Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 712271 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Avensis III.
« Válasz #540 Dátum: 2009.01.24 13:17:23 »
Csak tennének a Verso-ba "rendes" automata váltót... :innocent: :cry:

Ha "rendes" nem is, de cvt gondolom már lesz benne...jobb mint az mmt:)
MMT-s Verso-m volt már. Nekem a váltó nem ment tönkre, csak nem tetszett. :surrender:
Egy DSG  :offtopic: jellegű automatát el tudnék nézegetni a Verso-ban is. :hmmmm: :D
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.24 13:20:58 írta Sanyesz »

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #541 Dátum: 2009.01.24 13:33:29 »
Na megnéztem én is. Tényleg nem hányinger, ami meglepő. Az orrát azért szokni kell, de összességében pofás. Mázlim volt, ültem egy executive sedánban, és egy sol kombiban, így egyértelmű számomra a sol "terrára" való visszaminősítése, az executive meg a mostani "sol plus meg egy kicsi" kategória lett. Belül minden a helyén, és ha újra Avensist veszek, meg kell tanulnom tükörből tolatni, mert ebben a kombiban hátra csak periszkóppal, vagy bonyolultabb tükörrendszerrel lehetne látni. Kidolgozás az tényleg példás, jó szélesnek hat a középkonzol, kitölti a rádió és a klíma kezelőpanelje, azokon bazinagyok a gombok. Az elcsúsztatható könyöklő előnye abban rejlik, hogy az alatta elrejtett italtartó így használhatóbb, szemben a mostani avek felnyitható-mindig beleakadó, suta kézzel pohárért nyúló- megoldása. (végülis az új és a "régi" ave is csak egy "használható" pohártartót kínált, azaz most az új másfélre szépített). Akik kipróbálták dicsérték a cvt váltót, de nagy ugrást nem jelentett a plusz 18 le az 1.8 benzinesnek. Ha egyszer életemben lesz annyi pénzem hogy Avet vehessek, akkor Avensis wagon 1.8 executive+metál...7,5 millióért...hm)


Pohártartóval egyetértek! III-ban 1 használható a II-ben meg csak van... DE VAN!!!
Ja és a III-ban baloldalt az elektromos tükör kapcsolója alatt van egy tároló rekesz! Amit a II-ben hiányolok!!!

Bocsi azt kihagytam, hogy az AVE II középkonzolán ami van 1db pohártartó, az el van találva azért.
BekeN

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #542 Dátum: 2009.01.24 13:35:18 »
Mihez képest?

Nyilván lehet így is úgy is érvelni, de egy tény, ennyi lett az ára.
A piac majd eldönti, hogy a 4-11% emelkedés indokolt-e egy teljesen új autó esetében vagy nem.
Szerintem ez egy parttalan vita. Személy szerinte nekem mindegy, mert se a régire se az újra nincs pénzem.  ;)

Annyira nem drága az AVE III! Opel Insignia 1.6 benzines alapára 5.550.000Ft
BekeN

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #543 Dátum: 2009.01.24 13:51:58 »
Most, hogy megnéztem(ük) az Insignia-t és az AVE III, így azt mondhatom, hogy az Insignia nagyon sportos lett, míg az AVE III elegánsabb, pici sportbeütésekkel (de elenyészően). Ja és az Insignia szerintem kisebb mind külsőre, mind belsőre! Ha beállítom magamnak az első ülést mind a két típusban, akkor az AVE-ban magam mögött elférek kényelmesen, de az Insigniában NEM!!! + hátul a tetőbe beleér a fejem az Insigniában, míg az AVE-ban kényelmesen elfér!
Első ránézésre az Insignia első lámpái = a Mercivel, oldalnézet = a Passatal, hátulja = a BMW-vel és még esetleg lehet mondani, hogy a hátsó lámpák meg Mazda-s jellegűek!
Egy biztos, amit beszéltünk barátommal (Toyota értékesítő) és az Opelos értékesítő haverjával, hogy az Opelnek nem a Toyota a nagy ellenfele.
Én elfogult vagyok a TOYOTA-val, de megmondom szép az Insignia is, de az AVE III jobban bejön! Pláne a kombi! Ma mondtam asszonykának, hogy ha elad egy kombi, fekete, benzinest, akkor mondja meg a vevőnek, hogy vigyázzon rá, mert az a miénk lesz majd idővel!!! he-he...  :D
BekeN

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Avensis III.
« Válasz #544 Dátum: 2009.01.24 14:07:04 »
De ok, játszunk egy kicsit, szerintetek reálisan nézve mennyi az az áremelkedés, ami fedezi a lent felsoroltakat, reklámkampányt, bért, egyebeket?
Téves az álláspont, már miért kéne fedeznie...? Komolyan válaszolva fogggalmam sincs, a vásárló oldaláról nézve 0%.
De most mondjam azt demagóg módon, hogy a 2 éve vásárolt LCD tévémnek a nagyobb tudású utódját feleáron kapnám meg, mint amennyiért az enyémet anno vettem?
Azt tudom, hogy modellváltás alkalmával nem szokott ekkora lenni a különbség. Például az Ave I és Ave II közt gyakorlatilag nem volt árkülönbség, pedig ott nagy váltás volt - most nem az utolsó szériás felextrázott 1.6-osokra gondolok, hanem a listaárra. De más modellek esetében sem szokásos az ekkora ugrás, még az is megesik, hogy olcsóbb lesz, mégha az bevezető ár is.
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.24 14:11:46 írta music »
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Avensis III.
« Válasz #545 Dátum: 2009.01.24 14:10:35 »
Insigniába én is beültem, aztán belenéztem a belső visszapillantóba, és kerestem, hogy hol a hátsó ablak, mert ami a helyén van, az egy vicc.
A kisablakos Bogár ehhez képest panoráma-üvegezésű volt...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Avensis III.
« Válasz #546 Dátum: 2009.01.24 14:13:42 »
Gondolom ezek azok a gyártók, akik most sorban állnak kölcsönökért.
Vagy igen, vagy nem, de ha igen is, biztosan azért szorulnak rá a kölcsönre, mert Magyarországon nem adták elég drágán a modelljeiket. :tt2:
music     

agentwayne

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
    • http://cider.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #547 Dátum: 2009.01.24 14:20:51 »
egyebkent tenyleg nem torvenyszeru hogy az arak emelkedjenek.
emlekszem anno mikor azthiszem 2002-ben kijott az aktualis corolla meg olcsobb is lett valamivel mint az elozo valtozat, ugy hogy szinte egy teljesen uj fejlesztesu atot kaptunk.

a mostani ave arakkal es kinalattal en viszont jobban jovok ki mint ha ave II-t vennek.
1.6 kombi SOL-t valasztanek ugy nezki a jelenlegi kinalatbol.
ehhez viszonyitva a II-ben ugymond kotelezo lett volna megvennem az 1.8-ast, ami melett magasabb volt a SOL ara (jo tobbminden is volt benne), de meg a kombi arkulombozete is tobb volt mint most.
szoval reszemrol rendben van ez igy.

persze nem mindenki elegszik meg egy ilyen valtozattal, ezt is tudom.

konkurenciakkal valo peldalozaskor erdemes azt is megnezni hogy ott a kezdo 1.6-os motor mit is takar, pl ford es opel 110 es 115 loerokkel...
Kronologia:  1994 - Toyota Corolla Wagon 1.4 XLi   >   2003 - Toyota Corolla HB 1.6 VVT-i   >   2010 - '07 Toyota Avensis Wagon 2.0 D-4D

Jana36

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: Avensis III.
« Válasz #548 Dátum: 2009.01.24 19:07:40 »
No, de na a régi alapárat vessük már össze az új fullossal...

Ave II sedan alap, 1.6: 5.045.000.-
Ave III sedan alap, 1.6: 5.285.000.-
Különbség: 4,7%

Ave II alap sedan 2.0 dízel: 5.905.000.-
Ave III alap sedan 2.0 dízel: 6.435.000.-
Különbség: 8,9%

Nem néztem össze centire a felszereltségeket, de nem hinném, hogy az alap kevesebb lett, viszont több lett az autó pl. egy új motorral, magával egy új formatervvel, plusz közben volt némi infláció, stb.

Hát látod pont ez az uj motor ami kétséges :) az ave II első szériájában is elég sok probléma volt az elején, előbb gyürüzték, aztán komplett blokkot cseréltek
tehát az új motorról én majd 1 év mulva nyilatkoznék, amikor fut egy pár az utakon, és kiderül, milyen is valójában

Jana36

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: Avensis III.
« Válasz #549 Dátum: 2009.01.24 19:12:27 »
No de közben nőttek az előállítási költségek, inflálódott a pénz, új technika került az autóba (aminek a leírását biztos nem az utcán találták) és gondolom nem is karitatív alapon akarják gyártani az autót.
Szerintem 10% ennek szellemében nem sok.
Misi! Nem lehet, hogy Te egy "értékesítő" szemével nézed az új Avensist, mi pedig (remélem a többiek nevében is mondhatom) egy leendő(?) "vevő" szemével? :whistling: Teljesen világos, hogy egy új autó fejlesztése nem kevés beruházást igényel, de ezzel nem csak a Toyota van így.
Egy átlag 10%-os felár szerintem igenis sok. A mérleg egyik nyelve valóban az új modell és az inflálódott pénz, a másik nyelve meg a csökkenő kereslet.
Majd egy pár hónap múlva okosabbak leszünk. :wacko: :hmmmm:

Igazad van, normál körülmények között 10 % valóban elfogadható, de nem a mai piaci helyzetben
az alapanyag árak is sokat csökkentek, mi parnereink is szállítanak be autógyáraknak, és az utóbbi 3 hónapban kb 25 % csökkentek a beszállítási áraik, akkor honnan van a +10 %  ::)

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Avensis III.
« Válasz #550 Dátum: 2009.01.24 19:15:06 »
Igazad van, normál körülmények között 10 % valóban elfogadható, de nem a mai piaci helyzetben
az alapanyag árak is sokat csökkentek, mi parnereink is szállítanak be autógyáraknak, és az utóbbi 3 hónapban kb 25 % csökkentek a beszállítási áraik, akkor honnan van a +10 %  ::)

A Ft pl. gyengült 15%-ot az EUR-hoz képest.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis III.
« Válasz #551 Dátum: 2009.01.24 19:18:32 »
És ha jövő hónapban felmennek az árak, akkor emeljék az autó árát, majd két hónap múlva csökkentsék, stb...?

Jana36

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: Avensis III.
« Válasz #552 Dátum: 2009.01.24 19:23:43 »
És ha jövő hónapban felmennek az árak, akkor emeljék az autó árát, majd két hónap múlva csökkentsék, stb...?
egy szó mint száz, egyetértek azokkal, akik azt mondják, majd a piac eldönti.
és tegyük hozzá, senki nem vesz listaáron autót :hmmmm:
azaz mindenki tud alkudni és szép akciók vannak
Tehát egy szépen felszerelt exe 7,5 helyett valószínű megáll 7 körül  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.24 19:26:02 írta Jana36 »

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Avensis III.
« Válasz #553 Dátum: 2009.01.24 19:24:32 »
És ha jövő hónapban felmennek az árak, akkor emeljék az autó árát, majd két hónap múlva csökkentsék, stb...?

A legutolsó "nyugodt" árfolyam 250-255 környékén volt. Szerintem a válság előtt erre tervezett mindenki. Ehhez képest most remény nincs a 270-re sem, ezt nyilván figyelembe veszik az importőrök.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis III.
« Válasz #554 Dátum: 2009.01.24 19:32:32 »
És ha jövő hónapban felmennek az árak, akkor emeljék az autó árát, majd két hónap múlva csökkentsék, stb...?

A legutolsó "nyugodt" árfolyam 250-255 környékén volt. Szerintem a válság előtt erre tervezett mindenki. Ehhez képest most remény nincs a 270-re sem, ezt nyilván figyelembe veszik az importőrök.


Én a nyersanyagárakra gondoltam.