Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 713801 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #2910 Dátum: 2016.12.18 23:13:17 »
Már nem számít...
Egyébként meg hegyigyerek vagyok. Én gyakran még sík területen is automatikusan sebességbe IS beteszem az autót, ha megállok... Tuti ami biztos.
Ezt értem és én is ilyen vagyok, de a garázsban éppen az "arrébb tolnám fél méterrel" miatt nem ;)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis III.
« Válasz #2911 Dátum: 2016.12.19 11:19:35 »
Ha gyakran kell ilyet csinálni, hagyd csak sebességben Egyébként garázsban minek bármelyik is?
:nono: Gyerekek véletlen beszaladnak játszani, egyik véletlen nekidől, elgurul, másik meg mögébújt és kész a baj. Mi _mindig_ sebességbe rakjuk, abból baj nem lehet.  :nonono:

Már nem számít...
Hátha egyszer még rákíványsz egy dízel biturbora.  [rohog]

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #2912 Dátum: 2016.12.19 11:45:55 »
Nekem ilyen gondom nincsen a huszonéves gyerekeimmel ;)
Amíg kicsik voltak, a garázs tabu volt, nem játszótér, mert egy bot, egy kisbicikli kormánya ne futkosson az autó körül, mert nem vagyok fényező, hogy kijavítsam a karcolást   :nono:  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.19 11:48:01 írta Nagycitrom »

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis III.
« Válasz #2913 Dátum: 2016.12.19 13:40:16 »
Nekem ilyen gondom nincsen a huszonéves gyerekeimmel ;)
Amíg kicsik voltak, a garázs tabu volt, nem játszótér, mert egy bot, egy kisbicikli kormánya ne futkosson az autó körül, mert nem vagyok fényező, hogy kijavítsam a karcolást   :nono:  ;)
Én nem tiltottam az autótól:
Az én kölyköm (16 évvel ezelőtt) 4 évesen a vadonatúj használtautómat (MondeoII) nekiengedte a feleségem járgányának a garázsunk előtt (kicsi lejtés van), mert az a kis ügyes kivette sebességből, és ki tudta engedni a kéziféket is :clap:. De még örültem is, hogy egy halovány lökhárító horzsolással megúsztuk, mert ha nincs ott a másik autó, akkor a szomszéd kertjében landolt volna, a nyitott kapun át. :wacko: Nem hiába vallom, hogy a túlképzés néha káros... Akkoriban építkeztem, és volt egy platós uazom. Abban gép-szocializálódott a fiúgyermekem. Így nem lepődött meg, hogy ha valami nem működött könnyen, elsőre. Megjegyzendő, hogy jobban szerette az uazt, mint a mondeot...
Elnézést az offért, de feltolultak az emlékek. :hug:
Visszatérve az elektromos kézifékre: engem azért zavart, mert ha ki akartam állni a garázs elé pl. autótmosni, be kellett hozzá indítanom. (Az mondjuk nekem nem jutott eszembe, hogy elég lenne a gyújtást ráadni, és kinyomni a gombot... :eek: )

Mocsokba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Avensis III.
« Válasz #2914 Dátum: 2016.12.19 14:27:33 »
Nagyszerű, köszönöm a válaszokat. Valszeg akkor csak a kereskedő nem tudja a pontos felszereltség-megnevezést. :clap:

Ha utólag lehet belerakatni tempomatot, akkor nincs baj.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #2915 Dátum: 2016.12.19 14:34:34 »
Nagyszerű, köszönöm a válaszokat. Valszeg akkor csak a kereskedő nem tudja a pontos felszereltség-megnevezést. :clap:

Ha utólag lehet belerakatni tempomatot, akkor nincs baj.
Nekem berakták utólag a gyárit (2009. SOL)

Mocsokba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Avensis III.
« Válasz #2916 Dátum: 2016.12.19 15:46:06 »
Nekem berakták utólag a gyárit (2009. SOL)

Szakszervíz? Mibe fájt?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #2917 Dátum: 2016.12.19 17:54:41 »
Márkaszerviz, az 1 év/15e km alkalmával. Drága, szerintem van olcsóbb megoldás is, akkor nem érdekelt (90e körül volt, karral, szereléssel, mindennel).

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #2918 Dátum: 2016.12.19 19:39:00 »
Távolsági fényszórókban cseréltem izzót.

Aki ezt megtervezte, azt 3 hónap napi 12 óra izzócsérre ítélném  :censored: :2guns: :gun_bandana:  :double fuck:
Az, hogy 12 patentot kell leszedni a burkolat eltávolításához, rendben van. A bal oldalon egy levegő csövet kell leszerelni, a jobb oldalon az ablakmosó beöntő csövét, ez sem vészes. A záró kupak még így is nehezen hozzáférhető, de a menetirány szerinti jobb oldalon még három merev csőben vezetett kábelköteg van előtte és egy fémcső. A bőr megfogyatkozott mindkét kezemen, az idegszálaim görcsösen összegubancolódtak  :death:

Trabantot akarok!  :cry:

Mocsokba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Avensis III.
« Válasz #2919 Dátum: 2016.12.19 19:52:00 »
Márkaszerviz, az 1 év/15e km alkalmával. Drága, szerintem van olcsóbb megoldás is, akkor nem érdekelt (90e körül volt, karral, szereléssel, mindennel).

Értem, köszönöm. :hmmmm:

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis III.
« Válasz #2920 Dátum: 2016.12.19 21:35:41 »
Távolsági fényszórókban cseréltem izzót.

Aki ezt megtervezte, azt 3 hónap napi 12 óra izzócsérre ítélném  :censored: :2guns: :gun_bandana:  :double fuck:
Az, hogy 12 patentot kell leszedni a burkolat eltávolításához, rendben van. A bal oldalon egy levegő csövet kell leszerelni, a jobb oldalon az ablakmosó beöntő csövét, ez sem vészes. A záró kupak még így is nehezen hozzáférhető, de a menetirány szerinti jobb oldalon még három merev csőben vezetett kábelköteg van előtte és egy fémcső. A bőr megfogyatkozott mindkét kezemen, az idegszálaim görcsösen összegubancolódtak  :death:

Trabantot akarok!  :cry:

Azt megkerdezhetem milyen sűrűn kellett cserélni ?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #2921 Dátum: 2016.12.19 21:56:04 »
Azt megkerdezhetem milyen sűrűn kellett cserélni ?
Nem kellett, tehát nem égett ki (257e km). Az a nappali fényem is, cseréltem jobbra (ha tudtam volna nem vágok bele)
Eddig 2x kellett első helyzetjelzőt cserélni, 1x tompított.

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis III.
« Válasz #2922 Dátum: 2016.12.19 22:09:57 »
Az még a tűrhető kategoria

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis III.
« Válasz #2923 Dátum: 2016.12.19 23:40:42 »
Nem tudja véletlen valaki hogy létezik e 2016 kombi Avensis hez csomagtér tálca ?

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204