Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 703896 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Avensis III.
« Válasz #900 Dátum: 2009.02.26 21:10:45 »
egyebkent szanalmasak a nemet magazinok tesztjei, amely teszteket direkt figyeltem ott mindig nemet auto gyozott. nem bogaraszom az osszes ujsagot allandoan de ez feltunt.

amugy az is zavar hogy pl a friss auto magazin-ban az avensis bemutato teszt melle kepesek voltak osszesen ket kepet mellekelni a kasztnirol, azt is a ket legelonytelenebb helyzeteben (de tenyleg valami valogatott modon rossz beallitasokkal)!

 :hmmmm: Szvsz. nem Csak a német magazinokban érnek el a német autok jo eredményt. De ez attol is függ, hogy melyik német márkárol van szo. Nem csak egy van.

Satriani

  • Vendég
Re: Avensis III.
« Válasz #901 Dátum: 2009.02.26 23:19:52 »
Olvastam ezt anno. A magyar verzióba nem került bele?

De, csak a magyar AB-nek hulladék a webes háttere, így abból semmi nincs a neten. Ha kézbe kerül, szkennelem.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Avensis III.
« Válasz #902 Dátum: 2009.02.26 23:45:58 »
Arra emlékszem, hogy a tesztben szereplő Toyota sem volt az élmezőnyben a pontosság terén...
music     

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Avensis III.
« Válasz #903 Dátum: 2009.02.27 00:37:50 »
Arra emlékszem, hogy a tesztben szereplő Toyota sem volt az élmezőnyben a pontosság terén...

http://www.autobild.de/artikel/der-grosse-kofferraum-vergleich_449375.html
Ha az elsö képet nézed, (Mercedes) alatta lehet a jobbra és balra a képeket váltani. Az 52. kép a Yaris. Gondolom, azt kerested.
"Platz zwei im Hochstapler-Ranking geht an den Toyota Yaris. 35 Prozent liegt die tatsächliche Ladekapazität (178 Liter) über der Herstellerangabe von 275 Litern."


[a csatolmányt egy admin törölte]

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Avensis III.
« Válasz #904 Dátum: 2009.02.27 09:32:02 »
Az egész tk. onnan indult, hogy az Ave III-nak kisebb a csomagtere, mint az Ave II-nek, legalábbis papíron. Erről jutott eszembe ez az egész, és innen már adódik a kérdés, egy autótesztnél miért nem nézik meg ezt is - ha nem is olyan alapossággal, mint itt a példában, hiszen az napokig tarthatna, de legalább egy stantard útipakkal, vagy leírhatnák a csomagtér méreteit akár.
music     

Satriani

  • Vendég
Re: Avensis III.
« Válasz #905 Dátum: 2009.02.27 09:53:23 »
Az Auto Bild leméri, és a nyomtatott tesztben fel is tünteti a csomagtartó méreteit. Biztos elő lehetne bányászni a tesztarchívumból olyan pdf-et, amiben benne vannak a régi kasztniváltozatok méretei, és össze lehetne vetni az újjal.

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Avensis III.
« Válasz #906 Dátum: 2009.02.27 15:50:54 »
Az egész tk. onnan indult, hogy az Ave III-nak kisebb a csomagtere, mint az Ave II-nek, legalábbis papíron. Erről jutott eszembe ez az egész, és innen már adódik a kérdés, egy autótesztnél miért nem nézik meg ezt is - ha nem is olyan alapossággal, mint itt a példában, hiszen az napokig tarthatna, de legalább egy stantard útipakkal, vagy leírhatnák a csomagtér méreteit akár.

OK, Igaz. De nekem nem lenne az elég, (ha szándékomban van egy uj auto vásárlása) hogy az XY. Magazin pedig azt irta hogy jo nagy (vagy kicsi) a csom.tarto. Az egy dolog, hogy a gyárto meg magazinok papiron megadnak egy értéket a csom.tartonak. Ha a vevönek a csom.tarto nagysága fontos, akkor a legjobban teszi a vevö ha elhozza az autot, kiméri, kiprobálja mi megy bele, elég nagy vagy nem, és kész. Èn is igy csinálom. Pl. az, hogy papiron az egyik autonál 460L irva, a másiknál meg 500L, nekem még nem mond olyan sokat. Látni kell. Ki kell mindenképpen probálni. Mi elmentünk pl. bevásárolni, meg probáltuk böröndökkel is. Ha elég a hely, akkor tölem lehet a papiron csak 399,5L. Ja, azt meg hogy én személyesen milyen standard utipakkal fogok menni, honnan tudja valamelyik tesztelö is. Steropor kockával se fogom az autot telerakni. Megnézni és kiprobálni!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis III.
« Válasz #907 Dátum: 2009.02.27 16:14:31 »
"az auto" nevezetu (korabban a2 magazin) legujabb marciusi szamaban is van egy osszehasonlito teszt harom sedan-rol, eleg reszletes.
C5 - insignia - avensis.



Melyiket tették előre? Tippelhetek?

 :helpsmilie: Insignia?
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.27 20:32:47 írta music »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Avensis III.
« Válasz #908 Dátum: 2009.02.27 18:26:58 »
"az auto" nevezetu (korabban a2 magazin) legujabb marciusi szamaban is van egy osszehasonlito teszt harom sedan-rol, eleg reszletes.
C5 - insignia - avensis.



Melyiket tették előre? Tippelhetek?

 :helpsmilie: Insignia?

Nem az Ave. nyert?
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.27 20:33:08 írta music »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Avensis III.
« Válasz #909 Dátum: 2009.02.27 20:35:58 »
OK, Igaz. De nekem nem lenne az elég, (ha szándékomban van egy uj auto vásárlása) hogy az XY. Magazin pedig azt irta hogy jo nagy (vagy kicsi) a csom.tarto. Az egy dolog, hogy a gyárto meg magazinok papiron megadnak egy értéket a csom.tartonak. Ha a vevönek a csom.tarto nagysága fontos, akkor a legjobban teszi a vevö ha elhozza az autot, kiméri, kiprobálja mi megy bele, elég nagy vagy nem, és kész. Èn is igy csinálom. Pl. az, hogy papiron az egyik autonál 460L irva, a másiknál meg 500L, nekem még nem mond olyan sokat. Látni kell. Ki kell mindenképpen probálni. Mi elmentünk pl. bevásárolni, meg probáltuk böröndökkel is. Ha elég a hely, akkor tölem lehet a papiron csak 399,5L. Ja, azt meg hogy én személyesen milyen standard utipakkal fogok menni, honnan tudja valamelyik tesztelö is. Steropor kockával se fogom az autot telerakni. Megnézni és kiprobálni!
Azért mondom, hogy egy standard útipakkal mérjenek. Aminek természetesen ismertetik az összetételét: teszem azt 1 db 95x 55x25 cm-es bőrönd, 1 db 55x40x 20 cm-es bőrönd, két sporttáska, egy hűtőtáska. És akkor minden autónál le lehet írni, hogy ezek belefértek-e, maradt-e még hely, stb.
music     

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Avensis III.
« Válasz #910 Dátum: 2009.02.27 21:09:02 »
Azért mondom, hogy egy standard útipakkal mérjenek. Aminek természetesen ismertetik az összetételét: teszem azt 1 db 95x 55x25 cm-es bőrönd, 1 db 55x40x 20 cm-es bőrönd, két sporttáska, egy hűtőtáska. És akkor minden autónál le lehet írni, hogy ezek belefértek-e, maradt-e még hely, stb.

Ja, stimmel, igy is lehetne tesztelni.
Olvastam teszteket is ahol a csom.tartoba betehénkedett a tesztelö, igy megmondva hogy jo vagy nem. Szép hogy kiprobálták, de tulajdonképpen az hogy, hány ember fér el a csom.tartoban, csak olasz autoknál érdekes.  :D.
Engem pl. spez. az is érdekel, hogy ha egyszer egy héten elmegyek bevásárolni, akkor hány vizes (vagy sörös) rekesz fér be, és hogy belerokkanok -e a be és kipakolásba.

agentwayne

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
    • http://cider.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #911 Dátum: 2009.02.28 08:58:24 »
"az auto" nevezetu (korabban a2 magazin) legujabb marciusi szamaban is van egy osszehasonlito teszt harom sedan-rol, eleg reszletes.
C5 - insignia - avensis.



Melyiket tették előre? Tippelhetek?

 :helpsmilie: Insignia?

Nem az Ave. nyert?

de igen, az ave nyert.
Kronologia:  1994 - Toyota Corolla Wagon 1.4 XLi   >   2003 - Toyota Corolla HB 1.6 VVT-i   >   2010 - '07 Toyota Avensis Wagon 2.0 D-4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Avensis III.
« Válasz #912 Dátum: 2009.02.28 09:10:03 »
Ezekkel szemben még szép...
music     

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Avensis III.
« Válasz #913 Dátum: 2009.02.28 10:42:47 »
Most megint mi nem tettszik?  :D Ave III nyert az összehasonlitási teszten. A dobogo legmagasabb pontja. Ennél jobb nincs! És még egy német márkát is lemosott. Mi kell több? Na, irány Ave III-ast rendelni!  :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #914 Dátum: 2009.02.28 11:31:23 »
egyebkent szanalmasak a nemet magazinok tesztjei, amely teszteket direkt figyeltem ott mindig nemet auto gyozott. nem bogaraszom az osszes ujsagot allandoan de ez feltunt.

Palaczkal lesz egy jó vitád, elszaladok popcornért, meg hozok valamit inni.....   :lol: :clap: :clap: :clap: [rohog] [rohog] [rohog]

Csatlakozok!  :lol: :D ;)

Nem lesz mihez. Satriani következetesen "no comment" kommenttel szúrja be azokat a német teszteredményeket, ahol német autó (pláne VW) nyer a többi ellen; én pedig vitatkoztam vele erről épp eleget. De rajta kívül is szemlátomást az az általános vélekedés ezen a Fórumon, hogy ha egy német újság tesztjét német autó nyeri, az automatikusan csalás - erről megvan a véleményem, de már meguntam, hogy a széllel szemben brunyáljak. Emberileg persze érthető az a reakció, hogy aki szerint nem az én kedvencem a legjobb, annak nincs igaza  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.28 11:42:55 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )