Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 703820 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #3000 Dátum: 2017.10.07 17:48:44 »
Ebayen 15e volt, boltban itthon 22e.
Nem gondolom, hogy működő képeset tartogat valaki a fiókjában  ;-)

Ott a képen a cikkszám, keress rá.

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről


csuhás

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Avensis III.
« Válasz #3001 Dátum: 2017.10.07 17:52:45 »
Arra gondoltam, hogy valakinek van olyan aminek a többi része valamilyen oknál fogva rossz, és az index működik.
csuhás

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis III.
« Válasz #3002 Dátum: 2017.10.07 20:28:47 »
Ebayen 15e volt, boltban itthon 22e.
Nem gondolom, hogy működő képeset tartogat valaki a fiókjában  ;-)

Ott a képen a cikkszám, keress rá.
Ez amúgy relatíve nem is olyan drága. A T25 tükörborítása fényezéssel minden elektronika nélkül volt 18k.

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis III.
« Válasz #3003 Dátum: 2017.10.11 13:59:47 »
Mértem GPS el, Google maps-al, és arra jutottam, hogy 100 km-ként 3 km-el kevesebbet mutat a számlálóm.  Ave T27  215/55/17 gumikon. (kopottas)
A fedkompos fogyasztásmérőm viszont soha sem tévedett.

Mértem GPS el, Google maps-al, és arra jutottam, hogy 100 km-ként 3 km-el kevesebbet mutat a számlálóm.  Ave T27  215/55/17 gumikon. (kopottas)
A fedkompos fogyasztásmérőm viszont soha sem tévedett.

Ez függhet akár a gumi/felni mérettől is, de még attól is, hogy pl mennyire van fújva a kerék (Kör kerület --> 2r*Pi , és ugye a távolságmérő csak a kerék tengelyének elfordulását tudja mérni, de a tényleges megtett távolság egy kerékfordulat alatt a kerék külső kerületétől függ. Nagyobb kerék több km, mint amennyit az óra mér. Persze csak váltó méretben lehetne gondolkodni guminál is, de pl egy 65-ös gumi helyett 60-ast feltéve vagy 55-öst ugyanarra a felnire, lehet nem tűnik fel, ha a felni méretet nem növeled. Persze mindez csak elméleti fejtegetés, de ilyesmiből is adódhat.)

Ezeken kívül természetesen minden mérésnek/mérőműszernek van hibahatára, így akár az autó km órájának is. Az általad problémásnak vélt érték 3% -os hibahatárt jelent, ami egy ilyen többtényezős rendszerben nem is rossz. Nemrég épp a benzinkutak mérőegységének pontosságáról volt egy film, hogy készülnek, hogyan mérnek, stb., és épp arról beszéltek, hogy némely országok 5%-os pontosságot írnak elő, némelyek pedig 3%-osat. 100 liter üzemanyag esetén pont ez a +/- érték a helyzet. :)
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis III.
« Válasz #3004 Dátum: 2017.10.11 15:31:51 »
Ha jól számolom, akkor R17 méret és 55-ös falmagasság esetén, normál nyomás mellett, 4 milliméter profilkopás esetén 1,47%-al csökken a kerület, tehát kopott gumival 98,53 km futás után fogja azt jelezni a műszer, hogy megvolt a 100 km, feltéve hogy a műszereket a 9mm-es teljes profilmélységhez lövik be.

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re:Avensis III.
« Válasz #3005 Dátum: 2017.10.11 21:41:31 »
Ha jól számolom, akkor R17 méret és 55-ös falmagasság esetén, normál nyomás mellett, 4 milliméter profilkopás esetén 1,47%-al csökken a kerület, tehát kopott gumival 98,53 km futás után fogja azt jelezni a műszer, hogy megvolt a 100 km, feltéve hogy a műszereket a 9mm-es teljes profilmélységhez lövik be.
Igen, de az én esetemben 100 (térképen) megtett km után a kilométer-órám csupán 97 km-t mutat. (kb 2-3 dl-el még a valós fagyasztásom is kevesebb.)
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

tigger

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis III.
« Válasz #3006 Dátum: 2017.10.19 23:42:51 »
Nem kellett, tehát nem égett ki (257e km). Az a nappali fényem is, cseréltem jobbra (ha tudtam volna nem vágok bele)
Eddig 2x kellett első helyzetjelzőt cserélni, 1x tompított.

Szeretnék én is nappalifényt, érdekelne hogy a tiéd hogy működik? A távolsági fényszóró világít mérsékeltebben? Egy ilyet megvalósítani milyen módon lehet? Bár jobban örülnék LED-es megoldásnak, amiből láttam olyat, hogy az irányjelző helyén világít, majd amikor sárgán kell villognia, akkor addig a fehér része kikapcsol. Illetve vannak ugye a ködlámpa helyére tehető menetfény/ködlámpa LED-es kombók. Ez utóbbiból vannak legálisak is, az indexes ha jól gondolom nem olyan.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis III.
« Válasz #3007 Dátum: 2017.10.20 07:12:45 »
Szeretnék én is nappalifényt, érdekelne hogy a tiéd hogy működik? A távolsági fényszóró világít mérsékeltebben? Egy ilyet megvalósítani milyen módon lehet? Bár jobban örülnék LED-es megoldásnak, amiből láttam olyat, hogy az irányjelző helyén világít, majd amikor sárgán kell villognia, akkor addig a fehér része kikapcsol. Illetve vannak ugye a ködlámpa helyére tehető menetfény/ködlámpa LED-es kombók. Ez utóbbiból vannak legálisak is, az indexes ha jól gondolom nem olyan.

Ha tehetem csakk akkó ótózok, ha nappal van, így ingyé van nappalifény. Akkó jól működik, de korlátozott látási viszonyok között gyengén muzsikál. 
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Horatio

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis III.
« Válasz #3008 Dátum: 2017.10.20 08:40:38 »
Üdvözletem. Néhány hete van meg az első Toyotám, és egyben az első elektromos gázpedálos autóm. Az normális, hogy a motor legalább egy másodperces késéssel reagál a pedál lenyomására? Ez főleg emelkedőn való elinduláskor zavaró, ha nem kézifékkel indulok. Tehát ez ilyen, szokjam meg, vagy valamin állítani kellene?

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis III.
« Válasz #3009 Dátum: 2017.10.20 10:42:53 »
Szerintem nem normális

tigger

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis III.
« Válasz #3010 Dátum: 2017.10.20 18:47:36 »
Ha tehetem csakk akkó ótózok, ha nappal van, így ingyé van nappalifény. Akkó jól működik, de korlátozott látási viszonyok között gyengén muzsikál.

Akkor gondolom borús időben viszont kevesebb jut belőle, az megint nem praktikus. Éjjel is van nappali fény, csak a ránkszakadó sötétből tudjuk, hogy elhagyott bennünket. Napnyugta előtt lehet még szaladni utána (mindig nyugatra), de elég nehéz vele lépést tartani.

tigger

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis III.
« Válasz #3011 Dátum: 2017.10.20 18:52:45 »
Üdvözletem. Néhány hete van meg az első Toyotám, és egyben az első elektromos gázpedálos autóm. Az normális, hogy a motor legalább egy másodperces késéssel reagál a pedál lenyomására? Ez főleg emelkedőn való elinduláskor zavaró, ha nem kézifékkel indulok. Tehát ez ilyen, szokjam meg, vagy valamin állítani kellene?

Nekem is egy úgy hónapja van meg, előtte és előtte is elektromos gázpedálos autóm volt. Az előtt pedig madzagos, de a következők a tapasztalataim: volt 7gen dízel Hondám, ami tényleg kicsit lassabban reagált a gázadásra, de meg lehetett szokni, azért 1 mp nem volt az eltelt idő. Utána benzines VW Golf, az gyorsabban reagált. Most pedig az Avensis 1.8 kb. olyan gyorsan reagál, mint a régi bovdenes benzines Hondám, szóval nem hinném, hogy normális lenne az 1 mp késlekedés.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis III.
« Válasz #3012 Dátum: 2017.10.20 21:02:50 »
Üdvözletem. Néhány hete van meg az első Toyotám, és egyben az első elektromos gázpedálos autóm. Az normális, hogy a motor legalább egy másodperces késéssel reagál a pedál lenyomására? Ez főleg emelkedőn való elinduláskor zavaró, ha nem kézifékkel indulok. Tehát ez ilyen, szokjam meg, vagy valamin állítani kellene?
Az én volt gázolajos avém is ezt (nem)csinálta. :wacko: Hozzá lehet szokni: egyszerűen hamarabb nyomtam be a gázpedált, mint amikor ténylegesen gyorsítani akartam.

Horatio

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis III.
« Válasz #3013 Dátum: 2017.10.22 10:19:32 »
Köszönöm a válaszokat. Lenne értelme kicserélni a gázpedált? Vagy ez az elektronikán múlik?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis III.
« Válasz #3014 Dátum: 2017.10.22 10:43:45 »
Köszönöm a válaszokat. Lenne értelme kicserélni a gázpedált? Vagy ez az elektronikán múlik?
Az ugye megvan, hogy a pedál nyomkodásával egy szenzort birizgálsz? A szenzorjelek alapján pedig egyéb komponenseket állítgatsz? Pl. áttételesen fojtószelepet. Gázpedálcserének magában kb. annyi értelme van, mint lovaskocsin ostornyélmarkolatot cserélni, hátha gyorsabb lesz tőle a ló.