Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 703837 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #825 Dátum: 2009.02.10 23:40:05 »
Palaczk!

Az E12 - E15 párhuzammal egyetértek.
Nem említetted a hátsó könyöklőben levő pohártartókat, ami gyengébb lett mint a II-é.
Az elődnek a hifi, ill. "klimatizációs" egységének a fémes jellegű borítása nagyon jó volt. (kád érte)
Ablakemelő gombok elérésével én is így voltam.
És az előd is "furán" néz ki elölről. Szerintem.
Meg ami jó, hogy ebben már hátul nincs kardánalagút! (nincs bakhát a lábnál)

BekeN

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #826 Dátum: 2009.02.10 23:51:24 »
Palaczk!

Az E12 - E15 párhuzammal egyetértek.
Nem említetted a hátsó könyöklőben levő pohártartókat, ami gyengébb lett mint a II-é.
Az elődnek a hifi, ill. "klimatizációs" egységének a fémes jellegű borítása nagyon jó volt. (kád érte)
Ablakemelő gombok elérésével én is így voltam.
És az előd is "furán" néz ki elölről. Szerintem.
Meg ami jó, hogy ebben már hátul nincs kardánalagút! (nincs bakhát a lábnál)

Ja, a II is elég sajátos elölről, de ez nem baj... A III-assal sincs gond, csak az a "felfújt" pofa kétoldalt, az fura kicsit. Ez ugye nincs a II-esen.

Hátsó pohártartók: igazad van, ezt elfelejtettem, pedig mondtam is magamban, hogy na, ez így kevésbé használható, mint a II-esé volt.

Amúgy azt semmiképpen nem lehetne mondani, hogy a II beltere csúnyább lenne, vagy igénytelenebb. Igazából egyszerűen csak - más.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #827 Dátum: 2009.02.10 23:55:08 »
Palaczk!

Az E12 - E15 párhuzammal egyetértek.
Nem említetted a hátsó könyöklőben levő pohártartókat, ami gyengébb lett mint a II-é.
Az elődnek a hifi, ill. "klimatizációs" egységének a fémes jellegű borítása nagyon jó volt. (kád érte)
Ablakemelő gombok elérésével én is így voltam.
És az előd is "furán" néz ki elölről. Szerintem.
Meg ami jó, hogy ebben már hátul nincs kardánalagút! (nincs bakhát a lábnál)

Ja, a II is elég sajátos elölről, de ez nem baj... A III-assal sincs gond, csak az a "felfújt" pofa kétoldalt, az fura kicsit. Ez ugye nincs a II-esen.

Hátsó pohártartók: igazad van, ezt elfelejtettem, pedig mondtam is magamban, hogy na, ez így kevésbé használható, mint a II-esé volt.

Amúgy azt semmiképpen nem lehetne mondani, hogy a II beltere csúnyább lenne, vagy igénytelenebb. Igazából egyszerűen csak - más.

Mind a 2 szép! De a III-ba áttehették volna a II-es pohártartóját. Néha, mikor elhozzuk keresztfiunkat, mindíg lehajtatja a könyöklő és a saját kis itókáját odateszi. Az az első, hogy hajtsam le neki!
BekeN

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis III.
« Válasz #828 Dátum: 2009.02.13 10:25:47 »
Hétfőn végre én is ki fogom próbálni az új Avensist (viszem az autót a 195e km-es szervizre).  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis III.
« Válasz #829 Dátum: 2009.02.13 19:01:37 »
Hétfőn végre én is ki fogom próbálni az új Avensist (viszem az autót a 195e km-es szervizre).  ;)
:clap: :clap: :clap:

Nekem is kellene időd szakítanom. Talán holnap lesz rá módon, megyek Monorra egy Yarist megtekinteni vásárlási célzattal.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Jana36

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: Avensis III.
« Válasz #830 Dátum: 2009.02.13 20:46:25 »
Hétfőn végre én is ki fogom próbálni az új Avensist (viszem az autót a 195e km-es szervizre).  ;)

én ma próbálhattam volna ki az 1.8 benzínest a Titánnál, de egész nap úgy szakad a hó Nyíregyházán, hogy inkább eltoltam későbbre 
de nem hagyom ki, ez biztos
Kár hogy nincs olyan mint az Opelnál, hogy ide adták 3 napra az H asztrát meg a corsát, ahogy megjelent, így gyorsan rájöttem, hogy nem kéne  :tt2:
nem rossz autók, csak nem az én izlésvilágom, bezzeg az Ave.
és bevallom, nekem még mindig jobban tetszik a ráncfelvarott Ave II  :whistling:

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #831 Dátum: 2009.02.13 21:27:39 »
Hétfőn végre én is ki fogom próbálni az új Avensist (viszem az autót a 195e km-es szervizre).  ;)

én ma próbálhattam volna ki az 1.8 benzínest a Titánnál, de egész nap úgy szakad a hó Nyíregyházán, hogy inkább eltoltam későbbre 
de nem hagyom ki, ez biztos
Kár hogy nincs olyan mint az Opelnál, hogy ide adták 3 napra az H asztrát meg a corsát, ahogy megjelent, így gyorsan rájöttem, hogy nem kéne  :tt2:
nem rossz autók, csak nem az én izlésvilágom, bezzeg az Ave.
és bevallom, nekem még mindig jobban tetszik a ráncfelvarott Ave II  :whistling:

Nekem meg a ráncfelvarrott előtti AVE II-es tetszik a legjobban. Ha csak a II-es szériát nézzük. De a III-as! Az nagyon bejön.
BekeN

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #832 Dátum: 2009.02.14 08:16:38 »
Hétfőn végre én is ki fogom próbálni az új Avensist (viszem az autót a 195e km-es szervizre).  ;)

én ma próbálhattam volna ki az 1.8 benzínest a Titánnál, de egész nap úgy szakad a hó Nyíregyházán, hogy inkább eltoltam későbbre 
de nem hagyom ki, ez biztos
Kár hogy nincs olyan mint az Opelnál, hogy ide adták 3 napra az H asztrát meg a corsát, ahogy megjelent, így gyorsan rájöttem, hogy nem kéne  :tt2:
nem rossz autók, csak nem az én izlésvilágom, bezzeg az Ave.
és bevallom, nekem még mindig jobban tetszik a ráncfelvarott Ave II  :whistling:

Nekem meg a ráncfelvarrott előtti AVE II-es tetszik a legjobban. Ha csak a II-es szériát nézzük. De a III-as! Az nagyon bejön.

Ebben egyetértek, nekem is sokkal jobban bejön a facelift előtti Ave II, mint a faceliftes. Szvsz utóbbinak bárgyúbb lett az arckifejezése, a "régi" összeszedettebb volt. Ami a III-ast illeti, sok nézegetés után, azt mondanám, hogy modernebb a II-esnél, de nem szebb. Csak más. Ezt most persze szigorúan a szemből nézetre kell érteni. Oldalról és hátulról jobban tetszik a III.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

cobra

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re: Avensis III.
« Válasz #833 Dátum: 2009.02.14 09:13:28 »
Érdekes lehet ez az új CVT váltó... link Gondolom elég furcsa lehet megszokni, főleg azoknak akik eddig kézi váltósat használtak.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #834 Dátum: 2009.02.14 10:01:42 »
Érdekes lehet ez az új CVT váltó... link Gondolom elég furcsa lehet megszokni, főleg azoknak akik eddig kézi váltósat használtak.

Kézi váltóhoz szokott embernek mindenképpen fura az automata. Ezen belül ebben a CVT-ben az a különös, ami a videóban is látszik: hogy padlógázas gyorsításkor folyamatosan a maximumhoz közel pörgeti a motort. Nekem ezért nem is kéne ilyen, és ez nagy szó, mert amúgy imádom az automatát  ::) ... De nekem fizikailag fájna látni-hallani, hogy a motor folyamatosan pörög, mint az állat  :no: ... Márpedig én gyakran gyorsítok padlógázzal, úgyhogy ez a váltó nekem nem lenne "pálya".
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.14 10:04:39 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Avensis III.
« Válasz #835 Dátum: 2009.02.14 10:28:31 »
Márpedig én gyakran gyorsítok padlógázzal, úgyhogy ez a váltó nekem nem lenne "pálya".

Akkor neked a sima automata sem pálya, mert az meg visszavált a lehető legkisebb fokozatba és azért pörgeti a motort. :)

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #836 Dátum: 2009.02.14 10:49:12 »


Ebben egyetértek, nekem is sokkal jobban bejön a facelift előtti Ave II, mint a faceliftes. Szvsz utóbbinak bárgyúbb lett az arckifejezése, a "régi" összeszedettebb volt. Ami a III-ast illeti, sok nézegetés után, azt mondanám, hogy modernebb a II-esnél, de nem szebb. Csak más. Ezt most persze szigorúan a szemből nézetre kell érteni. Oldalról és hátulról jobban tetszik a III.

Én is így gondolom.
BekeN

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #837 Dátum: 2009.02.14 11:14:16 »
Márpedig én gyakran gyorsítok padlógázzal, úgyhogy ez a váltó nekem nem lenne "pálya".

Akkor neked a sima automata sem pálya, mert az meg visszavált a lehető legkisebb fokozatba és azért pörgeti a motort. :)

Nem mondod  :szemez: ...

Szerinted a visszakapcsolás miatti ideiglenes felpörgés, és a gyorsítás közbeni folyamatos maxon pörgés ugyanaz ;) ?

Amúgy a sima automatánál sem szeretem ezt a törvényszerű visszagangolást. Én pl. emelkedőkön előszeretettel megyek abban a fokozatban, amelyikben padlógázzal még épp fölmegy a kocsi - na, ilyet az automatával nyilván nem lehet csinálni. Ez is zavarna, de cserébe a komfortért ezzel még együtt tudnék élni. De a padlógázas gyorsításkor folyamatos maxon pörgetés - á...  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis III.
« Válasz #838 Dátum: 2009.02.14 16:20:06 »
Na megvolt az Ave próba.

Volt a kereskedésben egy kombi és egy szedán. Megvilágosodtam.  Értem már miért nincsen ötajtós.  Merthogy a kombi inkább ötajtós, mint kombi. Se nem kombi, se nem ötajtós. Azt hiszem, hogy ezt mondják sport(os) kombinak.
Az üléspróbán a szedán elvérzett. Nekem olyan autó nem kellene, aminek a hátsó ülésén (normálisa!!) ülve a tetőbe verem a fejemet. (nem a hajam ér hozzá, hanem a koponyám a kárpitot súrolja :excl: :excl: :excl:)

Viszont a kombiban ugyanabban a pozícióban tökéletes az üléskényelem, még a hajam sem ér hozzá. Kiszállva persze érthető a tetővonal ejtése miatt fejtér minimum.
Amúgy elöl kényelmes, szép és igen kellene a kombi, mondjuk fekete színben kérem csomagolni!

Tesztvezetésre nem volt sem ingerenciám, sem időm, talán majd máskor, végül is egy Yarist mentünk górcsó alá venni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #839 Dátum: 2009.02.14 19:07:55 »
Na megvolt az Ave próba.

Volt a kereskedésben egy kombi és egy szedán. Megvilágosodtam.  Értem már miért nincsen ötajtós.  Merthogy a kombi inkább ötajtós, mint kombi. Se nem kombi, se nem ötajtós. Azt hiszem, hogy ezt mondják sport(os) kombinak.
Az üléspróbán a szedán elvérzett. Nekem olyan autó nem kellene, aminek a hátsó ülésén (normálisa!!) ülve a tetőbe verem a fejemet. (nem a hajam ér hozzá, hanem a koponyám a kárpitot súrolja :excl: :excl: :excl:)

Viszont a kombiban ugyanabban a pozícióban tökéletes az üléskényelem, még a hajam sem ér hozzá. Kiszállva persze érthető a tetővonal ejtése miatt fejtér minimum.
Amúgy elöl kényelmes, szép és igen kellene a kombi, mondjuk fekete színben kérem csomagolni!

Tesztvezetésre nem volt sem ingerenciám, sem időm, talán majd máskor, végül is egy Yarist mentünk górcsó alá venni.


Hány cm vagy? Mert én 190 és beültem hátra és nem ért bele a tetőbe a hajam se.
Ezt írták az AVEII első ülésére is annó! De érdekes abban sem érem el a plafont.
BekeN