Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 710656 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #3120 Dátum: 2018.05.12 12:02:51 »
Én közel sem látom azt a hú de nagy visszalépést a T27 1 gen és a T25 között. De ez egyéni szocprobléma  :flowers:

Tehát a említett T27-et 2009-ben vettem, újonnan és jelenleg kleingy használja tovább, tehát maradt házon belül. Miért is? Mert azalatt a kicsit több mint 300e km alatt minimálisat kellett költenem rá.
- motoros rögzítőfék csere kb 1,5 évesen (garanciális és hamar korrigálták a gyártásban a hiányos tömítést)
- fejegység kijelző hiba, kb 2 évesen (eddig rajtam kívül egy embernél hallottam ezt, a szerviz sem tud tömeges hibáról, garanciában cserélték)
- hátsó fék (tárcsa és betét) csere 180e km-nél
- akkumulátor csere 190e km-nél
- olajfogyasztás 209e km-nél. Azóta is konstans 1 liter/5e km, nem nő, nem csökken, ennyi. Teljesen mindegy, hogy milyen felhasználás mellett, hegyet mászva vagy ecoban gurulva. Nem macerálom emiatt, együtt lehet vele élni.
- hátsó teleszkóp csere (picit olajpárás volt, vizsga előtt kicserélték, 6 éves korában)

Ennyi a hiba lista, most jelenleg 308e km-t futott kocsiban. Ezalatt az átlag fogyasztása 6,5 liter (a legkevesebb 5,2, a legtöbb 7,7 volt teli tankra számolva). A fékekből és a fogyasztásból kitalálható, hogy nem hajtom szét az autót, nagyrészt pályán gurul 120-as tempomattal.
A belsejéből meg nem mondod, hogy ennyi km-t ment már, eladható lenne 150e km-esként (ha nem hordtam volna mindig márkaszervizbe  :D )

Kb ennyi, ha konkrét kérdés lenne, csak bátran  :yes:

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis III.
« Válasz #3121 Dátum: 2018.05.12 17:36:30 »
Sziasztok

A segítségeteket szeretném kérni.
2009-2010-es évjáratú benzines 1.8 avensist szeretnék venni.
Mire kell vigyázni, mire kell figyelni mind a vásárlásnál, mind a használat során?
Ennek is vannak olyan veszélyei, típushibái, mint a T25-nek a motorprobléma?
Előzőleg egy 1.8VVTI T25-öm volt, aminek az előző tulaja nem cseréltette ki a motorját amíg lehetett és megmaradt az 1000km/1l olajfogyasztás. Később ez egy másik olajra váltva kissé visszább esett, de úgy néz ki, hogy hosszú távon nem tett jót a motornak ez az olajfogyi, mert a napokban a szerelő megállapította, hogy csapágyas lett a motor.
Amikor kiderült ez a motor hiba (miután megvettem a kocsit), akkor kissé csalódott voltam a toyotában, hogy ilyen a motorja.
Most viszont, hogy elment csak nálam 5 évet anélkül, hogy bármi miatt szerelni kellett volna (kötelező karbantartások voltak csak és motorolaj ellenőrzés és utántöltés), pedig talán az egyik lehető legdurvábban van/volt használva, nagyon rövid távokon.
Ezért úgy gondoltam, hogy nem biztos, hogy elpártolnék a toyotától.   ::)
Amúgy a képbe került vetélytársak a Mazda 6 2.0 benzines, Mazda 5 1.8 vagy 2.0 benzines, Ford Mondeo 2.0 benzines.
Bárkinek jó, rossz tapasztalata (miután toyota fórum) főként a toyotáról?

Előre is köszi mindenkinek, aki tud segíteni
Üdv
Laci
Legjobban a visszatekert kilométerórára kell vigyázni. ;)
Nem látszik rajta a futásteljesítmény. Egyedül a kuplungpedál gumija árulkodik, no meg, a gumiabroncs évjárat/ kopottság.
A mazda6 árban azért nem elhanyagolható mértékben magasabb, kb +20-25 %. (Itt, a toyota fórumon nem írom le, hogy szerintem miért... :hug: )
Ez az évjáratú mondeo már csak turbós motorral kapható, amitől általában a fórumtársak is idegenkednek. Nem véletlenül. :no:

cika

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Avensis III.
« Válasz #3122 Dátum: 2018.05.15 16:15:36 »
Köszönöm szépen a segítséget :)
Megpróbálok jól választani...

skosa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Avensis III.
« Válasz #3123 Dátum: 2018.05.15 22:21:25 »
Bocs, az előző hozzászólásomban elrontottam formázást. Mégegyszer:

Sziasztok

A segítségeteket szeretném kérni.
2009-2010-es évjáratú benzines 1.8 avensist szeretnék venni.
Mire kell vigyázni, mire kell figyelni mind a vásárlásnál, mind a használat során?
Ennek is vannak olyan veszélyei, típushibái, mint a T25-nek a motorprobléma?
Előzőleg egy 1.8VVTI T25-öm volt, aminek az előző tulaja nem cseréltette ki a motorját amíg lehetett és megmaradt az 1000km/1l olajfogyasztás. Később ez egy másik olajra váltva kissé visszább esett, de úgy néz ki, hogy hosszú távon nem tett jót a motornak ez az olajfogyi, mert a napokban a szerelő megállapította, hogy csapágyas lett a motor.
Amikor kiderült ez a motor hiba (miután megvettem a kocsit), akkor kissé csalódott voltam a toyotában, hogy ilyen a motorja.
Most viszont, hogy elment csak nálam 5 évet anélkül, hogy bármi miatt szerelni kellett volna (kötelező karbantartások voltak csak és motorolaj ellenőrzés és utántöltés), pedig talán az egyik lehető legdurvábban van/volt használva, nagyon rövid távokon.
Ezért úgy gondoltam, hogy nem biztos, hogy elpártolnék a toyotától.   ::)
Amúgy a képbe került vetélytársak a Mazda 6 2.0 benzines, Mazda 5 1.8 vagy 2.0 benzines, Ford Mondeo 2.0 benzines.
Bárkinek jó, rossz tapasztalata (miután toyota fórum) főként a toyotáról?

Előre is köszi mindenkinek, aki tud segíteni
Üdv
Laci

Szia!

Én nemrég vettem egy 2012-es 1.8 benzinest 178e km-el. Itt a fórumon kaptam tanácsokat és még lógok a beszámolóval, csak meg akartam várni, hogy lezáródjon egy ügy.
Úgy tűnik belefutottam egy típushibába. Menet közben furcsa "nyünyögő" hang jön gázadáskor és gázelvételkor.  Először azt hittem, hogy ilyen a motorhangja, de aztán kisakkoztam, hogy üresben gázadáskor és guruláskor nem jön. Azaz a váltónál lesz valahol a gond. Ez alapján nagy szerencsével találtam youtube-on két videót, ahol pont ugyanaz a hang hallatszik:

https://www.youtube.com/watch?v=A3qkpYLjEl4&app=desktop

Nem ez a modell, de a hang ugyanaz:
https://www.youtube.com/watch?v=TV-TIU7csr8&app=desktop

A megjegyzésekben ott van a válasz:
"
The problem is in differantial mechanism in the gear box in every avensis T27 from 2009 to 2013. The problem was solved after 2013. The repair (change of parts of differential) cost by Toyota about 2 000 EUR. I suggest: buy a new gear box from the car after 2013 or sell the car. I sold my one.?
"

Csak ezt a két dolgot (meg még pár írást) találtam erről a problémáról. Most vagy nagyon ritka, vagy nem sok embernek tűnik fel, hogy ez nem normál hang. Az is lehet, hogy nincs mechanikai probléma, csak egyszerűen zajos. Mindenesetre engem nagyon zavar, azért vettem Avensis-t, mert fontos a csend, nem akarok nyünyögést hallgatni.

Sajnos kipróbáláskor nem tűnt fel. Jövő kedden megyek 180ezres szervízre márkaszervízbe, majd ott mondanak valamit. Egyelőre azért vagyok nyugodt, mert van erre biztosításom.

Ettől eltekintve nagyon meg vagyok elégedve a kocsival, de erről majd jövő héten.

- szabi -

Anonymusz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
TNS510
« Válasz #3124 Dátum: 2018.05.17 09:45:18 »
Sziasztok ! Cserélt már valaki TNS510-et androidos rádióra? Ha igen megköszönném ha belinkelné honnan vette ?

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re:Avensis III.
« Válasz #3125 Dátum: 2018.05.19 10:03:19 »

https://www.youtube.com/watch?v=A3qkpYLjEl4&app=desktop
- szabi -


A Suzuki Ignis produkál hasonló hangot 5-ik sebesség fokozatban. A Lada Niváknak állandóan ilyesmi hangjuk volt.
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #3126 Dátum: 2018.05.28 18:24:49 »
18e km-nél tartva a nyár jótékony hatását kihasználva szépen megy a fogyasztásom lefele, jelenleg 6,61 liter/100 km. Most már volt több 6 literes teljes tankra számolt fogyasztásom is. Határozottan tetszik  :D  Nincs teljesen fél liter fogyasztás különbség a régi és az újabb (nagyobb) között  :yes:
A multimédiás-navigációs rendszer eddig 2x megmakacsolta magát, kifagyott. Szintén 2x volt arra példa, hogy a GPS nem talált holdat és indulás után kellett 2-4 perc, míg összeszedte magát és mutatta a kocsi mozgását. Addig meg csak egyhelyben forgott, ahogyan kanyarodtam.
Az ülések kényelmesebbek, a motor lényegesen agilisebb, de ércesebb hangja van gyorsításkor. Alapjáraton viszont talán még csendesebb.

Mondjuk azt, hogy még mindig nagyon tetszik  :wub:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #3127 Dátum: 2018.05.28 18:29:33 »
Az eddigi legalacsonyabb fogyasztású utam: Bécs- Mosonmagyaróvár háztól-házig este 9 körül:

(a részletes fogyasztás ott van alul a Spritmonitor linken)


« Utoljára szerkesztve: 2018.05.28 18:33:02 írta Nagycitrom »

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis III.
« Válasz #3128 Dátum: 2018.05.28 18:33:39 »
Nagyon szép!
Gratula

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Avensis III.
« Válasz #3129 Dátum: 2018.05.28 20:08:16 »
Az eddigi legalacsonyabb fogyasztású utam: Bécs- Mosonmagyaróvár háztól-házig este 9 körül:

(a részletes fogyasztás ott van alul a Spritmonitor linken)
Milyen átlagsebességgel?
'08 RX400h
'09 Prius 3

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #3130 Dátum: 2018.05.28 22:02:58 »
Milyen átlagsebességgel?
Nem sokkal ;)  Ott az idő és megtett km, számolj!
Árnyalja a dolgot, hogy Bécs belvárosából indultam,tehát értelem szerűen nem konstans az átlagsebességgel mentem. Pályán óra szerint 100 km/h,a városban meg a forgalom, ill a megengedett sebesség határozta meg.
Félreértések elkerülése végett nem ez a normál fogyasztása egy 1,8-as Avensis kombinak! Ez csak egy játék volt, mert az előző Avensisszel is megcsináltam ugyanezt és kíváncsi voltam, hogy ezzel mire jutok. Gyakorlatilag ugyanaz. A képhez hozzátartozik, hogy a kijelzőn látható érték, nálam szinte mindig pontos volt eddig (ha egy tankolásra számoltam, akkor tizedre stimmelt (lásd Spritmonitor adatok).
Egyébként szeretném 6,4-6,7 közöttre kihozni a többéves átlagot (jelenleg 45e km-t megyek egy évben). Még nagyon az elején vagyok :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis III.
« Válasz #3131 Dátum: 2018.05.29 09:44:38 »
Ez korrekt!
Nagy a motor, viszonylag erős, de modern. Nekem az 1,4 tsi sem igen eszik 6 liter felett. Ha hosszú távokat megyek vele, akkor 5,5 körül van klímával. Igaz, ehhez nyugodtan lehet menni, nem kell nyugis tempó. Tegnap Bcsaba-Vác-Bcsaba 5,4 l/100km (ez valósan 5,6-5,7) és 89km/h átlag. Főút-pálya, teljesen vegyes... ennyit jelent a pici önsúly (1200kg).
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #3132 Dátum: 2018.05.29 10:26:56 »
Mostanában - jó idő van :D - 5,9-5,8 az Érd-Óvár. Tetszik  :)

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis III.
« Válasz #3133 Dátum: 2018.05.29 10:53:21 »
18e km-nél tartva a nyár jótékony hatását kihasználva szépen megy a fogyasztásom lefele, jelenleg 6,61 liter/100 km. Most már volt több 6 literes teljes tankra számolt fogyasztásom is. Határozottan tetszik  :D  Nincs teljesen fél liter fogyasztás különbség a régi és az újabb (nagyobb) között  :yes:
A multimédiás-navigációs rendszer eddig 2x megmakacsolta magát, kifagyott. Szintén 2x volt arra példa, hogy a GPS nem talált holdat és indulás után kellett 2-4 perc, míg összeszedte magát és mutatta a kocsi mozgását. Addig meg csak egyhelyben forgott, ahogyan kanyarodtam.
Az ülések kényelmesebbek, a motor lényegesen agilisebb, de ércesebb hangja van gyorsításkor. Alapjáraton viszont talán még csendesebb.

Mondjuk azt, hogy még mindig nagyon tetszik  :wub:
Szep. Az enyém is hasonló leszámítva a hátsó ablak fóliát
Gratulálok,használd sokáig hiba és esemény mentesen

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #3134 Dátum: 2018.05.29 10:54:30 »
Szep. Az enyém is hasonló leszámítva a hátsó ablak fóliát
Gratulálok,használd sokáig hiba és esemény mentesen
Köszi!
Nekem nem fóliás a hátsó régió, gyárilag ilyen üvegekkel szerelték  :)