Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 703832 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #3525 Dátum: 2020.06.03 17:43:42 »
Üdv! Írtam már a hibákhoz is, de hátha itt hamarabb látja valaki. Avensis 1.8 T27 első ülés motoros deréktámasz állítás billenő kapcsolóján csak előre mutató nyíl van ábrázolva,  ami megnyomásával domborodik is kifelé a deréktámasz. Ugyanezen gomb másik állásának megnyomásánál, ami ugye a homoritást végezné,(gondolom) itt nincs semmi jel, nem történik semmi csak kattogás hallatszik. Azt szeretném kérdezni, ha valakinek van ilyen, hogy lehet visszahomotitani a deréktámaszt? Előre is kösz a segítséget!
A deréktámasz egy lufi. Előre billentve bekapcsol egy kompresszort és az felfújja. A másik irányba billentve nyitja a szelepet és leengedi a levegőt. Tehát nincs homorítás [emoji16]

Tapatalkkal küldve.


Gubika

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis III.
« Válasz #3526 Dátum: 2020.06.03 18:59:58 »
Kösz a gyors választ! :clap: A családban van az autó , nem az enyém, csak én állítottam el és nem tudták visszaállítani. Gondolom a 2011-es Avékba is ez a megoldást szerelték. Holnap megnézem.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #3527 Dátum: 2020.06.03 19:22:13 »
Kösz a gyors választ! :clap: A családban van az autó , nem az enyém, csak én állítottam el és nem tudták visszaállítani. Gondolom a 2011-es Avékba is ez a megoldást szerelték. Holnap megnézem.
Nekem a 2009-esben igy működik, azt meg 2012-ig gyártották.
De mindhárom T27 variánsban ilyen.

Tapatalkkal küldve.


Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensis III.
« Válasz #3528 Dátum: 2020.06.09 18:18:18 »
Kérdés, T27-es is szenved az Air-mix hibától??
Ma kicsit melegebb volt, parkolóból forróság után szellőztetés, majd klíma: mintha sofőroldalon nem hűtene rendesen, hidegebb, mint a kinti levegő, de a jobb oldalra érezhetően hűvösebbet fúj. Csatazaj kattogás, egyéb tünet nincs....
Klíma rendszeresen használva, télen párátlanításra is, szaga sincs, eddig gondtalan volt. Esetleg gázhiánynak is lehet ez a tünete?

Köszi.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #3529 Dátum: 2020.06.09 18:59:17 »
Kérdés, T27-es is szenved az Air-mix hibától??
Ma kicsit melegebb volt, parkolóból forróság után szellőztetés, majd klíma: mintha sofőroldalon nem hűtene rendesen, hidegebb, mint a kinti levegő, de a jobb oldalra érezhetően hűvösebbet fúj. Csatazaj kattogás, egyéb tünet nincs....
Klíma rendszeresen használva, télen párátlanításra is, szaga sincs, eddig gondtalan volt. Esetleg gázhiánynak is lehet ez a tünete?

Köszi.
Én a T27-nél még nem találkoztam vele, T25-nél vannak gondok. Hogy ez eleve a korkülönbségböl adódik vagy tényleg a T27-ben már nem problémás nem tudom.
Nálam nincs gond vele a 2009--esnél sem. Még a klima hűtőközeget sem kellett utántölteni eddig.
Elöször azt ellenőrizném (hűtőközeg).

Tapatalkkal küldve.


szotsrichard

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis III.
« Válasz #3530 Dátum: 2020.06.13 18:18:53 »
Sziasztok! 2013-as gyártású Avensis kombira (T27) hogyan rakok fel tetőcsomagtartót? Esetleg van valakinek tapasztalat, honnan (neten) milyet lenne érdemes venni? Előre is köszi a válaszokat!£

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #3531 Dátum: 2020.06.13 20:59:44 »
Sziasztok! 2013-as gyártású Avensis kombira (T27) hogyan rakok fel tetőcsomagtartót? Esetleg van valakinek tapasztalat, honnan (neten) milyet lenne érdemes venni? Előre is köszi a válaszokat!£
Fix rögzítési pontok vannak (a tetősinen láthatod a kipattintható elemeket), abba illeszkedő lábbal lehet tetőcsomagtartót feltenni. Van gyári, van a Thule-nak is ( ezek hasonló árakon vannak), de a keresgélsz a neten, találsz még olcsóbbat is.

Tapatalkkal küldve.


Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensis III.
« Válasz #3532 Dátum: 2020.06.13 21:48:01 »
Sziasztok! 2013-as gyártású Avensis kombira (T27) hogyan rakok fel tetőcsomagtartót? Esetleg van valakinek tapasztalat, honnan (neten) milyet lenne érdemes venni? Előre is köszi a válaszokat!£

Vagy gyári.... vagy a Thule repertoárjából:
- 753-as talpszett
- 7112 jelű rudak (acél vagy alu-wingbar) sőt van oldalra kihúzható sidebar, annak 891 a jele
- 3073 adapter kit

használtan lehet néha (a legolcsóbb rúddal) 50 eHuf alatt kapni :)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

szotsrichard

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis III.
« Válasz #3533 Dátum: 2020.06.16 07:03:51 »
Köszönöm a válaszokat! Arról van valakinek infója, hogy  T27- es Avensisra (2013 kombi) tetőkorlátot lehet-e szerelni?

madbalee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis III.
« Válasz #3534 Dátum: 2020.07.08 16:30:19 »
Sziasztok!

A következö hibat dobja ki a müszerfal: Check Parking Brake System.
Szervizben azt mondjak EGR szelep lesz elkoszolodva, de ahhoz szet kell szedniük(ujabb idöpont). Kitöröltek, es mondtak ha vissazjön, menjek vissza.
Nem ertem miert ezt a parkolo rendszer hibat dobja ki az auto, hogyha a motorhoz tartozo hiba van?
Neten ugyanilyen hibara irtak, hogy Gear pozicio csatlakozo volt lecsuszva, mig masoknak akksi Volt rossz ami okozta a hibat.
Nektek Volt hasonlo?

Koxi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Avensis III.
« Válasz #3535 Dátum: 2020.07.08 18:31:00 »
Korai gyártású T-27-nél gyakori  volt az elektromos kézifék meghibásodása. A fórumon olvastam róla én is, és azt is, hogy visszahívás keretében orvosolták a hibát. Nézd át, vagy nézesd meg a hátsó fékbetétek, féktárcsák, munkahengerek állapotát. lehet már cserélni kell. Maga az egység a hátsó futómű közepe fölött van, abból ágazik el a két db kézifékkötél.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #3536 Dátum: 2020.07.08 18:43:38 »
Nálam az akksi haldoklott. Mérj rá, azt könnyen kizárhatod vagy igazolod.

A rögzitőfék aktuator elsö szériája hibásan vokt szetelve, de tudtommal nem volt visszahívás (nekem garanciálisan cserélték).

Tapatalkkal küldve.


pietro04

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis III.
« Válasz #3537 Dátum: 2020.07.09 19:41:13 »
Néztem egy T27es 2009es 1.6 benzines Avensist. Az autóban 200e km van és Lpg üzemű is. Azt tapasztaltam hogy a motor nagyon rázkódik, és mintha ingadozna az alapjárat is picit. A rázkódást a karosszéria is átveszi.
Mi lehet az oka?
Köszi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Avensis III.
« Válasz #3538 Dátum: 2020.07.09 19:51:10 »
Egy nagy szívességet szeretnék kérni olyan(ok)tól, akinek kombi T27 Avensise van. A csomagtartójának egyes belső méretei érdekelnének, le kéne mérni ezeket, és közzétenni (akár privátban, akár itt)! A katalógusadatok nem érdekesek, azok nem mondanak semmit. Ha van benne csomagtértálca, akkor azzal együtt mérve.
Tudom, barátom a google, de ezzel van egy kis gond. Mert persze utánanéztem, az ADAC szokta mérni ezeket a dolgokat, amikor tesztel egy-egy autót. A szélesség mérése rendben is szokott lenni, a hosszúság is jó, bár ők csak az ülés tövénél mérik, pedig egyrészt maga az üléstámla is befelé dől, másrészt a csomagtérajtó (beleértve az ablakot is) sem függőleges szokott lenni még egyterűnél sem, hát még kombiknál. A belső magasság viszont abszolúte nem stimmel, a COV-nál pl. ők 79 centit mértek, én a miénknél 84-et, azt tudom elképzelni, hogy a csomagtérnyílás magasságát nézik, ami meg egy teljesen haszontalan adat, hisz az ember a csomagtartóba pakol, nem a nyílásba...

Tehát, kéne a csomagtér
- magassága (úgy mérve, hogy az ajtónál lévő peremen túl, tehát ahol ténylegesen vannak a csomagok) közvetlenül az ülések mögött és amennyire csak lehet közvetlenül a csomagtérnyílásnál - ideális esetben a kettő egyezik, de általában a tető lejtése miatt az ajtóhoz közeli mérés kisebb számot mutat;
- szélessége a kerékjáratoknál, illetve a kerékjáratok előtti kis öbölnél mérve;
a hossza - felhajtott állapotban lévő üléseknél legalul mérve az ülés tövétől a csomagtérperemig (ha ez utóbbi íves, akkor az ív szélénél, ahol a legkisebb), illetve a hátsó ülés támlájának tetejétől a csomagtérajtóig;
- a csomagtérroló és a padló közti távolság.

Előre is köszönöm
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #3539 Dátum: 2020.07.11 18:35:24 »
T27 wagon:
Két kerékdob között 99 cm
Szélesség a kerékdobok után: 147 cm
Belsö-alsó hossz: 108 cm
Belső-felső: 89 cm
Lehajtott üléssel az első ülés háttámláig: kb 187 cm
Magasság hátul: 72 cm
Magasság a hátsó ülésnél: 78 cm
Kalaptartóig: 44 cm

Tapatalkkal küldve.