Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 704010 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

01010011

  • Vendég
Re: Avensis III.
« Válasz #615 Dátum: 2009.01.26 16:06:34 »
Ott, ahol az összkerekesekre szükségvan, vagy akinek szüksége van rá, ott azok az emberek meg vegyenek Subarut!!!

Azt vettek, nyugi. De sokkal többet vettek volna, ha van diesel is a subaru kínálatban.

Én egyébként Subaruból ültem át Toyotába 2006-ban. Beáldoztam az összkereket a dízelért cserébe... ez volt a kompromisszum.
Egyébként ha van jobb autó, mint a Toyota, akkor az a Subaru...
Most hogy van boxer diesel, nem gondolkodnék, maradnék márkahű.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #616 Dátum: 2009.01.26 16:19:24 »
Ott, ahol az összkerekesekre szükségvan, vagy akinek szüksége van rá, ott azok az emberek meg vegyenek Subarut!!!

Azt vettek, nyugi. De sokkal többet vettek volna, ha van diesel is a subaru kínálatban.

Én egyébként Subaruból ültem át Toyotába 2006-ban. Beáldoztam az összkereket a dízelért cserébe... ez volt a kompromisszum.
Egyébként ha van jobb autó, mint a Toyota, akkor az a Subaru...
Most hogy van boxer diesel, nem gondolkodnék, maradnék márkahű.

Mondjuk ez nálam is így van, annak ellenére is, hogy sosem volt Subarum. Ha most lenne sok pénzem és új kocsit akarnék venni, az egy Subaru Outback lenne az új dízellel. Annál jobb autóra nekem nem lenne szükségem  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

01010011

  • Vendég
Re: Avensis III.
« Válasz #617 Dátum: 2009.01.26 16:42:37 »
Mondjuk ez nálam is így van, annak ellenére is, hogy sosem volt Subarum. Ha most lenne sok pénzem és új kocsit akarnék venni, az egy Subaru Outback lenne az új dízellel. Annál jobb autóra nekem nem lenne szükségem  :yes:

Ez tény. Jól érzed.  :clap:
A legjobb.

Nekem egy 98-as Impreza sportkombim volt. Egyhatos, 90 LE.
A legzsírabb kis kocsi. Imádtam. Soha semmi baja sem volt. A gyári izzókkal adtam el 9 évesen... 2,1 (!) milláért... Mondjuk pöpec állapotban... Erre mondják, hogy tartja az árát.
Azóta is jó szolgálatot tesz egy Forester mellett egy háromgyerekes családnál valahol Pilisszántón vagy Szentléleken... A legmeredekebb utca legvégén, legfölül laknak...

Meg is kerestem az utolsó képet róla....



 :cry: :cry: :cry:
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.27 09:11:01 írta 01010011 »

agentwayne

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
    • http://cider.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #618 Dátum: 2009.01.26 18:12:41 »
Mondjuk ez nálam is így van, annak ellenére is, hogy sosem volt Subarum. Ha most lenne sok pénzem és új kocsit akarnék venni, az egy Subaru Outback lenne az új dízellel. Annál jobb autóra nekem nem lenne szükségem  :yes:

off: az lehet hogy jokis gep de szegeny ugy nezki kivulrol mint egy feltuningolt dacia kombi a 80-as evekbol  :D
akarhogy is, nekem ez a kulalak mar tulsagosan multidezo. lehet hogy valakinek pont ezert tetszik, vagy tan nem is ezt latja benne..., nekem nem az esetem.
Kronologia:  1994 - Toyota Corolla Wagon 1.4 XLi   >   2003 - Toyota Corolla HB 1.6 VVT-i   >   2010 - '07 Toyota Avensis Wagon 2.0 D-4D

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Avensis III.
« Válasz #619 Dátum: 2009.01.26 18:48:22 »
off: az lehet hogy jokis gep de szegeny ugy nezki kivulrol mint egy feltuningolt dacia kombi a 80-as evekbol  :
akarhogy is, nekem ez a kulalak mar tulsagosan multidezo. lehet hogy valakinek pont ezert tetszik, vagy tan nem is ezt latja benne..., nekem nem az esetem.
Gyerekek, azért létezik ám a Toyotán kívüli világ is. :tt2: Mondom ezt úgy, hogy ez a 4. Toyotám. Becsülendő a márkahűség, de van egy-két jó autó még a piacon. Ezt a Subaru említése hozta ki belőlem. Bocs az OFF-ért. :devil:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis III.
« Válasz #620 Dátum: 2009.01.26 19:23:24 »
A Subaru is a Toyotáé.
 :D :D :D :D

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #621 Dátum: 2009.01.26 19:44:13 »
A Subaru is a Toyotáé.
 :D :D :D :D

A TOYOTA húzta ki a sz***ól! Ez így igaz!  :yes:
BekeN

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #622 Dátum: 2009.01.26 19:46:57 »
BekeN

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis III.
« Válasz #623 Dátum: 2009.01.26 22:16:50 »
Van valamilyen kézzel fogható adat arról, hogy az egyes márkakereskedésekbe milyen teszt-Avensisek jöttek/jönnek (vagy éppen milyet rendeltek)?
Első körben a 2.2-es dízel érdekelne Aut váltóval. Gondolom ritka lesz mint a fehér holló, pláne a Premium felszereltséggel kombinálva.  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

01010011

  • Vendég
Re: Avensis III.
« Válasz #624 Dátum: 2009.01.26 22:32:06 »
A TOYOTA húzta ki a sz***ól! Ez így igaz!  :yes:

ÉS?
A tulajdonosi körnek nincs köze a termékhez, azaz az autóhoz. A Subaru az Subaru, a Toyota pedig Toyota.
Nagyra becsültem a Subarunak az elveit, amelyek -mint a Beken által belinkelt cikkből kiderül- nem a hosszú élet titkai.
Milyen elvek?
Hogyan élhetne sokáig önerőből egy olyan cég, amelyik csakis benzines, csakis összkerekes autókat gyárt csakis boxermotorral... keret nélküli ajtókkal... Sokak szerint ódivatú illetve csúnya külsővel... de hihetetlen mérnöki precizitással és kiforrott megbízhatósággal? Persze hogy sehogy. Ráadásul az eladások nagy része Impreza WRX STi volt... ami ugye kultuszautó...
Nem vették elegen, mert nem volt dízel - mostmár van. Nem terjedt el széles körben, mert csak öszkerekes - az új Impreza már rendelhető elsőkerék hajtással is. Mindenki szidta az egyedi keret nélküli ajtókat - új Impreza és Forester már nem ilyen... stb, stb... A boxer maradt - szerencsére.
Meg is ugrottak az eladások, valahol olvastam, hogy Magyarországon 2007-hez képest 2008-ban 35%-al...
és mindehhez csak az kellett, hogy feladják az elveiket... azaz inkább tömegautókat gyártsanak. Olyat, mint a "többi". Idővel ez lesz a sorsa a kisebb luxusautó manufaktúráknak is. A tőkével kirántja őket a sz***ól a nagyobb hal. Jelen esetben az FHI-t (Fuji Heavy Industrues) a Toyota.
Bár a mai napig a Subaru vásárlók a legűségesebbek a márkához. A legnagyobb arányban vesznek újra Subit... Ezt kell nézni, nem a dizájnt.

Na de bocs, térjünk visza az Avensis III-hoz...
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.26 22:35:23 írta 01010011 »

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis III.
« Válasz #625 Dátum: 2009.01.26 22:35:02 »
A tulajdonosi körnek nincs köze a termékhez, azaz az autóhoz.

Ezt te sem gondolod komolyan...

Meg is ugrottak az eladások, valahol olvastam, hogy Magyarországon 2007-hez képest 2008-ban 35%-al...

Hány darabról, hány darabra? Mert az a beszédes, nem a %.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Avensis III.
« Válasz #626 Dátum: 2009.01.26 22:39:19 »
Van valamilyen kézzel fogható adat arról, hogy az egyes márkakereskedésekbe milyen teszt-Avensisek jöttek/jönnek (vagy éppen milyet rendeltek)?
Első körben a 2.2-es dízel érdekelne Aut váltóval. Gondolom ritka lesz mint a fehér holló, pláne a Premium felszereltséggel kombinálva.  :whistling:
Supernél van egy 2.0 D4D kombi és egy benzines sedan, gondolom 1.8. És egy állt még az udvaron, de holnap megnézem, úgyis megyek szervizbe.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Avensis III.
« Válasz #627 Dátum: 2009.01.26 22:43:07 »
Hány darabról, hány darabra? Mert az a beszédes, nem a %.
Erről jut eszembe, hogy egyszer még régen az egyik márka eladása mellett az állt, hogy közel 400%-os növekedést realizáltak a megelőző évhez képest. Valójában évi 6 darabról 20 darabra nőtt a forgalmuk  :lol:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

01010011

  • Vendég
Re: Avensis III.
« Válasz #628 Dátum: 2009.01.26 22:46:42 »
A tulajdonosi körnek nincs köze a termékhez, azaz az autóhoz.

Ezt te sem gondolod komolyan...

Persze, ez hülyeség. Sajnos ez esetben a termék kezd elveszni, azaz az egyéniségét elveszíteni... Az egész amit leírtam az a modellpaletta megváltoztatása (magyarul a termék átalakulása) szépen lassan a jobban eladhatóság miatt... és ez a Toyota "műve". De nincs más választásuk. Japánnak meg egyenesen érdeke a márka megmentése.
A Subaru, mint termék ettől függetlenül szerintem nem rosszabb, csak ugye kevésbé egyedibb, tucatabb. Pont a varázsát veszíti el.
Most kell venni Legacy-t, Outback-et, azok még "klasszikus" Subarunak mondhatók. Az Impreza, Forester már tömegcikk. Legalábbis külsőre. (az elsőkerekes Impreza nemcsak külsőre...)
Rengeteg 2007-ig gyártott klasszik sedan WRX STi tulaj fordult el a márkától a 2008-as Impreza megjelenését követően. Ők azóta EVO-kkal járnak.
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.26 23:04:55 írta 01010011 »

01010011

  • Vendég
Re: Avensis III.
« Válasz #629 Dátum: 2009.01.26 22:53:18 »
Hány darabról, hány darabra? Mert az a beszédes, nem a %.

Nyilván nem hasonlítható össze más márkák eladási számaival.
Csupán azt akartam mondani, hogy nőttek az eladásaik. Azaz itthon évi 80-85 autót addott el a Subaru 2007-ig, 2008-ban viszont 110-et.
Ez csak jelent valamit.
...de majd utána nézek, hogy hol olvastam ezt...