Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 703707 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis III.
« Válasz #450 Dátum: 2009.01.17 18:17:54 »
Nyilvánvaló, hogy csak azért sorolták fel, hogy többnek érezd, amit kapsz a pénzért. Az már más kérdés, hogy nem tudni, hogy ugyanaz a karosszéria mitől lesz 2x annyi azért, mert van benne xenon, naci, stb...
Majd rákérdezek...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis III.
« Válasz #451 Dátum: 2009.01.17 18:20:36 »
Mocskosdrága, nem túl szép, mocsokosdrága, és még drága is, mocskosul. (megnézem élőben, hátha nem hányom le magam tőle, de sok esély nincs a márkahűségre, igaz pár évig nem lesz autócsere, de akkor is. Fordot vagy mazdát jól felszerelve 6,5-7 milláért kapok, itt meg 7,5ért 1,8-as benzinest, ugyancsak felszerelve, na de rondán...és mocskosdrágán:)

Az autó rendben van, hidd el. Az oktatáshoz odavitték az összes aktuális konkurens modellt. Egy kollégám, aki abszolút nem elfogult a Toyotával szemben azt mondta, hogy klasszisokkal jobb az Ave, mint a többi, amit ott szintén kipróbáltak, megnéztek, stb.
Nekem is tetszett, a sötét szín jobban áll neki, szerintem, de ez nyilván ízlés kérdése.
Az ára a benzinesnek szerintem elfogadható, a dízel valóban horror.
Majd megpróbálok klubtesztre keríteni egyet...

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Avensis III.
« Válasz #452 Dátum: 2009.01.17 18:29:11 »
Nyilvánvaló, hogy csak azért sorolták fel, hogy többnek érezd, amit kapsz a pénzért. Az már más kérdés, hogy nem tudni, hogy ugyanaz a karosszéria mitől lesz 2x annyi azért, mert van benne xenon, naci, stb...
Majd rákérdezek...
Csak nehogy az állásodba kerüljön :nono: :D :hmmmm:

djibril

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 337
Re: Avensis III.
« Válasz #453 Dátum: 2009.01.17 19:37:23 »
Nyilvánvaló, hogy csak azért sorolták fel, hogy többnek érezd, amit kapsz a pénzért. Az már más kérdés, hogy nem tudni, hogy ugyanaz a karosszéria mitől lesz 2x annyi azért, mert van benne xenon, naci, stb...
Majd rákérdezek...
Nem lehet,  h a premiumban panoráma üvegtető van wagon esetén, azért nagyobb a felár?
djibril #238
Corolla Hatchback 2006 1.4 D-4D Luna

cobra

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re: Avensis III.
« Válasz #454 Dátum: 2009.01.17 19:42:26 »
Sziasztok!

Ma én is megnéztem az új Avét, kicsit vegyesek az érzéseim. Egyrészt én kicsit többet vártam tőle, nincs meg az a nagy különbség a generációváltás miatt, mint pl. az Ave I és Ave II között.
Szerencsére igazam lett, és élőben sokkal jobban néz ki mint képeken, ez is egy olyan autó, amiről nagyon nehéz jó képet készíteni. A belseje szép, az anyagok is jónak tűnnek, bár az új gumis, műanyagos műszerfalborítás szerintem a barázdák miatt nehezebben takarítható, viszont cserébe valószínűleg nem fog annyira sem nyüszögni mint a II-esé. A könyöklő számomra alacsonynak tűnt, de ez valószínűleg csak megszokás kérdése, viszont tolós, billentős mechanikája nekem annyira nem jött be. :hmmmm: A helykínálat szerintem ugyanakkora, az ülések között se vettem észre jelentős különbséget, talán az elektromosan felfújható deréktámasz az jól jön hosszú úton, kár hogy az előző SOL-ból kispórolták. Az új SOL-ban viszont a fényre sötétedő tükör eltűnt, csak a magasabb csomagokban lesz.(ez szerintem igazán belefért volna...) A sedannak valóban kicsi a csomagtér nyílása, ezért nehezebben pakolható, de aki hűtőt vesz, az kérjen házhozszállítást. :tt2: A benzinesek ára viszont nagyon tetszik, az 1.8-as kézi váltóval, SOL felszereltséggel kijön 6.3-ba, ami elég korrekt. :clap: Kipróbálni még sajnos nem lehetett, de ígérték, hogy hamarosan lesz egy 1.8-as CVT váltóval. :clap:

agentwayne

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
    • http://cider.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #455 Dátum: 2009.01.17 19:42:51 »
a mazda 6M-nel kezdodik, igaz 1.8-as de meg fedelzeti comp sincs benne...
a ford belseje meg olyan mintha ovodasok keszitettek volna az elso technika foglalkozason. egy nagy szurke muanyag plecsnit kene neznem kozepkonzol neven eveken at, hat nem is tudom mivel lehetne erre ravenni hogy ezert penzt adjak ki :) kivulrol egyebkent nagyon szimpatikus a jargany (foleg a kombi). nezegettem is egy ideig, mig bele nem ultem...
az alapmodell motorjairol ne is beszeljunk.

szoval ne hozongjunk mar annyira.
ami nekem is szemet szurt, hogy a dizel alap ara tenyleg magasabb mint ahogy nekem jo lenne :)

en amugy lehet hogy egy 1,6-os alapfelszereltsegu kombival is ki fogok egyezni...
Kronologia:  1994 - Toyota Corolla Wagon 1.4 XLi   >   2003 - Toyota Corolla HB 1.6 VVT-i   >   2010 - '07 Toyota Avensis Wagon 2.0 D-4D

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Avensis III.
« Válasz #456 Dátum: 2009.01.17 19:47:35 »
Nem lehet,  h a premiumban panoráma üvegtető van wagon esetén, azért nagyobb a felár?

Hmmm. Ez lehet a megoldás...

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Avensis III.
« Válasz #457 Dátum: 2009.01.17 20:14:31 »
a mazda 6M-nel kezdodik, igaz 1.8-as de meg fedelzeti comp sincs benne...
a ford belseje meg olyan mintha ovodasok keszitettek volna az elso technika foglalkozason. egy nagy szurke muanyag plecsnit kene neznem kozepkonzol neven eveken at, hat nem is tudom mivel lehetne erre ravenni hogy ezert penzt adjak ki :) kivulrol egyebkent nagyon szimpatikus a jargany (foleg a kombi). nezegettem is egy ideig, mig bele nem ultem...
az alapmodell motorjairol ne is beszeljunk.

szoval ne hozongjunk mar annyira.
ami nekem is szemet szurt, hogy a dizel alap ara tenyleg magasabb mint ahogy nekem jo lenne :)

en amugy lehet hogy egy 1,6-os alapfelszereltsegu kombival is ki fogok egyezni...
A Mazda6 nagyon jó autó, ne bántsd  :tt2:. ...és nem "hozongunk" ;), inkább a "csalódás" a helyes kifejezés.
Persze Avensist venni nem kötelező, bár többek között én is nem titkolt céllal vártam a megjelenését (fentebb írtam is), de rövid úton letettem arról a szándékról, hogy a Verso-t esetleg AVE-ra cserélem. :no:
Az 1.6-os alapmotor szerintem nem való az AVE-ba. Mondom ezt az előző Versoban 1.8-as (akkor még 129LE) motorját ismerve. :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.17 20:16:44 írta Sanyesz »

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis III.
« Válasz #458 Dátum: 2009.01.17 20:32:39 »
Nem lehet,  h a premiumban panoráma üvegtető van wagon esetén, azért nagyobb a felár?

Hmmm. Ez lehet a megoldás...


Panoráma üvegetető valóban a Prémium csomaghoz van, de az a Prémium csomagnál van felsorolva, nem a wagon karosszériánál, tehát akkor fizeted ki, nem a wagon karosszériánál.
Minnyán bemásolom ide a pontos listát.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis III.
« Válasz #459 Dátum: 2009.01.17 20:35:50 »
Íme a pontos árlisták:


[a csatolmányt egy admin törölte]

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Avensis III.
« Válasz #460 Dátum: 2009.01.17 20:48:09 »
Íme a pontos árlisták:

Azért vannak itt meredek dolgok. Pl. automata váltóval nincs tempomat? Kombiban nincs CVT? Értem én hogy csomagok meg minden, de ez azért finoman szólva is túlzás...

agentwayne

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
    • http://cider.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #461 Dátum: 2009.01.17 21:22:04 »
Az 1.6-os alapmotor szerintem nem való az AVE-ba. Mondom ezt az előző Versoban 1.8-as (akkor még 129LE) motorját ismerve. :hmmmm:

testverem I-es rancfelvarrott avensis-eben 1.6-os motor van. es igazan kellemesen viszi, manapsag mar nem szamit sportosnak de sokkal jobb mint az ember amire szamit. amikor megvettuk anno, akkor persze raketanak tunt :)

most 1.6-os corollam van 2003-as, es totalisan meg vagyok elegedve a dinamizmusaval.
namost ha en kapok egy igaz nagyobb tomegu autot de mar lenyegesen komolyabb 1.6-os motorral azthiszem elegedett leszek ha ez megadja a mostani vezetesi elmenyt.
valahogy ugyerzem hogy eleg lesz...  ::)
Kronologia:  1994 - Toyota Corolla Wagon 1.4 XLi   >   2003 - Toyota Corolla HB 1.6 VVT-i   >   2010 - '07 Toyota Avensis Wagon 2.0 D-4D

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis III.
« Válasz #462 Dátum: 2009.01.17 22:20:03 »
Úgy tűnik aki több kényelemre vágyik (pl elektromos bőrülések), annak le kell mondania a 4 ajtós változatról. A táblázat még csak meg sem említi (még opcióként sem).  :whistling:
Másik felháborító dolog, az elektromosan behajtható külső tükrök csak az Executive esetében járnak szériaként, korábban ezt már a Sol is megkapta (és én személy szerint ezt a funkciót igen gyakran használtam/használom is)...
Mondjuk így már érthető, hogy miért lett olcsóbb a Sol felára a mostani modellhez képest, 1-2 apróság kimaradt belőle...  :no: :whistling: ::)

Remélem ez betudható még a kavarodásnak és a bevezetés előtt állásnak, és nem ez lesz a végleges felszereltség.  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis III.
« Válasz #463 Dátum: 2009.01.17 22:23:24 »
Aligha hiszem, hogy 2 hónap múlva új felszereltség lenne. A gyár nem nem olyan rugalmas, hogy állandóan változtatgasson.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis III.
« Válasz #464 Dátum: 2009.01.17 22:40:15 »
Én csak valamiféle elírásban reménykedtem, de akkor ezek szerint ez már fix ahogy van...
Csak azt tudom mondani, hogy kár érte.
A Sol-ból kivették a már említett fényre sötétedő visszapillantó tükröt és az elektromosan behajtható külső tükröket (személy szerint ezt a 2 extrát sokkal többre értékelem, mint pl az esőérzékelős ablaktörlőt vagy az automatikusan felkapcsolódó fényszórót).

És odáig is eljutottunk, hogy már egy Avensisen is lehet 8 számjegyű árcédula.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61