Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 704079 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #315 Dátum: 2008.12.31 12:42:50 »
Köszi a képeket! Nem néz ki rosszul, de annó első blikkre az Ave  II nálam nagyobbat durrant.

deccc

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Avensis III.
« Válasz #316 Dátum: 2008.12.31 13:09:59 »
Az mondjuk tény, hogy ha megnézed, az Avensis legtöbb konkurrensének is csak szedánja meg kombija van - tisztelet a kivételnek, de az biztos, hogy a legkevésbé kelendő változat a középkategóriában az ötajtós.
A Vectrának, Mondeonak, Lagunának, Mazda 6-nak, Primeréának bizony van 5ajtósa, talán még a C5-nek is. Most más hirtelen nekem sem jut eszembe. De visszatérve a Toyotára, azért megdöbbentő számomra, hogy a jelenlegi ráncfelvarrott Ave II csomagtartó méretei a szedán és a kombi esetén ugyanúgy 520 liter, míg a liftback 510 lityi. Azt gondoltam volna ránézésre, hogy a kombi legalább 50 literrel nagyobb, mint a liftback.

Hát ezek ugye ablakvonalig (kalaptartóig) mérve értendő értékek.

Ami a felsorolt típusokat illeti: Vectrának volt ötajtósa, de pl. ha jól rémlik, az utód Insigniának már nincs. Mondeo és Mazda 6 stimmel, Laguna pedig asszem alapban ötajtós, abból nincs is szedán. C5-ből tutira nincs ötajtós, csak szedán és kombi. Primerának pedig már megszűnt a gyártása. Tehát ha kifut az Ave II illetve elfogynak az utolsó Vectrák, akkor - a Laguna mellett - már csak a Mondeoból meg a Mazda 6-ból lesz ferdehátú. A trend egyértelmű  ::) ...

Kár hogy nem lesz belőle ötajtós. Szerintem szebb jobban is néz ki mint a négyajtós bár ez szubjektív. Ami viszont tagadhatatlan előny, hogy az ötajtóst könnyebb pakolni, ebben a csomagtartó minden litere kihasználhó. Én a család bővülése miatt vettem ötajtóst és nagyon bejött. Babakocsi, kiskád ágy, simán befétrt soroljam még...?
Régen sokkal nagyobb választék volt ötajtósokból. Saab 9000, első Passat, Mitsu Galant. Mostanra tényleg beszűkült a választék. CSaládosoknak marad a kombi, vagy a tetőbox 
RAV4 HYBRID 2020

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #317 Dátum: 2008.12.31 15:58:38 »
Többünknek ez nagy szívfájdalma  :cry:

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Avensis III.
« Válasz #318 Dátum: 2008.12.31 16:35:18 »
Többünknek ez nagy szívfájdalma  :cry:

Nekem meg éppenséggel egy kombi/egyterű Prius jönne jól. Igaz nekem nincs okom panaszra mert így is elég szép cuccot be tudunk rámolni. Csak hát az ember felesége mindig pont annyi cuccot pakol, amekkora a csomagtartó. Néha picit többet. :)

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Avensis III.
« Válasz #319 Dátum: 2008.12.31 23:44:10 »
Akkor 1:1 :) Én meg szívem szerint Priust akartam volna, de az Ave II csomagtartója viszont jóval nagyobb, mint a Priusé. Anyós tud pakolni tisztességesen :)

01010011

  • Vendég
Re: Avensis III.
« Válasz #320 Dátum: 2008.12.31 23:54:13 »
A gumik tekintetében állítólag a 17-es felnikre 215/55-ös, a 18-asokra 225/45-ös, míg a 16-osokra 205/60!!!-as kerül. Ez utóbbi állítólag nagyon bénán fest az autó összképét illetően, túl ballonos. De ez majd élőben kiderül.

Nos, valahogy így nézhet ki a 205/60R16-os kerekeken, ráadásul pirosban:




Klikk

Lerövidítettem a linket...
Misi
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.01 22:13:16 írta Misi »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis III.
« Válasz #321 Dátum: 2009.01.01 10:09:58 »
Annyira nem is néz ki bénán, ezért is írtam, hogy majd élőben eldöntjük. A spanyol fórumon valamiért többen is belekötöttek a méretbe, holott az I. Avensis is /60-as gumikon futott.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Avensis III.
« Válasz #322 Dátum: 2009.01.01 16:05:42 »
Az első lámpákat még szoknom kell, amúgy szerelem :wub:... A könyöklője tűnik esetlenül alacsonynak-használhatatlannak!
És jól áll neki a piros, ami egy ekkora autónál nem gyakori, viszont egy szép min. 17" alu azért kellene alá :D
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #323 Dátum: 2009.01.01 22:04:38 »
Köszi a képeket! Nem néz ki rosszul, de annó első blikkre az Ave  II nálam nagyobbat durrant.

Az Ave II nagyobb ugrás volt az I-hez képest, mint a III a II-höz képest, ez tiszta sor.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #324 Dátum: 2009.01.01 22:08:07 »
Annyira nem is néz ki bénán, ezért is írtam, hogy majd élőben eldöntjük. A spanyol fórumon valamiért többen is belekötöttek a méretbe, holott az I. Avensis is /60-as gumikon futott.

Mert a hülyék lihegnek a nagykerék-peresgumi divatja után, valszeg anélkül, hogy tudnák, mit is jelent ez a gyakorlatban egy ilyen családi autóban  :nono: ... Mindenesetre Toyotáék azért valszeg levonták a tanulságokat, ha megnézzük, hogy /55-öst kap a 17-es is. A 18 collos, /45-ös kerekeket meg vegyék csak továbbra is a divatb uzik, akik a látványért cserébe szeretik rázatni magukat  ::) ...

Bár szvsz látványilag is teljesen rendben van ez a piros autó a /60-as 16-os kerekekkel. És eszméletlen jól néz ki ebben a színben  :clap:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis III.
« Válasz #325 Dátum: 2009.01.01 22:13:12 »
Azért tőlünk nyugatabbra gyakrabban lehet találkozni kifogástalan minőségű utakkal. ;)
Gondolom lesznek páran olyanok, akik a nagyobb felszereltség választása miatt kapják majd a peresebb gumikat. Mi sem vágytunk 17-es kerekekre anno, dehát ugye a Xenon miatt meg kellett rendelni az Executive felszereltséget...  ::)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #326 Dátum: 2009.01.01 22:16:28 »
Azért tőlünk nyugatabbra gyakrabban lehet találkozni kifogástalan minőségű utakkal. ;)
Gondolom lesznek páran olyanok, akik a nagyobb felszereltség választása miatt kapják majd a peresebb gumikat. Mi sem vágytunk 17-es kerekekre anno, dehát ugye a Xenon miatt meg kellett rendelni az Executive felszereltséget...  ::)

Nálunk dettó, csak mi ugye használtan vettük. Mondjuk nem azt mondom, szép az a 17-es kerék, még nem néz ki aránytalanul rajta. De legközelebb tutira /50-es gumit veszünk rá a /45 helyett. Viszont 18-as kereket egy ekkora/ilyen autóra az életben nem vennék! Baromi nehéz és visszafogja a kocsit (a rajta lévő széles gumi)... Kéne a francnak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #327 Dátum: 2009.01.01 22:21:20 »
Elnézegetve Xtrem képet, egyvalami tűnt fel még negatívumként. Marha rossz lehet a kilátás hátrafelé a kombiból  ::) ... főleg ferdén. Azok az oldalablakok igazából csak lőrések, egy újabb hülye divat  :nonono: ... Ráadásul nem elég hogy nagyon alacsonyak, de még a D-oszlopot is marha vastagra hagyták, nyilván szintén a design miatt. Nem mondom hogy nem néz ki jól, de ez szvsz megint egy olyan dolog, amiben egy praktikus, családi autóról lévén szó a funkciónak kéne nagyobb hangsúlyt kapnia  :excl: ... Istentelen nehéz lehet tolatni ezzel a kocsival, arról nem beszélve, hogy ténylegesen veszélyes is a rossz kilátás.

Amúgy szép... Tetszik a középkonzol burkolatának a mintája, és az a panoráma-tető is biztosan klassz dolog. Ilyen ablaktörlőket meg egyre több modern autón látni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Avensis III.
« Válasz #328 Dátum: 2009.01.01 22:35:44 »
Olvastátok az angol Avés cikkem?  :szemez:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis III.
« Válasz #329 Dátum: 2009.01.02 12:29:44 »
Egy angol cikkben olvastam az előbb, hogy az ott tesztelt kombi Avén 245/45 18-as volt a gumi. Először azt hittem elírták, de aztán megnéztem, és bizony ez is váltómérete (vagyis a tűréshatáron belül van) a kisebb gumiknak.
Ilyen gumi viszont sportautóra való (darabonkénti árat már nem is merek írni), szóval remélem csak elírták az illetékesek.  ::)

Tényleg, egyáltalán kínál valaki ekkora méretet a középkategóriában?
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61