Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 704044 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Numberone

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Avensis III.
« Válasz #3585 Dátum: 2021.01.17 19:45:38 »
...hát igen, ez valóban szándékos elhallgatásnak / szívatásnak néz ki. :S

Nem írtad, de engem is érdekelne, hogy milyen motor van az autóban.

Vettem bele egy másik motort,már bele is raktuk,gyönyörü szépen ketyeg,de tele van hibákkal a müszerfal...

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis III.
« Válasz #3586 Dátum: 2021.01.18 20:49:51 »
Vettem bele egy másik motort,már bele is raktuk,gyönyörü szépen ketyeg,de tele van hibákkal a müszerfal...
Érdemes lenne még megvizsgálni a turbót is, ugyanis a kartergáz a turbóhoz lett bekötve, így a vizes olajgőz "áldásos" hatása nyomot hagyhatott rajta.

Moha

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Avensis III.
« Válasz #3587 Dátum: 2021.01.29 15:04:55 »
Sziasztok!
Először is, tetszik a fórum, eddig csak olvasgattam itt, jó a közösség, maradjon is így!
Lenne viszont egy kérdésem a kollektív tudathoz: egy hónapja használok egy 2009-es (T27)126 lovas diesel Avensist, eddig megelégedéssel.
Egy dolog zavar: párszor előfordult, hogy nem üzemmeleg motornál megemelkedik a fordulatszám kb. 1100 f/p-re. Mintha rajta maradt volna a "szívató". (tudom nincs ilyen...) Nem tudom mihez társítani a jelenséget, mert nem mindig csinálja. Melegen sosem. Szerintetek mi okozhatja?
Köszönöm előre is!

Numberone

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Avensis III.
« Válasz #3588 Dátum: 2021.01.29 19:37:26 »
Az enyém is minusz 2 fok alatt felmegy az alapjárat 1200-ra.
Ugyanaz a motor,mint a tied...
Pár topikkal ezelött irtam,hogy motorcsere volt a kocsiban,de az elözö motor is ezt csinálta.Pluszokban 800 körüli a fordulat.

Moha

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Avensis III.
« Válasz #3589 Dátum: 2021.02.06 09:01:20 »
Tényleg! Mínusz fokokban csinálja, 0 fok fölött nem. Akkor ez normális lehet. Kösz!

Sárközi András

  • Vendég
Re:Avensis III.
« Válasz #3590 Dátum: 2021.02.06 09:23:43 »
Tényleg! Mínusz fokokban csinálja, 0 fok fölött nem. Akkor ez normális lehet. Kösz!
[/quote
Normális, de próbáld ki, hogy nem  kapcsolod be a fűtést, akkor elméletileg nem emelkedik a fordulatszám...

nacsa82

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis III.
« Válasz #3591 Dátum: 2021.02.07 07:29:54 »
Sziasztok. Egy 2009-es t27 D4 D t hajtok. A problémám az hogy a másodikat olyan nehezen veszi be. Mi lehet a gond? Olajat cseréltettem benne. Semmi javulás. Egy volt toyotás cimbi az mondta hogy ezeknél tipus hiba. Szinkron gyűrű kopásra tippelünk. most van az autóban 276000km. valakinek hasonló problémája volt e? És mennyire fájt a kezelése? (FT)

Moha

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Avensis III.
« Válasz #3592 Dátum: 2021.02.14 13:47:38 »
[/quote
Normális, de próbáld ki, hogy nem  kapcsolod be a fűtést, akkor elméletileg nem emelkedik a fordulatszám...
[/quote]
Igazad van, ha a fűtést kikapcsolom akkor visszaáll, mégegyszer köszönöm.

Moha

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Avensis III.
« Válasz #3593 Dátum: 2021.02.14 14:21:19 »
Még van egy kérdésem:
A részecskeszűrő regeneráció milyen viszonyok között, kb. mennyi időnként (km-enként) történik?
Gondolom az üzemmeleg motor egyik feltétel, de van-e minimális fordulatszám vagy egyéb követelménye? Kétszer "rajtakaptam" hogy regenerált, enyhe kékes füstöt eregetett... ennek más jelét nem tapasztaltam.
Lehet-e olyan, hogy valamiért nem tudja megcsinálni, erről értesülök-e valami módon?

Sárközi András

  • Vendég
Re:Avensis III.
« Válasz #3594 Dátum: 2021.02.14 19:07:54 »
Még van egy kérdésem:
A részecskeszűrő regeneráció milyen viszonyok között, kb. mennyi időnként (km-enként) történik?
Gondolom az üzemmeleg motor egyik feltétel, de van-e minimális fordulatszám vagy egyéb követelménye? Kétszer "rajtakaptam" hogy regenerált, enyhe kékes füstöt eregetett... ennek más jelét nem tapasztaltam.
Lehet-e olyan, hogy valamiért nem tudja megcsinálni, erről értesülök-e valami módon?
A regenerálást a DPF állapotától függően történik, nincs km meghatározva.
Amikor elcsípted, hogy regenerált az milyen időszakonként és milyen körülmények között történt?Ezt csak azért kérdezem, mert ha néhány km-en belül láttad a füstölést többször is, az azt jelenti, hogy lassan végéhez közeledik a DPF-ed élettartama. Általában 300k km után cserélni kell és sajnos a tisztítás nem szokott segíteni..
Sajnos nem kapsz semmilyen jelzést, hogy regenerál vagy regenerálás szükséges, ezt nem is értem, hogy a toyota miért nem oldotta meg ..

Moha

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Avensis III.
« Válasz #3595 Dátum: 2021.02.16 20:51:46 »
A két regenerálás között, amit észleltem, kb. 2500 km-t tettem meg. Nagyrészt gyorsforgalmi úton közlekedek, ekkor volt a regeneráció is. Persze nem kizárt hogy volt máskor is, csak nem vettem észre...
Az autóban 200 e. km van, talán még nem rossz a szűrő állapota...
Pont ezért kérdeztem, van-e valami jelzés. De ha nincs, akkor ez van... Ezért tényleg egy fekete pont járna a Toyotának... ;-)
Köszi az infót!
« Utoljára szerkesztve: 2021.02.16 21:00:42 írta Moha »

szenteyb

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Avensis III.
« Válasz #3596 Dátum: 2021.02.25 21:10:57 »
sziasztok!
megtalálom valahol azt, hogy mi az alapfelszereltsége egy t27 “Life” Avensisnek?
kerestem, de nem voltam elég ügyes.
dv,
Balázs

Numberone

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Avensis III.
« Válasz #3597 Dátum: 2021.02.26 20:04:29 »
sziasztok!
megtalálom valahol azt, hogy mi az alapfelszereltsége egy t27 “Life” Avensisnek?
kerestem, de nem voltam elég ügyes.

Life csomag – Wagon:
Tapasztalja meg a fényűző teret, kényelmet és az inspiráló formatervet! Minden felszereltséghez rendelhető.Az alapfelszereltségű, Sol és Executive modellek esetében csomagtértálcát, hátsó parkolást segítő rendszert (alapozott szenzorokkal) és hátsó lökhárítót védő lemezt tartalmaz. Az Avensis Premiumban a Life csomagnak a csomagtértálca, a hátsó lökhárítót védő lemez és a csomagrendező a része (ez utóbbi az Executive modellekben is megtalálható).
Life csomag – Sedan:
Ezek a finom formatervi részletek és intuitív technológiák továbbfokozzák az Avensist minden részletében átható minőséget.Az alapfelszereltségű, Sol és Executive Avensisek esetében csomagtértálcát, hátsó parkolást segítő rendszert (alapozott szenzorokkal) és hátsó lökhárítót védő lemezt tartalmaz. Az Avensis Premiumban a Life csomagnak a csomagtértálca és a hátsó lökhárítót védő lemez a része.
Üdv:Attila

szenteyb

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Avensis III.
« Válasz #3598 Dátum: 2021.02.28 17:55:05 »
Köszönöm!
dv,
Balázs

szenteyb

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Avensis III.
« Válasz #3599 Dátum: 2021.03.01 13:38:19 »
Váltózár.
Van esetelg tapasztalata valakinek váltózárral kapcsolatban?
Hova érdemes vinni Budapesten, mit érdemes belerakatni?
köszönöm!
dv,
Balázs