Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 704082 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #765 Dátum: 2009.02.09 07:19:35 »
Húúú......!
Gyerekek!
Mentem ma egy 1.8-as sedannal. Állat jó! Város,  közút, pályan!

es milyen volt a palyan vezetni?

Nem előzött meg senki!  :D
Mikor éppen a felhajtósávon felértünk, előttem volt egy nem is tudom milyen autó (Ford, v. Suzuki), ő már elkezdett besorolni a külső sávba és én csak lazán könnyedén !!!jobbról!!! megelőztem!!!  :whistling: :D :cool2:
Az autó nagyon csendes (mint én mikor vezettem ::) )! Még olyan 160-170-nél is csendes (csendesebb mint az elődje). Az úthibákat meg alig lehet megérezni vele. Nagyon jól le van szigetelve. A szélzaj egyszerűen mintha nem is lenne. Na jó van, de tényleg nagyon csendes lett belülről az autó. Egyből feltűnt, hogy nincs olyan érdekes búgó szélzaj, mint az enyémnél 110-120-nál. Egy kicsit azért agresszívebben is gyorsulhatna, de akkor meg már nem tudná azt a károsanyag kibocsátást, ha mondjuk előbb gyújtana, v. kicsit többet kapna a motor. Na de összességében azért szépen megy! Igen nagyon jól megy! :whistling:
Olyan lágy minden benne! A kuplung, még a gézpedál is, meg minden! Kivéve a futómű! Kényelmes meg minden, de ha vadul az ember, ez a futómű apám...
Ott tartja az autót az úton. Még a 16-os kerekekkel is! Nem, hogy ha nagyobbak lennének.
Mikor visszaültem a miénkbe, nagyon keménynek éreztem a kuplungot! Pedig mikor megyek anyámék H-s Astrajaval (na annak kemény), utána szegény autónk kuplungpedáljával majdnem kitaposom a padlólemezt!
Meg hosszabb úton jár az AVE III kuplungpedálja, mint a II-é.
Ja és mondom, (mint azt már korábban is írtam) hogy tényleg olyan érzés benne ülni és vezetni, mint a Carina E-t. Persze az ülőpozíció és a könyöklő miatt van olyan érzésem. Csak hiányzott a kézifékkar, mert a Carinánál én mindig arra tettem a kézfejem, mikor könyököltem a könyöklőn. Meg is jegyeztem, hogy vissza is jöt a Carina-s berögződésem.
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.09 07:22:07 írta Beken »
BekeN

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #766 Dátum: 2009.02.09 07:25:46 »
Na, a Toyotánál is betették ezt a hallatlanul kényelmes és pontos elektronikus kéziféket? Én nagyon-nagyon szeretem a villanyféket, egyébként lehet kézzel is oldani.

Nekem csak egy újabb felesleges hibaforrásnak tűnik, lévén szökőévenként használom a kéziféket... :flowers:


Nem akarok kekeckedni, de látom te nem szereted az újabbnál újabb technikai dolgokat (több hibaforrás miatt) meg az új design elemeket.
nagy kerék, magas övvonal...
Jól mondom?
BekeN

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #767 Dátum: 2009.02.09 07:29:22 »

Na de a kézifék kioldása tetszik! Nem tudom, hogy kézzel ki lehet-e oldani, de ha sebességbe teszem, emelem a kuplungpedált + adok egy kis gázt és ki is old automatice módon. 

Na, a Toyotánál is betették ezt a hallatlanul kényelmes és pontos elektronikus kéziféket? Én nagyon-nagyon szeretem a villanyféket, egyébként lehet kézzel is oldani.

Aha tényleg nagyon jó ez a kézifék, csak egyben szomorú is vagyok miatta (bár majd talán egyszer "REMÉLEM" ennek nagyon fog örülni asszonykám).
Ha netán egyszer ilyenünk lesz, akkor ezen nem tudom a kéziféket rángatni télen! :D
Ja jut eszembe, megint van itt hó nálunk! Még több, mint múltkor! Úgyhogy mentem autózni...  :D
BekeN

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Avensis III.
« Válasz #768 Dátum: 2009.02.09 08:03:32 »
Nem akarok kekeckedni, de látom te nem szereted az újabbnál újabb technikai dolgokat (több hibaforrás miatt) meg az új design elemeket.
nagy kerék, magas övvonal...
Jól mondom?

Nem mondod jól... :flowers:

Szeretem a technikai újdonságokat, előremutató megoldásokat, ezért is van Priusom. De az elektronyos kézifék nálam a parasztvakítás kategóriája (pl. az automatikusan felkapcsolódó fényszóróval együtt). :)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis III.
« Válasz #769 Dátum: 2009.02.09 09:05:01 »
De az elektronyos kézifék nálam a parasztvakítás kategóriája (pl. az automatikusan felkapcsolódó fényszóróval együtt). :)
Hát én örülnék, ha automatikusan felkapcsolna minden autóban, mert újabban a városunkban divat lett szürke autóban ködben, este és rossz látási viszonyok között lámpa nélkül közlekedni...  :censored:
         

deccc

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Avensis III.
« Válasz #770 Dátum: 2009.02.09 09:59:49 »
De az elektronyos kézifék nálam a parasztvakítás kategóriája (pl. az automatikusan felkapcsolódó fényszóróval együtt). :)
Hát én örülnék, ha automatikusan felkapcsolna minden autóban, mert újabban a városunkban divat lett szürke autóban ködben, este és rossz látási viszonyok között lámpa nélkül közlekedni...  :censored:

Ez sem tökéletes megoldás. Engem pl. személy szerint idegesített, hogy garázsban felkapcsolt, kiállok lekapcsolt, belvárosi szűk utca ha kicsit borongósabb az idő felkapcs, utána széles főút lekapcs. Ködös szürke időben pedig nem mindig kapcsolt ám be, úgyhogy visszaálltam a manuális módra. Egyébként szerintem a legjobb megoldás. (pl. OFF Fiat Punto) lámpa kapcsoló mindig be,ha ráadom a gyújtást ég, ha leveszem kikapcsol.
RAV4 HYBRID 2020

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #771 Dátum: 2009.02.09 10:21:13 »
De az elektronyos kézifék nálam a parasztvakítás kategóriája (pl. az automatikusan felkapcsolódó fényszóróval együtt). :)
Hát én örülnék, ha automatikusan felkapcsolna minden autóban, mert újabban a városunkban divat lett szürke autóban ködben, este és rossz látási viszonyok között lámpa nélkül közlekedni...  :censored:

Nálunk is egyre többen mennek lekapcsolt lámpákkal. Max helyzetjelzővel.
BekeN

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #772 Dátum: 2009.02.09 10:21:38 »
Nem akarok kekeckedni, de látom te nem szereted az újabbnál újabb technikai dolgokat (több hibaforrás miatt) meg az új design elemeket.
nagy kerék, magas övvonal...
Jól mondom?

Nem mondod jól... :flowers:

Szeretem a technikai újdonságokat, előremutató megoldásokat, ezért is van Priusom. De az elektronyos kézifék nálam a parasztvakítás kategóriája (pl. az automatikusan felkapcsolódó fényszóróval együtt). :)


Jó oké én kérek elnézést.
BekeN

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Avensis III.
« Válasz #773 Dátum: 2009.02.09 10:24:41 »
Egyébként szerintem a legjobb megoldás. (pl. OFF Fiat Punto) lámpa kapcsoló mindig be,ha ráadom a gyújtást ég, ha leveszem kikapcsol.
Ez sem ideális...
- plusz - felesleges - terhelés az akkunak az indítózás alatt
- az izzóknak feszültség-ingadozás szintén az indítózáskor, amit különösen nem szeretnek

01010011

  • Vendég
Re: Avensis III.
« Válasz #774 Dátum: 2009.02.09 10:38:54 »
Kipróbáltam én is egy 2.0 D4D Executive sedant.
Minőségre tökéletes, kuplung, kormány nagyon könnyen, finoman jár, a váltó pazar.
Viszont nagyon zajos bent a motor... ez nem tetszett... idegesítő módon behallatszik a dízel morr.
A kollega szerint még a bejáratóssága miatt volt ilyen. (100 km volt a kocsiban) remélem.

Az elektromos kézifék hallomásból nekem sem tetszett, ellenben nagyon kényelmes. Nem kell rángatni, csak egy gombnyomás. Induláskor pedig észrevétlenül old. Teljesen jól működik.
Nem parasztvakítás, praktikus.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Avensis III.
« Válasz #775 Dátum: 2009.02.09 11:05:01 »
Ez sem ideális...
- plusz - felesleges - terhelés az akkunak az indítózás alatt
- az izzóknak feszültség-ingadozás szintén az indítózáskor, amit különösen nem szeretnek

Indításkor a lámpát lekapcsolja. A Volvo legalábbis tuti...

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #776 Dátum: 2009.02.09 11:33:56 »
Az elektromos kézifék hallomásból nekem sem tetszett, ellenben nagyon kényelmes. Nem kell rángatni, csak egy gombnyomás. Induláskor pedig észrevétlenül old. Teljesen jól működik.
Nem parasztvakítás, praktikus.


 :yes:
BekeN

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Avensis III.
« Válasz #777 Dátum: 2009.02.09 11:35:29 »
Az elektromos kézifék hallomásból nekem sem tetszett, ellenben nagyon kényelmes. Nem kell rángatni, csak egy gombnyomás. Induláskor pedig észrevétlenül old. Teljesen jól működik.
Nem parasztvakítás, praktikus.

Azért, mert valami működik, még lehet parasztvakítás... ;) :flowers:

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #778 Dátum: 2009.02.09 11:40:41 »
Az elektromos kézifék hallomásból nekem sem tetszett, ellenben nagyon kényelmes. Nem kell rángatni, csak egy gombnyomás. Induláskor pedig észrevétlenül old. Teljesen jól működik.
Nem parasztvakítás, praktikus.

Azért, mert valami működik, még lehet parasztvakítás... ;) :flowers:


Meg praktikus is!  :winkiss:
BekeN

01010011

  • Vendég
Re: Avensis III.
« Válasz #779 Dátum: 2009.02.09 12:38:40 »
Az elektromos kézifék hallomásból nekem sem tetszett, ellenben nagyon kényelmes. Nem kell rángatni, csak egy gombnyomás. Induláskor pedig észrevétlenül old. Teljesen jól működik.
Nem parasztvakítás, praktikus.

Azért, mert valami működik, még lehet parasztvakítás... ;) :flowers:


Az elektromos ablak is az volt anno...
... de mára már nem csak a parasztokat, hanem mindenkit vakít.  :D Gondolom téged is.