Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 711031 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

01010011

  • Vendég
Re: Avensis III.
« Válasz #510 Dátum: 2009.01.20 16:04:23 »
Gyári tartozékok és árak.

ebben a tartozék katalógusban a szemből fotókon csak én látom ezt az audis krómkeretet a rendszám és az alatta lévő rács körül? Több képen is.
Mintha az "igaziból" nem lenne a kocsin.

01010011

  • Vendég
Re: Avensis III.
« Válasz #511 Dátum: 2009.01.20 16:06:10 »
ebben a tartozék katalógusban a szemből fotókon csak én látom ezt az audis krómkeretet a rendszám és az alatta lévő rács körül? Több képen is.
Mintha az "igaziból" nem lenne a kocsin.

Ja most látom, hogy az is egy rendelhetó tartozék. Front grille contour.
ach so.

...merthogy ez egy tartozék katalógus!  :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.20 16:09:17 írta 01010011 »

agentwayne

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
    • http://cider.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #512 Dátum: 2009.01.21 17:35:59 »
megneztem ma en is eloben, egy kombihoz volt szerencsem.

megmondom oszinten ilyen jo autoban meg nem ultem  :cool2:
persze erre lehet mondani, hogy huu mert meg nem ultel ilyenben meg olyanban... nyilvan nem is szo szerint kell erteni.
nagyon egyben van az auto es a varakozasaimat jocskan felulmulta.
remek a terkinalata (190 cm vagyok es nem olyan alkat akit elfuj a szel), jobban elfertem benne lazan mint az elozo szeriaban.
konyoktamas is tokeletesen kezre volt, viszont nincs parnazva... hm.
egyedul meg talan az ablakok iranyito gombjai allnak ertetlenul nem igazan kezre.
csomagtartoja nem egy orias (tehat egy bringat nem nyel el lazan), latszik hogy ez mar tenyleg sportkombi.

kivulrol is nagyon komoly gepnek tunik, es sokkal nagyobb erzetet kelt mint a kepeken.
az eleje is eloben szinte hibatlan.
Kronologia:  1994 - Toyota Corolla Wagon 1.4 XLi   >   2003 - Toyota Corolla HB 1.6 VVT-i   >   2010 - '07 Toyota Avensis Wagon 2.0 D-4D

deccc

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Avensis III.
« Válasz #513 Dátum: 2009.01.22 07:33:58 »
Tegnap élőben megnéztem én is. Szintén kombi volt. Az elejével semmi gond, szerintem az autó egyik legjobban sikerült része. Ami engem igazán megfogott az a beltér. Képek alapján, amit eddig láttam róla nem tűnt valami külünösnek. Így élőben látva viszont szerintem nagyon eltalalálták. Semmi felelsleges csicsa, visszafogottan elegáns. Nagyon tetszik.
RAV4 HYBRID 2020

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Avensis III.
« Válasz #514 Dátum: 2009.01.22 07:45:26 »
konyoktamas is tokeletesen kezre volt, viszont nincs parnazva...

Akkor lehet egy alapfelszereltségű autóhoz volt szerencséd.
A II-es szériában a Sol-nál szövet, Executive esetében bőrborítású volt a könyöktámasz.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

agentwayne

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
    • http://cider.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #515 Dátum: 2009.01.22 08:44:02 »
konyoktamas is tokeletesen kezre volt, viszont nincs parnazva...

Akkor lehet egy alapfelszereltségű autóhoz volt szerencséd.
A II-es szériában a Sol-nál szövet, Executive esetében bőrborítású volt a könyöktámasz.

ugylatszik, hogy ebben is kevesebb a mostani SOL. biztos hogy abban ultem (digit klima, borkormany stb.)
az eladotol is megkerdeztem es o is megerositette, hogy ez bizony a SOL.
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.22 09:29:27 írta agentwayne »
Kronologia:  1994 - Toyota Corolla Wagon 1.4 XLi   >   2003 - Toyota Corolla HB 1.6 VVT-i   >   2010 - '07 Toyota Avensis Wagon 2.0 D-4D

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis III.
« Válasz #516 Dátum: 2009.01.22 10:34:21 »
Ez a Sol már nem a régi. Talán szerencsésebb lett volna átnevezni a csomagokat, mert így mindenki félreérti.

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #517 Dátum: 2009.01.22 12:06:07 »
Ma asszonykámat bevittem melóba és ha már ott vagyok, akkor megnéztem ismét az AVE III-ast. Fekete sedan és ezüst kombi volt a szalonban. Gyönyörűek!!! Beülve is érezni, hogy ez a generáció sportosabb lett! Beülve olyan érzés kapott el, mint a Carina E-ben! Olyan, mintha alacsonyabban ülne az ember benne, nem mint a II-ben.  Becsapós, mert a padlólemez kicsit mintha "magasabbra" jön fel, mint a II-ben és innen az az érzés. Más az ülő pozíció ebben (szerintem), ezért volt olyan Carina E-s érzésem. A könyöklő is nagyon ott van, ahol lennie kell! Persze az én méreteimhez képest! És a kormányt is elég közel lehet húzni magam felé. Én így szeretem!  :whistling: (ez olyan megmaradt ralis szokásom)
A bal könyökömet is feltudom támasztani az ajtókárpit tetejéhez, mint a II-ben. A könyöklő ugyan olyan "puha" anyagból van, mint a műszerfal és ez tetszik! Agentwayne-el egyetértek az ablakemelő gombok elég érdekes helyen vannak. Nekem sem esett annyira kézre! De nem érdekelne, ha autót cserélnék!

u.i.:
asszonykámnak mondtam, hogy egy fekete, kombi,1.8-as kell majd! 2004-ben is megmondtam, hogy nekem kell egy AveII-es és szerencsére meg is van! Remélem a jövőben ez is bejön!  :whistling: ::) :D
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.22 12:14:21 írta Beken »
BekeN

Tutivesztes

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
  • Bélzuhanypárlat
Re: Avensis III.
« Válasz #518 Dátum: 2009.01.23 19:05:43 »
Na megnéztem én is. Tényleg nem hányinger, ami meglepő. Az orrát azért szokni kell, de összességében pofás. Mázlim volt, ültem egy executive sedánban, és egy sol kombiban, így egyértelmű számomra a sol "terrára" való visszaminősítése, az executive meg a mostani "sol plus meg egy kicsi" kategória lett. Belül minden a helyén, és ha újra Avensist veszek, meg kell tanulnom tükörből tolatni, mert ebben a kombiban hátra csak periszkóppal, vagy bonyolultabb tükörrendszerrel lehetne látni. Kidolgozás az tényleg példás, jó szélesnek hat a középkonzol, kitölti a rádió és a klíma kezelőpanelje, azokon bazinagyok a gombok. Az elcsúsztatható könyöklő előnye abban rejlik, hogy az alatta elrejtett italtartó így használhatóbb, szemben a mostani avek felnyitható-mindig beleakadó, suta kézzel pohárért nyúló- megoldása. (végülis az új és a "régi" ave is csak egy "használható" pohártartót kínált, azaz most az új másfélre szépített). Akik kipróbálták dicsérték a cvt váltót, de nagy ugrást nem jelentett a plusz 18 le az 1.8 benzinesnek. Ha egyszer életemben lesz annyi pénzem hogy Avet vehessek, akkor Avensis wagon 1.8 executive+metál...7,5 millióért...hm)
Toyota Avensis II. 1.8 VVT-i Liftback Sol Tech 77

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #519 Dátum: 2009.01.23 19:28:30 »
Na megnéztem én is. Tényleg nem hányinger, ami meglepő. Az orrát azért szokni kell, de összességében pofás. Mázlim volt, ültem egy executive sedánban, és egy sol kombiban, így egyértelmű számomra a sol "terrára" való visszaminősítése, az executive meg a mostani "sol plus meg egy kicsi" kategória lett. Belül minden a helyén, és ha újra Avensist veszek, meg kell tanulnom tükörből tolatni, mert ebben a kombiban hátra csak periszkóppal, vagy bonyolultabb tükörrendszerrel lehetne látni. Kidolgozás az tényleg példás, jó szélesnek hat a középkonzol, kitölti a rádió és a klíma kezelőpanelje, azokon bazinagyok a gombok. Az elcsúsztatható könyöklő előnye abban rejlik, hogy az alatta elrejtett italtartó így használhatóbb, szemben a mostani avek felnyitható-mindig beleakadó, suta kézzel pohárért nyúló- megoldása. (végülis az új és a "régi" ave is csak egy "használható" pohártartót kínált, azaz most az új másfélre szépített). Akik kipróbálták dicsérték a cvt váltót, de nagy ugrást nem jelentett a plusz 18 le az 1.8 benzinesnek. Ha egyszer életemben lesz annyi pénzem hogy Avet vehessek, akkor Avensis wagon 1.8 executive+metál...7,5 millióért...hm)

Pohártartóval egyetértek! III-ban 1 használható a II-ben meg csak van... DE VAN!!!
Ja és a III-ban baloldalt az elektromos tükör kapcsolója alatt van egy tároló rekesz! Amit a II-ben hiányolok!!!
BekeN

Tutivesztes

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
  • Bélzuhanypárlat
Re: Avensis III.
« Válasz #520 Dátum: 2009.01.23 20:04:21 »
Pohártartóval egyetértek! III-ban 1 használható a II-ben meg csak van... DE VAN!!!
Ja és a III-ban baloldalt az elektromos tükör kapcsolója alatt van egy tároló rekesz! Amit a II-ben hiányolok!!!

Tényleg, és még bélelt is, a szerelő sráccal nézegettem, örültünk is neki:))
Toyota Avensis II. 1.8 VVT-i Liftback Sol Tech 77

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #521 Dátum: 2009.01.23 21:16:12 »
Pohártartóval egyetértek! III-ban 1 használható a II-ben meg csak van... DE VAN!!!
Ja és a III-ban baloldalt az elektromos tükör kapcsolója alatt van egy tároló rekesz! Amit a II-ben hiányolok!!!

Tényleg, és még bélelt is, a szerelő sráccal nézegettem, örültünk is neki:))

Eddig csak 3x néztem meg és mindig találtam rajta valami újat, vagy olyat, ami nagyon tetszik!
BekeN

Jana36

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: Avensis III.
« Válasz #522 Dátum: 2009.01.23 22:23:49 »
hát az autó tényleg gyönyörü, de ilyen árak mellett nem garantálom, hogy 2009-ben is megtartja a világelső helyét a toyota :hang:
ilyen gazdasági helyzet közepette, mikor mindennek ilyen drasztikusan csökken az ára, ő egy majd 20 %-kal drágább autóval "tör be a piacra"
akkor inkább egy ráncfelvarott II, az mindössze 5,5 milla :)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis III.
« Válasz #523 Dátum: 2009.01.23 23:18:04 »
Ez a 20%, hogy jött ki?

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Avensis III.
« Válasz #524 Dátum: 2009.01.24 00:45:50 »
Ez a 20%, hogy jött ki?
Mondjuk, hogy pl. Ave van már 10 millióért is...
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok