Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 703717 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

deccc

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Avensis III.
« Válasz #390 Dátum: 2009.01.15 07:41:30 »
Nagyon jókat írnak róla, ami ritkaság a Totalcaron. Egyre kíváncsibb vagyok erre az autóra.
Ha a benzines automata így fogyaszt, mennyi lesz a dízelek fogyasztása???
RAV4 HYBRID 2020

B. Á r p i

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Re: Avensis III.
« Válasz #391 Dátum: 2009.01.15 08:05:23 »
Lehet, hogy ők már tudnak valamit az áráról??? 7.367.000 Ft
Árpi

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Avensis III.
« Válasz #392 Dátum: 2009.01.15 08:51:36 »
Wow  :clap: :clap: :clap:
Egyre nagyobb birtoklasi vagyat valt ki belolem  :wub:
Nekem kombi 1.8 CVT mar johetne is, fizetnek ra az Aurisra amennyit kell, csak az asszony ertse meg  :D
Kit erdekel, hogy porgeti a motort hegyre fel, ha gyonyoru a hangja es nem fogyaszt sokat...
Jo, hogy a Toyota nem vette fel a kesztyut a meretharcban  :clap:
Alig varom, hogy menjek szervizbe es beulhessek egybe aztan mondjanak egy jo arajanlatot  :hug:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Avensis III.
« Válasz #393 Dátum: 2009.01.15 10:04:25 »
Nagyon jókat írnak róla, ami ritkaság a Totalcaron. Egyre kíváncsibb vagyok erre az autóra.
Ha a benzines automata így fogyaszt, mennyi lesz a dízelek fogyasztása???
Igen jókat írnak, csak a megközelítést nem értem, miszerint az AveIII és az AveII alig különbözik.
Majd kifejti, ami nem változott az a tengelytáv és a súly. Ami változott: karosszéria arányai, padlólemez, futómű, motor, belső kialakítás, anyagok, stb., vagyis szinte minden látható illetve nem látható fontos rész.

01010011

  • Vendég
Re: Avensis III.
« Válasz #394 Dátum: 2009.01.15 10:06:34 »
Tegnap egy parkolóban találkoztam egy 9-3-as saab-bal és elárulom a különbséget.
A saab esetében le van kerekítve a motorháztatő széle, de messze nem félkör. Az ave esetében (amennyire így a fotókról megállapítható) majdnem félkörről van szó. Ez azért nem mindegy. No persze lehet, hogy pont emiatt fog brutál ciber ***án kinézni. Ehhez élő kép kell.

No hát ez tényleg körív lett...



Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis III.
« Válasz #395 Dátum: 2009.01.15 12:01:12 »
A tesztet olvasva vegyesek az érzelmeim.
Maga az Executive felszereltség óriási visszalépés a korábbihoz képest (se tempomat, se elektromos fűtött bőrülések), és ha belegondolok, hogy itthon nem is kínáljak majd nagyobb benzines motorral (csak abban vannak a kormánykeréken elhelyezett váltófülek), akkor aki tempomatot akar az fulladjon meg?  :whistling: Csak ezért dízel motorral megrendelni nonszensz lenne...  :no:
Hiába a kanyarkövető Xenon meg a kulcsnélküli indítás és zárás, így nem tudok örülni neki.

A képek akalpján nem rossz az autó, örvendetes dolog, hogy megmaradtak a normális méreteknél.

Viszont akkor felmerül a kérdés, lesz az Executive felszereltségen felül mégegy variáció (azon a teletömött elektronikás 2.2 dízel Aut váltó pároson kívűl), vagy végre lehet majd 1-2 opciót is kérni?

Az a tempomat nagyon hiányzik belőle... Bár ha belegondolok, hogy eddig sem lehetett rendelni az 1.8-as motorhoz, akkor nagyon nincs is min meglepődni.

Azt pedig már többször is írtam, hogy 2009-ben egy középkategóriás autó esetében illett volna gondolni a hátul ülő emberkékről is legalább 2 hátsó szellőzőrostély formájában.  :whistling:
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.15 12:03:54 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Avensis III.
« Válasz #396 Dátum: 2009.01.15 12:12:21 »
Viszont akkor felmerül a kérdés, lesz az Executive felszereltségen felül mégegy variáció (azon a teletömött elektronikás 2.2 dízel Aut váltó pároson kívűl), vagy végre lehet majd 1-2 opciót is kérni?

Az exe-n felul lesz a premium felszereltseg, nem?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

pmajor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
  • Toyota Avensis 2.0 D4-D Wagon Executive GPS
Re: Avensis III.
« Válasz #397 Dátum: 2009.01.15 12:17:16 »
Viszont akkor felmerül a kérdés, lesz az Executive felszereltségen felül mégegy variáció (azon a teletömött elektronikás 2.2 dízel Aut váltó pároson kívűl), vagy végre lehet majd 1-2 opciót is kérni?

Az exe-n felul lesz a premium felszereltseg, nem?

Gondolom, mint kinn, így itt is lesz a TEC - Edition.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis III.
« Válasz #398 Dátum: 2009.01.15 12:19:18 »
A külföldi kínálat alapján lesz az alap, Sol, Executive és a 2.2-es dízel Aut váltós kombináció esetén az a csomag amiben a sávelhagyás, radaros tempomat, stb található. És az Executive-hoz lehet rendelni egy opciós csomagot amiben már benne van a memóriás ülés, elektromos kormányoszlop, stb, stb.

Akkor gondolom itthon is hasonló lesz majd a helyzet.

Csak kérdem én, a valószínűleg legnépszerűbb kombináció (1.8-as benzines Sol felszereltséggel) miért nem kapható tempomattal? Mert ugye most a tesztből kiderült, hogy még az Executive-ban sem alapáras ez az amúgy természetes tétel...  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Avensis III.
« Válasz #399 Dátum: 2009.01.15 12:26:50 »
Csak kérdem én, a valószínűleg legnépszerűbb kombináció (1.8-as benzines Sol felszereltséggel) miért nem kapható tempomattal? Mert ugye most a tesztből kiderült, hogy még az Executive-ban sem alapáras ez az amúgy természetes tétel...  :whistling:

Szerintem lassan at kell ertekelni a SOL stb jelenteseit. Mert aa nem ugyanazt jelenti, mint 10 evvel ezelott. Gondolom probaljak egyre arnyaltabba tenni a csomagokat a Toyotanal. Persze kinek mi fog hianyozni belole...


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

empé

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re: Avensis III.
« Válasz #400 Dátum: 2009.01.15 13:25:26 »
Sziasztok!

Nekem már volt szerencsém ülni az autóban!! Számomra nagyon kellemes volt a csalódás, sokkal jobb mint vártam. A futómű pedig olyan mintha csak az én ízlésemnek lett volna gyártva...bár volt olyan aki azt mondta, hogy kemény(pedig jó ha az  :lol:)
A tréningen próbáltunk 1.8 benzinest és 2.0 d-4d-t. A felszereltségekről nagyjából pontosak az infóitok, alap; sol; executive; prémium( csak 2.2 d-cat 150 LE) Ha a tempomat miatt akarna valaki lemondani egy Avensisről az se keseredjen el, mert ugyan nem gyári, de  Toyota tartozékként bármelyik autóba rendelhető. Még 1.0 VVT-i Yarisba is :clap:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Avensis III.
« Válasz #401 Dátum: 2009.01.15 14:01:23 »
és ha belegondolok, hogy itthon nem is kínáljak majd nagyobb benzines motorral (csak abban vannak a kormánykeréken elhelyezett váltófülek), akkor aki tempomatot akar az fulladjon meg? 
Szerintem itt is az lesz, mint a Camry hibrid esetében, hogy megfelelő helyen meg fogják találni a megfelelő megoldást, még akár garanciával is... ;)
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis III.
« Válasz #402 Dátum: 2009.01.15 16:54:43 »
Ha a tempomat miatt akarna valaki lemondani egy Avensisről az se keseredjen el, mert ugyan nem gyári, de  Toyota tartozékként bármelyik autóba rendelhető. Még 1.0 VVT-i Yarisba is :clap:

Akkor ezzel elismered, hogy az itthon forgalmazandó benzines Avensisekhez nem lehet majd kapni tempomatot, max csak utólag beszerelve?  ::)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis III.
« Válasz #403 Dátum: 2009.01.15 16:56:47 »
Szerintem itt is az lesz, mint a Camry hibrid esetében, hogy megfelelő helyen meg fogják találni a megfelelő megoldást, még akár garanciával is... ;)

Kikerülendő a nepperek haszonkulcsait, ehhez elég lesz Bécsbe átruccanni, és ott megvenni az autót. Mert gondolom ott a teljes motorpaletta kapható lesz...  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Avensis III.
« Válasz #404 Dátum: 2009.01.15 17:57:29 »
Érdekes meglátás, mondom ezt úgy, hogy egy fekete ötajtós Ave II-esünk van, és vétel előtt szinte az összes színben megnéztük. Semmi baj nincs vele fekete színben (sem), sőt kimondottan elegáns. Na persze ez ízlés dolga, de ezzel együtt sem volt ez egy szokványos megállapítás.
Szép az Avensisetek, jók a felnik is rajta. De mit keres a ReálBuda parkolójában egy Panda? :)