Szerző Téma: 2008 Nyári Találkozó, 2008.07.19 Szombat Kakucs-Ring  (Megtekintve 93253 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
2008 Nyári Találkozó, 2008.07.19 Szombat Kakucs-Ring
« Válasz #90 Dátum: 2008.05.25 21:32:47 »
Egyre jobb... a gyorsulásnál nem lehet megállni, szlalomon meg tetõre tesszük magunkat? :nagymosoly:  :hmm:  :hmm: menjünk horgászni,de ott meg beesünk a vízbe :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:

nem kell komolyan venni amit írok,de szerintem ennyire nem balf*sz senki sem, aki meg az,vagy fél az úgysem fog szlalomon menni, vagy ha megy akkor nyílván nem fogja lógatni,meg mindent elvállalni! Az utóbbi években (amióta van nyári tali) még csak megsem pörgött senki a szlalomon, max szándékosan a hátsókerekesekkel!

Dr.Gáz

  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 386
  • F1 Hiace TF 109
    • http://www.drgaz.hu
2008 Nyári Találkozó, 2008.07.19 Szombat Kakucs-Ring
« Válasz #91 Dátum: 2008.05.25 21:39:26 »
Nem kell aggódni tele lesz lassítókkal szerintem senki nem fogja eldobni a gépét. Akinek mégis sikerül az meg nem az út és látási viszonyokhoz választotta meg a sebességét. :rohog:

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
2008 Nyári Találkozó, 2008.07.19 Szombat Kakucs-Ring
« Válasz #92 Dátum: 2008.05.25 21:55:48 »
pontosan! csak azért legyen benne itt-ott tempó..ha már kint nem lehet menni akkor ott hadd élje ki magát az ember,hogy ne az úton randalírozzon. :vezetes:  Nincs igazam?

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
2008 Nyári Találkozó, 2008.07.19 Szombat Kakucs-Ring
« Válasz #93 Dátum: 2008.05.25 22:11:28 »
Idézetet írta: "SzzS"
pontosan! csak azért legyen benne itt-ott tempó..ha már kint nem lehet menni akkor ott hadd élje ki magát az ember,hogy ne az úton randalírozzon. :vezetes:  Nincs igazam?


Persze, hogy igazad van. Mit gondolsz én miért raktam az mr2-re Yoko A048-as gumikat? Nekem is a gyorsabb pálya feküdne. Ha meg kimegyek a susunyásba, akkor visszajövök, benne van a pakliba. Csak az a baj, hogy ha lesz valami komolyabb törés, akkor ugrott a jó hangulat.

A gyorsulásra írt adatok pedig fizika. Azt nem lehet megb...ni. Gyere oda korán, és akkor lehet tanácsot adni a pályára. Igazából háromba nem kellene rakni a gépet, ehhez egy-két lassító kell az egyenesekbe. Biztonságos pályát szeretnénk.
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
2008 Nyári Találkozó, 2008.07.19 Szombat Kakucs-Ring
« Válasz #94 Dátum: 2008.05.25 22:29:01 »
Idézetet írta: "Lymphater"
Idézetet írta: "SzzS"
pontosan! csak azért legyen benne itt-ott tempó..ha már kint nem lehet menni akkor ott hadd élje ki magát az ember,hogy ne az úton randalírozzon. :vezetes:  Nincs igazam?


Persze, hogy igazad van. Mit gondolsz én miért raktam az mr2-re Yoko A048-as gumikat? Nekem is a gyorsabb pálya feküdne. Ha meg kimegyek a susunyásba, akkor visszajövök, benne van a pakliba. Csak az a baj, hogy ha lesz valami komolyabb törés, akkor ugrott a jó hangulat.

A gyorsulásra írt adatok pedig fizika. Azt nem lehet megb...ni. Gyere oda korán, és akkor lehet tanácsot adni a pályára. Igazából háromba nem kellene rakni a gépet, ehhez egy-két lassító kell az egyenesekbe. Biztonságos pályát szeretnénk.


Pontosan. ahogy látom ak épeket "bukótér" van bõven! :)
Nézd, nekem is 048-asok vannak az autón, utcán is! ég és föld az utcai gumikhoz képest az biztos. A gyorsulásról annyit,hogy egy szóval sem mondtam,hogy meg lehet ba*szni az egészet. Ha 200m akkor 200m. felõlem kanyarból is rajtolhatunk,csak mehessek már a pályán! remélem lesz lehetõség teljes kört is menni majd a ringen! Nem garantálom,hogy Pécsrõl idõben felérek,de ha úgy sikerül akkor mindneképpen segítek! Nem okoskodok,ne értse úgy senki,csak láttam már külsõ szemlélõként nem egy szlalomversenyt itt a megyében. Volt amelyik pálya tempós volt és volt amelyik lassú és volt hogy annyira meg volt tekerve hogy minden 2. ember rontott. A versenyzõk véleményét mondva mindenki a tempós pályát részesítette elõnyben, azt ahol az autó ereje mellett a technikás, pontos vezetés is döntött!

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
2008 Nyári Találkozó, 2008.07.19 Szombat Kakucs-Ring
« Válasz #95 Dátum: 2008.05.26 07:42:37 »
Sajnálom, hogy nem olvasol csak írsz.  :sir:
NINCS 200m egyenes szakasz a pályán  :banging:
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
2008 Nyári Találkozó, 2008.07.19 Szombat Kakucs-Ring
« Válasz #96 Dátum: 2008.05.26 11:56:27 »
Srácok!
Ne ugorjatok össze, ilyenen! Minden évben elõjön gyakorlatilag ugyanaz a lemez. Mindenkinek nem lehet megfelelni ennyi várható látogatószám mellett. Azon vagyok, hogy élvezetes és biztonságos legyen egyidejûleg a szlalom, ami a mostani nyári talin valóban fõszerepet kapott a sajátságos pályakialakítás miatt.

Természetesen továbbra is várom azok jelentkezését, akik pályabíróként és építõként tudnak és akarnak segíteni!
Eddig: Keri, és Xtrem jelentkezett, minimálisan 8 fõ pályabíró kell, hogy felügyelni lehessen a teljes pályát.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Dr.Gáz

  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 386
  • F1 Hiace TF 109
    • http://www.drgaz.hu
2008 Nyári Találkozó, 2008.07.19 Szombat Kakucs-Ring
« Válasz #97 Dátum: 2008.05.26 12:23:39 »
Amennyiben a tali jól sikerül (pálya tulajdonos szemszögébõl) akkor erõsen fontolóra veszi, hogy a célegyenest meg hosszabbítsa mert akkor nem csak nekünk ,de másoknak is lehet majd normális gyorsulási versenyt rendezni. Viszont akkor tutira el lehet felejteni Tökölt ahol még sza..ni se tudsz normálisan, ahol nincs áram normális  kézmosási lehetõség és sorolhatnám. A pálya 2 éve készült el azóta folyamatos fejlesztéseket csinálnak. A pálya rajzát láttátok egyszerû kör pálya tele téve egy-két jobbos, balos kanyarokkal. Idén elkészül a pálya belsõ része is ami összefog kapcsolódni a külsõ résszel így egyszerre több program is futhat majd az aszfalton. Aztán következik a szociális részek cseréje majd egy kisebb 10-15 szobás apartman építése, majd boxok építése a következõ. 2009 vagy 10-ben Gokart Európa Bajnokság egyik színhelye lesz valószinûleg Kakucs. Lehet, hogy most tényleg rövid lesz a gyorsulási szakasz, de a szlalom és a többi program majd egy kicsit javítja a nívót. Jövõre meghát........

Tessék!!! addig kutakodtam amíg megtaláltam.Csemegézzetek.
http://www.kakucsring.hu/palya/palya.html

hnova

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
  • élőszövet a fémvázban
2008 Nyári Találkozó, 2008.07.19 Szombat Kakucs-Ring
« Válasz #98 Dátum: 2008.05.26 12:34:36 »
na ez a tali is...

oké az utcán tudomásul kell venni (sajnos) hogy minden szabályt a szódásüveges, fûnyíróval közlekedõ 180éves bácsihoz kell igazítani, de eeeeeeemberek kibérelünk egy 8méter széles, 1km pályát, és csak 70métert használunk gyorsulni mert veszélyes körbemenni????? nooooooooooooooooooooooormális?
vagy ha mégis akkor teleba$uk lassítóval??? uuuuuuuuh

 :crazy:

tényleg olyan nagy élvezet gyorsulni??? jó biztos sokan lennénk a pályán egyszerre, de...
vagy kategóriák kellenek, vagy ritkábban elengedni az embereket, vagy valami...
esetleg...egy másik tipustalin láttam: ember hajtja a "biciklit", kis lukakkal lehet egymás után hajtani a népet, és a végén az nyer akinek 2 köre legközelebb van egymáshoz, így akkor nem az a legfõbb cél hogy legyilkoljuk egymást a pályán, de mégis mindenki a saját tempójában mehet... :otlet: ??
a szlalom amúgy ***a volt tavaly! (parkolója mekkora ennek a pályának? nem lehet ott párhuzamosan?)


egy videó a pályáról:
http://totalcar.hu/tesztek/swiftsportgt/
taaaaaavasz vááááááá  :tt1:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
2008 Nyári Találkozó, 2008.07.19 Szombat Kakucs-Ring
« Válasz #99 Dátum: 2008.05.26 12:44:12 »
Szia!

Köszi a kritikát, így ismeretlenül is....

Szerintem gyorsulni egyenes vonalban lehet igazán, itt az meg elég kevés van. Pláne két autónak egymás mellett.
(Ez egyébként látszik az általad belinkelt TotaCaros videón is.)
Egyedül engedve meg egyrészt nem látványos (hisz csak az órával versenyezik), másrészt 2x annyi ideig tart.
Lassítóval meg pont annyira "b asznánk" tele, hogy élvezhetõ, de biztonságos legyen. Ahogy írtad, a közúton is a szódásszemüveges úrvezetõkhöz igazodik a KRESZ, itt sem kérhetünk mindenkitõl versenyzõi engedélyt.
Illetve kérhetünk, csak elég kevesen leszünk.
Pár éve a Japfesten volt egy srác, aki kiment a nézõk közé a szalolom versenyen. Azt mondta, hogy a pálya volt rosszul megépítve, túl gyors volt.
A szervezõk közül senkinek sincs kedve bíróságra járkálni egy ilyen eset miatt.
Szívesen veszünk minden segítséget, ötletet, de tudomásul kell venni, hogy a közös Toyotás élményen felül a biztonság a legfõbb cél.
 :kacsint:

rezol

  • Vendég
2008 Nyári Találkozó, 2008.07.19 Szombat Kakucs-Ring
« Válasz #100 Dátum: 2008.05.26 12:52:47 »
Sõt...
a tavalyi szlalompályáról is majdnem a nézõk közé hajtott egy félõrült, agyontuningolt piros Corolla (?).
Pedig az sem volt egy kimondott gyors pálya. :hmm:

Dr.Gáz

  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 386
  • F1 Hiace TF 109
    • http://www.drgaz.hu
2008 Nyári Találkozó, 2008.07.19 Szombat Kakucs-Ring
« Válasz #101 Dátum: 2008.05.26 13:26:41 »
"na ez a tali is... "

Azért elolvasnám a folytatást :turelmetlen:  ha megtennéd küld el nekem privátba!
Köszönöm

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
2008 Nyári Találkozó, 2008.07.19 Szombat Kakucs-Ring
« Válasz #102 Dátum: 2008.05.26 13:30:00 »
Idézetet írta: "hnova"
na ez a tali is...

oké az utcán tudomásul kell venni (sajnos) hogy minden szabályt a szódásüveges, fûnyíróval közlekedõ 180éves bácsihoz kell igazítani, de eeeeeeemberek kibérelünk egy 8méter széles, 1km pályát, és csak 70métert használunk gyorsulni mert veszélyes körbemenni????? nooooooooooooooooooooooormális?
vagy ha mégis akkor teleba$uk lassítóval??? uuuuuuuuh

 :crazy:

tényleg olyan nagy élvezet gyorsulni??? jó biztos sokan lennénk a pályán egyszerre, de...
vagy kategóriák kellenek, vagy ritkábban elengedni az embereket, vagy valami...
esetleg...egy másik tipustalin láttam: ember hajtja a "biciklit", kis lukakkal lehet egymás után hajtani a népet, és a végén az nyer akinek 2 köre legközelebb van egymáshoz, így akkor nem az a legfõbb cél hogy legyilkoljuk egymást a pályán, de mégis mindenki a saját tempójában mehet... :otlet: ??
a szlalom amúgy *** volt tavaly! (parkolója mekkora ennek a pályának? nem lehet ott párhuzamosan?)


egy videó a pályáról:
http://totalcar.hu/tesztek/swiftsportgt/


te sem olvasol ?  :banging:
Senki nem mondta, hogy nem megyünk körbe. Épp arról volt szó, hogy körbemegyünk inkább, mert gyorsulni nem lehet.  :turelmetlen:
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

hnova

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
  • élőszövet a fémvázban
2008 Nyári Találkozó, 2008.07.19 Szombat Kakucs-Ring
« Válasz #103 Dátum: 2008.05.26 13:31:49 »
Idézetet írta: "Misi"
Szia!

Köszi a kritikát, így ismeretlenül is....

Szerintem gyorsulni egyenes vonalban lehet igazán, itt az meg elég kevés van. Pláne két autónak egymás mellett.
(Ez egyébként látszik az általad belinkelt TotaCaros videón is.)
Egyedül engedve meg egyrészt nem látványos (hisz csak az órával versenyezik), másrészt 2x annyi ideig tart.
Lassítóval meg pont annyira "b asznánk" tele, hogy élvezhetõ, de biztonságos legyen. Ahogy írtad, a közúton is a szódásszemüveges úrvezetõkhöz igazodik a KRESZ, itt sem kérhetünk mindenkitõl versenyzõi engedélyt.
Illetve kérhetünk, csak elég kevesen leszünk.
Pár éve a Japfesten volt egy srác, aki kiment a nézõk közé a szalolom versenyen. Azt mondta, hogy a pálya volt rosszul megépítve, túl gyors volt.
A szervezõk közül senkinek sincs kedve bíróságra járkálni egy ilyen eset miatt.
Szívesen veszünk minden segítséget, ötletet, de tudomásul kell venni, hogy a közös Toyotás élményen felül a biztonság a legfõbb cél.
 :kacsint:



heló!

én is a gyorsulás ellen vagyok, tavaly Tökölön se volt sok értelme pontos idõeredmény nélkül szerintem, pláne hogy idén még a minimális táv sincs meg..
pályaverseny meg...hmm..hát rendes versenyszabályok értelmében (itt azért a betétlapot el lehet felejteni!)mindenki a fizeti a saját kárát, de ebbõl csúnya verekedések lehetnének ki is volt a hibás ha esetleg dodzsem lenne a vége  :roll:
öööööö mi is a végleges program akkor? :)
taaaaaavasz vááááááá  :tt1:

hnova

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
  • élőszövet a fémvázban
2008 Nyári Találkozó, 2008.07.19 Szombat Kakucs-Ring
« Válasz #104 Dátum: 2008.05.26 13:36:32 »
Idézetet írta: "Dr.Gáz"
"na ez a tali is... "

Azért elolvasnám a folytatást :turelmetlen:  ha megtennéd küld el nekem privátba!
Köszönöm



ember! ott a folytatás is  :rohog:

amúgy végigolvastam mind a 7 oldalt, de néha elvesztettem a fonalat.. :)
taaaaaavasz vááááááá  :tt1: