Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2264416 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

redbandy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Szerviz
« Válasz #11115 Dátum: 2020.12.17 17:28:22 »
Sziasztok!

Toyotához is értő szerelőt keresek Vas megyében, Szombathely környékén. Kuplungszettet kellene cserélni egy benzines Corolla Verson.

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!

redbandy

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Szerviz
« Válasz #11116 Dátum: 2020.12.21 21:35:22 »
Sziasztok!

Toyotához is értő szerelőt keresek Vas megyében, Szombathely környékén. Kuplungszettet kellene cserélni egy benzines Corolla Verson.

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!

redbandy
Megkaptad az árajánlatot a márkakereskedéstől?
Nem azt állítom,  hogy nincs olcsóbb, de lesz rá garancia és jól dolgoznak.
Fekete Tamás a szerviz vezető,  Szanyi Zoltán  szerelő. 11 éve hordom oda az autómat, én csak ajánlani tudom őket.

Tapatalkkal küldve.


hali16

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Szerviz
« Válasz #11117 Dátum: 2020.12.22 12:51:02 »
Sziasztok!

Szervizbe vinném Corollámat. Az lenne a kérdesem, hogy ti mit ajánlanátok márka vagy magán szerviz. Esetleg melyik márka vagy magán szervizt ajánlanátok. Borsodi vagyok, és a miskolci és a nyíregyházi szervizben is csalódtam. 12 éves a kocsi, tehát nem mai darab. Ráférne egy komolyabb átvizsgálás is. A Toyoteam garage-ról olvastam, hogy nagyon jó, és sokan ajánlják. Esetleg ha tudtok jó szervizt a környéken megírnátok nekem?!

Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni!

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Szerviz
« Válasz #11118 Dátum: 2020.12.22 22:08:32 »
Sziasztok!

Szervizbe vinném Corollámat. Az lenne a kérdesem, hogy ti mit ajánlanátok márka vagy magán szerviz. Esetleg melyik márka vagy magán szervizt ajánlanátok. Borsodi vagyok, és a miskolci és a nyíregyházi szervizben is csalódtam. 12 éves a kocsi, tehát nem mai darab. Ráférne egy komolyabb átvizsgálás is. A Toyoteam garage-ról olvastam, hogy nagyon jó, és sokan ajánlják. Esetleg ha tudtok jó szervizt a környéken megírnátok nekem?!

Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni!
PÜ ment!
Toyotáról csak jót vagy semmit...

redbandy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re:Szerviz
« Válasz #11119 Dátum: 2020.12.24 13:11:36 »
Megkaptam: kb 200. Második lehetőségem 130 lett volna. Mindkettő január közepe. 27-re kaptam egy harmadik szerelőtől lehetőséget. Aisin kuplungszett + Total váltóolaj 54, a munkadíjat még nem tudom pontosan.

Köszönöm a választ!


Megkaptad az árajánlatot a márkakereskedéstől?
Nem azt állítom,  hogy nincs olcsóbb, de lesz rá garancia és jól dolgoznak.
Fekete Tamás a szerviz vezető,  Szanyi Zoltán  szerelő. 11 éve hordom oda az autómat, én csak ajánlani tudom őket.

Tapatalkkal küldve.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Szerviz
« Válasz #11120 Dátum: 2020.12.25 00:08:18 »
Az azért húzós...
Nekem 2 éve Pesten hajszálnyival 100 fölött cserélték a TTG-nél, és gyárit tettek bele. (kuplungszett 45000, csere 37000, váltóolaj 14000, főtengelyszimmering 10000).
« Utoljára szerkesztve: 2020.12.25 00:15:11 írta music »
music     

Ronin 8

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Szerviz
« Válasz #11121 Dátum: 2020.12.25 00:26:04 »
Szia.A gyàri kuplung szett 45000 :lol:.Csak a tàrcsa.Az nem gyàri volt

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Szerviz
« Válasz #11122 Dátum: 2020.12.25 09:53:43 »
Egyrészt a TTG nem márkaszerviz, abból is él, hogy olcsóbb a márkaszerviznél, de nem is átlagfelhasználó, tehát a hozzáférése meglehet, de az is benne van a pakliban, hogy a kuplung optifit kategória volt, amit a Toyota szervizhálózat is "gyárival egyenértékű utángyártott"-ként aposztrofál, és még egy kicsit  olcsóbb. Mindenesetre azóta mentem 20.000 km-t, és teljesen rendben van.
music     

redbandy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re:Szerviz
« Válasz #11123 Dátum: 2020.12.25 18:35:04 »
A Toyota is veszi a kuplungot. Beszállítótól. Aki ugyanazt árulja a szabadpiacra is. A "gyári" szó kuplungnál kb. 100 e ft felárat jelent, amiért kapsz toyotás csomagolást. Ettől bizonyára sokkal jobb, mint a hagyományos csomagolású.


Szia.A gyàri kuplung szett 45000 :lol:.Csak a tàrcsa.Az nem gyàri volt

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Szerviz
« Válasz #11124 Dátum: 2020.12.26 07:06:11 »
Ettől bizonyára sokkal jobb, mint a hagyományos csomagolású.
A felár nem azért van, mert jobb vagy más. A "gyári" esetén a hozzáadott érték az, hogy az adott alkatrész átment a Toyota (vagy más ) autógyár rendszerén, ami tanúsítja, hogy megfelel a gyári standard -nek. A többi alkatrésznél ez nincs, még akkor sem, ha ugyanarról a gyártósorról került le. Készülhet akár azonos technológiával, anyagokból és gyárthatják ugyanazok az emberek, de ezt senki nem garantálja. A példa kedvéért, attól, hogy egy présidomot többször használnak, mint amit az autógyár engedélyez, még lehet vele alkatrészeket készíteni, de annak a tűrése és illesztése már nem biztos, hogy megfelel az előírtnak, de utángyártottnak eladható.

arnyss

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Szerviz
« Válasz #11125 Dátum: 2020.12.27 16:37:44 »
Sziasztok!

Szervizbe vinném Corollámat. Az lenne a kérdesem, hogy ti mit ajánlanátok márka vagy magán szerviz. Esetleg melyik márka vagy magán szervizt ajánlanátok. Borsodi vagyok, és a miskolci és a nyíregyházi szervizben is csalódtam. 12 éves a kocsi, tehát nem mai darab. Ráférne egy komolyabb átvizsgálás is. A Toyoteam garage-ról olvastam, hogy nagyon jó, és sokan ajánlják. Esetleg ha tudtok jó szervizt a környéken megírnátok nekem?!

Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni!

Sziasztok! Nagyon hasonló helyzetbe kerültem én is, szeretett 2012-es hybrid Aurisom szeretném szervizeltetni. Konkrét érezhető baja nincs de egy alapos átnézés ráférne (főleg futómű). Amit tudok magam tartom karban (olaj és szűrők csere, akksi venti tisztitás, kerékcsere stb).
Elképzelésem sincs hova vigyem, magán szervizekhez aggódva vinném mivel hybrid, márkaszerviz pedig nem tudom mennyire veszi komolyan az ilyen garancia nélkül random be vitt kocsikat.
Nyiregyházán élek, igy ennek környéke jöhetne szóba.

Nagyon szépen köszönöm ha esetleg van tippetek!

redbandy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re:Szerviz
« Válasz #11126 Dátum: 2020.12.27 17:04:36 »
Elfogadom, hogy mi miért annyi amennyi a Toyotánál, vagy bármelyik másik márkaszerviznél, csak nem értek egyet az árképzéssel. Ezért kerestem alternatívát, és mivel arról is megvolt a véleményem, tovább kerestem. A problémám úgy néz ki megoldódik, a helyi márkaszervizt sem döntöm anyagi csődbe, hogy máshol végeztetem el a szükséges javítást, mindenki boldog. Hurrá! :-)

A felár nem azért van, mert jobb vagy más. A "gyári" esetén a hozzáadott érték az, hogy az adott alkatrész átment a Toyota (vagy más ) autógyár rendszerén, ami tanúsítja, hogy megfelel a gyári standard -nek. A többi alkatrésznél ez nincs, még akkor sem, ha ugyanarról a gyártósorról került le. Készülhet akár azonos technológiával, anyagokból és gyárthatják ugyanazok az emberek, de ezt senki nem garantálja. A példa kedvéért, attól, hogy egy présidomot többször használnak, mint amit az autógyár engedélyez, még lehet vele alkatrészeket készíteni, de annak a tűrése és illesztése már nem biztos, hogy megfelel az előírtnak, de utángyártottnak eladható.

Sárközi András

  • Vendég
Re:Szerviz
« Válasz #11127 Dátum: 2020.12.27 18:50:30 »
Sziasztok! Nagyon hasonló helyzetbe kerültem én is, szeretett 2012-es hybrid Aurisom szeretném szervizeltetni. Konkrét érezhető baja nincs de egy alapos átnézés ráférne (főleg futómű). Amit tudok magam tartom karban (olaj és szűrők csere, akksi venti tisztitás, kerékcsere stb).
Elképzelésem sincs hova vigyem, magán szervizekhez aggódva vinném mivel hybrid, márkaszerviz pedig nem tudom mennyire veszi komolyan az ilyen garancia nélkül random be vitt kocsikat.
Nyiregyházán élek, igy ennek környéke jöhetne szóba.

Nagyon szépen köszönöm ha esetleg van tippetek!
Szerintem a márkaszervizt megpróbálhatnád..bejelentkezel, kérsz egy árajánlatot teljes átvizsgálásra és ha átnézték, kapsz egy másik árajánlatot a hibák kijavítására..

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Szerviz
« Válasz #11128 Dátum: 2020.12.29 09:32:16 »
Sziasztok! Nagyon hasonló helyzetbe kerültem én is, szeretett 2012-es hybrid Aurisom szeretném szervizeltetni. Konkrét érezhető baja nincs de egy alapos átnézés ráférne (főleg futómű). Amit tudok magam tartom karban (olaj és szűrők csere, akksi venti tisztítás, kerékcsere stb).
Elképzelésem sincs hova vigyem, magán szervizekhez aggódva vinném mivel hybrid, márkaszerviz pedig nem tudom mennyire veszi komolyan az ilyen garancia nélkül random be vitt kocsikat.
Nyíregyházán élek, így ennek környéke jöhetne szóba.

Nagyon szépen köszönöm ha esetleg van tippetek!
Szia!
PÜ ment!
Toyotáról csak jót vagy semmit...

zugonics.szabolcs

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Szerviz
« Válasz #11129 Dátum: 2021.03.17 11:35:09 »
Sziasztok!

1996-os, E10-hez (1,3xli) értő szerelőt keresek, leginkább Budapesten. Motorral kapcsolatos a probléma. Egész konkrétan nem működik az egyes henger (gyertyák újak, gyújtás van, injektorok rendben, üzemanyagot kap). Az csak előny (ha van ilyen), ha házhoz is jön, mert így nem szívesen nyúzom a motort. Max tréler még szóba jöhet.

Előre is köszönöm.