Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 712850 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis III.
« Válasz #3225 Dátum: 2018.10.23 07:47:46 »
Köszönön a segítséget,azért még nem adtam fel,és Budán is felhívtam egy Toyota szervízt,és ott is azt mondták,hogy szerintük nincsen.Vagy csak le akartak rázni,nem tudom.Napi 50 km-ert megyek az autóval oda vissza melóba országúton.Azért is vettem dízelt.Viszont a PDF ről semmi jót nem olvastam,az enyémbe (ha van)azt olvastam,600Eft lenne ha tönkremegy?Ezt kell cserélni X km-után,vagy takaríttassam ki?Főleg ha azt se tudom,hogy van benne vagy nincs.Marhára nem értek hozzá.
Arra nincs lehetőség, hogy ránézzenek, akár emeléssel? Fizikailag rögtön látszik a helyzet. Nagyon szomorú ha tényleg nincs benne, ezek okkal vesznek részt a dízel működésében. Egy modern dízelmotorban túl tökéletes az égés, emiatt túl alacsony a keletkezett koromrészecske, amit az emberi szervezet nem tud kiszűrni. Emiatt minősül rákkeltőnek, hiszen az ezzel kipöfögött anyag városban tényleg mérgezi az embereket. A részecskeszűrő ezt a problémát szünteti meg.
Aki dízelt vesz, annak tudatosítani kell már a vételkor, hogy részecskeszűrővel meg kéttömegű lendkerékkel jár ez a sport és hogy mi mennyi. A kettő költsége együtt egymillió forint és csak az a biztos, hogy egyszer cserélni kell majd őket. Nem véletlenül mondják, hogy csak annak rentábilis aki évi 30.000km-t megy és nekik is főleg csak akkor, ha szalonkortól hajtják.

Prédikátor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Avensis III.
« Válasz #3226 Dátum: 2018.10.23 09:51:19 »
Jövő héten hétfőn megyek a Toyotához Fehérvárra,a számlák szerint ott cseréltek benne utoljára olajat 5W30P.Viszont ami fura,hogy gar idő alatt (2010) meg 5W-30 C2 olajat raktak bele,ami utánaolvasva DPF-es autókba való.Viszont most olajcserénél Elf evolution900SXR olajat raktak be.Lehet ezzel meg kinyirom a DPF-et?Egy öreg, Zsigulin felnött autószerelő cserélte,szerintem fogalma sincs,mi a részecskeszűrő.Nálunk sajna megszünt a Toyota.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis III.
« Válasz #3227 Dátum: 2018.10.23 18:09:48 »
Jövő héten hétfőn megyek a Toyotához Fehérvárra,a számlák szerint ott cseréltek benne utoljára olajat 5W30P.Viszont ami fura,hogy gar idő alatt (2010) meg 5W-30 C2 olajat raktak bele,ami utánaolvasva DPF-es autókba való.Viszont most olajcserénél Elf evolution900SXR olajat raktak be.Lehet ezzel meg kinyirom a DPF-et?Egy öreg, Zsigulin felnött autószerelő cserélte,szerintem fogalma sincs,mi a részecskeszűrő.Nálunk sajna megszünt a Toyota.
A specifikációk szerint jó bele az az olaj, de érdekes, hogy a rönó nem ajánlja a dci dpf-s motorjaiba. :hmmmm:
Manapság már elég sok helyről vehetsz dpf-t, nem megfizethetetlenül drágán.
Pl.: https://www.ebay.com/itm/NAP-DPF-Toyota-Avensis-2-0D-4D-Ruspartikelfilter/182822882124?hash=item2a9117cb4c:g:8OYAAOSwV-xa3jLK:rk:2:pf:0
Új, kb. 120.000 Ft-ért.

Prédikátor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Avensis III.
« Válasz #3228 Dátum: 2018.10.23 18:49:03 »
Köszi,hogy megnézted az olajat!Még annyit kérdeznék,mivel Nektek régóta van Toyotátok,hogy melyik szervízt ajánjátok.Nekem legközelebb Budakeszi Toyota Mayer,Székesfehérvár Toyota Mayer.Esetleg még BP,tölünk 60 km re van.Bár ott annyira nem vagyok ismerős.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis III.
« Válasz #3229 Dátum: 2018.10.23 19:02:54 »
Köszi,hogy megnézted az olajat!Még annyit kérdeznék,mivel Nektek régóta van Toyotátok,hogy melyik szervízt ajánjátok.Nekem legközelebb Budakeszi Toyota Mayer,Székesfehérvár Toyota Mayer.Esetleg még BP,tölünk 60 km re van.Bár ott annyira nem vagyok ismerős.
Mayer nem rossz, de többször akartak velem kicseréltetni hibátlan alkatrészt indokolatlanul. Most Toyoteam Garage-hoz járok Újpesten a Tinódi utcában, Esztergomból.

Prédikátor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Avensis III.
« Válasz #3230 Dátum: 2018.10.24 07:41:13 »
Bocs a sok kérdésért,de még soha nem volt ilyen jó kis autóm.Az olajcsere szükségességét azt kijelzi a műszerfalon?Tavaly Nov-ban volt az utolsó olajcsere (Toyota Mayer el.tul).Azóta ugye én cseréltem 1 hete kb 15E nél ,akkor Novemberben fog reklamálni?Vagy egy bizonyos KM után?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #3231 Dátum: 2018.10.24 08:01:34 »
Bocs a sok kérdésért,de még soha nem volt ilyen jó kis autóm.Az olajcsere szükségességét azt kijelzi a műszerfalon?Tavaly Nov-ban volt az utolsó olajcsere (Toyota Mayer el.tul).Azóta ugye én cseréltem 1 hete kb 15E nél ,akkor Novemberben fog reklamálni?Vagy egy bizonyos KM után?
A Toyota 15.000 km vagy egy évet ir elő a szervizre. A benzineseknél nincs intervallum figyelő.

Tapatalkkal küldve


Prédikátor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Avensis III.
« Válasz #3232 Dátum: 2018.10.25 07:38:42 »
Igazábol rosszul kérdeztem,tehát van olajcsere jelző lámpa?Mert gondolom azt csak a szervízben tudják kiütni.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #3233 Dátum: 2018.10.25 07:47:56 »
Igazábol rosszul kérdeztem,tehát van olajcsere jelző lámpa?Mert gondolom azt csak a szervízben tudják kiütni.
Mint ahogy előbb írtam, nincs intervallum figyelő [emoji6]
Tehát nem jelez, így nem kell semmit a szervizben kiütni.

Tapatalkkal küldve


Prédikátor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Avensis III.
« Válasz #3234 Dátum: 2018.10.29 15:08:25 »
ma eldölt a DPF kérdés.Van benne.A Toyota Mayernél voltam,megnézték.Kiderítették,hogy az olaj se ***a.C2-es kell bele.Még jó,hogy három Toyota szervízt is felhívtam,válltig állítoták,hogy nincs részecskeszűrő benne.Ráadásul azt mondták,hogy a napi 50 km (oda vissza)kevés amit országúton megyek vele melóba,mert nem melegszik fel a motor,rakódik a korom.És 600000ft egy új szűrő.Az Ebay-on meg 110?Most akkor hogy van ez?Most szerintetek dobjam le az olajat,amit most cseréltem?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #3235 Dátum: 2018.10.29 15:14:41 »
ma eldölt a DPF kérdés.Van benne.A Toyota Mayernél voltam,megnézték.Kiderítették,hogy az olaj se ***a.C2-es kell bele.Még jó,hogy három Toyota szervízt is felhívtam,válltig állítoták,hogy nincs részecskeszűrő benne.Ráadásul azt mondták,hogy a napi 50 km (oda vissza)kevés amit országúton megyek vele melóba,mert nem melegszik fel a motor,rakódik a korom.És 600000ft egy új szűrő.Az Ebay-on meg 110?Most akkor hogy van ez?Most szerintetek dobjam le az olajat,amit most cseréltem?
Én cserélném, nem akkora költség. És most már tudod, már nem lesz gond.
Az 50 km tényleg kevés, főleg, hogy nem egy menet. Nem melegszik be teljesen a motor, az olaj. Ezek a dízelek már nem a 20 évvel ezelőttiek, kevésbé tolerálják a rövid távokat. És hiába fogyasztanak keveset, egy csomó ilyen sz@rság elviszi a megtakarítást  :no:

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis III.
« Válasz #3236 Dátum: 2018.10.29 17:37:27 »
Mint ahogy előbb írtam, nincs intervallum figyelő [emoji6]
Tehát nem jelez, így nem kell semmit a szervizben kiütni.

Tapatalkkal küldve
Én úgy emlékszem, h az egykori t27-s olajkályhám kijelezte az olajcserélhetnékjét. :hmmmm: Még itt érdeklődtem, hogy lehet kitörölni a jelzést. Ha van vkinek türelme, visszakeresheti a hozzászólásaimban, mert rájöttem, csak már nem emlékszem. :wacko: (Talán A vagy B számlálónál kell nyomva tartani valami gombot.) :otlet:
+5 - +10 °C körül 10 városi km alatt érte el az üzemi hőfokot a 2.0D-m.
Az ebay-s 110e Ft-os árhoz azt tudnám jó példaként hozzáfűzni, hogy amikor tönkrement a turbóm, a szervizben majd 900ezer forintért akartak rendelni hozzá. Az ebayról 140ezerért rendeltem Lengyelországból új IHI turbót, és jó volt bele. :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2018.10.29 17:54:54 írta Izso »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #3237 Dátum: 2018.10.29 17:42:12 »
Én úgy emlékszem, h az egykori t27-s olajkályhám kijelezte az olajcserélhetnékjét. :hmmmm: Még itt érdeklődtem, hogy lehet kitörölni a jelzést. Ha van vkinek türelme, visszakeresheti a hozzászólásaimban, mert rájöttem, csak már nem emlékszem. :wacko: (Talán A vagy B számlálónál kell nyomva tartani valami gombot.) :otlet:
Így van. A dízelekben van, a benzinesben nincs.

Tapatalkkal küldve


lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Avensis III.
« Válasz #3238 Dátum: 2018.11.10 09:31:40 »
Sziasztok!
Tud valaki Budapesten jo helyet, ahol t27 wagonhoz passzolo tetocsomagtartot tudok berelni? Silectartom meg megmaradt az Aurisrol, de sajna nincs  mire tenni  :)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Prédikátor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Avensis III.
« Válasz #3239 Dátum: 2018.11.10 20:15:34 »
Cserélt már itt valaki rendszámvilágítás izzót?Hogy a legegyszerübb?Félek letöröm a búrát ha feszegetem.Olyat is mondtak,hogy le kell venni a kárpitot.A jobb első helyzetjelzőm is ki van égve,ott meg az akksi van utba.