Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 704078 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

agentwayne

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
    • http://cider.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #840 Dátum: 2009.02.15 13:50:47 »
Hány cm vagy? Mert én 190 és beültem hátra és nem ért bele a tetőbe a hajam se.
Ezt írták az AVEII első ülésére is annó! De érdekes abban sem érem el a plafont.

en is 190 vagyok pont, ave II nekem szukos kicsit elol azert.
fejemet nem verem be azert nyilvan, de csak par centi van... nem erzem magam tokeletesen benne. a III-ban viszont fejedelmien elferek  :cool2:
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.15 13:54:30 írta agentwayne »
Kronologia:  1994 - Toyota Corolla Wagon 1.4 XLi   >   2003 - Toyota Corolla HB 1.6 VVT-i   >   2010 - '07 Toyota Avensis Wagon 2.0 D-4D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis III.
« Válasz #841 Dátum: 2009.02.15 14:47:08 »
Na megvolt az Ave próba.

Volt a kereskedésben egy kombi és egy szedán. Megvilágosodtam.  Értem már miért nincsen ötajtós.  Merthogy a kombi inkább ötajtós, mint kombi. Se nem kombi, se nem ötajtós. Azt hiszem, hogy ezt mondják sport(os) kombinak.
Az üléspróbán a szedán elvérzett. Nekem olyan autó nem kellene, aminek a hátsó ülésén (normálisa!!) ülve a tetőbe verem a fejemet. (nem a hajam ér hozzá, hanem a koponyám a kárpitot súrolja :excl: :excl: :excl:)

Viszont a kombiban ugyanabban a pozícióban tökéletes az üléskényelem, még a hajam sem ér hozzá. Kiszállva persze érthető a tetővonal ejtése miatt fejtér minimum.
Amúgy elöl kényelmes, szép és igen kellene a kombi, mondjuk fekete színben kérem csomagolni!

Tesztvezetésre nem volt sem ingerenciám, sem időm, talán majd máskor, végül is egy Yarist mentünk górcsó alá venni.


Hány cm vagy? Mert én 190 és beültem hátra és nem ért bele a tetőbe a hajam se.
Ezt írták az AVEII első ülésére is annó! De érdekes abban sem érem el a plafont.
Én is kb. annyi, +/-2 cm. Ügy ültem be, hogy a fenekem teljesen hátul volt a támlánál, egyenes derékal, biztonsági öv bakapcsolva. A tetőkárpit beleért a fejembe. Ott ugyanis valamilyen oknál fogva a kárpit vissza van hajtva, és így kb. 2 cm-t  vesz el a fejtérből. Na ebbe ér bele a fejem. Nyilván, ha elterpeszkedek, akkor nem ver be a fejem.
Nekem a szedán amúgysem jön be, csak a kombi jöhet(ne) szóba, abban meg tökmind1. :D

Amióta egyterűm van, és xar a derekam, nekem mindíg a legmagasabb (ha állítható) üléspozícióban van az ülés, akármilyen kocsiban ülök.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #842 Dátum: 2009.02.15 15:46:24 »

Én is kb. annyi, +/-2 cm. Ügy ültem be, hogy a fenekem teljesen hátul volt a támlánál, egyenes derékal, biztonsági öv bakapcsolva. A tetőkárpit beleért a fejembe. Ott ugyanis valamilyen oknál fogva a kárpit vissza van hajtva, és így kb. 2 cm-t  vesz el a fejtérből. Na ebbe ér bele a fejem. Nyilván, ha elterpeszkedek, akkor nem ver be a fejem.
Nekem a szedán amúgysem jön be, csak a kombi jöhet(ne) szóba, abban meg tökmind1. :D

Amióta egyterűm van, és xar a derekam, nekem mindíg a legmagasabb (ha állítható) üléspozícióban van az ülés, akármilyen kocsiban ülök.



Hát ha a legmagasabb pozícióban van, akkor megértem. Nekem mindig legalul van.  :)
BekeN

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis III.
« Válasz #843 Dátum: 2009.02.15 16:14:08 »
Hát ha a legmagasabb pozícióban van, akkor megértem. Nekem mindig legalul van.  :)

Nade, a hátsó ülésnél nincsen magasságállítás. Elöl meg a törpeautóban sem ér a plafonba a fejem akárhol is áll az ülőlap!

Egy szó, mint száz: az új Ave szedán hátul kicsit szűk.  Nade kívülről szép, az már egyszer biztos!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis III.
« Válasz #844 Dátum: 2009.02.16 17:34:00 »
Megvolt a tesztvezetés, egy 1.8-as kézi váltós Sedan Sol felszereltséggel.
Kellemes belső, 10 év Avensisezés után minden kézre esik és normális helyen van (az aut kéziféket leszámítva). A beltér viszont nagyon komor, talán egy világos kárpit sokat dobna az összképen. A csomagtartó mérete és a kombihoz képest gyengébb variálhatósága nem zavar, amióta az eszemet tudom csak Sedan karosszériák fordultak meg a családban. És amire kellettek, arra bőven elegendőek voltak.
A motor is kellemes meglepetés, alkalmam volt egy hosszú kört menni, így a bemelegedés után próbáltunk 1-2 padlós gyorsítást 5000 környékéig. Sikerült egy igen sz@r szakaszon is kipróbálni a futóművet és az autó viselkedését. 215/45-ös gumikhoz szokva felüdülés volt a Magyarországra való emészthetőbb méretű gumi-felni kombináció.

Az értékesítővel beszélgettem a felszereltségbeli csalódásomról, ezt ő maga is elismerte, de persze az érem másik oldalán meg ott van az új motor.
Az autóban alig volt 300 km, a teszthétvégés kilincsadogatások után a fedcomp kerek 9 literes átlagfogyit jelzett, ezt nekem sikerült levinni 3 decivel, szóval bíztató a dolog.
A tempomat hiánya a benzines autók esetében könnyen orvosolható, hiszen ma már egy Yarisba is lehet utólag tetetni ilyen kütyüt.

A fokozatmentes váltót azért kipróbálnám, igaz a Hibrid Lexusok esetében már volt hozzájuk szerencsém. Részemről a 2.4-es Avensisben megszokott és gyorsan megszeretett 5 gangos hagyományos Aut váltót jobban preferálom.  ;)

Szóval az autó rendben van, jó volt benne ülni és vezetni, de nem hinném, hogy be/lecserélnénk rá a II-es Avensist.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis III.
« Válasz #845 Dátum: 2009.02.16 17:49:52 »
Azt még hozzáteszem, hogy azért egy 1.6-os Sol (esetleg Navival) már bőven elegendő lenne az ember igényeinek, és az ára is barátságosnak mondható.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #846 Dátum: 2009.02.16 19:21:11 »
Ma beültem ismét a III-ba úgy, hogy felemeltem az ülést a legmagasabb pontjára. És a tető és a fejem között még volt 4cm.
BekeN

agentwayne

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
    • http://cider.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #847 Dátum: 2009.02.16 20:12:21 »
Ma beültem ismét a III-ba úgy, hogy felemeltem az ülést a legmagasabb pontjára. És a tető és a fejem között még volt 4cm.

errol jut eszembe; elso utasules allithato magassagban?
Kronologia:  1994 - Toyota Corolla Wagon 1.4 XLi   >   2003 - Toyota Corolla HB 1.6 VVT-i   >   2010 - '07 Toyota Avensis Wagon 2.0 D-4D

Tutivesztes

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
  • Bélzuhanypárlat
Re: Avensis III.
« Válasz #848 Dátum: 2009.02.16 21:06:39 »
Ma beültem ismét a III-ba úgy, hogy felemeltem az ülést a legmagasabb pontjára. És a tető és a fejem között még volt 4cm.

Őőőőőő, nagyon remek, de mi ebben a meglepő? Trotter "problémája" a hátsó ülésen jelentkezett, nem az elsőn..vagy lemaradtam?:)
Toyota Avensis II. 1.8 VVT-i Liftback Sol Tech 77

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #849 Dátum: 2009.02.16 21:41:02 »
Most már én sem tudom.  :helpsmilie:
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.16 21:47:37 írta Beken »
BekeN

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #850 Dátum: 2009.02.17 00:01:42 »
Ma beültem ismét a III-ba úgy, hogy felemeltem az ülést a legmagasabb pontjára. És a tető és a fejem között még volt 4cm.

Őőőőőő, nagyon remek, de mi ebben a meglepő? Trotter "problémája" a hátsó ülésen jelentkezett, nem az elsőn..vagy lemaradtam?:)

A hátsón.

Azt meg ne felejtsük el, hogy egy dolog a kb. azonos testmagasság, de ugye a lábunk nem egyforma hosszú. Azonos testmagasság mellett a hosszabb lábú ember, ülve, nyilván kevésbé fogja beleverni a fejét a tetőbe ugyanabban az autóban, mint a rövidebb lábú.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis III.
« Válasz #851 Dátum: 2009.02.17 08:59:08 »
Emlékeim szerint a magasságkülönbség 80%-a a végtagok eltérő hosszából adódik. Magyarán, ülve nincs akkora különbség az emberek között, mint állva.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Avensis III.
« Válasz #852 Dátum: 2009.02.17 10:47:32 »
Emlékeim szerint a magasságkülönbség 80%-a a végtagok eltérő hosszából adódik. Magyarán, ülve nincs akkora különbség az emberek között, mint állva.
Nemtom, ha a gyerek mellém ül, akkor is sokkal kisebb  :whistling:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis III.
« Válasz #853 Dátum: 2009.02.17 11:29:44 »
Nahát...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis III.
« Válasz #854 Dátum: 2009.02.17 13:57:46 »
Most már én sem tudom.  :helpsmilie:


Egyérteműen a hátsót említettem, hogy szűkös. De írtam is, direkt utána, hogy elöl OK az AveIII.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.