Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 703874 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #120 Dátum: 2008.09.10 17:26:30 »
Ami az új fotókat illeti.

Elsőre meghökkentem, mikor megláttam az elejét. Annyira reménykedtem benne, hogy nem ilyen böszme nagy fényszórói lesznek  ::) ... Nem értem, hogy ugyanazok a döntéshozók, akik rábólintottak a nagyon csinos orrú aktuális Corollára és Camryre, ezt miért készíttették ennyire furára? Azt hiszik, ez kell az európaiaknak? Szerintem tévednek, legalábbis így első ránézésre ezt mondom, de azért kíváncsi vagyok rá, hogy élőben milyen lesz. Mindenesetre kisebb (alacsonyabb) és nem ennyire hátrahúzott sarkú fényszórókkal, valamint a Saabra hajazó gépháztető nélkül jobban tetszene, annyi szent.

Elődhöz képest: a faceliftes Ave II-esnél jobban néz ki (azt szvsz néhány vonással elég hatásosan sikerült elcsúnyítani) - a facelift előtti viszont nekem jobban tetszik.

Oldalnézet, kombi: nagyjából rendben van, bár a túlnyúlások nekem kissé hosszúak (és a gyakorlatban sem praktikus), és buta ez a divat a lőréssé keskenyedő hátsó ablakokkal  :no: ... De, mondom, mindent egybevéve okés.

Belül semmi különös - tisztességes modern középkategóriás belső.

Összességében ez az autó messze nem akkora durranás az elődhöz képest, mint amekkora az volt az I-eshez képest. Ha mérleget kell húzni, azt mondom: többet vártam.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Avensis III.
« Válasz #121 Dátum: 2008.09.10 17:29:25 »
Összességében ez az autó messze nem akkora durranás az elődhöz képest, mint amekkora az volt az I-eshez képest. Ha mérleget kell húzni, azt mondom: többet vártam.

Reméljük most a belbecsen lesz a lényeg. Az automata dízel lehet a kezdés, ha pedig véletlenül lesz belőle hibrid, akkor ennyi újdonság pont elég. :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #122 Dátum: 2008.09.10 17:29:34 »


Ez az autó számomra konkrétan a "groteszk" kategória  ::) ... Egy képregényben el tudnám képzelni, de egy autót ilyen külsővel árulni a való életben - hát, meg is lehet nézni az eladásokat  :whistling:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #123 Dátum: 2008.09.10 17:30:08 »
Összességében ez az autó messze nem akkora durranás az elődhöz képest, mint amekkora az volt az I-eshez képest. Ha mérleget kell húzni, azt mondom: többet vártam.

Reméljük most a belbecsen lesz a lényeg. Az automata dízel lehet a kezdés, ha pedig véletlenül lesz belőle hibrid, akkor ennyi újdonság pont elég. :)


Designra értettem, amit írtam - elvégre most még csak erről tudunk beszélni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Avensis III.
« Válasz #124 Dátum: 2008.09.10 17:34:51 »
Ez az autó számomra konkrétan a "groteszk" kategória  ::) ... Egy képregényben el tudnám képzelni, de egy autót ilyen külsővel árulni a való életben - hát, meg is lehet nézni az eladásokat  :whistling:

Ízlések és pofonok. Nekem meg inkább bejön, mint nem. :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #125 Dátum: 2008.09.10 17:41:24 »
Ez az autó számomra konkrétan a "groteszk" kategória  ::) ... Egy képregényben el tudnám képzelni, de egy autót ilyen külsővel árulni a való életben - hát, meg is lehet nézni az eladásokat  :whistling:

Ízlések és pofonok. Nekem meg inkább bejön, mint nem. :)


Igazad van, ízlések és pofonok, és egy ilyen réteg-márkánál, mint a Saab, talán még bele is fér az effajta kísérletezés - de hogy egy tömeges eladásra, ráadásul alapvetően konzervatív vásárlóközönségnek szánt autón, mint az Avensis, miért kísérleteznek ilyen rendhagyó orr-kialakítással, az számomra magas. De rendben van, várjuk ki a végét, nézzük meg, milyen lesz élőben ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Avensis III.
« Válasz #126 Dátum: 2008.09.10 23:03:55 »
Ez az autó számomra konkrétan a "groteszk" kategória  ::) ... Egy képregényben el tudnám képzelni, de egy autót ilyen külsővel árulni a való életben - hát, meg is lehet nézni az eladásokat  :whistling:

Ízlések és pofonok. Nekem meg inkább bejön, mint nem. :)


Igazad van, ízlések és pofonok, és egy ilyen réteg-márkánál, mint a Saab, talán még bele is fér az effajta kísérletezés - de hogy egy tömeges eladásra, ráadásul alapvetően konzervatív vásárlóközönségnek szánt autón, mint az Avensis, miért kísérleteznek ilyen rendhagyó orr-kialakítással, az számomra magas. De rendben van, várjuk ki a végét, nézzük meg, milyen lesz élőben ...
Ez a Saab-os ráncfelvarrás nekem is úgy tűnt, mintha szerződést kötöttek volna valami krómozó kisiparossal, akit el kell látni munkával. :D
A legutolsó ráncfelvarrással - vagy modellváltással, ezt a Saab-nál nehéz elválasztani - a korábban letisztult autót (9-3 és 9-5 esetében) is teleaggatták egy sor bazári díszítéssel.
A forma egyébként részemről OK, a kiegészítők azok amik gázosak. Persze szvsz.
Az Ave így képről számomra elölről kissé bumfordinak tűnik. Túl magas az orra - de majd biztos jó lesz a gyalogosvédelmi osztályzat a törésteszten.
Így fotón nekem is túl nagynak tűnnek a lámpák a géptetőhöz képest.
De majd ha lesz élőben akkor kiderül...

Tutivesztes

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
  • Bélzuhanypárlat
Re: Avensis III.
« Válasz #127 Dátum: 2008.09.10 23:38:01 »
Nos, így első ránézésre nekem többet Avensisem nem lesz. Én ilyen rút hányadék orrszerkezetet csak a tükörben látok reggelente, de azt legalább homályosan. A motorháztető nevetséges, mint ahogy a hűtőmaszk-lámpa páros is. A betér nekem oké, a mostani is tetszik, ez sem rossz...Zokognom kell, de jelen pillanatban ezzel a külsővel (remélem élőben úgy törik meg rajta a fény hogy ne is lássam) ajándékba sem kéne. :censored:
Toyota Avensis II. 1.8 VVT-i Liftback Sol Tech 77

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis III.
« Válasz #128 Dátum: 2008.09.10 23:41:45 »
Én nem látom ennyire rossznak.
De élőben más lesz. Az Auris képen tetszett, élőben nem. Szerintem ez fordítva lesz.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Avensis III.
« Válasz #129 Dátum: 2008.09.11 07:24:48 »
Nos, így első ránézésre nekem többet Avensisem nem lesz. Én ilyen rút hányadék orrszerkezetet csak a tükörben látok reggelente, de azt legalább homályosan.

 :clap: :laugh: :laugh: :laugh: Ne haragudjal, nem rajtad rohogok, de ettol a megfogalmazastol majdnem leestem a szekrol.  :flowers: Mondjuk megertem mit erzel...
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Avensis III.
« Válasz #130 Dátum: 2008.09.11 10:22:06 »
Mindenesetre az új Avensisszel megerősítést kapott a koncepcióm, miszerint ezt a mostani kocsit igen hosszú távra tervezem megtartani...
music     

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Avensis III.
« Válasz #131 Dátum: 2008.09.11 10:30:55 »
Mindenesetre az új Avensisszel megerősítést kapott a koncepcióm, miszerint ezt a mostani kocsit igen hosszú távra tervezem megtartani...

Nem értelek benneteket, de komolyan. Ezek a képek minimum számítóggéppel tuningoltak, ha nem egyenesen rendereltek. Egy "normális" fotó sem látott még napvilágot, azt meg pláne nem tudjuk, hogy milyen lesz három dimenzióban, élőben. De már temetitek. Nem mondom, hogy a világ legszebb orra lesz, de pl. a most futóéval sok hasonlóságot mutat. Ennyi erővel azt is lehet szapulni (tudom, az ördög a részletekben rejlik, de akkor is).

Ugyanez megy pl. a priuschat-en. Még csak pár lesifotó van a kocsiról, de már mindenki szarozza az új konzolt, mert ronda, biztos kényelmetlen lesz kezelni, stb.

Majd kiderül pár hónap múlva. Szerintem... :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Avensis III.
« Válasz #132 Dátum: 2008.09.11 15:07:25 »
Mindenesetre az új Avensisszel megerősítést kapott a koncepcióm, miszerint ezt a mostani kocsit igen hosszú távra tervezem megtartani...
Nem értelek benneteket, de komolyan. Ezek a képek minimum számítóggéppel tuningoltak, ha nem egyenesen rendereltek. Egy "normális" fotó sem látott még napvilágot, azt meg pláne nem tudjuk, hogy milyen lesz három dimenzióban, élőben. De már temetitek. Majd kiderül pár hónap múlva. Szerintem... :)
Én is azt mondom, hogy várjuk ki a végét. Ettől függetlenül a mostani kocsit úgy vettem, hogy 15 évig nem szeretnék másikat venni, és úgy látom, hogy az Avensis III nem fog ebben megingatni.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #133 Dátum: 2008.09.11 15:27:17 »
Nem értelek benneteket, de komolyan. Ezek a képek minimum számítóggéppel tuningoltak, ha nem egyenesen rendereltek. Egy "normális" fotó sem látott még napvilágot, azt meg pláne nem tudjuk, hogy milyen lesz három dimenzióban, élőben. De már temetitek. Nem mondom, hogy a világ legszebb orra lesz, de pl. a most futóéval sok hasonlóságot mutat. Ennyi erővel azt is lehet szapulni (tudom, az ördög a részletekben rejlik, de akkor is).

Naaa... Ezek FOTÓK! Nix renderelés. Ezek végleges, gyári fényképek (amúgy volt korábban már olyan kémfotó is, amelyiken így nézett ki - akkor még reménykedtem, hogy nem ez lesz a végleges, de sajnos nekik lett igazuk).

A most futóéval mutat némi hasonlóságot, de csak az elrendezésben. Az arányok viszont nagyon mások, és pont az arányokkal van a gond az új esetében. A fényszórók pl. a kelleténél (annál, amire azt mondtam volna: szép) legalább másfélszer nagyobbak.

De abban én is biztos vagyok, hogy egy darab kép alaján nem lehet végleges következtetéseket levonni, és élőben nagy valószínűséggel jobban néz majd ki.

Mindesetre igazán tetszeni biztosan nem fog, mert AKKORA változás azért nem lehet fotó és valóság között.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

01010011

  • Vendég
Re: Avensis III.
« Válasz #134 Dátum: 2008.09.11 15:38:23 »
A Toyotának nem erőssége a szép kombi.

Ezt kikérem magamnak!  ::)
Szerintem a jelenlegi AVE kombi kifejezetten szép. Igazi kombi. Szép, arányos. Nem úgy mint az ilyen peugeot407 meg laguna-féle kombinak csúfolt kavicsok. :2guns:

Az Auris pedig olyan majdnem szép sok esztétikus részlettel,

Én az egész Auris jelenséget egyszerűen nem értem. Nemhogy nem szép, de semmilyen. Nincs autó formája. Mióta megjelent, próbálom elhinni, hogy jó az, szép az, de nem megy. Még iszonyú elfogultságom ellenére sem. Egyszer ültem is benne, de megláttam azt az izé.. hidat ott a váltó alatt... aztán gyorsan kiszálltam. Próbálom feledni azt a pillanatot. Szóval inkább egy H astra, bocs, üssetek.  :hammer:
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.23 22:32:16 írta 01010011 »