Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2264644 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Szerviz
« Válasz #11085 Dátum: 2020.05.16 08:34:17 »
Üdv! Tudtok ajánlani egy hozzáértő szerelőt egy lerobbant kocsihoz (vsz. elektromos probléma) egy márkatárs számára Pesten vagy környékén? Tudom, TTG, de hátha tele vannak épp.
Hívjátok bátran Szutit, biztosan talál lehetőséget a segítségre.
Trotter is ismer valakit, jól kint dél-pesten.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

AndrasK

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Szerviz
« Válasz #11086 Dátum: 2020.05.20 20:47:20 »
xpet, Nagycitrom, köszi :O

Meglep kissé, de OK.

API

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Szerviz
« Válasz #11087 Dátum: 2020.06.06 16:38:03 »
Sziasztok.

2004es Toyota corolla e12-ben recsegő hang jön a műszerfalból. Történt esetleg hasonló valakivel? Digit klímás, csak gyújtás után hallható, teljesen kiszámíthatatlanul merül fel és független attól h milyen módban működik a hűtés/fűtés.

A segítséget megköszönöm.

pmisi1977

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Szerviz
« Válasz #11088 Dátum: 2020.06.06 21:44:43 »
Sziasztok!

Hozzáértő lelkiismeretes szereleőt keresek Érd környékén, aki foglalkozik öregebb Toyotákkal (Toyota Corolla 1999, 1332cm3, 4EFE).
Sokat megyek a Toyotámmal, imádom. Most 425000Km környékén elkezdet szivárogni belőle az olaj, meg az alapjárata nem olyan szép nyugodt mint volt.

Új vagyok itt, ha esetleg ide nem szabad irni nevet/telefonszámot akkor ha kérhetem irjátok meg privátba. Köszi szépen. 

Majomhi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Hátósó ülés
« Válasz #11089 Dátum: 2020.06.24 14:57:54 »
Sziasztok!

Tud e valaki választ, vagy tanácsot adni, hogy 2016-os hibrid Aurisban a hátsó ülést hogyan kell leszedni?
Az akksi hűtőventilátora előtt lévő szűrőt szeretném kicsit kitakarítani - találtam is videót, hogy a műanyag borítást hol kell lecsavarozni/lepattintani, aztán kivenni a szűrőt... viszont arról nem találtam semmit, hogy hogyan veszik le / emelik fel az ülést.
Mielőtt nekiállok és esetlegesen egyszer oldható kötést csinálok valami műanyag alkatrészből (ha egyáltalán az tartja?), inkább megkérdezném, hátha van aki szakszerű segítséget tudna adni... :)

Előre is köszi a választ!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Szerviz
« Válasz #11090 Dátum: 2020.06.24 15:09:35 »
Szia!

Carinán megfogom az ülőlapon elöl a magas részt és meghúzom felfelé. Kipattannak a tartópeckek és az ülőlap kivehető. Visszatenni értelemszerűen ennek a fordítottja.
Szerintem a tiédnél is hasonló lehet. Érdemes a toyodiy.com-on rákeresni alvázszám szerint a kocsidra, megnézni a vonatkozó ábrát, ott látszani kellene, mi tartja.

Majomhi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Szerviz
« Válasz #11091 Dátum: 2020.06.25 17:18:43 »
Szia!

Carinán megfogom az ülőlapon elöl a magas részt és meghúzom felfelé. Kipattannak a tartópeckek és az ülőlap kivehető. Visszatenni értelemszerűen ennek a fordítottja.
Szerintem a tiédnél is hasonló lehet. Érdemes a toyodiy.com-on rákeresni alvázszám szerint a kocsidra, megnézni a vonatkozó ábrát, ott látszani kellene, mi tartja.

Köszi! Hát úgy néz ki, csak erősen meg kell rántani és kijön.

danielf77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Szerviz
« Válasz #11092 Dátum: 2020.08.19 11:33:20 »
Sziasztok,

4ZZ-FE motorok felújítására olvastam itt régebben két ajánlott műhelyről is, az egyik békéscsabai a másik meg valamelyik Budapest környéki településen volt. Sajnos már nem emlékszem az elérhetőségükre. Léteznek még ezek? Vagy tudnátok ajánlani ilyen műhelyt Budapest környékén? Olaj fogyasztás miatti kormos hengerek és a korom miatti kopogásos égés a probléma amitől szeretnék megszabadulni.
Toyota Corolla (Facelift)Hatchback 2001 | 1.4 VVT-i (E11)

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Szerviz
« Válasz #11093 Dátum: 2020.08.26 08:48:56 »
Sziasztok!

Az utóbbi időben (kb. 1 éve) tapasztalom, hogy a Corollám hidegindítás után mintha hamarabb bemelegedne, mint korábban, azaz a vízhőfok mutató hamarabb beáll középre. Továbbá, úgy tűnik, hogy gyakrabban és hamarabb bekapcsol a ventilátor (nyilván ezt csak álló helyzetben vagy nagyon lassú haladásnál hallom). Megjegyzem, fél állás fölé még soha nem ment a mutató, nagy melegben, lassú menetben sem. Kb. 4-5 éve cseréltem hűtőfolyadékot (Toyota SLLC), szintje rendben van. Szerintetek mi okozhatja ezt? Érdemes lenne cserélni ismét a fagyállót? 
« Utoljára szerkesztve: 2020.08.26 08:52:27 írta zsoooc »
Corolla 1,4 VVT-i 2005

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Szerviz
« Válasz #11094 Dátum: 2020.08.26 14:25:44 »
Sziasztok!

Az utóbbi időben (kb. 1 éve) tapasztalom, hogy a Corollám hidegindítás után mintha hamarabb bemelegedne, mint korábban, azaz a vízhőfok mutató hamarabb beáll középre. Továbbá, úgy tűnik, hogy gyakrabban és hamarabb bekapcsol a ventilátor (nyilván ezt csak álló helyzetben vagy nagyon lassú haladásnál hallom). Megjegyzem, fél állás fölé még soha nem ment a mutató, nagy melegben, lassú menetben sem. Kb. 4-5 éve cseréltem hűtőfolyadékot (Toyota SLLC), szintje rendben van. Szerintetek mi okozhatja ezt? Érdemes lenne cserélni ismét a fagyállót?

Szia!

Most a napokban cseréltem a 4 éves hűtőfolyadékot (Eneos Hyper Cool XLR), ez pl. 5 évre (vagy 250.000 km-re) írja a cserét. Ha megnézed valahol, szerintem az SLLC sem lehetne rosszabb, de azt nem használtam.  Gondolom a rendszer nem ereszt, és megfelelő nyomás van.
A gyorsabb melegedést több dolog okozhatja:
- a vízhűtő elkoszolódása kívülről
- a hűtőfolyadék keringésének akadályoztatása (pl. dugulás, vízpumpa-probléma, termosztát, stb.)
- vastagabb motorolaj
- kopogásos égés

Még elképzelhető az is, hogy nem melegebb a rendszer, de hőmérséklet-érzékelő probléma van, ezt a tényleges hőmérséklet megmérésével lehetne ellenőrizni.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Szerviz
« Válasz #11095 Dátum: 2020.08.26 15:48:27 »
Sziasztok!

Az utóbbi időben (kb. 1 éve) tapasztalom, hogy a Corollám hidegindítás után mintha hamarabb bemelegedne, mint korábban, azaz a vízhőfok mutató hamarabb beáll középre. Továbbá, úgy tűnik, hogy gyakrabban és hamarabb bekapcsol a ventilátor (nyilván ezt csak álló helyzetben vagy nagyon lassú haladásnál hallom). Megjegyzem, fél állás fölé még soha nem ment a mutató, nagy melegben, lassú menetben sem. Kb. 4-5 éve cseréltem hűtőfolyadékot (Toyota SLLC), szintje rendben van. Szerintetek mi okozhatja ezt? Érdemes lenne cserélni ismét a fagyállót?
Még egy tipp a fentiekhez  ::) Hasonló tapasztalat. Nekem is cserés a hűtővíz, de előtte lecseréltem pár hete a hűtősapkát: a régi rugója már érezhetően gyengébb volt összehasonlítva az újjal, nem tartotta meg a nyomást. Az új sapkával ritkábban és később kapcsol a venti.  Kevesen gonndolnak rá, pedig ez is kopó-fogyó alkatrész, ha ritkán kell is hozzányúlni.
https://www.autoalkatreszek24.hu/jarmu-alkatresz/zarofedel-huto.html

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Szerviz
« Válasz #11096 Dátum: 2020.08.28 13:50:15 »
Köszönöm mindkettőtöknek a tippeket.
Az Toyota SLLC hűtőfolyadékot elvileg nem is kell cserélni a szervizkönyv szerint. Azért én cseréltem, az a biztos. A csere óta kb. 60 ezer km-t mentem vele a 4 év alatt. A nyomás nem tudom, hogy rendben van-e. Először a hűtőt nézem majd meg, hogy tiszta-e. A hűtősapka tényleg nem drága, esetleg azt is lecserélem, bár nem tudom mely márkát érdemes választani. Ha ezek se jönek be, akkor marad a szerviz, házilag többet nem igen tudok tenni. A motorolaj nem lett vastagabb, kopogásos égés sincs szerintem (annak lenne más, komolyabb tünete is, gondolom).
Corolla 1,4 VVT-i 2005

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re:Szerviz
« Válasz #11097 Dátum: 2020.08.29 00:05:36 »
Esetleg a hűtőt kívülről lemosni slaggal? (Nem magasnyomású mosóval)
A klímahűtő és a vízhűtő közé nagyon sok bogár-por be tud rakodni, ami kívülről nem is látszik!
Bár nem sok kilométered van, ha nem tekert az óra.
üdv.
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Szerviz
« Válasz #11098 Dátum: 2020.08.29 14:12:45 »
Nem koszos, meg lett nézve, tiszta a hűtő. A km óra állás is valós, mivel első tulaj vagyok. Vízhőfokot kellene még mérni valahogy...
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 901
Re:Szerviz
« Válasz #11099 Dátum: 2020.08.29 20:46:03 »
Kérdésem az, hogy a panoráma tető repedését tudják-e javítani?
Tegnap brutál felhőszakadásban (kb. 40-es tempónál) egy ércesebb koppanást hallottunk, a szélvédő teteje felől. De nem láttunk semmi nyomot, gyengébb is volt a koppanás mint amikor cserélni is kellett a szélvédőt. Kb egy óra Múlva a tetőt is kinyitottuk, hogy több fény legyen, de nem láttunk semmit, igaz fel sem merült, hogy a tetőn landolt volna Zorro...  Viszont ma reggelre egy Z betű forma, a szélvédőtől induló repedéssel lettünk gazdagabbak. Kb 30 centis, egyelőre nem nőtt tovább 500 km alatt.
Alighanem ez egy szub-optimális helyzet..🤔