Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 704142 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Avensis III.
« Válasz #780 Dátum: 2009.02.09 14:49:55 »
Az elektromos ablak is az volt anno...
... de mára már nem csak a parasztokat, hanem mindenkit vakít.  :D Gondolom téged is.

Mondom, sohasem használom. Tudom, hogy páran pl. piros lámpánál is kézifékeznek, nekik hasznos lehet, de számomra csak egy felesleges bonyolítás...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Avensis III.
« Válasz #781 Dátum: 2009.02.09 14:54:09 »
Mondom, sohasem használom. Tudom, hogy páran pl. piros lámpánál is kézifékeznek, nekik hasznos lehet, de számomra csak egy felesleges bonyolítás...
En sem hasznaltam sose a kezifeket amikor Nyiregyhazan kozlekedtem. De vannak helyek, ahol muszaj, es nagyon hasznos! Nekem most nagyon jol jonne egy ilyen elektromos magatol kioldodo parasztvakkkkitttttas.
Az mas kerdes, hogy most meg vannak helyek, ahol nem eleg eros a kezifek, hogy megfogja a kocsit  :wacko:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Avensis III.
« Válasz #782 Dátum: 2009.02.09 15:16:02 »
Mikor visszaültem a miénkbe, nagyon keménynek éreztem a kuplungot!
Mert az is... Az átlagnál jóval keményebb. Nem a negatív non plus ultra, de ha ezen változtattak az újban, azt jól tették.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Avensis III.
« Válasz #783 Dátum: 2009.02.09 15:23:01 »
Kézifék. Lévén tősgyökeres budai (értsd: dimbes-dombos-hegyoldalas vidék), el sem tudom képzelni, milyen lehet az, ha az ember nem használja. (ótómata váltó más tészta, azt ne keverjük ide). Piros lámpánál csak akkor (kézi)fékezek, ha különben elgurul a kocsi, amúgy semmi.

Lámpa. A folytonos kapcsolgatás biztos, hogy több kárt csinál, mint hasznot, az automatika pedig sose fogja jobban tudni nálunk, mikor is kéne. Személy szerint a tompítottat városban csak akkor kapcsolom fel, ha otthon is villanyt kapcsolnék már, - pl. amilyen idő ma itt Bp.-en van, abban nem használnám - ha csak sötétes-borongós, akkor max. helyzetjelzőt, ha pedig csak borult, akkor semmit.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis III.
« Válasz #784 Dátum: 2009.02.09 18:41:39 »
Nem mondod jól... :flowers:
Szeretem a technikai újdonságokat, előremutató megoldásokat, ezért is van Priusom. De az elektronyos kézifék nálam a parasztvakítás kategóriája (pl. az automatikusan felkapcsolódó fényszóróval együtt). :)

Parasztvakítás???  :eek: :eek:
Szerintem csak egy kényelmi szolgáltatás. Valahogy úgy, mint a tempomat. Az sem létszükséglet, aztán mégis használjuk. :D Ennyi erővel a szervokormány is az...
 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #785 Dátum: 2009.02.09 21:41:45 »
Az elektromos ablak is az volt anno...
... de mára már nem csak a parasztokat, hanem mindenkit vakít.  :D Gondolom téged is.

Mondom, sohasem használom. Tudom, hogy páran pl. piros lámpánál is kézifékeznek, nekik hasznos lehet, de számomra csak egy felesleges bonyolítás...

Mondom, Pécsett nem tudnál úgy autózni, hogy nem használod a kéziféket. Bizonyos lejtőszög felett képtelenség.

Ami az elektromos kéziféket illeti - a szó legszorosabb értelmében véve fölösleges, valóban. Ezzel együtt én főleg amiatt jó dolognak tartom, mert az elindulást nagyon megkönnyíti (induláskor ugye automatikusan old). Ez kényelmes, gyors, és egyben biztonságos megoldás, mert nem lesz lefulladás és nem lesz visszagurulás, amelyek minimum idegesítő dolgok a mögötted álló autósnak, de akár balesetet is okozhatnak. Szóval csak annyira fölösleges az elektromos kézifék, amennyire a központi zár, az elektromos ablak, a szervókormány, a tempomat stb. fölöslegesek. Lehet nélkülük élni - de megkönnyítik az életet, és ezzel végső soron a biztonságot is szolgálják.

Azt pedig csak remélni tudom, hogy pirosnál nem a lábféket nyomod folyamatosan  ::) ... Én személy szerint nagyon csúnyán tudok anyázni az olyanokra, akik sötétben 50 másodpercen át állnak előttem a féken a pirosnál, és égetik ki a szememet a féklámpáikkal (főleg ha harmadik is van, márpedig minden fiatalabb autón van).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #786 Dátum: 2009.02.09 21:45:00 »
Lámpa. A folytonos kapcsolgatás biztos, hogy több kárt csinál, mint hasznot, az automatika pedig sose fogja jobban tudni nálunk, mikor is kéne. Személy szerint a tompítottat városban csak akkor kapcsolom fel, ha otthon is villanyt kapcsolnék már, - pl. amilyen idő ma itt Bp.-en van, abban nem használnám - ha csak sötétes-borongós, akkor max. helyzetjelzőt, ha pedig csak borult, akkor semmit.

Ezen akár egy baleset is múlhat adott esetben. Pl. hogy kikanyarodik-e eléd valaki, mert nem veszi észre a borult időben "lopakodva", a háttérbe beleolvadva, kivilágítatlanul érkező szürke autódat - vagy nem kanyarodik ki, mert észreveszi a fényeidet. Csak akkor kapcsolsz tompítottat, amikor otthon is lámpát kapcsolnál? Ejha  :whistling: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Avensis III.
« Válasz #787 Dátum: 2009.02.09 21:46:20 »
Azt pedig csak remélni tudom, hogy pirosnál nem a lábféket nyomod folyamatosan  ::) ... Én személy szerint nagyon csúnyán tudok anyázni az olyanokra, akik sötétben 50 másodpercen át állnak előttem a féken a pirosnál, és égetik ki a szememet a féklámpáikkal (főleg ha harmadik is van, márpedig minden fiatalabb autón van).

Pedig így szoktam. :) Egyrészt mivel anno egyszer városban betoltak egy kereszteződésbe (ezért fékezem be mindig), másrészt a Priusban (meg a 960-ban is) sok lehetőség nincs. Vagy nyomogatom a P gombot, de akkor indulásnál kell bűvészkedni a váltóval, vagy állok a féken.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #788 Dátum: 2009.02.09 21:50:58 »
Azt pedig csak remélni tudom, hogy pirosnál nem a lábféket nyomod folyamatosan  ::) ... Én személy szerint nagyon csúnyán tudok anyázni az olyanokra, akik sötétben 50 másodpercen át állnak előttem a féken a pirosnál, és égetik ki a szememet a féklámpáikkal (főleg ha harmadik is van, márpedig minden fiatalabb autón van).

Pedig így szoktam. :) Egyrészt mivel anno egyszer városban betoltak egy kereszteződésbe (ezért fékezem be mindig), másrészt a Priusban (meg a 960-ban is) sok lehetőség nincs. Vagy nyomogatom a P gombot, de akkor indulásnál kell bűvészkedni a váltóval, vagy állok a féken.

OK, elfelejtettem, hogy neked automatád volt-van. Azoknál kicsit más a szitu, rendben.

De rengeteg gyökér kéziváltós kocsiban is ezt csinálja, ami semmi más, mint lustaságból elkövetett pofátlanság  :gun_bandana: ... Kisüti a mögötte állók szemét, mert lusta behúzni-kiengedni azt a rohadt kéziféket  :nono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Avensis III.
« Válasz #789 Dátum: 2009.02.09 21:53:39 »
Azt pedig csak remélni tudom, hogy pirosnál nem a lábféket nyomod folyamatosan  ::) ... Én személy szerint nagyon csúnyán tudok anyázni az olyanokra, akik sötétben 50 másodpercen át állnak előttem a féken a pirosnál, és égetik ki a szememet a féklámpáikkal (főleg ha harmadik is van, márpedig minden fiatalabb autón van).
Én azt szeretem, mikor ráadásul mondjuk egy 70 másodpercről visszaszámláló lámpánál végig indexel is!  :nono: :censored:
Gabe 254.

01010011

  • Vendég
Re: Avensis III.
« Válasz #790 Dátum: 2009.02.09 22:03:10 »
Azt pedig csak remélni tudom, hogy pirosnál nem a lábféket nyomod folyamatosan  ::) ... Én személy szerint nagyon csúnyán tudok anyázni az olyanokra, akik sötétben 50 másodpercen át állnak előttem a féken a pirosnál, és égetik ki a szememet a féklámpáikkal (főleg ha harmadik is van, márpedig minden fiatalabb autón van).

Ezzel nagy bajom nincs, bár igazad van, a kézifék hivatalosan rögzítőfék, a "sima" fék pedig lassítófék. De ha egy helyen állok nem zavar annyira a piros fény, mint.... tegnap az M3-ason szakadó esőben, zéró ködben, sötétedéskor, a folyamatos kocsisorban minden második baromnak égett a hátsó ködlámpája. A folyamatos vízpára ráadásul visszaveri a piros fényt.... rettenetesen balesetveszélyes. A szemem kifolyt. Erre miért szoktak rá az emberek?  :fuk2:

Tutivesztes

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
  • Bélzuhanypárlat
Re: Avensis III.
« Válasz #791 Dátum: 2009.02.09 22:26:30 »
Imhol még egy teszt, ha még nem lett volna...siralmas?!
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.09 22:35:30 írta Tutivesztes »
Toyota Avensis II. 1.8 VVT-i Liftback Sol Tech 77

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #792 Dátum: 2009.02.09 22:29:21 »
...tegnap az M3-ason szakadó esőben, zéró ködben, sötétedéskor, a folyamatos kocsisorban minden második baromnak égett a hátsó ködlámpája. A folyamatos vízpára ráadásul visszaveri a piros fényt.... rettenetesen balesetveszélyes. A szemem kifolyt. Erre miért szoktak rá az emberek?  :fuk2:

Nem tudom, de szívem szerint lőnék miatta  :censored:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #793 Dátum: 2009.02.09 22:53:25 »
Az mas kerdes, hogy most meg vannak helyek, ahol nem eleg eros a kezifek, hogy megfogja a kocsit  :wacko:

Sajnos az én kézifékem se a legerősebb. Ezért teszem néha még sebességbe is.
BekeN

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Avensis III.
« Válasz #794 Dátum: 2009.02.09 22:57:28 »
Sajnos az én kézifékem se a legerősebb. Ezért teszem néha még sebességbe is.
Eleg eros az, a leejto tulsagosan leejto.  :1eye:
A Bakony sem az Hortobagy  ;)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX