorokkal. Ott 7.1 lett az Ave tesztfogyasztása, tehát a két adat megerősíti egymást. Ez azért igencsak örvendetes, hogy eszerint ez a nagy batár ezzel az erős motorral csak ennyit eszik, méghozzá ugye a német tesztátlagban, amely nagy sebességű autópályázást is tartalmaz  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #916 Dátum: 2009.02.28 11:39:48 »
Ezekkel szemben még szép...

"Ezekkel szemben"? Azért az Insigniát nem intézném el ennyivel. Személy szerint, ha az emblémák fordítva lennének rajtuk, biztosan azt választanám.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #917 Dátum: 2009.02.28 12:31:41 »
Ezekkel szemben még szép...

"Ezekkel szemben"? Azért az Insigniát nem intézném el ennyivel. Személy szerint, ha az emblémák fordítva lennének rajtuk, biztosan azt választanám.

Nézted élőben milyen szűk az Insignia?
Meg az Opelos értékesítő is megmondta, hogy azért ez nem TOYOTA!!! Nem az AVE-t tartják nagy ellenfélnek.
BekeN

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Avensis III.
« Válasz #918 Dátum: 2009.02.28 12:56:35 »
Nézted élőben milyen szűk az Insignia?
Meg az Opelos értékesítő is megmondta, hogy azért ez nem TOYOTA!!! Nem az AVE-t tartják nagy ellenfélnek.

Melyik márkát tartják ellenfélnek?

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #919 Dátum: 2009.02.28 13:06:48 »
Nézted élőben milyen szűk az Insignia?
Meg az Opelos értékesítő is megmondta, hogy azért ez nem TOYOTA!!! Nem az AVE-t tartják nagy ellenfélnek.

Melyik márkát tartják ellenfélnek?


MONDEjót és PASSAT-ot!  :D
BekeN

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis III.
« Válasz #920 Dátum: 2009.02.28 13:21:47 »
................... Ha a vevönek a csom.tarto nagysága fontos, akkor a legjobban teszi a vevö ha elhozza az autot, kiméri, kiprobálja mi megy bele, elég nagy vagy nem, és kész. Èn is igy csinálom. Pl. az, hogy papiron az egyik autonál 460L irva, a másiknál meg 500L, nekem még nem mond olyan sokat. Látni kell. Ki kell mindenképpen probálni. Mi elmentünk pl. bevásárolni, meg probáltuk böröndökkel is. Ha elég a hely, akkor tölem lehet a papiron csak 399,5L. ........................................Megnézni és kiprobálni! 

Na ezt idehaza tutira nem vállalja be egyetlen márkakereskedő sem! Márhogy bejön valaki az utcáról és elátolják "tesztelésre" az autót, akár egy napra is!
Itt a tesztkör egy-két háztömböt jelent maximum.
Ha ismerős vagy, akkor egy hosszabb menet is belefér, de egy nap, vagy hétvége????  Irracionális vágyálom. Maximum, ha a szalonvezetővel akármilyen indok alapján nagyon jó kapcsolatban vagy. Magyarán urambátyám kapcsolat kell ehhez. Nem mondom, hogy nem létezik, de nem ez az elfogadott a normál user esetében.


Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #921 Dátum: 2009.02.28 13:34:46 »
Melyik márkát tartják ellenfélnek?
MONDEjót és PASSAT-ot!  :D

Ezek típusok, de mindegy  :whistling: :tt2: ;) ...

Amúgy nem vágom ezt a szelekciót. Az Insignia full ugyanabban a ligában játszik, mint az Avensis - meg a Mondeo, meg a Passat. Hogy mitől lenne egy Avensisnek egy Passat inkább a konkurrense, mint egy Insignia, az számomra nem érthető.

Mondjuk nekem designra egyértelműen az Insignia jön be a leginkább  :yes: ... Utána kb. holtversenyben a Passat és az Avensis, és legkevésbé a Mondeo. Azt sem nevezném csúnyának, de valahogy kicsit ormótlan, a formái túlságosan hangsúlyozzák a méreteit, nem szerencsések az arányai. Belül pedig egyáltalán nem tetszik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Avensis III.
« Válasz #922 Dátum: 2009.02.28 14:32:36 »
Nem lesz mihez. Satriani következetesen "no comment" kommenttel szúrja be azokat a német teszteredményeket, ahol német autó (pláne VW) nyer a többi ellen; én pedig vitatkoztam vele erről épp eleget. De rajta kívül is szemlátomást az az általános vélekedés ezen a Fórumon, hogy ha egy német újság tesztjét német autó nyeri, az automatikusan csalás - erről megvan a véleményem, de már meguntam, hogy a széllel szemben brunyáljak. Emberileg persze érthető az a reakció, hogy aki szerint nem az én kedvencem a legjobb, annak nincs igaza  :yes:

Semmiképp sem vitagerjesztésként, de. Az utóbbi időben volt szerencsém jópár Auto Zeitunghoz, AB-hez, AMS-hez. Annyira vártam, hogy legalább egyszer, de tényleg, _ne_ VW gruppe autó nyerjen (ahol egyáltalán volt összehasonlító tesztben). Nem volt ilyen. Ez egy tökéletes márka. Minden autója nyerő. Ráadásul a világ legértékesebb cége is volt. :)

Szóval nem gondolom azt, hogy ez automatikusan csalás, csak meglehetősen valószínű, hogy mégsem teljesen "tiszta". Még más német márka se veri meg soha.

Ha valakinek ellenvéleménye van, kéretik nem beidézni azt az esetleges 1-2 tesztet, amire az állításom nem igaz, mert most itt egy tendenciáról van szó, nem pedig 1-2 konkrét kiragadott tesztről. Köszönöm. :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #923 Dátum: 2009.02.28 14:44:31 »
Semmiképp sem vitagerjesztésként, de. Az utóbbi időben volt szerencsém jópár Auto Zeitunghoz, AB-hez, AMS-hez. Annyira vártam, hogy legalább egyszer, de tényleg, _ne_ VW gruppe autó nyerjen (ahol egyáltalán volt összehasonlító tesztben). Nem volt ilyen. Ez egy tökéletes márka. Minden autója nyerő. Ráadásul a világ legértékesebb cége is volt. :)

Szóval nem gondolom azt, hogy ez automatikusan csalás, csak meglehetősen valószínű, hogy mégsem teljesen "tiszta". Még más német márka se veri meg soha.

Ha valakinek ellenvéleménye van, kéretik nem beidézni azt az esetleges 1-2 tesztet, amire az állításom nem igaz, mert most itt egy tendenciáról van szó, nem pedig 1-2 konkrét kiragadott tesztről. Köszönöm. :)

Ez jó. Tehát ami ellentmondana az állításodnak, azt ne idézzük be, mert a tendencia a lényeg. Értem  :yes:

Tudod, erre tényleg csak azt szoktam mondani, hogy akkor nyilván az sem igaz, hogy a Toyota ennyire megbízható. Nyilván ez sem "tiszta" információ. Vagy mégis? Mert én nem hiszem el sem azt, hogy évtizedeken át az összes német autóslap ilyen nyilvánvalóan csalna a VW javára (márpedig 86 óta olvasom őket, és a VW-k tényleg megnyerik úgy kábé legalább a háromnegyedét az összes tesztnek, amiben szerepelnek); sem pedig azt, hogyha ez valóban korrupció eredménye lenne, akkor csak és kizárólag a VW-nek lenne pénze ill. lehetősége ill. pofája lepénzelni az összes (!) német autóslapot, évtizedeken (!) át. Ilyen nincs! Mondhattok akármit: ez ki van zárva.

Én ezt letudtam magamban azzal, hogy a VW jó "allrounder" autókat gyárt. Amelyeket én mégsem fogok megvenni, mert a megbízhatóságban a Toyota a jobb, és ez nekem többet számít. Ennyi, ettől még gondolhattok mást, én nem fogok senkit megpróbálni meggyőzni az ellenkezőjéről.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Avensis III.
« Válasz #924 Dátum: 2009.02.28 14:58:50 »
Ez jó. Tehát ami ellentmondana az állításodnak, azt ne idézzük be, mert a tendencia a lényeg. Értem  :yes:

Nem. Csak nem lenne értelme, mert egyrészt az általam olvasottakat ettől még mind megnyerte a VW, másrészt félrevinné a vitát. De látod te is 75%-ra teszed az arányt (megjegyzem nekem ez alacsonynak tűnik).

Tudod, erre tényleg csak azt szoktam mondani, hogy akkor nyilván az sem igaz, hogy a Toyota ennyire megbízható. Nyilván ez sem "tiszta" információ. Vagy mégis? Mert én nem hiszem el sem azt, hogy évtizedeken át az összes német autóslap ilyen nyilvánvalóan csalna a VW javára (márpedig 86 óta olvasom őket, és a VW-k tényleg megnyerik úgy kábé legalább a háromnegyedét az összes tesztnek, amiben szerepelnek); sem pedig azt, hogyha ez valóban korrupció eredménye lenne, akkor csak és kizárólag a VW-nek lenne pénze ill. lehetősége ill. pofája lepénzelni az összes (!) német autóslapot, évtizedeken (!) át. Ilyen nincs! Mondhattok akármit: ez ki van zárva.

Nem minden Toyota megbízható és nem minden VW (Fiat, Pözsó, stb.) megbízhatatlan. Szerintem.

Én ezt letudtam magamban azzal, hogy a VW jó "allrounder" autókat gyárt. Amelyeket én mégsem fogok megvenni, mert a megbízhatóságban a Toyota a jobb, és ez nekem többet számít. Ennyi, ettől még gondolhattok mást, én nem fogok senkit megpróbálni meggyőzni az ellenkezőjéről.

Ha csak jó "allrounder" lenne, akkor sok "dobogós" helyet gyújtene, nem? A tesztek majd' mindegyikének megnyerése számomra többet jelentene (ha egy az egyben hinnék a teszteknek). Olyan ez, mint hogy a dpreview-n is a két nagy márka mindig "highly recommended"-et kap, 1-2 más márka meg szinte sose, pedig van olyan elég fontos kategória, amiben sokkal előrébb jár.

Az persze természetes, hogy a németek elsősorban saját maguknak gyártanak autót (a saját igényeiket nézik), meg a lokálpatriotizmus se rossz dolog, ezért aztán legtöbbször német autó nyer német teszten. Csak legalább egyszer egy Ford vagy Opel tenné ezt meg, nota bene egy évente-kétévente egy francia/japán/koreai/akármilyen. :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #925 Dátum: 2009.02.28 15:41:48 »
Az persze természetes, hogy a németek elsősorban saját maguknak gyártanak autót (a saját igényeiket nézik), meg a lokálpatriotizmus se rossz dolog, ezért aztán legtöbbször német autó nyer német teszten. Csak legalább egyszer egy Ford vagy Opel tenné ezt meg, nota bene egy évente-kétévente egy francia/japán/koreai/akármilyen. :)

Válaszolok az OFF/Egyéb autók topikban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Avensis III.
« Válasz #926 Dátum: 2009.03.01 00:39:14 »
Mondjuk nekem designra egyértelműen az Insignia jön be a leginkább  :yes: ...
Ülj bele egyszer, és soha többé nem fogsz kacérkodni vele...
music     

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Avensis III.
« Válasz #927 Dátum: 2009.03.01 08:49:05 »
Na ezt idehaza tutira nem vállalja be egyetlen márkakereskedő sem! Márhogy bejön valaki az utcáról és elátolják "tesztelésre" az autót, akár egy napra is! Itt a tesztkör egy-két háztömböt jelent maximum. Ha ismerős vagy, akkor egy hosszabb menet is belefér, de egy nap, vagy hétvége????  Irracionális vágyálom. Maximum, ha a szalonvezetővel akármilyen indok alapján nagyon jó kapcsolatban vagy. Magyarán urambátyám kapcsolat kell ehhez. Nem mondom, hogy nem létezik, de nem ez az elfogadott a normál user esetében.

Ez tényleg jo! Vegyél valamit meg milliokért, hogy megtudjad hogy tettszik -e. Kösz.
Na nem azt mondtam, hogy mindenkinek aki bejön az utcárol adnak rögtön egy autot hogy vigye. Meg azt se merném mondani, hogy minden márkánál igy van, csak arrol beszélek ahol én voltam. Gondolom egy Ferrari-t vagy Lambo-t (meg még egy csomot) nem kapnék meg egy napra.  :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Avensis III.
« Válasz #928 Dátum: 2009.03.01 09:19:17 »
Legegyszerűbb módja a kocsilopásnak, nem csoda, ha (itthon) nem élnek vele.
music     

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Avensis III.
« Válasz #929 Dátum: 2009.03.01 09:22:28 »
OK, erre nem gondoltam.