Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2265171 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Szerviz
« Válasz #11025 Dátum: 2019.05.18 16:24:14 »
Sziasztok!
Januárban volt első féktárcsa+betét csere, de mivel sajnos nagyon hangos lett utána (nem csak olyan sípolás/nyikorgás mint ami a kopott betétre utal, hanem mintha valami keményebb gumit darálna be a fém). Az érdekes az volt az egészben, hogy csak bal oldalon volt hangja míg a jobb-első csendes volt.
3-4* volt ugyanott az autó, de nem tudtak neki mit csinálni.
(Egy szegedi belvárosi nagyobb szervizről van szó és szépen meg is kérték az árát, nem pedig egy "zugbarkács" valahol .. -> Ha valaki tud ajánlani Szeged környékén tisztességes/hozzáértő szakit az kérem szépen írja meg! Sajnos a szegedi márkaszerviz sem jön szóba mivel az eddigi 2 légzsákfúvóka visszahívó kampány keretein belül is sikerült tekintélyes karcokat hagyni a műszerfalon)

Most kicsi keresgélés után elkezdtem magam nézni, hogy mi lehet a baj és még szét sem kellett semmit szedni, már láttam, hogy bal elöl nincs meg a fékbetét külső hangompító lemeze :O
Azt szeretném kérdezni, hogy lehet-e vajon ilyen lemezt külön venni, vagy csak betéttel együtt van?
Ill. ha betét csere lenne akkor jól sejtem, hogy mind a kettőt kell (bal/jobb oldal*2, ugye 4 betét)?

Mostmár mindenképpen magam intézném a betét beszerzést (esetleg beszerelést is).
Az itteni http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2002_TOYOTA_COROLLA_ZZE121L-DHMNKW_4705.2.html "MARK TRW" arra utal, hogy például innen https://alkatreszek.hu/tipus/toyota/corolla/corolla_e12_2001_01_2007_12/16374/fek_mechanika/fekbetet/beepitesi_oldal_elsotengely/-_1?manufacturers=Trw&stock_info=1&order=4&number_of_page=10&posted_filters=1 Gyártói korlátozás: TRW kell? (tehát az olcsóbb/kisebb méretű gondolom nem illik bele)
Szia!

A 04945-02070 cikkszam nem csak maga a lemez?
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

kenyer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Szerviz
« Válasz #11026 Dátum: 2019.05.18 18:14:18 »
Kösz, valóban úgy néz ki a google kép keresés alapján mint ami kellene. A toyodiy-es robbantott ábrán elég furcsa, így elkerülte a figyelmemet :D

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Szerviz
« Válasz #11027 Dátum: 2019.05.18 19:35:51 »
Kösz, valóban úgy néz ki a google kép keresés alapján mint ami kellene. A toyodiy-es robbantott ábrán elég furcsa, így elkerülte a figyelmemet :D
A masik rendelesedhez hozza lehetett volna dobni, ketezer-parszaz forint korul van az ara. 😃
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

kenyer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Szerviz
« Válasz #11028 Dátum: 2019.05.19 10:05:03 »
Későn láttam meg. De majd legközelebb :)
Egyébként jobban megnézve a képeket, lehet hogy nekem nem is ilyen kellene (gondolom azért is olyan furcsa a toyodiy-es kép) mert ez mintha a dugattyúra menne rá:
https://a.d-cd.net/84f11aas-960.jpg Én pedig a betét külsejére pótolnám.
Meg ugye ezeknek a lemezeknek a végein van egy pici behajtás ami miatt szerintem nem kompatibilis bármelyik betéttel.
Az ilyen "fóliákról" van tapasztalat? https://www.bardiauto.hu/webshop/felszerelesi-cikkek/fekbetet-zajcsokkento/-MBA30

Másik téma: ha bemelegedett a motor, akkor városon belül (50 fölött már elnyomja a menetzaj), főleg gyorsításnál van egyfajta kereplő/kotyogó hangja a vezérlés felől ami viszont bekapcsolt klímánál már nem hallatszik.
Megnéztem a tárcsákat levett szíjjal kézzel (hidegen) illetve járó meleg motornál sztetoszkóppal:
(http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2002_TOYOTA_COROLLA_ZZE121L-DHMNKW_1605.html) 3ZZFE
- [AL] generátor jónak tűnik
- [CC] klímakompr. jónak tűnik
- [WP] vízpumpa nehezen/hangosan forog, már szereztem is újat
- [TE] feszítő görgő csak nagyon kicsit mozog oldalirányba, viszont hangos kopogás van a feszítőn járó motornál
- [VP] elvileg szervószivattyú (?) de hátulról megnézve csak egy plusz feszítőtárcsa, mindenesetre eléggé lötyög
- [CK] a főtengelynél csak meleg motornál mozog ~1mm oldalirányba
Szerintetek elég csak a vízpumpát és a két feszítőt cserélni vagy kell majd a főtengely szíjtárcsával is valamit kezdeni?
« Utoljára szerkesztve: 2019.05.19 10:20:45 írta kenyer »

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Szerviz
« Válasz #11029 Dátum: 2019.06.20 12:52:30 »
Sziasztok!

A légzsák hibajelző lámpája elkezdett világítani a Corollám műszerfalán. Állítólag hibakód tartozik ehhez is, hasonlóan a motorikus problémákhoz. Ha veszek egy olcsó, bármilyen bluetooth-os OBD hibakód-olvasót, az ki tudja olvasni ezt a hibát vagy ehhez már komolyabb eszköz kell? első körben inkább magam próbálom felderíteni a hib aokát, hátha csak valami érintkezési gond van (nme állandóan világít), csak akkor vinném szervizbe, ha nem boldogulok vele.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Szerviz
« Válasz #11030 Dátum: 2019.06.20 13:45:14 »
Ha veszek egy olcsó, bármilyen bluetooth-os OBD hibakód-olvasót, az ki tudja olvasni ezt a hibát
Talán ki. Én is rendeltem, eddig 4-ből 3 alkalommal látta a hibakódot. 3$-t megért.

danielf77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Szerviz
« Válasz #11031 Dátum: 2019.06.28 11:08:02 »
Sziasztok,

Van most Budapesten olyan ajánlott szerviz akik vállalnak 1.4 VVT-i (4zz fe) motor felújítást? Régebben volt egy Charlie Auto Bt. Monoron, de annak már semmi nyoma.  :no:
A problémám az, hogy meleg motornál 2200-as fordulat környékén csörög a motor. Nem új probléma, régóta együtt élek ezzel. Eddig nem találtam olyan szerelőt aki hajlandó lett volna érdemben foglalkozni vele.
Toyota Corolla (Facelift)Hatchback 2001 | 1.4 VVT-i (E11)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Szerviz
« Válasz #11032 Dátum: 2019.06.28 13:50:04 »
Sziasztok,

Van most Budapesten olyan ajánlott szerviz akik vállalnak 1.4 VVT-i (4zz fe) motor felújítást? Régebben volt egy Charlie Auto Bt. Monoron, de annak már semmi nyoma.  :no:
A problémám az, hogy meleg motornál 2200-as fordulat környékén csörög a motor. Nem új probléma, régóta együtt élek ezzel. Eddig nem találtam olyan szerelőt aki hajlandó lett volna érdemben foglalkozni vele.

TTG !!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Szerviz
« Válasz #11033 Dátum: 2019.06.28 14:39:24 »
TTG !!
Ők még egy darabig nyári szünetet tartanak, nem?

Tapatalkkal küldve az én Redmi 4X eszközömről

'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Szerviz
« Válasz #11034 Dátum: 2019.06.28 15:25:43 »
Ők még egy darabig nyári szünetet tartanak, nem?

Tapatalkkal küldve az én Redmi 4X eszközömről
Attól függ mit értesz nyári szünet alatt. Ha olvasgattad a fórumot, akkor láthattad, hogy volt kocsi ami a múlt héten készült el náluk. De amúgy ők maguk is írták, hogy dolgoznak, csak csökkentett intenzitással.

patibacsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Szerviz
« Válasz #11035 Dátum: 2019.07.17 14:04:20 »
Sziasztok!
Új vagyok a Klubban.
Azt szeretném megtudni, hogy találhatok hibrid Aurishoz megbízható szervizt az akkumulátorok bevizsgáltatásához. Ki hova hordja a hibrid autóját szervizelni. Kelet-Magyaroszágon található-e jó szerelő, aki nem ököráron dolgozik és megbízható.
Segítséget előre is köszönöm.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Szerviz
« Válasz #11036 Dátum: 2019.07.17 23:06:50 »
Szia!
Márkaszervízben külön szoftveres ellenőrzés van a komplett hibrid rendszerre. A meghajtó akkun kívül tesztelik az invertert, a szigetelést, a töltési rendszereket( HV & 12V) és a hűtést. Amennyiben minden rendben, akkor az akkura adnak +1 év vagy 15e km garit.

Külön csak az akkut lehet még ellenőrizni a Bosch szervíz szoftverével, valamint a rendszer megfelelő PID jeinek rögzítése után adatelemzéssel 
« Utoljára szerkesztve: 2019.07.17 23:08:48 írta Agyarka »

patibacsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Szerviz
« Válasz #11037 Dátum: 2019.07.20 10:04:17 »
Szia!
Márkaszervízben külön szoftveres ellenőrzés van a komplett hibrid rendszerre. A meghajtó akkun kívül tesztelik az invertert, a szigetelést, a töltési rendszereket( HV & 12V) és a hűtést. Amennyiben minden rendben, akkor az akkura adnak +1 év vagy 15e km garit.

Külön csak az akkut lehet még ellenőrizni a Bosch szervíz szoftverével, valamint a rendszer megfelelő PID jeinek rögzítése után adatelemzéssel 
Köszi a választ

petis87

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Szerviz
« Válasz #11038 Dátum: 2019.07.31 10:54:22 »
Sziasztok!
Segítségeteket kérném!!
Van egy Toyota Corolla E11 sedanom(ikerlámpás,2001-es évjárat),szóval a minap feltöltettem a klímát gázzal meg olajjal mert már gyengének éreztem,kiderült hogy olaj nem volt már benne,de gáz az volt vagyis a rendszer nem volt lyukas,az tuti!
Az a baj hogy így feltöltve sem érzem hidegnek ebben a július végi forró napokban!Hogyan lehetne kideríteni?Valami más baja is lehet,sterintetek?köszönöm mimdenkinek ha segít!

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Szerviz
« Válasz #11039 Dátum: 2019.07.31 12:09:14 »
első körben dugj egy hőmérőt a szellőzőrácsba, ha 7 fok környékén van, akkor csak szubjektíven érzed nem elég hűvösnek. (pl. a betűző nap eléggé félre tudja informálni a hőháztartást :) )