Szerző Téma: T25-ös Avensis  (Megtekintve 604044 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10250
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2475 Dátum: 2024.04.20 05:55:10 »
(...)

Az autó spanyol származású, ez nyilván sokat 'segített' a repedések kialakulásában az autó kora mellett.

(...)

Szia!

Ha sikerül megoldanod a problémát, szerintem érdemes megfontolni egy védőfóliát a szélvédőre.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
T25-ös Avensis
« Válasz #2476 Dátum: 2024.04.21 16:39:14 »
Sajnos a repedés nem csak attól függ, hol volt használva az autó.
Az enyém világ életében garázsban állt, megfordult olyan országban is, ahol télen még -20C is volt, és mégis vannak rajta repedések.  :cry:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Subby

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2477 Dátum: 2024.04.21 18:06:34 »
Igen, és igazából ez szomorú, mert szeretném megtartani az autót, de ez a része számomra gáz, és elveszi a kedvem, hogy még javítani sem lehet, és jobb nyilván nem is lesz magától.

Most néztem, az EU-ból is lehetne rendelni elvileg repedésmentes bontottat (100eFt) + ki-beszerelés költsége.
 
Pedig szeretem az autót, pont most van 6 éve nálam, egy kezemen meg tudom számolni, hány alkalommal éjszakázott szabad ég alatt, vigyázok rá, E5-öt tankolok...  :yes:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
T25-ös Avensis
« Válasz #2478 Dátum: 2024.04.22 11:40:54 »
Jó kis autó, ez tény, hatalmas előre lépés volt a T22-eshez képest.

Viszont sajnos ez már nem az a méltán híres elnyűhetetlen Toyota, a lambda szonda, a katalizátor, a szervó szivattyú, az elhíresült Airmix(ek), amik azt a fura búgó-kattogó hangot adják a tök süket utastérben, Xenon lámpák bemattuló foncsora, fényszóró / terhelés érzékelő-automata magasságállító szenzorának beázása miatti rövidzárlat - azt hiszem dióhéjban ennyi hibára emlékszem, amikor is egy be nem tervezett szerviz látogatást kellett végrehajtanom az autóval.

És ugye bárki bármit is állít, ezek a motorok is ették vagy fogják enni az olajat.  :whistling:
Én pedig sajnos a tetejébe egy olyan "szakihoz" kerültem, aki utólag bevallotta, hogy nem is tudta, hogy létezett 2.4-es motorral Avensis...  :banging: És persze az elrendezés és sok egyéb más is eltért az általa megszokott 1.8-as motoroktól, szóval az én autómon kísérletezett, és sajnos utólag kiderült elég sok kárt okozott az autóban - és persze nekem is.

Előtte 3db T22-est is hajtottam, a hárommal együtt nem volt ennyi gondom.  :innocent:
De egyelőre én is kitartok mellette.  :wub: ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61