Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 704144 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #90 Dátum: 2008.09.05 21:27:22 »
Akar a fene lohasztó fekete vagy szürke belteret, éljen a világos belső! :)

Az Avensisünk fekete bőr belseje egyáltalán nem lohasztó :) ... Elegáns, otthonos (mondjuk ebben, azaz az otthonosságban a fabetétnek is szerepe van) és megnyugtató, jólesik benne körülnézni. Vétel előtt azt hitte a család is, hogy gyászos, komor lesz, de egyáltalán nem az.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Avensis III.
« Válasz #91 Dátum: 2008.09.05 21:30:16 »
Az Avensisünk fekete bőr belseje egyáltalán nem lohasztó :) ... Elegáns, otthonos (mondjuk ebben, azaz az otthonosságban a fabetétnek is szerepe van) és megnyugtató, jólesik benne körülnézni. Vétel előtt azt hitte a család is, hogy gyászos, komor lesz, de egyáltalán nem az.

Nem mondom, hogy nem lehet vele együttélni, de a világos szerintem szebb, jobb. Ráadásul nem melegszik nyáron. Annyira. :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #92 Dátum: 2008.09.05 21:31:50 »
Mert a fekete bőr nyáron elviselhetetlenül meleg. Rövid nadrág kizárva, ahol a bőr ér a bőrhöz, tapad-ragad agyrém.

Nemtom, ez nem volt épp egy hideg nyár, de simán átvészeltük. Térdnadrágban a ragadós probléma nem jelentkezik, annál rövidebbet meg manapság úgyis csak strandon hord az ember.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis III.
« Válasz #93 Dátum: 2008.09.05 21:35:02 »
A 960-as felső kategóriás autó volt 90-ben, amikor kijött, de mivel gyakorlatilag egy fészliftes hetes, inkább 82-ben. Ma már csak a hossza (4,89m) sorolná ide, vagy még az sem.

Sztem egy autó kategória-besorolását az határozza meg, hogy újonnan hova tartozott. Ettől függetlenül, 4.89-es hosszal ma sem kell szégyenkeznie az autótoknak, egy E-Merci, 5-ös Bömös, Audi A6 stb. sem sokkal hosszabb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis III.
« Válasz #94 Dátum: 2008.09.06 12:59:26 »
Az Avensisek bőrülése eleve lyuggatott, gondolom azért ez is számít valamennyit.
Amúgy mi is megvagyunk az üléshűtés nélkül, de persze ha az új Avensisben lenne ilyen extra, akkor azt nem bánnám. ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

01010011

  • Vendég
Re: Avensis III.
« Válasz #95 Dátum: 2008.09.06 15:01:14 »
Az Avensisek bőrülése eleve lyuggatott, gondolom azért ez is számít valamennyit.
Amúgy mi is megvagyunk az üléshűtés nélkül, de persze ha az új Avensisben lenne ilyen extra, akkor azt nem bánnám. ;)

Ez a bőrülés téma szerintem nem a szín meg a hűtés miatt gáz, mert ezek a dolgok elenyészőek amellett, hogy az avensis bőrülése nem memóriás. Ez gáz. Nem sok autót ismerek a kategóriában, ahol az elektromos állításhoz alapból nem dukál a memori. Ezt konkrétan utálom a kocsimban... mondjuk ez legyen a legnagyobb prolémám.
:)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis III.
« Válasz #96 Dátum: 2008.09.07 09:34:53 »
No igen, a memória akkor jó igazán, ha többen használják az autót. Nekem szerencsém van, édesapámmal ugyanazokat a beállításokat használjuk, de tudom nem mindenki ilyen mázlista.
Mondjuk a motoros ülést százszor könnyebb beállítani, hiszen itt mm-ket is lehet tologatni, szemben a kézi állítással.
Toyotánál gondolom úgy vélekednek, hogy akinek memória kell, az vegyen Lexust.  :no:

Én a tolatásnál lebillenő elektromos tükröknek örülnék igazán.
És a globális felmelegedés mértékét figyelve igazán tehetnének napfényvédő rolót az oldalablakokra is... ezt is több kategóriatárs kínálja már évek óta...  :whistling: Még a Lexusnál is csak az LS érdemelte ki ezt az extrát, érthetetlen...  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Avensis III.
« Válasz #97 Dátum: 2008.09.07 09:44:37 »
No igen, a memória akkor jó igazán, ha többen használják az autót. Nekem szerencsém van, édesapámmal ugyanazokat a beállításokat használjuk, de tudom nem mindenki ilyen mázlista.
Mondjuk a motoros ülést százszor könnyebb beállítani, hiszen itt mm-ket is lehet tologatni, szemben a kézi állítással.
Toyotánál gondolom úgy vélekednek, hogy akinek memória kell, az vegyen Lexust.  :no:

Nekünk nagy áldás a memóriás ülés, mert alapvetően más beállítást használunk. Az igazi az lenne, ha a tükröket is megjegyezné, de az egyrészt újkeletű dolog, másrészt telhetetlenek se legyünk... :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Avensis III.
« Válasz #98 Dátum: 2008.09.07 09:59:38 »
És a globális felmelegedés mértékét figyelve igazán tehetnének napfényvédő rolót az oldalablakokra is...
Meg a hátsókra, szegény gyereknek sokszor onnan süt a nap, és olyankor nehéz védekezni ellene. Fusi megoldásként ilyenkor textilpelenkát tűzünk a hátsó ablak elé, de így meg én nem látok hátra semmit...
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis III.
« Válasz #99 Dátum: 2008.09.07 10:32:17 »
Meg a hátsókra, szegény gyereknek sokszor onnan süt a nap, és olyankor nehéz védekezni ellene. Fusi megoldásként ilyenkor textilpelenkát tűzünk a hátsó ablak elé, de így meg én nem látok hátra semmit...

Igen, a hátsóra fontosabb is, de ezt az Avensis már eddig is kínálta (igaz szériában csakis az Executive esetében, extraként történő megrendelés nem létezett/létezik...).

A másik Avensisünkhöz vettem a Homasitában egy hátsó rolót (ha jól rémlik 2-3e Ft volt), és aztán szépen feltettem. Ez is ellátja a dolgát, igaz esztétikailag messze van egy gyári megoldáshoz képest.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

01010011

  • Vendég
Re: Avensis III.
« Válasz #100 Dátum: 2008.09.10 10:39:50 »

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Avensis III.
« Válasz #101 Dátum: 2008.09.10 10:48:41 »
Jól látom? Ez a beltér egy automata váltós dízelé?  :clap:

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Avensis III.
« Válasz #102 Dátum: 2008.09.10 10:49:07 »



http://totalcar.hu/magazin/hirek/?main:2008.09.10.&363200


.


A belseje mar egesz jo, de az eleje egy szadomazo "koreai csoda". Sejtettem, hogy a normalis hatso utan nem fog osszejonni a normalis front, de azt nem, hogy ennyire nem. Mindenesetre ezzel szvsz alaposan tavolabb helyeztek magukat az europai celjaiktol...
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Avensis III.
« Válasz #103 Dátum: 2008.09.10 10:52:20 »



http://totalcar.hu/magazin/hirek/?main:2008.09.10.&363200


.


A belseje mar egesz jo, de az eleje egy szadomazo "koreai csoda". Sejtettem, hogy a normalis hatso utan nem fog osszejonni a normalis front, de azt nem, hogy ennyire nem. Mindenesetre ezzel szvsz alaposan tavolabb helyeztek magukat az europai celjaiktol...


Most nezem csak, hogy kulonosen oldalnezetbol kicsit Nissan Tiida. Vajon ennyire megtetszett nekik a Tiida vagy mi?  :)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Avensis III.
« Válasz #104 Dátum: 2008.09.10 10:53:48 »
Én már mindekit kirúgtam volna az európai design központban!!!!

Hát mi ez???
Hogy néz ez ki????
Édes Istenem!

Esküszöm mindenre, ami szent, miközben végre megint visszatérni látszik az európai gyártók szép érzéke, direkt húzzák vissza a toyotát, hogy szóljon valami a minőség ellen.

B.....rok, ha ezt meg veszi valaki! Esetleg az, aki fél életét a kocsiban tölti, mert belül még csak-csak.
Nézzetek már meg egy superb belső!
De ehhez képest külsőt is meg lehet nézni, pedig az sem 100-as.

Az etelon, a testvér, a nem tudom mi Mazda 6.

Ezek a carina óta nem tudnak szép autót csinálni. (mondjuk annyira jót sem)

Nézzétek már azt a motorháztető formát, nekünk tök ilyen a műanyag kertibútor asztallapja.
ÁÁÁÁÁ!

tudom meg leszek kövezeve az előzőért, de vállalom.
Mondjátok!

« Utoljára szerkesztve: 2008.09.10 10:58:10 írta b.c. »