Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 703908 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #870 Dátum: 2009.02.24 23:59:44 »
Ma lekerült asszonykáméknál a "rámpáról" a sedan AVE és megnéztem, hogy tényleg mekkora a láb, ill. fejtér hátul. Beállítottam a vezetőülést magamnak (189cm) és beültem hátra. Lábam elfér és a fejem is! Nem ér bele a tetőbe, bár közel van de nem éri el a tetőt. Csak, ha teljesen hátradöntöm a fejem, akkor súrolja. De úgy meg nem tartja senki a fejét.

Akárhogy is: nincs benne hátul több hely, mint a II-ben. Ami pozitívum, hogy jobban befér a lábfejed az első ülés alá. Ami viszont negatívum, az az ülőlap szöge és helyzete (túl laposan áll, és túl alacsony). Biztos, hogy nem lenne valami hú de kényelmes hosszú úton, mert kvázi csak a segge ér le az embernek, a combjai nincsenek alátámasztva.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #871 Dátum: 2009.02.25 07:05:10 »
Ma lekerült asszonykáméknál a "rámpáról" a sedan AVE és megnéztem, hogy tényleg mekkora a láb, ill. fejtér hátul. Beállítottam a vezetőülést magamnak (189cm) és beültem hátra. Lábam elfér és a fejem is! Nem ér bele a tetőbe, bár közel van de nem éri el a tetőt. Csak, ha teljesen hátradöntöm a fejem, akkor súrolja. De úgy meg nem tartja senki a fejét.

Akárhogy is: nincs benne hátul több hely, mint a II-ben. Ami pozitívum, hogy jobban befér a lábfejed az első ülés alá. Ami viszont negatívum, az az ülőlap szöge és helyzete (túl laposan áll, és túl alacsony). Biztos, hogy nem lenne valami hú de kényelmes hosszú úton, mert kvázi csak a segge ér le az embernek, a combjai nincsenek alátámasztva.

Azt aláírom, hogy nincs nagyobb hely benne hátul, mint a II-ben.
BekeN

Satriani

  • Vendég
Re: Avensis III.
« Válasz #872 Dátum: 2009.02.25 07:50:14 »
Sajnos nem. E téren úgy viszonyul az Ave III a II-höz, mint pl. az E15 az E12-höz. Utóbbit észre is vetted - helyesen; előbbit meg nyilván azért nem, mert nem ülsz gyakran Ave II-ben. Pedig így van. Ugyanolyan apró, de észrevehető visszaesések vannak: tetőkárpit, oszlopok borítása, napellenzők anyaga, egyes műanyagok stb.

Látod, ilyen aprólékosan nem vizsgáltam át a kocsit. Ami kéznél van, az jó tapintású, és jól is néz ki. A műszeregység feletti ív, a középkonzol, a kormány mind lépett előre - igaz, az előddel sem volt gond, mai napig vállalható.

(Az Auris és a Yaris viszont első ránézésre pocsék...)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis III.
« Válasz #873 Dátum: 2009.02.25 17:10:59 »
Azt aláírom, hogy nincs nagyobb hely benne hátul, mint a II-ben.

És dacára a méretnövekedésnek, a csomagtér mérete is kisebb lett, Sedan esetében 520L helyett 509. Tudom nem olyan egetverő különbség.
Az Executive esetében ráadásul egy teljes értékű pótkerék, 17-es alufelnin várta a "bevetést". => nem tudom a mostani verzió virslikereket kapott-e, ezt bevallom nem figyeltem meg.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis III.
« Válasz #874 Dátum: 2009.02.25 17:12:29 »
És egy nem túl sokat mondó teszt , szintén egy 1.8-as Sedan CVT-s Executive kivitelről. De ez legalább fekete színű, világosabb belsővel.  :yes:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #875 Dátum: 2009.02.25 20:20:32 »
Sajnos nem. E téren úgy viszonyul az Ave III a II-höz, mint pl. az E15 az E12-höz. Utóbbit észre is vetted - helyesen; előbbit meg nyilván azért nem, mert nem ülsz gyakran Ave II-ben. Pedig így van. Ugyanolyan apró, de észrevehető visszaesések vannak: tetőkárpit, oszlopok borítása, napellenzők anyaga, egyes műanyagok stb.

Látod, ilyen aprólékosan nem vizsgáltam át a kocsit. Ami kéznél van, az jó tapintású, és jól is néz ki. A műszeregység feletti ív, a középkonzol, a kormány mind lépett előre - igaz, az előddel sem volt gond, mai napig vállalható.

(Az Auris és a Yaris viszont első ránézésre pocsék...)

Én elég sokat üldögéltem az Ave III-ban, mikor jóbarátném Coriját legutóbb szervízre vittem. És tudatosan készültem a dologra, a II-essel való összevetésre. Afféle checklist volt a fejemben  :) ... Amúgy az E12 - E15 párhuzamot Corolla vs. Corolla összevetésre kell érteni - tehát nem Aurisra :otlet: ! Az Ave III beltere úgy viszonyul a II-éhez, mint a Corolla E15-ösé a Corolla E12-eséhez. Vagyis egy modernebb formavilágú, egyes részleteiben szebb/igényesebb, de ugyanakkor egyes részleteiben kevésbé minőségi kombináció.

Hogy mondjak egy jellemző példát: szebb lett az Ave III kormánya, és igényesebbek rajta a gombok, de ugyanakkor elhagyták róla a hüvelykujjnak kialakított mélyedéseket, így a fogása szerintem már nem annyira jó.
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.25 20:22:40 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Avensis III.
« Válasz #876 Dátum: 2009.02.25 22:45:12 »
És dacára a méretnövekedésnek, a csomagtér mérete is kisebb lett, Sedan esetében 520L helyett 509. Tudom nem olyan egetverő különbség.
Ez persze a katalógusadat, a tényleges számokat nem tudjuk. ;)
music     

Satriani

  • Vendég
Re: Avensis III.
« Válasz #877 Dátum: 2009.02.26 11:21:23 »
http://totalcar.hu/tesztek/tores/avensis_2009/

...és igen, Tóth Zoltánnak igaza van a szöveges értékelésnél.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis III.
« Válasz #878 Dátum: 2009.02.26 11:37:33 »
Ez persze a katalógusadat, a tényleges számokat nem tudjuk. ;)

Gondolom ahogy a gyárak által számolt átlagfogyasztásnak, úgy ennek is van valamilyen egységes (ki)számítási értéke.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis III.
« Válasz #879 Dátum: 2009.02.26 11:40:32 »
http://totalcar.hu/tesztek/tores/avensis_2009/

...és igen, Tóth Zoltánnak igaza van a szöveges értékelésnél.

Az érintet VSC nélküli országok:
Törökország, Izrael és Oroszország.

Satriani

  • Vendég
Re: Avensis III.
« Válasz #880 Dátum: 2009.02.26 12:29:58 »
Ha csak Andorra lenne, és csak az 1,6-os motorral szerelt kombik (van ilyen egyáltalán?) lennének érintettek, akkor is igaza lenne.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis III.
« Válasz #881 Dátum: 2009.02.26 12:45:56 »
Baromi rég óta hangoztatom, hogy szerintem minden gyár csak a full fapad modellt törethesse és csak annak az eredményével reklámozhassa autóit.

Satriani

  • Vendég
Re: Avensis III.
« Válasz #882 Dátum: 2009.02.26 13:39:59 »
...illetve kelljen törni fapados és fullos autót is, és az esetlegesen eltérő eredményeket is muszáj legyen feltüntetni a reklámokban. Ha a fapad 4, a fullos 5 csillag, akkor ez derüljön ki a hirdetésekből.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Avensis III.
« Válasz #883 Dátum: 2009.02.26 14:54:58 »
Gondolom ahogy a gyárak által számolt átlagfogyasztásnak, úgy ennek is van valamilyen egységes (ki)számítási értéke.  ;)
A fene tudja. Valamelyik autobildben volt egy teszt, ahol lemérték kb. 20 kombinak a csomagtartója tényleges űrtartalmát. Olyan eltérés, hogy a gyári adat kisebb volt a ténylegesnél, talán egy volt asszem A6, általában a gyárak "optimistán" adják meg ezt az adatot, mi több, a legbrutálisabb eltérés 100 liter feletti(!!!) volt. :ph34r:
music     

Satriani

  • Vendég
Re: Avensis III.
« Válasz #884 Dátum: 2009.02.26 15:04:14 »
Első összehasonlító teszt. No comment, tényleg.

Music, itt van a csomagtartós cikk felvezetése, az archívumból pénzért letölthető.
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.26 15:06:38 írta Satriani »